Výměna oleje a filtru

Sem všechny zkušenosti, vylepšení, problémy apod. (motor, pneu, brzdy apod.)

Výmena oleja - podložky

Příspěvekod Messer » úterý 14 březen 2017, 23:21

Dobrý deň,
idem meniť olej a zháňam podložky na výpustný šrób z rámu aj z motora. Hliník alebo meď ? Viete to niekto odmerať ? Vonkajší aj vnútorný priemer a hrúbku. Mám NX650 1999. Je treba meniť aj gumený krúžok pod krytom filtra oleja ?
Ďakujem .
Messer
 
Příspěvky: 2
Registrován: úterý 14 březen 2017, 23:02

Re: Výmena oleja - podložky

Příspěvekod Wáca » středa 15 březen 2017, 19:11

Nikdy jsem ani jedno z toho neměnil, pokud to neteklo. A když jo, tak jsem volil měď.
Uživatelský avatar
Wáca
 
Příspěvky: 662
Obrázky: 0
Registrován: pondělí 31 srpen 2009, 12:21
Bydliště: Liberecký kraj

Re: Výmena oleja - podložky

Příspěvekod peca » středa 15 březen 2017, 20:44

Dle Partsdepot (děkujeme :D ) je v motoru 12 a v rámu 10. Měď by měla byt trvanlivější (osobně sem tam měl nekolik let Al značně roztemovanů podložku a nikdy netekla) teď tam mám taky Cu. O-kr vyměň pokud se ti bude zdát popraskyný, vymačkaný, poškozený ale myslím že to zatím u tvojeho ročníku nehrozí. Dle PD je O-kr 54X2,4.
peca
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 359
Obrázky: 102
Registrován: sobota 04 červen 2011, 22:43
Bydliště: kyjovsko

Re: Výmena oleja - podložky

Příspěvekod Messer » pátek 17 březen 2017, 12:49

Díky moc
Messer
 
Příspěvky: 2
Registrován: úterý 14 březen 2017, 23:02

Re: Výměna oleje a filtrum

Příspěvekod DzastButch » neděle 16 duben 2017, 19:23

Zdravim vsechny Dominiky!
vcera jsem menil olej a filtr a bohuzel jsem si neprostudoval podrobne tento navod z fora...
Jde o to ze jsem nevypustil olej z ramu...povolil jsem vicko s ryskou u nadrze, potom ten bocni sroub, vytekl olej, povolil jsem vicko filru, vymenil filtr...jeste jsem motorku nakopl a z te nadobky kde byl filtr vychcalo jeste dooost oleje! Vysledek byl cca litr a pul cernyho hnusu.....
No nalil jsem novy- jen cca 1,7 litru ( zbytek doleju) a dnes jsem motorku nastartoval a vypadalo to jako start po zime= bilej kour z vyfuku, ktetej byl doprovazenej divnym zvukem motoru ( takove jakoby susteni - tento zvuk jsem zaregistroval uz pred vymenou oleje, ale nebylo to tak hlasite)

Nema nekdo tuseni co presne jsem posral? Diky!
DzastButch
 
Příspěvky: 3
Obrázky: 0
Registrován: neděle 16 duben 2017, 19:16

Re: Výměna oleje a filtru

Příspěvekod Wáca » pondělí 17 duben 2017, 10:16

Ty jsi nakopl motorku když měla vypuštěný olej z motoru ? :teacher: V rámu je docela dost oleje, takže bych to celý vypustil i z rámu, kde je ještě další sítko. No a dal nový olej. Olejový filtr můžeš nechat ten nový.
Uživatelský avatar
Wáca
 
Příspěvky: 662
Obrázky: 0
Registrován: pondělí 31 srpen 2009, 12:21
Bydliště: Liberecký kraj

Předchozí

Zpět na Vaše postřehy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků

cron