Z ničeho nic nestartuje

Sem všechny zkušenosti, vylepšení, problémy apod. (motor, pneu, brzdy apod.)

Re: Z ničeho nic nestartuje

Příspěvekod Patrez » pondělí 18 srpen 2014, 12:38

peca: já mám taky r.v.93 ;)

když sundám to víko ventilů a potom ho tam dám, mám to utahovat momenťákem (popř. kolikNm ? ) nebo to jenom "přiměřeně" dotáhnout od oka? :)
Patrez
 
Příspěvky: 14
Obrázky: 2
Registrován: pondělí 28 červenec 2014, 12:27

Re: Z ničeho nic nestartuje

Příspěvekod peca » pondělí 18 srpen 2014, 21:22

Momenťák je jistota. Momenty sů v manuálu.
peca
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 358
Obrázky: 102
Registrován: sobota 04 červen 2011, 22:43
Bydliště: kyjovsko

Re: Z ničeho nic nestartuje

Příspěvekod rybacinka » čtvrtek 06 srpen 2015, 08:05

Zdravím Vás priatelia a kamaráti :D . Budem pokračovať v tejto téme lebo názov je presný. Problém je v tom, že poobede som domíka odstavil a ráno len točil a točil ale nenaštartoval. Iskru hádže dobrú, sviečky som vyskúšal ďalšie dve (novú aj tú čo som na jar vytiahol z moto) a nič. Zdá sa mi ale suchá na to koľko som to štartoval, presnejšie vyzerá tak, že elektroda je suchá ale okolie u závitu je mokré. Rozvody som skotroloval len tak, či je horná úvrať v bode T a to je. Karburátor som prečistil (nečistoty tam neboli)
Chcem Vás preto poprosiť o radu čo sa mohlo stať lebo som v koncoch. :?:
Ďakujem
Uživatelský avatar
rybacinka
 
Příspěvky: 10
Obrázky: 2
Registrován: pondělí 08 červen 2009, 22:16
Bydliště: Bytča, SK

Re: Z ničeho nic nestartuje

Příspěvekod Patrez » čtvrtek 06 srpen 2015, 08:28

Zapomněl jsem sem napsat rozuzlení a závěr :D tak to doženu teď :) Domino už startuje a jezdí. Zkontroloval jsem všechny kontakty, vyměnil svíčky, zkontroloval rozvody, ventily... a furt nic. Následuje otázka za 3 bludišťáky - čím to tedy bylo? Ano správně, benzín. :hura: Nechápu to, byl tam tak 4 měsíce starej benzín a prostě to na něj nechtělo chytat. Vylil jsem nádrž,vypustil karbec, nalil jsem tam 5 litrů čerstvého benzínu a po pár otáčkách starteru motor naskočil :banana: A od té doby chytá jako za mlada :D
Takže příště až něco nebude startovat, tak zkoušet se zaručeně čerstvím benzínem :teacher:
Patrez
 
Příspěvky: 14
Obrázky: 2
Registrován: pondělí 28 červenec 2014, 12:27

Re: Z ničeho nic nestartuje

Příspěvekod rybacinka » čtvrtek 06 srpen 2015, 08:33

Ono to s tým benzínom je tak, že ja som prišiel práve z benzínky lebo jazdím na ňom každý deň do práce. Hneď ma napadlo, že aby nebol zlý, celý benzín som vyčerpal a nalial z kanistra nový z inej benzínky a nič. :idea:
Uživatelský avatar
rybacinka
 
Příspěvky: 10
Obrázky: 2
Registrován: pondělí 08 červen 2009, 22:16
Bydliště: Bytča, SK

Re: Z ničeho nic nestartuje

Příspěvekod rybacinka » pátek 07 srpen 2015, 09:06

Tak problém je odstránený :banana: . Ešte raz som poriadne vyčistil karburátor a doslova som ho celý rozobral a prefúkal kopresorom vysokým tlakom cca 10 atm. (predtým len asi 4atm.). Takže predsa len benzín :wink: .
Dominko opäť funguje ako má :hura: :_OK:
Uživatelský avatar
rybacinka
 
Příspěvky: 10
Obrázky: 2
Registrován: pondělí 08 červen 2009, 22:16
Bydliště: Bytča, SK

Re: Z ničeho nic nestartuje

Příspěvekod petrson.007 » neděle 16 srpen 2015, 19:40

Zdravím dominatory.Jeden můj problém z ničeho nic nestatuje.Ve čtvrtek jsem šel do garáže, že se pojedu projet a nic nenasvědčovalo tomu že nepojedu vůbec nikam.Po úplně normálním startu na sytič normálně chytla a asi po dvaceti vteřinách chodu z ničeho nic zdechla.Zkouším opět startovat a nic.Jenom takové malé blafnuti do výfuků.Po výměně svíčky,rozebrání karburátoru a jeho dokonalému profukování,zkontrolování vůle ventilů a rozvodového řetězu a vypuštění benzínu z nádrže jsem vůbec na nic nepřišel.Tak jsem začal obvolávat kamarády co s tím.Tak ten jeden zavolal nějakému motoráři od Hondy,a ten si vzpomněl že kdysi řešil takovou závadu a bylo to tady již už někde zmiňováno-dekompresor!!Problém byl jednoduše odstraněn a je to banalita.Pod volnoběžkou dekompresoru je v hlavě kolíček s pérkem a ten zůstal zamáčknutý.Já jsem sice sundal víko hlavy,ale je to možné odstranit jen víčkem na seřizování ventilů.Slabounkým drátem se snažit do toho kolíčku strkat a on většinou vyskočí.Jsem rád že to u mě dopadlo takto a doufám že tento článek taky někomu pomůže.Mějte se a hodně kilometrů bez oprav.
Uživatelský avatar
petrson.007
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 12
Obrázky: 5
Registrován: pondělí 15 září 2014, 22:14
Bydliště: Vlašim

Re: Z ničeho nic nestartuje

Příspěvekod rastakvajanasta » pondělí 17 srpen 2015, 07:52

Zajímavý, díky za postřeh.
Uživatelský avatar
rastakvajanasta
Moderátor
 
Příspěvky: 878
Obrázky: 40
Registrován: sobota 03 listopad 2007, 22:45
Bydliště: Příbramsko

Předchozí

Zpět na Vaše postřehy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků

cron