Oprava brzdiče Nissin

Sem všechny zkušenosti, vylepšení, problémy apod. (motor, pneu, brzdy apod.)

Oprava brzdiče Nissin

Příspěvekod Alfik » pátek 15 listopad 2013, 20:55

Přátelé,kdo má brzdiče Nissin,může ho potkat stejná prekérka jako mě. :( :evil:
Zatuhlé(nechci říct že zarezlé)pokličky vodících čepů destiček a i samotné čepy.
Páč je moje motka už starší(a dost možná že půjde z domu :w1/: ) a nechci do ní investovat nějaké velké peníze,řeším to opravou :D .
Začneme tím že odvrtáme čepičku(či víčko)
Obrázek

Pod ní se nachází čep destičky s imbusem 5.Pokud se nám tento podaří povolit,máme vyhráno.Pokud ne,je tu prekérka.Imbus se obvykle,,vyžvejká"a pak už s tím nic nenaděláme(existuje ještě naděje,že tam narveme hvězdičku a podaří se to)
Nezbývá než odvrtat.Pokud se vám to dobře podaří,odvrtejte jen závit,zbytek čepu pak odpadne.Já to prošel až na druhou stranu.
Obrázek
Vrtejte pokud možno rovně aby se osy děr sešly :!: .

Pak si nechte vyrobit takovýto čep.Já ho mám vyroben z nerezu(ve firmě zrovna není tvrdší ocel 19...)Ale bude to sloužit i z měkčího materiálu,jen je třeba to kontrolovat.Měl jsem tam i pevnostní šroub s imbusem.
Obrázek

No a pak už stačí čep prostrčit,na druhé straně dát závlačku a je hotovo :hura: .
Tady je zadní brzdič,jeden čep a dost místa na závlačku a podložku.
Obrázek

Přední brzdič má trochu jiné proporce.
Tam je potřeba udělat si na závlačky zvlášť dírky.
Obrázek

Mám sundaný brzdič a abych pak složitě nemusel laborovat s kapalinou,vyvěsím hadičku na drát na řidítka.Kapalina tak nevyteče a jde líp odvzdušňovat :idea: .
Obrázek

Prostrčíme čepy...
Obrázek

...na druhé straně zazávlačkujeme(divné slovo :w1/: )...
Obrázek

...nasadíme brzdič...
Obrázek
...a hotovo :hura: .

Pak už jen odvzdušnit a hurá do zatáček
:?: Otázky? :?:
:-bay
Uživatelský avatar
Alfik
Moderátor
 
Příspěvky: 857
Obrázky: 1
Registrován: úterý 16 září 2008, 13:10
Bydliště: okolí Knína

Re: Oprava brzdiče Nissin

Příspěvekod richardH » pátek 15 listopad 2013, 21:33

Dost dobrej návod! :hura: Já jen doufám, že na tý mojí vráně mne to mine. Zadek je letos dělanej a předek to se uvidí. Pro ty, kterým se podaří povolit vše beze ztrát na materiálu bych doporučil při zpětné montáži závity na čepech i krycích pokličkách namazat měděnou pastou. Ta 100% zabrání "srůstání" součástek v budoucnu..... :-bay
Uživatelský avatar
richardH
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 124
Obrázky: 31
Registrován: čtvrtek 06 listopad 2008, 20:38

Re: Oprava brzdiče Nissin

Příspěvekod Pruduch » neděle 17 listopad 2013, 20:24

Doufám že nebudu sepsut, že se montuji do toho tématu, ale často řeším pdobné problémy se "zarezlými" a jinak zapečenými součástkami, a hodně pomůže červená brzdovka (Syntol pro veterány, stále se vyrábí, je to směs tuším ricinového oleje a butanolu - butanol zajistí navzlínání a olej to mázne). Jiné druhy brzdovky nefungují (ač si to spousta lidí myslí, že brzdovka jako brzdovka). Jako alternativa funguje ATF + aceton. Jakékoli originální uvolňovače šroubů, penetrační oleje a další přípravky tohoto druhu nikdy nezafungovaly (obvykle je to jen navoněná petrolka). Tohle ano. Dále - pokud zarezne (spíše zaoxiduje) třeba šroub u nádržky brzdové kapaliny a nejde povolit ani novým bitem, případně je už ožvejkaný a pokusy o povolení to jen dále zhoršují, existuje tahle zajímavá věc http://www.liquimoly.co.uk/index.php?p= ... ails&id=26 , která (ač to vypadá neuvěřitelně) docela dobře funguje. Mohlo by to fungovat i na imbusy, ale tam jsem to zatím nezkoušel. Povedlo se mi díky červenému Syntolu a tomuhle přípravku už rozdělat věci, které bych jinak musel odvrtávat.

PS: Ale ten způsob opravy jakým jsi to vyřešil se mi líbí. Jednoduché, účinné, funkční a estetika skoro neutrpěla (řešení ala žigulík). Původní systém čudlíků a krytek je trochu překombinovanej.
Naposledy upravil Pruduch dne středa 20 listopad 2013, 11:47, celkově upraveno 1
Pruduch
 
Příspěvky: 99
Obrázky: 2
Registrován: pondělí 30 červen 2008, 17:27

Re: Oprava brzdiče Nissin

Příspěvekod Alfik » pondělí 18 listopad 2013, 10:48

Sepsut určitě nebudeš.Naopak,dobrá řada v jakémkoliv vlakně je vítána.Škoda že přišla déle.Ale pro další bastliče může být přínosná.Děkujeme.
Uživatelský avatar
Alfik
Moderátor
 
Příspěvky: 857
Obrázky: 1
Registrován: úterý 16 září 2008, 13:10
Bydliště: okolí Knína

Re: Oprava brzdiče Nissin

Příspěvekod sosak » úterý 25 březen 2014, 21:30

:) Tak jsem na tom stejně jak Alfík :w1/:
Uživatelský avatar
sosak
 
Příspěvky: 25
Obrázky: 8
Registrován: úterý 27 srpen 2013, 20:47
Bydliště: Usa

Re: Oprava brzdiče Nissin

Příspěvekod Joker » sobota 10 květen 2014, 21:38

No paráda, prvně jsem odvrtával a až potom četl :D Měnil jsem třmen, ten původní šel rozebrat v poho, ale ten "novej" si holt nedal říct. Jinak super nápad :_OK: :hura:
Joker
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 19
Registrován: pátek 25 duben 2014, 12:34

Re: Oprava brzdiče Nissin

Příspěvekod simirro » pondělí 26 květen 2014, 22:10

Zdarek,
tak mě nastal stejný problém u výměně zadních destičěk jako u Alfika. Přesněji zapeklitý,nepovolitelný čep.

Obrázek

Též jsem musel odvrtat a nahradit. Náhrada je z tohoto vrutu, je tam segrovka na jištění a fixaci a ještě pro větší zajištění závlačka.
Obrázek Obrázek

a výsledek:
Obrázek

hlavně pozor na ukápnutí brzd. kapaliny, však víte jaký je to žrout laku (já to věděl taky :( )
simirro
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 13
Obrázky: 20
Registrován: pondělí 28 duben 2014, 21:00


Zpět na Vaše postřehy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron