Výměna rozvoďáku

Sem všechny zkušenosti, vylepšení, problémy apod. (motor, pneu, brzdy apod.)

Re: Výměna rozvoďáku

Příspěvekod Vondri » středa 30 září 2009, 21:37

Zkus vyndat šponovák a zkus jestli je ok ten jistící mechanitmus
Vondri
 
Příspěvky: 116
Registrován: neděle 15 říjen 2006, 19:00
Bydliště: nedaleko Žďáru nad Sázavou

Re: Výměna rozvoďáku

Příspěvekod miso325 » čtvrtek 01 říjen 2009, 19:28

Vondri píše:Zkus vyndat šponovák a zkus jestli je ok ten jistící mechanitmus


to je ok ale neviem ci ta spruzina bude dobra asi bude oslabena alebo co
miso325
 
Příspěvky: 45
Registrován: čtvrtek 17 září 2009, 12:12

Re: Výměna rozvoďáku

Příspěvekod Pruduch » sobota 24 říjen 2009, 22:54

Má jeden nezanýtovanej článek.. nasunout, roznýtovat (dát bacha aby ti to nespadlo dolů do motoru, já si všechno vycpal hadrama).
Pruduch
 
Příspěvky: 99
Obrázky: 2
Registrován: pondělí 30 červen 2008, 17:27

Re: Výměna rozvoďáku

Příspěvekod NORMAS1 » neděle 09 leden 2011, 18:13

Když už mám rozdělanej motor,tk se chci zeptat jestli je ten šponovák dobře.Rozvoďák by měl bejt novej,ale nalíbí se mě ten šponovák co vy na to??

http://normas1.rajce.idnes.cz/Domino/#P1090003.jpg
Uživatelský avatar
NORMAS1
 
Příspěvky: 43
Obrázky: 27
Registrován: úterý 03 srpen 2010, 19:47
Bydliště: Rudoltice

Re: Výměna rozvoďáku

Příspěvekod task » neděle 09 leden 2011, 18:59

NORMAS1 píše:Když už mám rozdělanej motor,tk se chci zeptat jestli je ten šponovák dobře.Rozvoďák by měl bejt novej,ale nalíbí se mě ten šponovák co vy na to??

http://normas1.rajce.idnes.cz/Domino/#P1090003.jpg

Ten rozvoďák jsi tam dával v celku???? :o
Uživatelský avatar
task
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 366
Obrázky: 11
Registrován: úterý 28 listopad 2006, 21:26

Re: Výměna rozvoďáku

Příspěvekod NORMAS1 » neděle 09 leden 2011, 19:24

task píše:
NORMAS1 píše:Když už mám rozdělanej motor,tk se chci zeptat jestli je ten šponovák dobře.Rozvoďák by měl bejt novej,ale nalíbí se mě ten šponovák co vy na to??

http://normas1.rajce.idnes.cz/Domino/#P1090003.jpg

Ten rozvoďák jsi tam dával v celku???? :o


Ne já ho tam nedával,tak jsem to koupil a bylo mě řečeno že je novej.Kdyby nebyl tak by byl volnej ne?Myslím ale že šponovák je starej,ale nevím jestli tam má bejt ta vůle.Sice jsem to ještě nedělal,ale nejde mě do hlavy jak tady píšete že by se měl nýtovat na moto.Na to by musel být nějaký přípravek,nebo jak se docílí kvalitního snýtování.
Uživatelský avatar
NORMAS1
 
Příspěvky: 43
Obrázky: 27
Registrován: úterý 03 srpen 2010, 19:47
Bydliště: Rudoltice

Re: Výměna rozvoďáku

Příspěvekod task » neděle 09 leden 2011, 19:55

Aha
Já se totiž chystám na jeho výměnu tak proto se ptám. :teacher:
Muj je v celku.Takže jak to nýtujou tak to nevim :roll:
Uživatelský avatar
task
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 366
Obrázky: 11
Registrován: úterý 28 listopad 2006, 21:26

Re: Výměna rozvoďáku

Příspěvekod NORMAS1 » neděle 09 leden 2011, 20:07

Můj názor je takový,že by tam měl jít v celku,když se oddělá kolo z vačky,nebo celá vačka.Stejně musí jít víko ventilů dolů.Konstatuji podle fotek na :
http://www.xrv.org.uk/forums/dominator- ... ement.html

Myslím že roznýtovat ho je blbost.Jestli chceš tak zkus napsat na(servis.janov@tiscali.cz)oni ti určitě poradí.Dělaji HONDY,já tam psal a vždycky mě poradily. :)
Naposledy upravil NORMAS1 dne neděle 18 březen 2012, 21:01, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
NORMAS1
 
Příspěvky: 43
Obrázky: 27
Registrován: úterý 03 srpen 2010, 19:47
Bydliště: Rudoltice

Re: Výměna rozvoďáku

Příspěvekod Radek Ryšavý » neděle 09 leden 2011, 20:14

Rozvoďák jsem měnil s kámošem co dřív měl taky DOMINO takže to už dělal předtím a lepší je to protahovat ve dvou protože jeden ho přidržoval a druhej protáčel pomalu motorem přez šroub vlevo jako při seřizování ventilů.Jinak jsme ho roznýtovali malým kladívkem když byl spojenej na ozubeným kole nahoře na vačkové hřídeli.A z druhé strany kladívko druhé.Ten čep je tenoučkej takže se není čeho bát. čus
Radek Ryšavý
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 59
Obrázky: 0
Registrován: úterý 14 srpen 2007, 19:29
Bydliště: Pražská 1434,Pelhřimov

Re: Výměna rozvoďáku

Příspěvekod NORMAS1 » neděle 09 leden 2011, 20:18

Radek Ryšavý píše:Rozvoďák jsem měnil s kámošem co dřív měl taky DOMINO takže to už dělal předtím a lepší je to protahovat ve dvou protože jeden ho přidržoval a druhej protáčel pomalu motorem přez šroub vlevo jako při seřizování ventilů.Jinak jsme ho roznýtovali malým kladívkem když byl spojenej na ozubeným kole nahoře na vačkové hřídeli.A z druhé strany kladívko druhé.Ten čep je tenoučkej takže se není čeho bát. čus


Když jsi to dělal tak co si myslíš o tom šponováku:
http://normas1.rajce.idnes.cz/Domino/#P1090003.jpg
Uživatelský avatar
NORMAS1
 
Příspěvky: 43
Obrázky: 27
Registrován: úterý 03 srpen 2010, 19:47
Bydliště: Rudoltice

Re: Výměna rozvoďáku

Příspěvekod kajlak » neděle 09 leden 2011, 20:52

rozvodak jsem delal loni,koupil jsem origo morse,starej jsem roznytoval-tenkym dratkem spojil novej a protahl,nahore slozil -nasadil kolo,nastavil a snytoval,jinak k fotu-je to jen lizina na rozvodak-napinak s pruzinou je nahore v hlave u kola,mezera tam je-asi nemas lizinu danou dobre aby ti na ni tlacil napinak-jinak kdyz jsem menil rozvodak tak jsem koupil aji liziny obe :roll:
Uživatelský avatar
kajlak
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 275
Obrázky: 5
Registrován: neděle 26 duben 2009, 19:19
Bydliště: mladec

Re: Výměna rozvoďáku

Příspěvekod Radek Ryšavý » neděle 09 leden 2011, 20:59

Tak předně upozorním že já měl sundané ,,jen" ventilové víko a řetěz měnil tudy takže jak to vypadalo před výměnou z boku jak to máš nafocený ty tak to opravdu nevím.Z druhé strany podle fotky to vypadá že ta levá kluzná lišta se rozvoďáku nedotýká.Vypadá to jak kdyby byla zaseklá ta volnoběžka na napínáku a ten řetěz nedošponovala.
Jináč když jsme rozvoďák měnily na mém tak kámoš se až divil jak mám tu pružinu na šponováku tvrdou že to on jí měl daleko vytahanější.No a dnes ten jeho Domouš vedle je ve vsi a má najeto asi kolem 80000km a furt jezdí...Já osobně jestli budu dělat výbrus až to bude potřeba v těch 70000-80000km (teď mám 55000)tak stejně už bych vyměnil rozvoďák,kluzné lišty,šponovák a do něj novou pružinu at´mám jistotu že do toho za pár měsíců nepolezu znovu.Atˇ se daří a čus
Naposledy upravil Radek Ryšavý dne středa 12 leden 2011, 18:17, celkově upraveno 1
Radek Ryšavý
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 59
Obrázky: 0
Registrován: úterý 14 srpen 2007, 19:29
Bydliště: Pražská 1434,Pelhřimov

Re: Výměna rozvoďáku

Příspěvekod task » pondělí 10 leden 2011, 09:49

Jo a nevíte kolik stoji ty liziny :roll:
Uživatelský avatar
task
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 366
Obrázky: 11
Registrován: úterý 28 listopad 2006, 21:26

Re: Výměna rozvoďáku

Příspěvekod NORMAS1 » úterý 11 leden 2011, 19:46

Tak jsem na to přišel :hura: ten kdo předchozímu majiteli měnil rozvoďák tak nedal šponovací packu na ližinu.Ještě že jsem si toho všimnul a nejezdilo se s tím dlouho.Tomu servismenovi bych dal korunu.Povedlo se to nasadit ze spoda,ale byla to pakárna.Dílo se podařilo a už ať je jaro :banana: :banana:
Naposledy upravil NORMAS1 dne neděle 18 březen 2012, 21:02, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
NORMAS1
 
Příspěvky: 43
Obrázky: 27
Registrován: úterý 03 srpen 2010, 19:47
Bydliště: Rudoltice

Re: Výměna rozvoďáku

Příspěvekod kozzy » úterý 11 leden 2011, 22:54

task píše:Jo a nevíte kolik stoji ty liziny :roll:


Mě stály ližiny i s rozvoďákem, něco přez 3litry pokud si to dobře pamatuju.(ližiny v hondě,rozvoďák D.I.D tušim)Něco mi řiká, že jedna ližina stála asi 900 a ta druhá 1200?
Výměnu ližin si dobře rozmysli.Pokud je chceš vyměnit, tak musí dolu boční víko, spojka a ta pavná (bez napínáku) nejde moc dobře vyměnit bez sundání hlavy. Mě se to povedlo, ale byl to porod.Pokud se nehodláš nějak zásadně vrtat v motoru, doporučuju vyměnit jen řetěz.
Uživatelský avatar
kozzy
 
Příspěvky: 229
Obrázky: 18
Registrován: pondělí 30 červen 2008, 12:46
Bydliště: Mladá Boleslav

PředchozíDalší

Zpět na Vaše postřehy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron