Modrý NX v Krkonoších

Odkazy na vaše miláčky na webu. Odkazy na vaše stránky s fotkama, prezentace, apod.

Modrý NX v Krkonoších

Příspěvekod baklajz » středa 23 říjen 2013, 05:18

751752
Ahoj všichni, chci Vám představit svého nového kamaráda Oldu. Je to už roztřesený stařeček, ale s tím se dá něco udělat. Hned jak napadne sníh se spolu přestěhujeme do dílny a tam pobudem až do jara. Slíbil jsem mu, že u mě bude mít pěkné stáří bez bláta, kterého si kdysi užil očividně dost. V okolí máme hodně horských silniček, kde se budeme většinou prohánět a občas vyrazíme k Šumperku za ségrou. Mám ho teprve měsíc, ale musím říct, že mě dostal, jak je hodný a poslušný, žádný divoch, ale zabrat umí. Tuhle motorku jsem si už od puberty přál a nezklamal mně. Kdysi za svobodna jsem měl plochodrážku ESO - a proto dobře vím, že jeden válec bohatě stačí. Je to krása, že si můžu zase zabublat kolem baráku. Všem co sem píšete už teď děkuju za vaše rady, dá se tady díky vám najít to, co bych si musel sám ošahat metodou pokus - omyl. Mějte se a ať vám to šlape!
Uživatelský avatar
baklajz
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 42
Obrázky: 52
Registrován: středa 16 říjen 2013, 08:14
Bydliště: Hostinné okr. Trutnov

Re: Modrý NX v Krkonoších

Příspěvekod rastakvajanasta » středa 23 říjen 2013, 09:44

Pěknej dědouch :!: Tak vítej a ať ti mašinátor dělá radost.
Uživatelský avatar
rastakvajanasta
Moderátor
 
Příspěvky: 878
Obrázky: 40
Registrován: sobota 03 listopad 2007, 22:45
Bydliště: Příbramsko

Re: Modrý NX v Krkonoších

Příspěvekod baklajz » středa 23 říjen 2013, 20:01

Díky za přání. Radost mi dělá, dnes dalších 90 km - celkem už 700km a sníh zatím nepřichází, tak možná tisíc uděláme ještě letos. :)
Uživatelský avatar
baklajz
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 42
Obrázky: 52
Registrován: středa 16 říjen 2013, 08:14
Bydliště: Hostinné okr. Trutnov

Re: Modrý NX v Krkonoších

Příspěvekod Typhoon » čtvrtek 24 říjen 2013, 20:45

Pěkný stroj,i foto,mám r.v.90 a sem s nim taky spokojenej.... :_OK:
Uživatelský avatar
Typhoon
 
Příspěvky: 20
Obrázky: 0
Registrován: pátek 12 březen 2010, 20:57
Bydliště: Kolín

Re: Modrý NX v Krkonoších

Příspěvekod baklajz » středa 21 květen 2014, 10:43

Původně jsem si chtěl přes zimu pohrát jen s pár drobnostma, užít si léto v sedle a za rok za dva generálka - aj ouha :cry: Olda je na tom hůř než bylo vidět na první pohled. Takže celková repas - posvářet popraskaný rám, nové plasty, nový lak, pár ložisek, brzdy, spojka, rozvod... Nechci bejt fajnovka, ale ten pán, nebo spíš pánové co ho měli přede mnou byli fakt barbaři a ignoranti (napadají mě úplně jiná slova, ale tady se může psát jen slušně). Všechno prostě není vidět hned, ale až po rozebrání :? Zklamání to ale není, trochu jsem to čekal - "co bych chtěl za ty prachy" . Budu ho pak mít ještě radši. Nezbývá mi než sbírat a utrácet prašule a makat a makat. Už ať to je, dlouho jsem ho neslyšel vrčet. (Až to bude, dám sem zas fotku.)
Uživatelský avatar
baklajz
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 42
Obrázky: 52
Registrován: středa 16 říjen 2013, 08:14
Bydliště: Hostinné okr. Trutnov

Re: Modrý NX v Krkonoších

Příspěvekod stepan_enduro » pátek 23 květen 2014, 19:53

...no jo....tak jestli můžeš, dej fotky poškozených částí, mohlo by to být poučné...fotoseriál průběhu oprav jistě mnoho z nás ocení :_OK: ....tak ať se ti daří
Uživatelský avatar
stepan_enduro
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 43
Obrázky: 10
Registrován: pondělí 27 leden 2014, 15:04
Bydliště: Vysoké Mýto

Re: Modrý NX v Krkonoších

Příspěvekod baklajz » pátek 05 červen 2015, 22:30

Tak a je to. Olda už je zase mezi živými, po technické a už se zase seznamujeme. Na jízdních vlastnostech se všechny ty opravy velice projevily. Vždyť je to vlastně nová motorka. Stručně řečeno - krom půlení motoru je na něm udělaná generálka. Na GO motoru musím ještě našetřit pár kaček. Po odstrojení rámu jsem na něm našel asi 8 prasklin v zadní spodní části kolíbky, ne vyloženě zlomeniny, ale spíš vlasové trhliny ve svarech a jejich okolí. Myslím že je to důsledek přetěžování motorky v těžkém terénu a nejspíš na tom někdo i skákal (myslím jezdil vyloženě motokros). Byly prasklé všechny duralové závěsy motoru a vytahaná oka pro šrouby, tak jsem je radši udělal ze železa. No prostě (jak říká moje ženuška) jinej by to hodil na šrot a ty se stím tady se..š. Pak opískovat a pomalu začít skládat. Řeknu vám, myslel jsem si že není možné, aby na motorce bylo úplně všechno v hajzlu - ale je to možné. Takže jsem nakonec vyměnil úplně všechy ložiska, lanka, desky, kotouče, skoro všechny šrouby, spojku, přední světlo, plasty, sedlo, gumy... Nakonec vše kus po kuse opískovat nebo obrousit a nastříkat. Barvu jsem vybral co nejjednodušší odstín modré (RAL 5015 sky blue), a taky proto, že moje úplně první motorka byla taky světle modrá. Nakonec po roce a půl je to pojízdné a myslím, že to není ošklivá motorka a že nebudu dělat ostudu ostatním dominátorům. Chtěl bych se dostavit na sraz, ale teprve sbírám odvahu a peníze, a hlavně ještě nevím, jestli mi dají v práci volno. Pokusím se vložit pár fotek, ale když mi to nepůjde :? (pomoooc ?! fakt jsem levej na PC) - tak teda fotky jsou v galerii / uživatel baklajz, tam semi to povedlo vložit.
Shrnu to všechno na závěr: Jsem rád, že mám dominátora. Nelituju toho, že jsem naletěl a koupil strašnou vránu, stejně by mi to nedalo a i sebelepší kousek bych časem rozebral. Naopak - díky tomu, že jsem si to všechno prohlédl z blízka, můžu říct, že lepší motorku bych nenašel. Má všechno co je potřeba a nemá nic zbytečného navíc. Přesně ve smyslu slova endurance (výdrž/odolnost). Pak bych chtěl říct, že tady na foru jsem opravdu našel všechny informace, a hlavně ten servisní manuál , podle kterého nejde nic udělat špatně, nehledě na to, že už od výroby snad na dominatorovi nejde nic dát jinam, než kam to patří.
Tak se kluci mějte a třeba se někdy potkáme.
Naposledy upravil baklajz dne pátek 12 červen 2015, 12:14, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
baklajz
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 42
Obrázky: 52
Registrován: středa 16 říjen 2013, 08:14
Bydliště: Hostinné okr. Trutnov

Re: Modrý NX v Krkonoších

Příspěvekod kozzy » sobota 06 červen 2015, 06:54

991
990
989
988
987
986
985
857
Slušná práce :_OK: Budu první, kdo se zeptá, ale určitě né jedinej, koho to zajímá: Kolik si mám připravit peněz, kdybych si chtěl takhle zrestaurovat Domino.
Jinak přeju mnoho šťastných kilometrů, a ať Ti dělá radost(ale to je samozřejmost)!!!
Na sraz určitě doraz, není se čeho bát.
Uživatelský avatar
kozzy
 
Příspěvky: 229
Obrázky: 18
Registrován: pondělí 30 červen 2008, 12:46
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Modrý NX v Krkonoších

Příspěvekod task » sobota 06 červen 2015, 09:50

No pěkná práce. :_OK:
jinák vyučen mechanik-opravář
Uživatelský avatar
task
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 365
Obrázky: 11
Registrován: úterý 28 listopad 2006, 21:26

Re: Modrý NX v Krkonoších

Příspěvekod baklajz » sobota 06 červen 2015, 13:23

Kolik peněz na repas dominatora ? Tak předně jsem všechny díly hledal ve třech obchodech, kde byly ceny vždy nejlepší. PARTSDEPOT, WEMOTO (mimochodem sponzor letošního srazu) a MOTO TRÁVNÍČEK. Cena oprav bude hrozně záležet na tom, co všechno opravit. Když všechno jako na mém (krom půlení motoru) v tuhle chvíli je to asi 28 tis. Kč (bez pořizovací ceny, ta byla 25 tis). Snažil jsem se vždycky najít díl v replice, jen s několika těsněními jsem nepochodil ani v RUBENĚ Náchod a musel koupit original (přepákování, ale když jsem to dodělal objevila se celá opravná sada...). Pro zajímavost těsnění příruby karburatoru k hlavě - je prostý o-kroužek 50x3 z lepšího mat. FPM80 za cenu 22Kč. Vyplatí se prozkoumat různé možnosti a zeptat se třeba i nemotorkářů jak by to řešili - mě na stopu RUBENY přivedl kamarád "topenář". Pro moje ježdění taky bohatě postačí levnější kotouče a desky, protože opravdu nejsem schopný poznat trochu lepší vlastnosti za nesrovnatelně vyšší cenu. Jezdím se nejraději kochat po kopcích v okolí, kde to bezpečně ubrzdím i na kole. Předpoklad GO motoru je něco kolem 10 - 12 tis Kč. Myslím nový píst/výbrus, rozvoďák + vedení, ložiska (není jisté kolik, motor mám uvnitř překvapivě čistý a napohled málo opotřebovaný), repase vahadel a celkově hlavy, klika bude snad v pořádku, ale kdo ví...
Tak tedy - suma-sumárum dokonalá repase na úplně novou motorku vyjde do 40 tis.Kč. Pokud máte ještě jednu motorku, aby se vám nestýskalo po ježdění, dá se to zvládnout pomalu bez násilí za dva až tři roky. Já jsem na to tlačil a pospíchal, byl jsem téměř denně v dílně na dvě až čtyři hodiny a ke konci i víc. Možná si myslíte, že jsem padlej na hlavu, když jsem schopnej vrazit tolik peněz do týhle motorky. Je to věc vkusu, jsou lidi co dají podobnou sumu za repasi staré "KÝVAČKY", tím však nechci říct, že "kejva" si to nezaslouží. Pro mě je srdcová záležitost velký jednoválcový čtyřtakt - a navíc před 23 lety jsem se do dominatora zakoukal na jednom motosalonu a od té doby jsem ho chtěl mít v garáži. Splnil se mi klukovskej sen.
Abych nezapomněl - KOZZY děkuju za vložení obrázků, už jsem na to večer neměl sílu a počítač fakt není můj kamarád.
Uživatelský avatar
baklajz
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 42
Obrázky: 52
Registrován: středa 16 říjen 2013, 08:14
Bydliště: Hostinné okr. Trutnov

Re: Modrý NX v Krkonoších

Příspěvekod baklajz » pátek 12 červen 2015, 11:51

Najdi rozdíl... :roll: 751993
No konečně už zase umim vložit obrázek
Uživatelský avatar
baklajz
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 42
Obrázky: 52
Registrován: středa 16 říjen 2013, 08:14
Bydliště: Hostinné okr. Trutnov

Re: Modrý NX v Krkonoších

Příspěvekod rastakvajanasta » pátek 12 červen 2015, 14:56

Tomu říkám fandovství. Baklajzi skvělá práce! Palec nahoru :_OK: Přijedeš na sraz? Čeká mě podobná renovace, plánuji ji už několik let, tak snad se mi to podaří taky tak pěkně. Zdar
Uživatelský avatar
rastakvajanasta
Moderátor
 
Příspěvky: 878
Obrázky: 40
Registrován: sobota 03 listopad 2007, 22:45
Bydliště: Příbramsko

Re: Modrý NX v Krkonoších

Příspěvekod baklajz » pátek 12 červen 2015, 23:18

Pro rastakvajanastu : na sraz přijedu, poslal jsem ti SZ, snad dojde. Nevím jen, jestli jsem se nepřihlásil pozdě. Nemám ještě motorku pořádně projetou, tak jsem váhal. Když bude potřeba k přihlášení na sraz něco doplnit, tak se prosím ozvi.
Uživatelský avatar
baklajz
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 42
Obrázky: 52
Registrován: středa 16 říjen 2013, 08:14
Bydliště: Hostinné okr. Trutnov

Re: Modrý NX v Krkonoších

Příspěvekod Jaffa » čtvrtek 18 červen 2015, 09:11

ja teda vim, ze za 10-12 tisic clovek komplet GO motoru rozhodne neudela.. Jen loziska s guferama vyjdou asi na 8-9 tisic.. Treba takovy loziska na kliku se nedaji sehnat jinde nez v Honde nebo na partsdepot a stoji kus kolem 2500kc..
K tomu vybrus a pist za 5000, rozvodak, novy voditka, zabrouseni ventilu, pripadne novy ventily, tesneni,spojka.... spis vidim realnou cenu kompletni GO motoru lehce pod 20tisic.
Tak do mesice budu schopnej rict, ze uplne kompletni repase dominatora, vcetne vsech lozisek, gufer, sroubu, laku a vselijakejch kravin vyjde na tolik a tolik penez.
Bracha se do toho v zime pustil a v podstate udelal stejnej rozsah praci jako kolega + daval jiny vidle, trochu jiny plasty, vyrabel si rally masku s dvema kulatejma svetlama, k tomu trip master, mozna roadbook,repasoval zadni tlumic... a motor dela komplet, ten nam ted lezi rozebranej na ponku a ceka az ho nekdo slozi :)
Ale predpoklad je, ze to nejpozdeji 30.6. bude schopny odjet na 3 tejdny na balkan... :)

Kazdopadne ta modra mu slusi vic jak original a ted budes mit hlavne klid v dusi, ze vis co presne pod tebou vrci :_OK:
Jaffa
 
Příspěvky: 58
Obrázky: 25
Registrován: pátek 15 duben 2011, 07:00

Re: Modrý NX v Krkonoších

Příspěvekod baklajz » sobota 20 červen 2015, 18:39

Jaffo, docela mě děsíš, je fakt že jsem po cenách ložisek nekoukal, doufám, že se podaří sehnat levněji. Spojku už mám komplet, ale stejně to teda vypadá podle tvých slov, na pěknej ranec. Z toho plyne - budu jezdit, dokud se to bude hejbat a dlouho šetřit. A že jsem to dělal tak dlouho, bylo proto, že jsem to bral jako relax v dílně a hraní si přerostlýho kluka. Na Balkán mě to fakt netáhne. :wink:
Uživatelský avatar
baklajz
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 42
Obrázky: 52
Registrován: středa 16 říjen 2013, 08:14
Bydliště: Hostinné okr. Trutnov


Zpět na Vaši miláčci...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník