Výměna rozvoďáku

Sem všechny zkušenosti, vylepšení, problémy apod. (motor, pneu, brzdy apod.)

Re: Výměna rozvoďáku

Příspěvekod poldik » neděle 04 březen 2012, 19:52

Zdar chlapi,taky mi za studena cvaka v motoru na prave strane a pri volnobehu kolisaji otacky. Myslite ze by to mohl delat rozvodak? Jo a ty otacky kolisaji i kdyz je motor zahratej...
Uživatelský avatar
poldik
 
Příspěvky: 46
Registrován: středa 31 říjen 2007, 20:14
Bydliště: Ivancice

Re: Výměna rozvoďáku

Příspěvekod Wáca » neděle 04 březen 2012, 20:14

poldik píše:Zdar chlapi,taky mi za studena cvaka v motoru na prave strane a pri volnobehu kolisaji otacky. Myslite ze by to mohl delat rozvodak? Jo a ty otacky kolisaji i kdyz je motor zahratej...


to kolísání bude mít spíš na svědomí karburátor.
ventilové vůle máš nastavený správně :?:
Uživatelský avatar
Wáca
 
Příspěvky: 662
Obrázky: 0
Registrován: pondělí 31 srpen 2009, 12:21
Bydliště: Liberecký kraj

Re: Výměna rozvoďáku

Příspěvekod poldik » neděle 04 březen 2012, 20:17

Wáca píše:
poldik píše:Zdar chlapi,taky mi za studena cvaka v motoru na prave strane a pri volnobehu kolisaji otacky. Myslite ze by to mohl delat rozvodak? Jo a ty otacky kolisaji i kdyz je motor zahratej...


to kolísání bude mít spíš na svědomí karburátor.
ventilové vůle máš nastavený správně :?:


Minulej rok jsem je mel na serizeni,letos jsem je nekontroloval,ale nahore u ventilu mi prijde ze to necvaka...
Uživatelský avatar
poldik
 
Příspěvky: 46
Registrován: středa 31 říjen 2007, 20:14
Bydliště: Ivancice

Re: Výměna rozvoďáku

Příspěvekod Wáca » neděle 04 březen 2012, 20:25

může to být rozvoďák, ale ten by cvakal pořád si mylsim, ještě je tu možnost že to dělá dekompresor
Uživatelský avatar
Wáca
 
Příspěvky: 662
Obrázky: 0
Registrován: pondělí 31 srpen 2009, 12:21
Bydliště: Liberecký kraj

Re: Výměna rozvoďáku

Příspěvekod poldik » neděle 04 březen 2012, 20:36

Wáca píše:může to být rozvoďák, ale ten by cvakal pořád si mylsim, ještě je tu možnost že to dělá dekompresor

A to se pozna jak,ze je spatnej dekompresor? Jinak domik slape jak hodinky...
Uživatelský avatar
poldik
 
Příspěvky: 46
Registrován: středa 31 říjen 2007, 20:14
Bydliště: Ivancice

Re: Výměna rozvoďáku

Příspěvekod Wáca » neděle 04 březen 2012, 20:42

poldik píše:
Wáca píše:může to být rozvoďák, ale ten by cvakal pořád si mylsim, ještě je tu možnost že to dělá dekompresor

A to se pozna jak,ze je spatnej dekompresor?


joo to nevim, záleží jakej máš, jestli automatickej nebo jestli máš u spojkové páčky ještě jednu malou páčku kterou ovládáš dekompresor.

ten automatickej stačí vyčistit, a popřípadě dát novou pružinku........a jak dlouho ti to už cvaká ?
Uživatelský avatar
Wáca
 
Příspěvky: 662
Obrázky: 0
Registrován: pondělí 31 srpen 2009, 12:21
Bydliště: Liberecký kraj

Re: Výměna rozvoďáku

Příspěvekod poldik » neděle 04 březen 2012, 20:49

Wáca píše:
poldik píše:
Wáca píše:může to být rozvoďák, ale ten by cvakal pořád si mylsim, ještě je tu možnost že to dělá dekompresor

A to se pozna jak,ze je spatnej dekompresor?


joo to nevim, záleží jakej máš, jestli automatickej nebo jestli máš u spojkové páčky ještě jednu malou páčku kterou ovládáš dekompresor.

ten automatickej stačí vyčistit, a popřípadě dát novou pružinku........a jak dlouho ti to už cvaká ?

Moment moment nepletes si dekompresor a sytic? ja mam u spojky malou packu ale ta je na sytic... Dekompresor mam automatickej. Cvaka to od podzimu,zhruba tri mesice od toho serizeni ventilu.
Uživatelský avatar
poldik
 
Příspěvky: 46
Registrován: středa 31 říjen 2007, 20:14
Bydliště: Ivancice

Re: Výměna rozvoďáku

Příspěvekod Wáca » neděle 04 březen 2012, 21:00

jj tak to máš automatickej, starší modely měli manuální a ten se ovládal páčkou.

tady je pár info ohledně cvakání za studena .....jinak nejjednoduší co můžeš udělat je zkontrolovat ventily, jestli maj správnou vůlu. jestli to nepomůže tak schodit palici, dát novej rozovdák a když už to budeš mít dole tak vyčistit dekompresor atd.
Uživatelský avatar
Wáca
 
Příspěvky: 662
Obrázky: 0
Registrován: pondělí 31 srpen 2009, 12:21
Bydliště: Liberecký kraj

Re: Výměna rozvoďáku

Příspěvekod poldik » neděle 04 březen 2012, 21:04

Wáca píše:jj tak to máš automatickej, starší modely měli manuální a ten se ovládal páčkou.

tady je pár info ohledně cvakání za studena .....jinak nejjednoduší co můžeš udělat je zkontrolovat ventily, jestli maj správnou vůlu. jestli to nepomůže tak schodit palici, dát novej rozovdák a když už to budeš mít dole tak vyčistit dekompresor atd.

ok dik moc,snad to pomuze...
Uživatelský avatar
poldik
 
Příspěvky: 46
Registrován: středa 31 říjen 2007, 20:14
Bydliště: Ivancice

Re: Výměna rozvoďáku

Příspěvekod kozzy » neděle 04 březen 2012, 21:15

Co to je za blbost??? Pro výměnu rozvoďáku, ani dekompresoru přece nemusíš sundávat palici....
Uživatelský avatar
kozzy
 
Příspěvky: 229
Obrázky: 18
Registrován: pondělí 30 červen 2008, 12:46
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Výměna rozvoďáku

Příspěvekod Wáca » neděle 04 březen 2012, 21:20

kozzy píše:Co to je za blbost??? Pro výměnu rozvoďáku, ani dekompresoru přece nemusíš sundávat palici....


sorry měl jsem na myslim ventilové víko samozřejmě :wink:
Uživatelský avatar
Wáca
 
Příspěvky: 662
Obrázky: 0
Registrován: pondělí 31 srpen 2009, 12:21
Bydliště: Liberecký kraj

Re: Výměna rozvoďáku

Příspěvekod Wáca » pondělí 05 březen 2012, 13:38

jinak tyhle motory prostě budou vydávat nějaký zvuky mechanický, kámošovi v tom ramplovalo jak 100čertů a porád to jezdí bez problému, mě se z toho taky ozývaj zvuky, ale to je prostě podle mě normální když maj tyhle motory už buhví koloik nalítáno
Uživatelský avatar
Wáca
 
Příspěvky: 662
Obrázky: 0
Registrován: pondělí 31 srpen 2009, 12:21
Bydliště: Liberecký kraj

Re: Výměna rozvoďáku

Příspěvekod poldik » pondělí 05 březen 2012, 14:40

Wáca píše:jinak tyhle motory prostě budou vydávat nějaký zvuky mechanický, kámošovi v tom ramplovalo jak 100čertů a porád to jezdí bez problému, mě se z toho taky ozývaj zvuky, ale to je prostě podle mě normální když maj tyhle motory už buhví koloik nalítáno

Ja jsem mel stary XTecko a v tom taky neco porad klepalo a jezdilo to jako svina,tak budu doufat ze dominator bude to stejny :banana:
Uživatelský avatar
poldik
 
Příspěvky: 46
Registrován: středa 31 říjen 2007, 20:14
Bydliště: Ivancice

Re: Výměna rozvoďáku

Příspěvekod Wáca » úterý 16 červenec 2019, 20:26

Tak jsem zkusil vyndat ventilové víko bez povolení motoru a povedlo se, ikdyž jsem tomu nevěřil :banana:
.....ale zpět to dát se silikonem bude //cenzurováno// :oops:
Uživatelský avatar
Wáca
 
Příspěvky: 662
Obrázky: 0
Registrován: pondělí 31 srpen 2009, 12:21
Bydliště: Liberecký kraj

Re: Výměna rozvoďáku

Příspěvekod DEDO » sobota 09 listopad 2019, 17:57

Dnes som stravil prijemny uprsany den pri motorke a menil som rozvodovu retaz. Kupil som delenu aby som nemusel davat dolu spojkove viko. No nech som sa snazil ako som chcel tak muselo ist dole,lebo mi retaz nechcela sadnut na zuby od kluky. Ak ma pri tom pocuvala suseda tak sa este teraz modli. :) Nakoniec som ju tam dostal a nahodil ozubene koleso na vacku. Vsetko sedi na ryskach, tak bude hadam dobre.(Cakam este na tesnenie pod viecko ventilov) Mam vsak jednu otazku: Pri nitovani retaze uz od nova chybala jedna lamelka. V balicku boli len vonkajsia s nitmi, vonkajsia ktoru treba zanitovat a jedna vnutorna. Znitoval som to teda s tym co bolo pri retazi. Bude mat ta retaz kratsiu zivotnost ked tam chyba ta jedna lamelka?
DEDO
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 130
Registrován: pátek 01 leden 2010, 15:07
Bydliště: Žilina SR

PředchozíDalší

Zpět na Vaše postřehy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron