cvaklo,přeskočilo nejede aneb WÁCOVA NEVER ENDINGSTORY

Sem všechny zkušenosti, vylepšení, problémy apod. (motor, pneu, brzdy apod.)

Re: cvaklo,přeskočilo- NEJEDE

Příspěvekod mirbubak » pátek 15 červenec 2011, 21:58

já takej eště nejezdím,hlava nešla zavařit takže tam musíja vysoustružit díru vyvložkovat znova usadit ventilove sedla tož su zvědavy jak to dopadne :oops:
mirbubak
 
Příspěvky: 77
Obrázky: 0
Registrován: pondělí 08 listopad 2010, 16:55
Bydliště: vsetín

Re: cvaklo,přeskočilo- NEJEDE

Příspěvekod Wáca » čtvrtek 21 červenec 2011, 18:01

:_NO: tak jsem volal servismanovi a zdělil mi toto :-)
zapalování v pořádku, jiskru to hází kdy má, ta černá krabička u spojky je vpohodě, indučka v pohodě, svíčka taky, kabel taky, čidlo stojánku v pohodě, čidlo na neutrál v pohodě, karburátor Xkrát čištěnej,přidřený to není, rozvody kontrolovány Xkrát a porád to NEJEDE ...ještě tam prý vyskoušej dát zpátky původní halavu, byl se na to kouknout i chlap co má sám dominátora a opravuje motorky a taky na nic nepřišel.
Uživatelský avatar
Wáca
 
Příspěvky: 662
Obrázky: 0
Registrován: pondělí 31 srpen 2009, 12:21
Bydliště: Liberecký kraj

Re: cvaklo,přeskočilo- NEJEDE

Příspěvekod Bago » pátek 22 červenec 2011, 12:11

Nechci dělat tlaky, ale maj tam benzín? :D
protože to už neni možný...
Uživatelský avatar
Bago
 
Příspěvky: 83
Registrován: čtvrtek 25 červen 2009, 18:21
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: cvaklo,přeskočilo- NEJEDE

Příspěvekod Wáca » pondělí 25 červenec 2011, 22:53

NO TAK HLAVNÍ ZÁVADOU BYLA ELETRIKA A DEKOMPRESOR V ELETRICE BYLO PÁR VAKLŮ A DEKOMPRESOR NEFUNGOVAL JAK BY MĚL

edit: jinak mam na tuto motorku fakt smůlu, jelikož po pár KM mi začal týct z plovákové komory benzín :-( takže hned po servisu musim zas rozdělávat karburátor :-/

ten domouš je prostě zakletej :D ........Ne ne, kdepak, akorád opravář je :-cenzura: jelikož po najetí cca 500km v tom něco tluče, nebo rachtá a ozývá se to ze strany kde je rozvoďák, kterej je ovšem novej, ventily jsou nastavený dobře, tak už nevim co by tam mohlo dělat neplechu, jinak jede dobře, startuje dobře, zatepla i za studena, dal bych to zpátky tomu :-cenzura: ale jaksi mi nebere telefon, překvapivě :D tak už nevim...tak schánim někoho kdo se mi na to podívá :-( nebo to prodat tak jak to je a přizpůsobyt tomu i cenu :_bad:
Uživatelský avatar
Wáca
 
Příspěvky: 662
Obrázky: 0
Registrován: pondělí 31 srpen 2009, 12:21
Bydliště: Liberecký kraj

Re: cvaklo,přeskočilo- NEJEDE

Příspěvekod Wáca » úterý 09 srpen 2011, 21:03

tak jsem tu měl známého z Hondy, motor běžel cca 5s a řek ,,rozvody,, když jsem mu řekl že jsou dělaný tak řekl ,,napínáky nebo pružinka na napínaku. Zítra to snad dovezu tomu co mi to dělal a jsem zvědavej na jeho diagnózu :-)

:( a je konec....zítra se jedu podívat jak to vypadá ten motor, to co mi říkal tak nebylo to co jsem chtěl slyšet :( prý je obroušená vačka, napínáky jsou stejý no prej hrůza, nechápu jak se to mohlo stát, jsem zvědavej jak to bude vypadat a popřípadě rozprodám na ND nebo si ho nechám a koupim ještě jednoho co má motor v pořádku a udělám z toho jednoho pořádnýho
Uživatelský avatar
Wáca
 
Příspěvky: 662
Obrázky: 0
Registrován: pondělí 31 srpen 2009, 12:21
Bydliště: Liberecký kraj

Re: cvaklo,přeskočilo- NEJEDE

Příspěvekod Gwynbleidd » středa 17 srpen 2011, 18:48

No jestli ten servisák co ti to dělal předtím je normálka na IČO a paragon, tak bych to 100% reklamoval jako vadnou opravu a chtěl opravu na jeho náklady, tohle není motorkou to je ručičkama, už ta doba opravy.
Uživatelský avatar
Gwynbleidd
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 162
Obrázky: 23
Registrován: středa 21 říjen 2009, 07:47
Bydliště: Trojannovice

Re: cvaklo,přeskočilo- NEJEDE

Příspěvekod kozzy » středa 17 srpen 2011, 20:57

počkat. Obroušená vačka a prošoupaný vodítka rozvoďáku asi nebudou ručičkama né? Podle mě ten motor má spíš nalítáno víc než je zdrávo.Nedokážu si představit jak vadnou opravou docílíš opotřebování vačky.
Uživatelský avatar
kozzy
 
Příspěvky: 229
Obrázky: 18
Registrován: pondělí 30 červen 2008, 12:46
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: cvaklo,přeskočilo- NEJEDE

Příspěvekod Wáca » středa 17 srpen 2011, 21:09

ta vačka mi taky nejde na rozum, jediný místo co se může opotřebovat mě napadaj plochy které zvedaj vahadla, popřípadě ještě to místo jak je vačka sevřená ventilovým výkem (uprostřed)....divný je to že to nemá žádný jiný příznaky, startovalo to naprosto normálne, teplý, studený, výkon normální a volnoběh taky v pořádku žádný kolísání otáček.....zítra se na to jedem podívat tak to nafotim ;-)

edit: a ohledně toho kolik to má nalítáno, to je debata sama o sobě :-)
Uživatelský avatar
Wáca
 
Příspěvky: 662
Obrázky: 0
Registrován: pondělí 31 srpen 2009, 12:21
Bydliště: Liberecký kraj

Re: cvaklo,přeskočilo- NEJEDE

Příspěvekod kajlak » středa 17 srpen 2011, 21:31

staci nastartovat chvilu bez oleje treba a cementace je pryc a pak uz to jen pokracuje a brousi a brousi :?
Uživatelský avatar
kajlak
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 275
Obrázky: 5
Registrován: neděle 26 duben 2009, 19:19
Bydliště: mladec

Re: cvaklo,přeskočilo- NEJEDE

Příspěvekod Gwynbleidd » čtvrtek 18 srpen 2011, 01:13

kozzy píše:počkat. Obroušená vačka a prošoupaný vodítka rozvoďáku asi nebudou ručičkama né? Podle mě ten motor má spíš nalítáno víc než je zdrávo.Nedokážu si představit jak vadnou opravou docílíš opotřebování vačky.


No ale když to bylo v servise právě kvůli rozvodům a neřekli ani prd?
Uživatelský avatar
Gwynbleidd
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 162
Obrázky: 23
Registrován: středa 21 říjen 2009, 07:47
Bydliště: Trojannovice

Re: cvaklo,přeskočilo- NEJEDE

Příspěvekod mirbubak » čtvrtek 18 srpen 2011, 08:50

taky mohlo odejít čerpadlo ne?jestli měli zhozeny pravy kryt motoru tak mohli porušit o kroužek
mirbubak
 
Příspěvky: 77
Obrázky: 0
Registrován: pondělí 08 listopad 2010, 16:55
Bydliště: vsetín

Re: cvaklo,přeskočilo- NEJEDE

Příspěvekod Wáca » neděle 28 srpen 2011, 19:44

tak příčina onoho cvakání byl nedostatek oleje na vačce, tzn. že vačka, vahadla jsou K.O. chybí na nich cca 1mm materiálu
příčinou byla povolená matka na klice co drží ozubené kolo na čerpadle takže to přestávalo mazat, v karteru to vydřelo hliník.
ted je ještě otázka jak dopadla převodovka a ostatní věci závislí na oleji :- :?

a taky jsem zvědavej na reakci mechanika,jak se k tomu postaví
Uživatelský avatar
Wáca
 
Příspěvky: 662
Obrázky: 0
Registrován: pondělí 31 srpen 2009, 12:21
Bydliště: Liberecký kraj

Re: cvaklo,přeskočilo- NEJEDE

Příspěvekod kajlak » neděle 28 srpen 2011, 19:58

samo se to nepovoli,a pokud ten bok meli sundany tak neni co resit,ikdyz neco jim dokazovat to bude tezky ale zkusil bych to :(
Uživatelský avatar
kajlak
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 275
Obrázky: 5
Registrován: neděle 26 duben 2009, 19:19
Bydliště: mladec

Re: cvaklo,přeskočilo- NEJEDE

Příspěvekod rastakvajanasta » pondělí 29 srpen 2011, 09:21

Za tohle bych toho zmetka "servisáka" stáhnul z kůže :evil: takovýhle hňupi se nemaj co vrtat v motorech.
Uživatelský avatar
rastakvajanasta
Moderátor
 
Příspěvky: 878
Obrázky: 40
Registrován: sobota 03 listopad 2007, 22:45
Bydliště: Příbramsko

Re: cvaklo,přeskočilo- NEJEDE

Příspěvekod galgs » pondělí 29 srpen 2011, 20:41

...tak táto matka je kua teda dotáhla, viem o tom, pretože som mal sám problémy ju odtočiť...a samozrejme nazad som ju dával na fest + lepidlo na šroby..to len tak na okraj, ono aj keby bola zrovna povolená, nemôže sa stať, to čo ti "napovídali mechanici"...tomu neverím...Keby bolo príčinou vadné ol. čerpadlo, budiž, ale toto proste nežerem, je tam ešte aj poistná segerovka, kt. tomuto zabráni...takže mechanikom :_NO: ...nebrat :-no:
Uživatelský avatar
galgs
 
Příspěvky: 104
Obrázky: 0
Registrován: čtvrtek 26 únor 2009, 21:12
Bydliště: Považská Bystrica

PředchozíDalší

Zpět na Vaše postřehy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron