Škytání a divné otáčky

Sem všechny zkušenosti, vylepšení, problémy apod. (motor, pneu, brzdy apod.)

Škytání a divné otáčky

Příspěvekod kostrakop » pondělí 21 květen 2012, 09:12

Zdar, včera jsem se jel projet a po 5km klidné jízdy sem potřeboval předjet traktor, tak sem přidal a motorka se zakuckala, myslel jsem, že mám už málo benzínu, tak sem přepl na rezervu.Nabral sem benzín a když sem dal plný plyn, tak se motor zakuckával (na tohle by bylo řešení asi svíčka nebo vyčištění karbecu), ale co mě zarazilo, bylo to, že mi najednou spadly otáčky na 1500 a zůstaly stát, idkyž jsem jel na cca 3000 ot/min)i když jsem přidal, tak otáčky visely na 1500ot/min.Zpomalil jsem a zase začly ukazovat normálně.Dojel sem tedy pomalým tempem domů.Doma jsem zkoušel dát na volnoběh plný plyn a bez problémů, tak sem to šel ještě projet a jelo to normálně.Vymontoval jsem svíčku a je zbarvená do běla.Takže asi chudá směs.S tím si nějak pohraju, ale nevíte proč to ukazovalo tak divné otáčky?
kostrakop
 
Příspěvky: 21
Registrován: pátek 27 únor 2009, 08:24

Re: Škytání a divné otáčky

Příspěvekod kozzy » pondělí 21 květen 2012, 09:35

Mě tohle udělala yamaha taky. Nejdřív zůstával viset otáčkoměr, pak cukala, a nakonec chcípla. Bylo to tím, že motorka nedobíjela, vybyla se baterka, a motorka přestala pálit. Když sem zhasnul světla,a roztlačil motorku, tak se mi podařilo ještě dojet domu.Po nabytí baterky sem bez problémů dojel do servisu, neb v elektrice se hrabat nehodlám.
Uživatelský avatar
kozzy
 
Příspěvky: 229
Obrázky: 18
Registrován: pondělí 30 červen 2008, 12:46
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Škytání a divné otáčky

Příspěvekod ddusann » pondělí 21 květen 2012, 10:57

vetsinou, kdyz zhasnes svetla tak zacne ukazovat otackomer...je to tak? jj asi nedobiji. popr se podivej, jestli nemas nekde prokleplej dratek na kostru...
ddusann
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 89
Obrázky: 7
Registrován: sobota 02 srpen 2008, 15:31

Re: Škytání a divné otáčky

Příspěvekod kostrakop » pondělí 21 květen 2012, 17:16

Tak dobíjení je v pořádku, dává cca 14V.Ale zajímavé je, že když sem to startoval, tak to nechtělo chytnout, (tak protože se mi to už párkrát stalo), jsem zmáčkl při startování stop a hned start a chytla.Takže možná bude problém i v elektrice.Dal jsem novou svíčku a půjdu to projet a uvidím.Karburátor není čištěný 4 roky, takže to bude možná tím.
kostrakop
 
Příspěvky: 21
Registrován: pátek 27 únor 2009, 08:24

Re: Škytání a divné otáčky

Příspěvekod kozzy » pondělí 21 květen 2012, 22:45

Když otáčkoměr ukazuje 1500 přesto, že otáčky motoru jsou 3000 tak to není karburátorem! :teacher:
Mě alternátor taky dává 14V a stejně nedobíjí, problém může bejt v regulátoru dobíjení...
Uživatelský avatar
kozzy
 
Příspěvky: 229
Obrázky: 18
Registrován: pondělí 30 červen 2008, 12:46
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Škytání a divné otáčky

Příspěvekod kostrakop » úterý 22 květen 2012, 06:24

Já sem to napětí měřil na baterce, takže podle mě dobíjí v pohodě.Možná bude problém někde v kontaktech, když mi občas blbne start/stop tlačítko.
kostrakop
 
Příspěvky: 21
Registrován: pátek 27 únor 2009, 08:24

Re: Škytání a divné otáčky

Příspěvekod rastakvajanasta » úterý 22 květen 2012, 08:34

Nevím, s jakou pravděpodobností se to může stát, ale neumírá ti CDI? Zkusil bych pro jistotu projet s jinou- zaručeně zdravou - jednotkou... Zkus se domluvit s nějakým Dominatoristou z okolí, jestli by ti jí nepůjčil.
Uživatelský avatar
rastakvajanasta
Moderátor
 
Příspěvky: 878
Obrázky: 40
Registrován: sobota 03 listopad 2007, 22:45
Bydliště: Příbramsko

Re: Škytání a divné otáčky

Příspěvekod Wáca » úterý 22 květen 2012, 08:54

Dobrá identifikace jestli hází jiskru je, že při startování ti nepatrně poskakuje ručička otáčkoměru.

A co se týče toho poklesu otáčkoměru, mě se stávalo že jsem jel chtěl jsem bliknout dálkovýmá a v tom momentu motor cuknul a otáčkoměr spadnul na vtřinu o 500-1000ot dolu. Pak mi to blblo že v pohodě jsem nastartoval, ale při zařazení zdechnul. Pak už mi nefungovalo nic, blinkry světla, prostě to bylo hluchý .....jo a mezi tím mi odešel regulátor dobíjení, ukazovalo mi to nějakých 11v a při přidání to ještěkleslo.... pozval jsem si kámoše elektrikáře, celýho domouše jsme odstrojili a proměřovali drát po drátku a nakonec to bylo špatně vodící kostrou, jelikož byla přidělaná na rámu kde byla barva, takže jsem barvu obrousil a všechno fungovalo jako hodinky ;-).....a když už jsem to měl ropzebraný tak jsem vyčistil všechny vypínače, jelikož do ovládání blinkrů a světel dávali nějakou vazelínu a ta dělá neplechu + jsem přešel všechy kontakty a spoje, prostříkal a jezdil dál.
Uživatelský avatar
Wáca
 
Příspěvky: 662
Obrázky: 0
Registrován: pondělí 31 srpen 2009, 12:21
Bydliště: Liberecký kraj

Re: Škytání a divné otáčky

Příspěvekod ddusann » sobota 25 srpen 2012, 17:59

Tak sem se byl dnes projet ;( po asi 20 ti km mi dominator zacal pocukavat, pokuckavat... tak sem si rikal, ze az se vratim vycistim karburator, dalsich asi 20 km to obcas kucklo. mezi 55 a 60 km kdy sem jel po "hlavnejsi" silnici nez obvykle takze cca 95km/h zacal kuckat vic, kouknul sem na otackomer a rucicka si litala mezi 2-6 t. vypnuti svetel problem nevyresilo. obratil sem se smer home. motorka nejmin kuckala a otackomer nejmene blbnul kolem 4t. po cca 40 km od otocky sem se stavil na pumpe na kafe, vypnul, kafe, nasednul a nastartovala. o asi 10 km pozdeji chcipla ve vesnici (nenastartovala) ale roztlacit sla, a jela... nakonec 4 km pred domovem "konec" celou cestu zpet sem jel bez svetel, nicmene baterka furt toci. svetla svitej... co ted?poradte, svickou to neni, vymenil sem ji za jinou bez jiskry, vymenil sem ji za jeste jinou z slr ktery jelo se mnou. nic. tak nevim. co myslite, kde zacit?
ddusann
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 89
Obrázky: 7
Registrován: sobota 02 srpen 2008, 15:31

Re: Škytání a divné otáčky

Příspěvekod kozzy » neděle 26 srpen 2012, 01:27

Jestli to nehází jiskru a baterkou ani svíčkou to není, tak to může bejt kabel, cívka, CDI, možná špatná kostra.Začal bych tim nejlevnějším :wink: Zkontroluj ukostřeí, vymněň VN kabel ke svíčce atd. atd.
Uživatelský avatar
kozzy
 
Příspěvky: 229
Obrázky: 18
Registrován: pondělí 30 červen 2008, 12:46
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Škytání a divné otáčky

Příspěvekod ddusann » neděle 26 srpen 2012, 02:16

jj, tak postupne sem jiz zacal, myslel sem, zda-li nekdo podobnou situaci jiz nezazil. kazdopadne kdyz sme u kabelu od civky, menil ste jiz nekdo?jakej ste daval?normal medenej? a jakou fajfku? zjistil sem, ze kabel i fajfka jsou z roku 99...;) takze nic moc...ale ted nevim za co vymenit...diky
ddusann
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 89
Obrázky: 7
Registrován: sobota 02 srpen 2008, 15:31

Re: Škytání a divné otáčky

Příspěvekod ddusann » pondělí 27 srpen 2012, 20:13

Tak dnes sem konecne sehnal takovej nic moc kabel a fajfku a moto jede... zitra to doslozim a pojedu projet, jestli se neco nezmeni...takze zatim diky
ddusann
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 89
Obrázky: 7
Registrován: sobota 02 srpen 2008, 15:31

Re: Škytání a divné otáčky

Příspěvekod kostrakop » pátek 07 září 2012, 13:14

kostrakop píše:Já sem to napětí měřil na baterce, takže podle mě dobíjí v pohodě.Možná bude problém někde v kontaktech, když mi občas blbne start/stop tlačítko.



Tak po výměně zapalovacího kabelu, to bylo to samé.Nakonec jsem zjistil že to dělá CDI.Taťka je elektrikář, tak to rozebral a opravil - asi 15 špatných spojů.A už to zase frčí a ušetřil jsem 3500kč za nové CDI od Ignitechu. :)
kostrakop
 
Příspěvky: 21
Registrován: pátek 27 únor 2009, 08:24

Re: Škytání a divné otáčky

Příspěvekod kozzy » pátek 07 září 2012, 19:48

gratulace :_OK:
Uživatelský avatar
kozzy
 
Příspěvky: 229
Obrázky: 18
Registrován: pondělí 30 červen 2008, 12:46
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Škytání a divné otáčky

Příspěvekod ddusann » sobota 08 září 2012, 16:57

Tak najeto asi 150 km vse v pohode...pridelal sem batest, dobiji v pohode, neskyta, sype... takze zitra smer RO,BG...
ddusann
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 89
Obrázky: 7
Registrován: sobota 02 srpen 2008, 15:31

Další

Zpět na Vaše postřehy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron