Z ničeho nic nestartuje

Sem všechny zkušenosti, vylepšení, problémy apod. (motor, pneu, brzdy apod.)

Re: Z ničeho nic nestartuje

Příspěvekod Wáca » čtvrtek 31 červenec 2014, 21:23

divny, ja si myslim že jsem tam měl jen pojistky r.v. 99 ale možná si to pletu z afrikou. jinak to divný házení jiskry se mi taky dělo. mohl jsem držet starter jak dlouho jsem chtěl a nic, ale jak jsem ho pustil tak chytnul. dál jsem to neřešíl. chce to zkusit jinou elektroniku no. a projít všechny konektory jestli ty někde nehažou vakl. jak jsou starý tak mužou být vyhřátý nebo i vypáleny od skratu.

...jinak nedávej citovat příspěvek na který odpovídáš a je jako poslední. jinak tě starosta vymrdá,protože to zabírá místo na webu či co ;-)
Naposledy upravil Wáca dne čtvrtek 31 červenec 2014, 21:38, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Wáca
 
Příspěvky: 662
Obrázky: 0
Registrován: pondělí 31 srpen 2009, 12:21
Bydliště: Liberecký kraj

Re: Z ničeho nic nestartuje

Příspěvekod Petrs » čtvrtek 31 červenec 2014, 21:36

Ok děkuji za upozornění ohledně citace ale zpět k tématu nemohl by startér brát víc proudu než je zdrávo a už by nestačila štáva na pořádnu jiskru? Zkoušel jsi to roztlačit?
Uživatelský avatar
Petrs
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 46
Obrázky: 0
Registrován: úterý 26 červenec 2011, 21:54
Bydliště: Malá Hraštice

Re: Z ničeho nic nestartuje

Příspěvekod Patrez » pátek 01 srpen 2014, 12:48

napsal jsem do ignitechu, ohledně proměření CDI a prej mi to udělají ;) Jenom mám takový hodně blbý dotaz :D To CDI je ta krabička velikosti cca cigaret vpravo dole pod přístrojovou deskou? :oops:
Patrez
 
Příspěvky: 14
Obrázky: 2
Registrován: pondělí 28 červenec 2014, 12:27

Re: Z ničeho nic nestartuje

Příspěvekod Alfik » pátek 01 srpen 2014, 16:38

Ano,a mám pocit kdyby jsi napsal uživateli RichardH,možná by ti řekl též něco o CDI.On totiž dělal pokus o opravu,takže by mohl znát i hodnoty.
Uživatelský avatar
Alfik
Moderátor
 
Příspěvky: 857
Obrázky: 1
Registrován: úterý 16 září 2008, 13:10
Bydliště: okolí Knína

Re: Z ničeho nic nestartuje

Příspěvekod rumpalohv » neděle 03 srpen 2014, 13:08

Jeden tady z fora měl stejný problem, vyměnil indukční cívku a vše bylo ok.
Uživatelský avatar
rumpalohv
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 37
Registrován: neděle 03 leden 2010, 19:49
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Z ničeho nic nestartuje

Příspěvekod Patrez » neděle 03 srpen 2014, 15:31

tak jsem nakoupil další nové svíčky a světe div se, najednou to hází jiskry :) Nicméně stále nestartuje, jenom čas od času zahřmí do výfuků :( Takže asi budu muset zkouknout jestli nepřeskočily ty rozvody. Jen co přijdu na to jak :D
Patrez
 
Příspěvky: 14
Obrázky: 2
Registrován: pondělí 28 červenec 2014, 12:27

Re: Z ničeho nic nestartuje

Příspěvekod jakre280 » neděle 03 srpen 2014, 18:49

Pochybuju, že by ti jenom tím, žes vyměnil olej přeskočil rozvoďák, spíš bych to viděl na nějakej ten konektor, když jsem přelil hladinu oleje v rámu tak mě to teklo pod nádrží snad na všechny konektory co tam jsou a i na indukční cívku, takže bych problém hledal hlavně tady. Přeju hodně štěstí k rozluštění hádanky :wink:
Uživatelský avatar
jakre280
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 84
Obrázky: 1
Registrován: pátek 06 březen 2009, 08:30
Bydliště: u Mor. Krumlova

Re: Z ničeho nic nestartuje

Příspěvekod Patrez » neděle 03 srpen 2014, 19:52

ten rozvoďák teoreticky mohl možná přeskočit, když mi to při ohřívání chcíplo ;) Pak jsem to zkoušel startovat až právě po výměně oleje ;)
Patrez
 
Příspěvky: 14
Obrázky: 2
Registrován: pondělí 28 červenec 2014, 12:27

Re: Z ničeho nic nestartuje

Příspěvekod jakre280 » pondělí 04 srpen 2014, 22:54

No tak stát se to mohlo, ale že by zrovna při zahřívání oleje na volnoběh bez zátěže přeskočil rozvoďák,to nee to mě nenamluvíš :D
Uživatelský avatar
jakre280
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 84
Obrázky: 1
Registrován: pátek 06 březen 2009, 08:30
Bydliště: u Mor. Krumlova

Re: Z ničeho nic nestartuje

Příspěvekod Patrez » úterý 05 srpen 2014, 05:53

nesnažím se ti něco namluvit, přemýšlím jenom čím by to ještě mohlo být a konektory a dráty jsem prolezl. ;)
Patrez
 
Příspěvky: 14
Obrázky: 2
Registrován: pondělí 28 červenec 2014, 12:27

Re: Z ničeho nic nestartuje

Příspěvekod Wáca » úterý 05 srpen 2014, 06:24

Já jel natankovat, chcípnu, natankuju a už nechytnul. skočený rozvody o 3zuby. Při pokusech nastartovat, to vždy jen tak blaflo a víc nic.
Uživatelský avatar
Wáca
 
Příspěvky: 662
Obrázky: 0
Registrován: pondělí 31 srpen 2009, 12:21
Bydliště: Liberecký kraj

Re: Z ničeho nic nestartuje

Příspěvekod Chemik » úterý 05 srpen 2014, 18:51

největší "drba" na rozvody je u každého motoru při jeho chcípání, dvakrát se mi rozlítly u osobáku rozvody a vždy při chcípání. Mechanik to odůvodnil tím, že při chcípaní sebou klika zakýve doleva a doprava a trhne za řemen/řetěz sem a tam, je to daleko větší síla než stálý tah na jednu stranu
Chemik
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 11
Obrázky: 2
Registrován: neděle 20 duben 2014, 21:28
Bydliště: Plzeň-jih

Re: Z ničeho nic nestartuje

Příspěvekod Patrez » pondělí 11 srpen 2014, 13:23

tak budu muset zkouknout ventily a nastavení rozvodů. Hledal jsem tu na foru, jestli je něco na co si mám dát pozor při sundávání víka ventilů, kupodivu jsem nic "jedovatého" nenašel. :) Tak se raději přímo optám. Nehrozí mi něco když to víko budu sundávat? Kamarád mi říkal, že by mohla vyskočit vačková hřídel. Že by si jí rozvoďák podpořenej napínákem mohl na jedné straně přitáhnout. Ale přiznal, že NX nezná, takže je to spíš taková obecná rada ;) Může se mi to stát nebo tam je nějak chycená. Popřípadě, může se mi stát nějaká jiná "sviňárna"? :D
Patrez
 
Příspěvky: 14
Obrázky: 2
Registrován: pondělí 28 červenec 2014, 12:27

Re: Z ničeho nic nestartuje

Příspěvekod Wáca » pondělí 11 srpen 2014, 17:39

vačka se ti může trochu vyklonit, ale nic se neděje, mě se myslim ani nehla. Jinak mě nešlo víko sundat když byl motor v rámu, někomu to jde, mě prostě ne. tak jsem vyndal všechny šrouby co drží motor, pustil ho trochu níž a vyhnul na jednu stranu a bylo to ( jen bacha na olejové trubičky co vedou do motoru ať si je nezmáčkneš nebo nepoškodíš nějak.
Jinak žádný jiný zádrhel tam není co si pamatuju.
Uživatelský avatar
Wáca
 
Příspěvky: 662
Obrázky: 0
Registrován: pondělí 31 srpen 2009, 12:21
Bydliště: Liberecký kraj

Re: Z ničeho nic nestartuje

Příspěvekod peca » úterý 12 srpen 2014, 05:17

Trošku pozdě ale přece. Měnil sem si žárovičku podsvětlení otáčkoměru tak sem informativně juknul na pojistky a já tam mám diody dokonce 2 (r.v.1993) :D
peca
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 358
Obrázky: 102
Registrován: sobota 04 červen 2011, 22:43
Bydliště: kyjovsko

PředchozíDalší

Zpět na Vaše postřehy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron