Karburátor

Sem všechny zkušenosti, vylepšení, problémy apod. (motor, pneu, brzdy apod.)

Re: Karburátor

Příspěvekod rastakvajanasta » pondělí 03 prosinec 2012, 08:55

Dop*dele práce, tak já tu sesmolím odpověď a když ji odesílám tak mě to odhlásí a všechno mi zmizí. To je radost po ránu... :oops: no co už :lol:

Takže k věci. Zas tak velká závada to není, dá se bez toho jezdit. Tahle membrána je součástí systému na obohacení směsi při decelaraci - když zavřeš v otáčkách plyn, v sacím traktu mezi karbcem a hlavou se zvýší podtlak a jestli máš dobře zapojenou a těsnou příslušnou hadičku, membrána začne pracovat proti pružině a přes jehličku zavře jeden připouštěcí kanálek vzduchu, směs se obohatí a motor nebude tolik práskat do výfuků.

Pro klid duše si to oprav, i pro motor to bude lepší (i když k životu to nepotřebuje), použitou membránu sežeň na inzerát z nějakýho rozebranýho Domina, přinejhorším celej použitej karbec za tisícovku (pořád lepší než 3.300,-)
Uživatelský avatar
rastakvajanasta
Moderátor
 
Příspěvky: 878
Obrázky: 40
Registrován: sobota 03 listopad 2007, 22:45
Bydliště: Příbramsko

Re: Karburátor

Příspěvekod MonteCristo » pondělí 17 červen 2013, 09:10

Nevím, jestli jsem ve správném vlákně, neboť téma karbec je poněkud roztříštěné.

Má poslední jízda 50 km: když jsem vyrážel, tak nedržel volnoběh, musel jsem si pomáhat plynem. Když jsem se vracel, tak volnoběh točil 4000/min. Netuším, co se mohlo podělat, že by zlomená a provizorně slepená průchodka sytiče mohla mít takovýhle efekt? To momentálně řeším v jiném vlákně http://www.nx650.cz/forum/viewtopic.php?f=5&t=1807&start=15&sid=969fd2a0267fd0bf8a60cab42ef28a23

Takže karbec mám venku. Mimo jiné jsem zjistil, že odkalovací šroub (ve spodním víčku, vodorovná osa) jsem měl utažený na krev a když jsem ho povolil, tak tam chybí O kroužek. Budu muset skočit do prodejny Mateza (Brno-Jihlava-Havl.Brod), věřím, že tam nějaký benzínu odolný O-kroužek 2,5 x 1,2 seženu. Nevím proč tento šroubek má tak spletitý tvar do kužele, když jeho funkcí by mělo být jenom otevřeno/zavřeno? Anebo i ten něco reguluje?

Máte někdo tucha, co mohlo způsobit ten vysoký volnoběh? :w1/:
Uživatelský avatar
MonteCristo
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 24
Obrázky: 4
Registrován: čtvrtek 21 duben 2011, 10:34
Bydliště: Lažánky BO

Re: Karburátor

Příspěvekod kozzy » úterý 18 červen 2013, 00:31

Mě na dominu jeden čas taky lítal volnoběh, pořád jsem to nemohl seštlovat, a nakonec to dělal bowden sytiče. Příčin může být spousta, a nejspíš ti nezbude než je všechny postupně vyzkoušet. Přeju pevný nervy.
Uživatelský avatar
kozzy
 
Příspěvky: 229
Obrázky: 18
Registrován: pondělí 30 červen 2008, 12:46
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Karburátor

Příspěvekod sdomino » pondělí 26 srpen 2013, 19:58

...tak se mi prihodila takova nemila vec....jedu cca 80km/h po znacne rozbite silnice, na 5 cca 3000 ot.....a chcipne mi to za jizdy. nastartovat normalne neslo, pouze pod plynem a rozjet se dalo taky pouze pod skoro plnym plynem. rekl jsem si, ze to nebudu trapit a pomoci naradi k motorce ( nevalne kvality :_NO: ) a daru přítele Gerbera rozhodim strojovnu na silnici....podle vseho mi zavada pripadala v karburatoru.... odmontuji horni viko karburatoru a ve velke pruzine na me kouka jehla karburatoru :w1/: podeprepa tim platikem s malou pruzinou ktery ji ma tlacit dolu.

po nasazeni jehly, "deklu" a velke pruziny vse funguje jak ma.....pri te prilezitosti jsem procistil i trysky a startuje i bez sytice.

jediny co mi po prohlednuti manualu trklo, ze jsem mel velkou pruzinu danou uzsim koncem nahoru, misto dolu.

otazka zni, jestli uz se to nekdy nekomu taky stalo? :w1/: a co to mohlo zpusobit??? nerad bych to zas nekde rozebiral. :?

eko ventil mam sundany, vyfuky otevrene, smes podle svicky vypada ok, .....a TED BABO RAD :oop1: :please:
sdomino
 
Příspěvky: 20
Obrázky: 3
Registrován: neděle 02 září 2012, 12:21

Re: Karburátor

Příspěvekod peca » středa 28 srpen 2013, 23:36

Zdar. To ti jako vyskočila jehla z uložení v šoupátku nebo co?
Esi jo tak to mohlo byt vibracama od nerovné cesty že ten plast vysločil ze zobáčků a jehla vyskočila-tym pádem nemělo co regulovat směs. Když dávals spátky ten plastík, zacvakl dobře? Jako esi nemáš ohoblovaný ty zácvaky.
peca
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 359
Obrázky: 102
Registrován: sobota 04 červen 2011, 22:43
Bydliště: kyjovsko

Re: Karburátor

Příspěvekod sdomino » pátek 30 srpen 2013, 19:51

veliky diky, pane :_OK: samozrejme, ze nezacvakl a jezdil s tim :oops: uz je to opravene, plastik byl jak novy a ted uz snad bude drzet naveky :_OK:
sdomino
 
Příspěvky: 20
Obrázky: 3
Registrován: neděle 02 září 2012, 12:21

Re: Karburátor

Příspěvekod marmar » sobota 18 leden 2014, 12:03

Ahoj..nemate niekto skusenost s volnobeznou tryskou? je tam priemer asi48 az 50 a existuje aj52 a ked sa to vymeni tak motor lepsie drzi otacky na volnobeh a nezhasina obcas?? Mne sa obcas stane ze na krizovatke alebo len tak na stojane z nicoho nic zhasne ako ked ho normalne zhasnes. :x Vsetko je na nom original takz ziadna uprava vyfukov alebo podobne rocnik99.Skusil som novy vzduch filter aj sviecku a neprestalo to. Bohatost zmesi by mala byt ok.
marmar
 
Příspěvky: 1
Registrován: úterý 14 leden 2014, 10:35

Re: Karburátor

Příspěvekod peca » neděle 19 leden 2014, 20:17

peca
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 359
Obrázky: 102
Registrován: sobota 04 červen 2011, 22:43
Bydliště: kyjovsko

Pomoc moc bohatý :D

Příspěvekod Neřád-X » pondělí 20 leden 2014, 06:04

Ahoj lidi mám takový problém koupil jsem domíka se spotřebou 10-12L/100km. Ntlemte se :D první po čem jsem sahnul byla volnoběžná tryska (vím k ničemu) ale po rozebrání karbece jsem zjistil že mi tam chybí tahle pružinka viz. obrázek. přez sytič to neteče ten jsem ucpal a jehla i sedlo jsou good. Je to tím že chybý oný bazmek (pružinka)? předem díky za jakoukoli radu :teacher:
Obrázek
Uživatelský avatar
Neřád-X
 
Příspěvky: 20
Obrázky: 1
Registrován: pondělí 20 leden 2014, 05:30
Bydliště: Louny

Re: Pomoc moc bohatý :D

Příspěvekod rastakvajanasta » pondělí 20 leden 2014, 09:54

Šmarjá 10 - 12 litrů? Tak to asi držíš rekord, si to ani neumím představit. Ta pružinka je ovládaná podtlakem a obohacuje směs při deceleraci, když ti tam chybí, máš to bohatý furt, ale že to udělá takovouhle megaspotřebu bych si býval netipnul. Jako provizorní řešení doporučuju vycpat prostor pod tím deklíkem tak, aby byla membrána aretovaná v poloze, jako kdyby jí tlačila pružina. Systém sice nebude obohacovat směs při decelaraci, takže když zavřeš v otáčkách plyn, bude to víc střílet, ale jezdit se takhle v pohodě dá, i dlouhodobě.

Ale něco mi říká, že zakopanej pes bude ještě jinde, podle mě tento doplňkovej okruh nemůže způsobit tak vysokou spotřebu... Ale zkus začít tímto.

A já jako hodný moderátor :twisted: jsem si dovolil sloučit tyto příspěvky s,,Karburátorovým vláknem".Děkuji za pochopení.Moderátor Alfik
Uživatelský avatar
rastakvajanasta
Moderátor
 
Příspěvky: 878
Obrázky: 40
Registrován: sobota 03 listopad 2007, 22:45
Bydliště: Příbramsko

Re: Karburátor

Příspěvekod Neřád-X » středa 22 leden 2014, 13:43

Takže myslel jsem bohatá, tamto byl překlep sorry :wink: .Svíčka total černá a mokrá kouří to jak cigán za bukem. trysky jsem dal origo jaké mají být a zkusil jsem i hlavní dát 145 takže menší a bez úspěchu. Sytič jsem zaslepil abych měl jistotu že to necedí přez něj a nic, ted jsem oběvil že chybí tahle pružinka jinak už mně nenapadá kudy jinudy by to mohlo téct než že mi při jízde ještě neco přizvedává jehlu než zvýšenej podtlak. A natankoval jsem plnou po 33km jsem do plný dotankoval 3 litry :D svíčka odešla po 50 a moto začlo cukat ted to mám celý rozházený tak doufám že to ta pružinka vyřešší jinak mně nic jinýho nenapadá.
Uživatelský avatar
Neřád-X
 
Příspěvky: 20
Obrázky: 1
Registrován: pondělí 20 leden 2014, 05:30
Bydliště: Louny

Re: Karburátor

Příspěvekod Wáca » středa 22 leden 2014, 17:32

to nemůže ani pořádně jezdit ne?
Uživatelský avatar
Wáca
 
Příspěvky: 662
Obrázky: 0
Registrován: pondělí 31 srpen 2009, 12:21
Bydliště: Liberecký kraj

Re: Karburátor

Příspěvekod Neřád-X » čtvrtek 23 leden 2014, 18:23

Jezdí :D Když jsem dal new svíčku tak jsem skoro nic nepoznal. Domík je stroj :D. po 10 km to začne škytat a pak jde do kelu svíce
Uživatelský avatar
Neřád-X
 
Příspěvky: 20
Obrázky: 1
Registrován: pondělí 20 leden 2014, 05:30
Bydliště: Louny

Re: Karburátor

Příspěvekod Alfik » pátek 24 leden 2014, 10:50

Je pravdou že já teď ztratil někde cestou z práce šroub bohatosti směsi(ten co je dole na karbu) a taky jsem dojel domu.Když jedeš tak na plnej plyn tak to letí,ale jak zvolníš,už to chrchlá a nejede to.
Uživatelský avatar
Alfik
Moderátor
 
Příspěvky: 857
Obrázky: 1
Registrován: úterý 16 září 2008, 13:10
Bydliště: okolí Knína

Re: Karburátor

Příspěvekod Neřád-X » sobota 25 leden 2014, 11:07

Myslíš volnoběžnou trysku? A nekoukal jsi kolik ti to vzalo? Jelikož já když jsem jel plnej tak mi to taky problémy nedělalo jenom když jsem chtěl udržovat rychlost tak to cukalo.
Uživatelský avatar
Neřád-X
 
Příspěvky: 20
Obrázky: 1
Registrován: pondělí 20 leden 2014, 05:30
Bydliště: Louny

PředchozíDalší

Zpět na Vaše postřehy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron