Doporučte vodácký výlet

Sem přijde všechno, na co neexistuje žádná rubrika.

Doporučte vodácký výlet

Příspěvekod rastakvajanasta » pondělí 18 červenec 2016, 08:15

Přátelé, snad se na mě nebudete zlobit za dotaz zcela mimo motorky. Prosím o doporučení lehkého jednodenního vodáckého výletu přibližně ve středních Čechách a blízkém okolí, nejlíp někde severně od Prahy. Chce jet moje drahá polovička, takže voda může být i klidnější (já taky nejsem žádnej vodáckej machr, mám sjetou horní Vltavu, Berounku, jinak si už ani nepamatuju :lol: ) spíš aby byla hezká krajina okolo. Zatím to vidím na Jizeru ze Spálova do Dolánek. Jestli můžete doporučit něco lepšího (taky dáváme přednost místům, kde je míň turistů/vodáků), sem s tím :wink: Kánoi si samozřejmě budeme půjčovat, takže musí být návaznost na půjčovny... Díky!
Uživatelský avatar
rastakvajanasta
Moderátor
 
Příspěvky: 878
Obrázky: 40
Registrován: sobota 03 listopad 2007, 22:45
Bydliště: Příbramsko

Re: Doporučte vodácký výlet

Příspěvekod geo27 » pondělí 18 červenec 2016, 13:34

Zdravím jezdím Sázavu nechám auto v Pikovicích nastoupím na vlak
Vyjedu do Týnce nad Sázavou půjčím loď a jedu nazpátek do Pikovic .
Pěkný půldenní výlet .
Uživatelský avatar
geo27
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 59
Obrázky: 3
Registrován: sobota 08 červen 2013, 08:22
Bydliště: Klatovy

Re: Doporučte vodácký výlet

Příspěvekod kozzy » úterý 19 červenec 2016, 08:57

Ahoj.
Jizera z Podspálova do Dolánek není špatná volba, ale! Z Podspálova na Malou Skálu bývá málo vody a místy hrozí pěší turistika s lodí korytem řeky. Zejména pod jezy, když elektrárny sežerou vodu.
Na Malé Skále funguje X vodáckých půjčoven a spousta dalších lákadel, takže Václavák je slabé slovo. Spíš orloj v celou. Odsud do Dolánek bývá voda celoročně, ale řeka se občas ztrácí pod nánosem lodí. Zejména o víkendu když je na Žluté Plovárně nějaká akce.
Jinak pro výběr řeky bych doporučil tuhle mapku aktuální slízdnosti: http://www.raft.cz/mapa_sjizdnost.aspx
Uživatelský avatar
kozzy
 
Příspěvky: 229
Obrázky: 18
Registrován: pondělí 30 červen 2008, 12:46
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Doporučte vodácký výlet

Příspěvekod rastakvajanasta » úterý 19 červenec 2016, 10:11

Kozzy, díky. Ze srazů si pamatuju, že se v tomhle dobře orientuješ :_OK: Ještě jsem koukal, že nenáročný a pěkný svezení by mohlo být na Ohři někde mezi Karlovými Vary a Nechranickou přehradou. Netušíš, jestli je tam menší tlak vodáků než na Jizeře?

Ještě mně napadla Ploučnice někde kolem Mimoně. Minulej víkend jsme byli na zřícenině Ralsko a cestou zpět jsme šli kus kolem řeky a vypadalo to tam hezky a úplnej klid...

Jirko tobě taky díky.
Uživatelský avatar
rastakvajanasta
Moderátor
 
Příspěvky: 878
Obrázky: 40
Registrován: sobota 03 listopad 2007, 22:45
Bydliště: Příbramsko

Re: Doporučte vodácký výlet

Příspěvekod kozzy » úterý 19 červenec 2016, 11:27

Problém českých řek, je v tom, že v létě je málo vody, a všude kde nějaká je, sou i "vodáci". Půlka z nich vožralejch na prejt, zbytek nasranejch :D Nejprofláklejší Václaváky sou Vltava, Sázava, Lužnice. V poslední době se k tomu přidala ta Jizera ze Skály do Dolánek.
Ploučnice ještě tak před 5-10 lety byla úplná divočina, bez lidí, hospod, kiosků, půjčoven, atd. Ale poslední dobou se to už taky změnilo. Jednou sem měl tu čest jet závod z Mimoně na Doleček. Ploučka je spíš takovej zhusta meandrující potok zarostlej křovím.Prostě džungle, zelený peklo, z okolní krajiny toho moc neuvidíš :-) Ale romantická projížďka na téma cesta do pravěku se tu rozhodně realizovat dá. (pokud máš štěstí a nepotkáš moc lidí)
S Ohří žádnou zkušenost nemám. Nevím jak je na tom v létě s vodou a s lidma, ale údajně je ze všech našich turistickejch řek nejvíc z kopce = nejvíc teče, vodácky nejzajímavější.
Uživatelský avatar
kozzy
 
Příspěvky: 229
Obrázky: 18
Registrován: pondělí 30 červen 2008, 12:46
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Doporučte vodácký výlet

Příspěvekod Alfik » úterý 19 červenec 2016, 14:53

S trochou odvahy by se dala i Kocába až do Štěchovic.Voda zatím je,se splavností nevím.A půjčovna též není nejblíž.Ale to ti asi nepomohlo,co?Ale tam zase nepotkáš nohu. :D
Uživatelský avatar
Alfik
Moderátor
 
Příspěvky: 857
Obrázky: 1
Registrován: úterý 16 září 2008, 13:10
Bydliště: okolí Knína


Zpět na Aneb co se nikam nevešlo - diskuse a další činnosti...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků