Výbrus

Sem všechny zkušenosti, vylepšení, problémy apod. (motor, pneu, brzdy apod.)

Re: Výbrus

Příspěvekod Pruduch » úterý 27 březen 2012, 20:38

Hledej kompresní manometr nebo kompresní tlakoměr.

http://www.uni-max.cz/kompresni-manometr-single/d/
http://www.uni-max.cz/kompresni-tlakomer-extend/d/

Nebo vezmi starou svíčku, hadici a pneumanometr...
Pruduch
 
Příspěvky: 99
Obrázky: 2
Registrován: pondělí 30 červen 2008, 17:27

Re: Výbrus

Příspěvekod peca » čtvrtek 12 duben 2012, 12:35

Tlaky by ti měly byt schopní změřit v jakýmkoli auto nebo motoservise. Svíčku si vymotáš sám a za to našrůbování manometru a změření si snáď ani nic neveznů.
peca
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 358
Obrázky: 102
Registrován: sobota 04 červen 2011, 22:43
Bydliště: kyjovsko

Re: Výbrus

Příspěvekod jakre280 » čtvrtek 12 duben 2012, 20:34

Jenže Dominátor má dekompresor, kterej ti při startování pootevře výfukový ventil, takže tlak nezměříš, jedině vyřadit nejřív dekompresor
Uživatelský avatar
jakre280
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 84
Obrázky: 1
Registrován: pátek 06 březen 2009, 08:30
Bydliště: u Mor. Krumlova

Re: Výbrus

Příspěvekod m.bonbon » čtvrtek 12 duben 2012, 20:58

musíš na pravým ventilu udělat velkou vůli tím se vyřadí dekompresor :_OK:
Uživatelský avatar
m.bonbon
 
Příspěvky: 65
Obrázky: 0
Registrován: středa 31 srpen 2011, 14:28
Bydliště: jižní čechy

Re: Výbrus

Příspěvekod peca » neděle 15 duben 2012, 20:17

No jo, na dekompresor sem úplně zapomněl. To zvětšení ventilové vůle by mělo fungovat.
peca
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 358
Obrázky: 102
Registrován: sobota 04 červen 2011, 22:43
Bydliště: kyjovsko

Re: Výbrus

Příspěvekod lefthandgun » pondělí 10 duben 2017, 08:26

Budu kupovat pístní sadu Woosner a potřebuji poradit. Brusírna potřebuje vědět rozměr pístu pro provedení výbrusu.

http://www.oulehla.cz/pistni-sada-honda ... 93mm-7234/

Průměr pístu 100,93 mm
Průměr válce 101,00 mm
(dle manuálu výrobce motoru) Vůle píst-válec 0,01 - 0,04 mm

Bude lepší nejprve koupit píst, ten změřit a podle něj provést výbrus?

Průměr pístního čepu 24 mm? To je jmenovitý průměr bez tolerancí?
Uživatelský avatar
lefthandgun
 
Příspěvky: 17
Registrován: středa 28 prosinec 2016, 09:04
Bydliště: Slavíkovice/Brno

Re: Výbrus

Příspěvekod Wáca » pondělí 10 duben 2017, 17:41

Pokud budeš posílat Oulehlovi, tak on si pístní sadu objedná sám a vybrousí podle ní ;-)
Uživatelský avatar
Wáca
 
Příspěvky: 662
Obrázky: 0
Registrován: pondělí 31 srpen 2009, 12:21
Bydliště: Liberecký kraj

Re: Výbrus

Příspěvekod lefthandgun » pondělí 10 duben 2017, 19:57

Bude mi to brousit Pavlíček v Brně. Mám to kousek a už jsem s ním domluvený.
Uživatelský avatar
lefthandgun
 
Příspěvky: 17
Registrován: středa 28 prosinec 2016, 09:04
Bydliště: Slavíkovice/Brno

Re: Výbrus

Příspěvekod Wáca » pondělí 10 duben 2017, 20:12

v tom případě, bych nejdřív koupil pístní sadu a tu dal pavlíčkovy i s válcem...p.s. k Pavlíčkov posílám také věci na repas, hlavně tedy vahadla a vačky.
Uživatelský avatar
Wáca
 
Příspěvky: 662
Obrázky: 0
Registrován: pondělí 31 srpen 2009, 12:21
Bydliště: Liberecký kraj

Re: Výbrus

Příspěvekod lefthandgun » úterý 11 duben 2017, 10:07

Budu dělat výbrus a nechal jsem tam i vačku, vahadla i hlavu.
Vačka je už opotřebená, takže by to mělo být komplet. Klika je v pořádku, na to nebudu chytat.
Jelikož je vše ostatní v pořádku a zastavil mne jen kouřící motor a následně zjištěný přidřený válec s pístem, usuzuji, že závada vznikla nízkou hladinou oleje - válec je mazán ostřikem.

Jakou viskozitu oleje mám dát na motor po výbrusu?
Uživatelský avatar
lefthandgun
 
Příspěvky: 17
Registrován: středa 28 prosinec 2016, 09:04
Bydliště: Slavíkovice/Brno

Re: Výbrus

Příspěvekod Wáca » úterý 11 duben 2017, 20:50

jj častý případ, nekontroluje se olej, přejíždí a pak to někdo odnese.....Jinak dej tam co je v manuálu, je to jedno, osobně jezdím 10w40, ve všem. Do starších motorů, a kluci co lítaj v terénu hodně tak jezdí hustší 15w50,20w50.
Ale po výbrusu bych tam tak hustej nedával.
Uživatelský avatar
Wáca
 
Příspěvky: 662
Obrázky: 0
Registrován: pondělí 31 srpen 2009, 12:21
Bydliště: Liberecký kraj

Re: Výbrus

Příspěvekod peca » úterý 19 únor 2019, 23:02

Tak už to potkalo aj mojeho skoka. Výbrus,... Najeto 59000km r.v.1993 a evidentně neprospěl ani chvilkový provoz ze špatnů směsů.
Začal fest pokuřovat, žrat olej, tak sem motor vyrval z rámu a svěřil ho kámošovi mekánikovi co už pár :D motorů dělal. Hlavně se ně nechtělo zháňat co kde jak a tak. A samozřejmě že sem byl smířený že to nebude zadarmo ale když ho miluješ (myslím Domino), néni co řešit :D Za ten čas co bych se s tym mrckal sem si rači v klidu udělal pár zaplacených přesčasů :D .
Takže HLAVA: podpálený ventile, gufera ventilů kakao, klaviatura a vačka prý eště dobrý. Dělal ju Evžen Stolář v Holešově - nová vodítka ventilů, začištění sedel na rottaleru, zabrůšení ventilů.
VÁLEC: Oulehla - výbrus na 102, kompresní píst Wiseco, čep, segrovky
Nová spojková sada HONDA: lamely, plechy, pružiny, matka
Těsnění-Honda
Trvalo to 10 dní, a stálo 28792kč. Doufám že bude zase dlůho běhat, teď enom dobře zajet.
peca
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 358
Obrázky: 102
Registrován: sobota 04 červen 2011, 22:43
Bydliště: kyjovsko

Re: Výbrus

Příspěvekod rastakvajanasta » čtvrtek 21 únor 2019, 13:44

A ku*va, fakt skoro 30 tisíc? To je nějak hodně čéčé, jako za dvouválec. Ale tak hlavně ať slouží :_OK: budeš mít klid.

Jen tak pro zajímavost, můžeš sem hodit, kolik z toho bylo za díly a kolik za práci?
Uživatelský avatar
rastakvajanasta
Moderátor
 
Příspěvky: 878
Obrázky: 40
Registrován: sobota 03 listopad 2007, 22:45
Bydliště: Příbramsko

Re: Výbrus

Příspěvekod peca » čtvrtek 21 únor 2019, 23:43

Jak sem psal, mám to od kamoša, tak sem to z něho nechtěl lámat (myslím ceny) a hlavně tej práce má fakt hoodně, tak sem ho nechtěl dál zdržovat. Ale co sme spolem objednávali v Hondici: těsnění, gufera ventilů, komplet spojka,... kua já už nevim co fšecko hlava blbá, 13800,- :D Hondááá.
Zkusím postupně loudit a do srazu to třeba dám dohromady :D
Edit cca: Pístní sada + výbrus 6500,- hlava 4400,- plus nejaký ty "o"kr. šrůbky,...
Na tu hlavu prý trošku pi.oval že jak sů ty ventile všecky šejdrem, tak s tym začištěním sedel má mnohem víc práce jak ze 16V. :D
peca
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 358
Obrázky: 102
Registrován: sobota 04 červen 2011, 22:43
Bydliště: kyjovsko

Re: Výbrus

Příspěvekod peca » neděle 19 květen 2019, 19:50

Re rasta: Ale tak hlavně ať slouží _ budeš mít klid.
Tak to se bohužel úplně nepovedlo :( Má teď neběhaných 2100km a od 200km klepe. Po prvním nastartování ten motor "nebyl slyšet". Když sem nastartoval na druhů vyjížďku (po 200km) tak sem si okamžitě všiml že neco klepe. S klidným svědomím možu říct že sem temu nikde nedal napit ani nepodtočil. Při dojezdu z té první sem si ničeho nevšiml. Říkal sem si že si to musí všecko sednůt tak sem to neřešil. Ale cca při 500km sem se bavil s tym mojím servismanem a že to mám nechat a uvidíme, akorát sem zešteloval ventile. P. Oulehla aj servisman tvrdí že tam je všecko OK co se rozměrů týče. Při výměně oleja v 1000km mě to nedalo a zhodil sem sání a výfuk, esi néni třeba volný vodítko ventilu. A pak sem zkusil klíčem něžně pootáčet s kliků co mě dovolí vůle a přes pootevřené ventily sem slyšel jako by píst klepal o válec. Prý se tam dělá vůle 0,01mm na 10mm průměru válca, teda 0,1mm. To už si klepnůt može. Má tam na GO jednobuch KTM a prý až to poskládá tak teprv uslyším klepání.
Je to dobře slyšet na volnoběh (1500ot) a při zvýšených ot.(3000-4000ot). Pokud snížím volnoběh pod 1000ot tak se to nezhorší (volný píst by prý měl při podtočení klepat nejvíc).
Tak su z teho taký rozpolcený esi se do teho vrtnůt nebo prostě jezdit a dávat pozor esi se to nezhoršuje a uvidí se.
Šak předpokládám že si to na srazu budete moct poslechnůt :D už to asi kuchat nebudu. Toš tak :_NO: .
peca
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 358
Obrázky: 102
Registrován: sobota 04 červen 2011, 22:43
Bydliště: kyjovsko

PředchozíDalší

Zpět na Vaše postřehy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků