NX 650 - starter neotočí

Sem všechny zkušenosti, vylepšení, problémy apod. (motor, pneu, brzdy apod.)

Re: NX 650 - starter neotočí

Příspěvekod Joker » sobota 01 listopad 2014, 18:31

Tak nakonec to byly uhlíky, resp. ten co je spojenej se šroubem co vystupuje ze starteru. Vyměnil sem ho a starter točí jako ďas. Horší je, že moto nechytně. Když vyndám svíčku a zkusím točit, tak háže jiskry jak cyp a je i od benzínu. Stejně tak je benzín cejtit z vejfuků. Nevím no, vždycky sem si říkal že když motor nenaskočí, tak je to buď jiskra bo benál, ale tady je obojí. Je možný že bych se starter točil obráceně?
Joker
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 19
Registrován: pátek 25 duben 2014, 12:34

Re: NX 650 - starter neotočí

Příspěvekod Standa » pondělí 03 listopad 2014, 08:33

Ahoj, připomínáš mi jednoho nejmenovaného člena nejen našeho fóra, ten taky stále měl potíže se vším, i tam kde jiní ne..
Ne není možné aby se startér točil obráceně, je tam volnoběžka, to že motka nechytá může mít více příčin, zkus nejprve různé svíčky (můžou být od pokusů startovat odkouřené, jo taky zkus shodit fajfku(svíčku nech v motoru) a do fajfky dej jinou svíci a koukni zda hází, když startér musí překonávat odpor válce, pokud je i tohle ok, vyndej svíci z válce a koukni zda je od benálu, pak zkontroluj zda hází jiskru v horní respektive před horní úvratí pokud ano, tak snad poradím jen tohle: vypust nádrž a karbec, kup novej benál nalej a musí frčet.

Ps: ten uhlík startéru jsis nejspíše odpálil tím vyřazeným dekompresorem a následovnými pokusy o start :teacher:
Uživatelský avatar
Standa
Site Admin
 
Příspěvky: 571
Obrázky: 138
Registrován: pátek 02 únor 2007, 07:55
Bydliště: Jižní Plzeňsko

Re: NX 650 - starter neotočí

Příspěvekod Joker » úterý 04 listopad 2014, 23:32

Svíce háže jiskry když jí vytočím a stejně tak háže jiskry jiná svíce (ne z domina, ale z babety, pac na domina jich vic nemam) když je ta původní ve válci. Když původní svíci po několika pokusech o nastarování vytočím tak je od benálu. Stejně tak je benál cejtit z vejfuku. Karbec sem nevypouštěl pač ten benzín tam je asi 3 tejdny a předtim sem na něj v poho jezdil (i když jsem musel roztlačovat, když mi nechodil starter).

Každopádně díky za tip.
Joker
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 19
Registrován: pátek 25 duben 2014, 12:34

Re: NX 650 - starter neotočí

Příspěvekod kozzy » středa 05 listopad 2014, 00:18

No právě. Tři tejdny starej benzín v karburátoru klidně může bejt příčina, že to nechce chytnout.Tenhle problém se tedy mnohokrát řešil. Např. tady: http://nx650.cz/forum/viewtopic.php?f=17&t=144&p=16610&hilit=startov%C3%A1n%C3%AD#p16610
Ve zkratce: V současné době stojí kvalita benzínu za prd. (Biosložky vážou vodu ze vzdušné vlhkosti... atd.) Benzín v karburátoru velice rychle degraduje, (odpařují se z něj lehké frakce). Po třítýdenní odstávce je problém nestartovat naprostou většinu Dominátorů. Mnohými osvědčená finta je, před ustájením motor nechcípat, zavřít přívod benzínu do karbecu, a nechat motor chcípnout.(vyjet karbec do sucha) Po odstávce stačí napustit čerstvej benzín z nádrže a motorka i po zimní pauze chytá na druhej šťouch. Pokud zapomeneš vyjet karbec, stačí ho před startováním vypustit, a nechat natýct čerstvej z nádrže. To co z karbecu vypustíš, můžeš chrstnout zpátky do nádrže, není problém.
Zkus to, myslím že budeš překvapenej.
Uživatelský avatar
kozzy
 
Příspěvky: 229
Obrázky: 18
Registrován: pondělí 30 červen 2008, 12:46
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: NX 650 - starter neotočí

Příspěvekod Joker » středa 05 listopad 2014, 22:02

Jasně, až se dostanu k motu, tak to udělám. Jinak zastavovat benál a nechat motor dovrkat je skoro nutnost. Zezačátku jsem to nedělal a potom byly ty starty hodně problémový. Taky mám v plánu vzít svíčku nas plynovej sporák a pořádně ji vypálit (to mi zase poradil jeden motokrosák).

Díky :-bay
Joker
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 19
Registrován: pátek 25 duben 2014, 12:34

Re: NX 650 - starter neotočí

Příspěvekod Atom » čtvrtek 06 listopad 2014, 11:30

Měl bych dotaz. Je možné jezdit na starym Domíku bez baterie? Jde mi o ten motor ,co má i nakopávačku.
Děkuji
Atom
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtvrtek 06 listopad 2014, 00:36
Bydliště: Zaječov

Re: NX 650 - starter neotočí

Příspěvekod rastakvajanasta » čtvrtek 06 listopad 2014, 13:42

Myslím, že to možný není. Jestli se pletu, ať mě někdo opraví. Kdysi mně totálně zkolabovala aku a i když jsem motorku roztlačil, tak potom jela / nejela... strašně škubala a potřebovala vysoký otáčky. Myslím že úplně bez akumulátoru to nepůjde.
Uživatelský avatar
rastakvajanasta
Moderátor
 
Příspěvky: 878
Obrázky: 40
Registrován: sobota 03 listopad 2007, 22:45
Bydliště: Příbramsko

Re: NX 650 - starter neotočí

Příspěvekod Standa » čtvrtek 06 listopad 2014, 14:44

Také mám dojem, že není motor schopný jet bez baterie, ale vzhledem k tomu,že má myslím dynamo, tak s nějakou úpravou to asi bude možné.
Jde ti asi o snížení hmotnosti vid?, pokud ne, nech tam starou a jezdi sní, teda pokud není zkratovaná jako ta Rastovo :-D
Uživatelský avatar
Standa
Site Admin
 
Příspěvky: 571
Obrázky: 138
Registrován: pátek 02 únor 2007, 07:55
Bydliště: Jižní Plzeňsko

Re: NX 650 - starter neotočí

Příspěvekod Atom » čtvrtek 06 listopad 2014, 19:13

Děkuji za postřehy. Měl jsem DR 350 a ta jela bez baterie bez problémů. Jen na volnoběch pomrkávalo světlo. Jináč na funkci motoru to nemělo vliv :wink:
Chtěl bych Domíka drobet přestavět a baterku tam vůbec nedávat.
Jo a zkusit to zatim bohužel nemůžu,páč ještě neni v garáži :)
Atom
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtvrtek 06 listopad 2014, 00:36
Bydliště: Zaječov

Re: NX 650 - starter neotočí

Příspěvekod Atom » pondělí 10 listopad 2014, 23:22

Tak co, máte ještě někdo nějakou zkušenost bez baterie?
Atom
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtvrtek 06 listopad 2014, 00:36
Bydliště: Zaječov

Re: NX 650 - starter neotočí

Příspěvekod richardH » úterý 11 listopad 2014, 12:04

NXko podle dokumentace nemá dynamo ale alternátor. Alternátor bez vnějšího zdroje se sám nenabudí takže moto nenastartuje. Muselo by se vyměnit budící vinutí za permanentní magnet a to je asi u NXka nereálné.
Uživatelský avatar
richardH
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 124
Obrázky: 31
Registrován: čtvrtek 06 listopad 2008, 20:38

Re: NX 650 - starter neotočí

Příspěvekod Standa » úterý 11 listopad 2014, 14:08

Huh se omlouvám za mystifikaci s dynamem.. :cry:
Asi nezbyde než nechat alespoň malou baterii..
Uživatelský avatar
Standa
Site Admin
 
Příspěvky: 571
Obrázky: 138
Registrován: pátek 02 únor 2007, 07:55
Bydliště: Jižní Plzeňsko

Re: NX 650 - starter neotočí

Příspěvekod Joker » čtvrtek 13 listopad 2014, 22:47

Sice se tu ted resi neco jinyho, ale chtel bych se vratit k puvodnimu tematu. O vikendu jsem vypustil karbec, znova pustil benzin a motor chytnul na otoceni. Nikdy bych neveril, ze se za cca 14 dni muze takhle poku*rvit, ale je to tak. Takze dekuji za postrehy. Jsem zase o neco chytrejsi. :-bay
Joker
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 19
Registrován: pátek 25 duben 2014, 12:34

Re: NX 650 - starter neotočí

Příspěvekod Standa » pátek 14 listopad 2014, 11:13

good :_OK:
Uživatelský avatar
Standa
Site Admin
 
Příspěvky: 571
Obrázky: 138
Registrován: pátek 02 únor 2007, 07:55
Bydliště: Jižní Plzeňsko

Re: NX 650 - starter neotočí

Příspěvekod Alfik » sobota 15 listopad 2014, 07:32

Ještě divnější ale je,že u některých motorů se to nestává.Já např.tenhle problém nikdy neměl.A to jsem bral benzín i u,,noname"čerpaček.Nevypouštěl jsem,nedojížděl do mrtva...Nevím proč to.
Uživatelský avatar
Alfik
Moderátor
 
Příspěvky: 857
Obrázky: 1
Registrován: úterý 16 září 2008, 13:10
Bydliště: okolí Knína

PředchozíDalší

Zpět na Vaše postřehy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron