Karburátor

Sem všechny zkušenosti, vylepšení, problémy apod. (motor, pneu, brzdy apod.)

Re: Karburátor

Příspěvekod Alfik » neděle 08 červen 2014, 06:33

Neřád-X píše: Nezasírá to filtr?

Ne,mám,a asi nejen já,zapojení rovnou do filtru a nic jsem nepozoroval.
aA
Uživatelský avatar
Alfik
Moderátor
 
Příspěvky: 857
Obrázky: 1
Registrován: úterý 16 září 2008, 13:10
Bydliště: okolí Knína

Re: Karburátor

Příspěvekod Neřád-X » neděle 08 červen 2014, 13:38

Tak na to prdím koupil jsem jinej karbec a nemusím laborovat :D celou zimu koumání a může to být od pružiny přez jehlu až po vzdušníky atd. atd. a aspon budou popř náhrádní díly membrány atd

Tak karburátor vyměněn domík chytá na DRK i bez sytiče. Na svíčku jsem ještě nekoukal ale vypadá to lépe. Jenom mám až svinskou prodlevu na plynu cca 2 sec když dám ze 3000 plnej po 2 sec mu bouchnou saze a jede jak splašenej a na 4-5 kvaltu je to ještě déle je to normál? Podobně to vypadá jak když starému autu seberete akceleračku.
Uživatelský avatar
Neřád-X
 
Příspěvky: 20
Obrázky: 1
Registrován: pondělí 20 leden 2014, 05:30
Bydliště: Louny

Re: Karburátor

Příspěvekod stepan_enduro » středa 11 červen 2014, 19:01

vzhledem k tomu, že to chytá bez sytiče, bych spíš řekl, že to máš bohatý. jestli to dělá jenom v nízkých otáčkách, tak by mělo stačit seřídit...
...kdo se ráno nestydí, ten se večer nebavil...
Uživatelský avatar
stepan_enduro
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 43
Obrázky: 10
Registrován: pondělí 27 leden 2014, 15:04
Bydliště: Vysoké Mýto

Re: Karburátor

Příspěvekod Neřád-X » středa 11 červen 2014, 21:06

ani né v nízkejch spíš pokaždý co chci rychle akcelerovat jakmile dám plnej tak se nic neděje a po 2 vteřinách vystřelí jak splašenej a na 4-5 kvaltu když dám plnej tak ta prodleva je ještě delší
Uživatelský avatar
Neřád-X
 
Příspěvky: 20
Obrázky: 1
Registrován: pondělí 20 leden 2014, 05:30
Bydliště: Louny

Re: Karburátor

Příspěvekod Domes NX 650 » čtvrtek 12 červen 2014, 09:15

Urco moc bohata smes :_NO: :_NO: :_NO:
Domes NX 650
 
Příspěvky: 24
Obrázky: 7
Registrován: pondělí 02 září 2013, 20:59
Bydliště: Kosek od Litovle

Re: Karburátor

Příspěvekod Standa » čtvrtek 12 červen 2014, 10:36

Neotevírá se podlakové šoupátko pozdě nebo pomálu?
Když otevřeš airbox přidržíš v něm šikovně zrcátko, můžeš na dobrém světle funkci podtlaku odsledovat...
Uživatelský avatar
Standa
Site Admin
 
Příspěvky: 571
Obrázky: 138
Registrován: pátek 02 únor 2007, 07:55
Bydliště: Jižní Plzeňsko

Re: Karburátor

Příspěvekod Neřád-X » čtvrtek 12 červen 2014, 18:23

Je pravda že když jsem měnil ty karburátory tak jsem si všiml že v tom co jsem dával teď VE 81 je slabší a nižší pružina co tlačí šoupě s jehlou dolů než u toho originálního VE 80 jinak jsou totožný tak jestli ta slabší pružina možná neotevře to šoupě víc zkusím asi tam dát tu z toho origo tu silnější. Domes ale píše moc bohatá, a ty že se pomalu nebo pozdě otvírá šoupě to by znamenalo chudá. V každém případě dělá to pouze v tahu na neutrál když vemu za plyn jde do plnejch hned.
Uživatelský avatar
Neřád-X
 
Příspěvky: 20
Obrázky: 1
Registrován: pondělí 20 leden 2014, 05:30
Bydliště: Louny

Re: Karburátor

Příspěvekod peca » pátek 13 červen 2014, 21:40

A né a né to je k pos-rání.
Prodlevu dělává moc chudá nebo moc bohatá směs (jukni na svícu-černá=bohatá, bílá=chudá). Nebo se može přidírat to šoupě. Nebo se može otvírat moc rychle a jehla pustí moc beňa? V neutrálu to ide líp páč néni motor zatížený a stačí aspoň nejaká směs (i když já když sem to měl chudý tak byla nepatrná prodleva aj při neutrálu- za studena větší prodleva?) A na akceleraci na vyžší kvalt už néni tolik výkonu aby to tolik "koplo".
peca
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 358
Obrázky: 102
Registrován: sobota 04 červen 2011, 22:43
Bydliště: kyjovsko

Re: Karburátor

Příspěvekod Neřád-X » neděle 15 červen 2014, 06:38

Na svíčku jsem ještě nekoukl, ale šoupě jde volně karbec je vyčištěny. Zkusil jsem dát silnější pružinu co tlačí šoupě z karburátoru VE 80 a prodleva zmizela ale když dám teď plnej tak to jde plynule ale až moc je z něho takovej beránek budu muset najít nějaký střed mezi těmito pružinamy. Nebo si pohrávam s myšlenkou upravit víko karburátorz a udělat tam přez šroubek štelování tuhosti pružiny a můžu si potom ladit bohatost a chudost směsi v celém režimu.
Uživatelský avatar
Neřád-X
 
Příspěvky: 20
Obrázky: 1
Registrován: pondělí 20 leden 2014, 05:30
Bydliště: Louny

Re: Karburátor

Příspěvekod peca » neděle 15 červen 2014, 15:44

Ještě mě napadlo esi nemáš převrtaný ty dvě spodní díry v šoupátku. Kolik je origo už nevím ale já sem to převrtával na tuším 4,5mm. Ide nima podtlak co zvedá to šoupě.
peca
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 358
Obrázky: 102
Registrován: sobota 04 červen 2011, 22:43
Bydliště: kyjovsko

Re: Karburátor

Příspěvekod Jaffa » středa 20 srpen 2014, 17:56

peca píše:Ještě mě napadlo esi nemáš převrtaný ty dvě spodní díry v šoupátku. Kolik je origo už nevím ale já sem to převrtával na tuším 4,5mm. Ide nima podtlak co zvedá to šoupě.


A ty jsi upravoval karbec podle toho navodu tady na foru? v originalu je to Dave carb's modification.. je tam pak znat nejakej rozdil? a upravoval jsi i airbox?
Jaffa
 
Příspěvky: 58
Obrázky: 25
Registrován: pátek 15 duben 2011, 07:00

Re: Karburátor

Příspěvekod peca » sobota 23 srpen 2014, 20:08

Jukni třeba sem viewtopic.php?f=33&t=1346&hilit=karbur%C3%A1tor&start=15 , a skus eště někde dost se to tu řešilo. Úprava airboxu je základní, ale musí se na to doladit karbec.
peca
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 358
Obrázky: 102
Registrován: sobota 04 červen 2011, 22:43
Bydliště: kyjovsko

Re: Karburátor

Příspěvekod mlynar » neděle 15 březen 2015, 11:02

Nazdar lidi. :please: Opravuju si bouranýho domíska a udělal sem komplet motor, seřídil karbec, vyměnil svíčku a nejde mi to natočit. Jen to co otáčka škubne a nic. Směs 2,5 otáčky, odtrh na svíčce gut, ventily jak maj být, tak už mi pomalu dochází nápady. Nebyla by nějaká rada? Jak jsem se dočetl ve foru tak tam někdo řešil horní velkou pružinu karbecu. Má být užžším dolu či nahoru.

Díkec za jakoukoli reakci......učím se cestou :teacher:
mlynar
 
Příspěvky: 3
Registrován: pátek 06 březen 2015, 08:41

Re: Karburátor

Příspěvekod Wáca » neděle 15 březen 2015, 17:25

Rozvody máš dobře? Mě to škytnutí jednou za otáčku dělalo když mi skočil rozvoďák a měl jsem to o 3 zuby skočený
Uživatelský avatar
Wáca
 
Příspěvky: 662
Obrázky: 0
Registrován: pondělí 31 srpen 2009, 12:21
Bydliště: Liberecký kraj

Re: Karburátor

Příspěvekod peca » neděle 15 březen 2015, 17:36

No pokáď máš po delším startování (samozřejmě ne v kuse) suchů svíčku tak nejde beňo. Pokáď je mokrá tak svíca nepálí kdy má nebo málo pálí. Komprese je? V pružině šoupěte bych problém asi nehledal ta by při startování neměla mět taký vliv. V manuálu je psaný úzkým důle. Zlom vaz.
peca
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 358
Obrázky: 102
Registrován: sobota 04 červen 2011, 22:43
Bydliště: kyjovsko

PředchozíDalší

Zpět na Vaše postřehy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků