Trošku kouří / dymi

Sem všechny zkušenosti, vylepšení, problémy apod. (motor, pneu, brzdy apod.)

Re: Trošku kouří / dymi

Příspěvekod kajlak » sobota 02 duben 2011, 18:55

11pet píše:Tak jsem dneska přivezl Domíka z Hondy Janov:
SVÍČKA NGK DPR8EA-9 MOTOST - 125Kč
OLEJ.FILTR MOTOSTYLE - 176
PÍSTNÍ SADA WISECO - 4800
TĚSNÍCÍ SADA - 920
OLEJ CASTROL GPS 10W-40 - 671
HADICE PALIVA - 258
SADA GUFER VENTILŮ - 330
OSAZENÍ VÁLCE NX - 563
DROBNÝ SP. MATERIÁL - 237
CELKOVÁ KONTROLA MOTO - 390
PRÁCE 8HODIN - 3120
CELKEM - 11 590Kč

Cestou domů jsem najel 140km,zatím se to jeví v pořádku.Jo ještě jsem si koupil plexi Ermax 2 640 včetně montáže.Doufám,že si za ten ranec peněz slušně pojezdím.

to jsou ceny teda :x svicka 125kc? filtr 176? olej 670? atd.atd :lol: tak se vydelavaji penize teda,doufam ze sis vzal stary material co ti menili aspon? jinak at slouzi teda :roll:
Uživatelský avatar
kajlak
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 275
Obrázky: 5
Registrován: neděle 26 duben 2009, 19:19
Bydliště: mladec

Re: Trošku kouří / dymi

Příspěvekod rastakvajanasta » neděle 03 duben 2011, 20:03

Wáca píše:HADICE PALIVA 238,- :w1/: :w1/: :w1/: :w1/:



Taky mi to přišlo divný, já kupoval metr za 20,- :lol:
Uživatelský avatar
rastakvajanasta
Moderátor
 
Příspěvky: 878
Obrázky: 40
Registrován: sobota 03 listopad 2007, 22:45
Bydliště: Příbramsko

Re: Trošku kouří / dymi

Příspěvekod 11pet » neděle 03 duben 2011, 21:42

Wáca:trochu si srovnej ceny tvé opravy a mojí (těsnění,gufera)a potom se třeba přestaneš divit pal. hadici.Na víc oprava proběhla v Hondě JANOV,tak se nedají srovnávat ceny třebas s netem,taky kupuju olej přes net za 170Kč.Na to,že to bylo v Hondě tak celková cena myslím není tak špatná.V Hondě v Pardubicích chtěli za opravu o 2,5 litrů víc.Dále byla z mechanikem super domluva,vše konzultoval přes mobil(materiál atd.).
Rasto koukal jsem co dal předchozí majitel za opravu Tvého Domíka,tak si myslím,že to souhlasí.
11pet
 
Příspěvky: 17
Obrázky: 0
Registrován: sobota 22 březen 2008, 11:05
Bydliště: okr.Chrudim

Re: Trošku kouří / dymi

Příspěvekod rastakvajanasta » pondělí 04 duben 2011, 12:59

11pet píše:Wáca:trochu si srovnej ceny tvé opravy a mojí (těsnění,gufera)a potom se třeba přestaneš divit pal. hadici.Na víc oprava proběhla v Hondě JANOV,tak se nedají srovnávat ceny třebas s netem,taky kupuju olej přes net za 170Kč.Na to,že to bylo v Hondě tak celková cena myslím není tak špatná.V Hondě v Pardubicích chtěli za opravu o 2,5 litrů víc.Dále byla z mechanikem super domluva,vše konzultoval přes mobil(materiál atd.).
Rasto koukal jsem co dal předchozí majitel za opravu Tvého Domíka,tak si myslím,že to souhlasí.


Jo, ceny jsou v normě. Akorát tu palivovou hadici ti tam nemuseli zrovna dávat "genuine Honda" :) stačila by jakákoliv obyčejná za desetinovou cenu. Ale jinak já mám s autorizovaným servisem Honda taky dobrou zkušenost. Sice si člověk připlatí, ale jednání na úrovni a profesionalní práce. Teda asi jak kde, mlluvím o Hondě Průhonice, na ně si nemůžu stěžovat.
Uživatelský avatar
rastakvajanasta
Moderátor
 
Příspěvky: 878
Obrázky: 40
Registrován: sobota 03 listopad 2007, 22:45
Bydliště: Příbramsko

Re: Trošku kouří / dymi

Příspěvekod kajlak » pondělí 04 duben 2011, 17:25

Waca-uz jsi na to prisel proc ti to nejede? jinak cena za origo servis je celkem ok-kdyz pocitam jen jejich praci teda,ale material je lepsi si sehnat sam podle me :wink:
Uživatelský avatar
kajlak
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 275
Obrázky: 5
Registrován: neděle 26 duben 2009, 19:19
Bydliště: mladec

Re: Trošku kouří / dymi

Příspěvekod Wáca » pondělí 04 duben 2011, 18:38

kajlak: nn ještě ne, teď je hlava na rendgenu, tak jsem zvědavej jestli se tam něco ukáže, jinak všechno kolem eletriky je v pohodě tak už nevim :?
Uživatelský avatar
Wáca
 
Příspěvky: 662
Obrázky: 0
Registrován: pondělí 31 srpen 2009, 12:21
Bydliště: Liberecký kraj

Re: Trošku kouří / dymi

Příspěvekod praporčík » pondělí 04 duben 2011, 19:43

Wáca píše:kajlak: nn ještě ne, teď je hlava na rendgenu, tak jsem zvědavej jestli se tam něco ukáže, jinak všechno kolem eletriky je v pohodě tak už nevim :?

Až tak??Rentgen??vždyť i kdyby byla ruplá nebo něco stejně by to jezdilo..sakra máš to tedy fakt zapeklitý :(
praporčík
 
Příspěvky: 325
Registrován: pondělí 10 září 2007, 20:14
Bydliště: u Plzně

Re: Trošku kouří / dymi

Příspěvekod lefthandgun » čtvrtek 06 duben 2017, 22:47

Prosím Vás o názor.
Motor startuje na drc i v zimě.
Komprese OK
Studený motor po startu kouří.
Kouří asi 2 minuty. Spaluje olej. Dá se s tím jezdit, při jízdě bez problémů. Chce to jen hlídat olej.
Hlava v pořádku, prasklá není, gufera po výměně.
Zbývají už jen pístní kroužky.
Prvně mne napadlo jen píst překroužkovat a sice jen stírací kroužek. Ale na pístu jsou rýhy.
Na válci drobné, válec hladký, bez hrany.
Už jsem dnes nestih shodit válec a podívat se na kroužky.

Vzhledem k dobré kompresi, doporučujete pouze překroužkovat a nebo udělat rovnou výbrus a nový píst? Co ty vrypy, čím to může být?

(Ono je to špatně vyfocené, zdá se, že by to mohla být tak silná vrstva karbonu, ale píst je jen černý, jsou to skutečně vrypy do pístu)

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
lefthandgun
 
Příspěvky: 17
Registrován: středa 28 prosinec 2016, 09:04
Bydliště: Slavíkovice/Brno

Re: Trošku kouří / dymi

Příspěvekod Wáca » pátek 07 duben 2017, 05:42

To je sázka do loterie.
Změř si ovalitu a uvidíš jestli výbrus nebo jen kroužky. Pokud to nejsou rýhy že je ucítíš po přejezdu nehtem třeba, tak bych asi jen překroužkoval

Když kroužky tak všechny nový a píst očistit drátěným kartáčem od toho karbonu, to samý s hranou toho válce.
Rovnou si změř rozvoďák a kup pro sich pružinku napínáku.Na tu lidi při výměně rozvodů často zapomínaj.
Uživatelský avatar
Wáca
 
Příspěvky: 662
Obrázky: 0
Registrován: pondělí 31 srpen 2009, 12:21
Bydliště: Liberecký kraj

Re: Trošku kouří / dymi

Příspěvekod lefthandgun » pátek 07 duben 2017, 08:46

Válec je v pořádku, pohmatem tam rýhy nejsou, jen pohledem ty drobné. Rantl pohmatem taky nenalezen.
Ovalitu chci změřit dnes, včera se mi už nepodařilo sundat válec, nemám redukci z 1/2 ráčny na 1/4 ořech 12mm.

Nelze však koupit samostatně stírací kroužek, jen celá sada za necelých 2000kč.
Teď je potřeba zvážit, zda-li není lepší udělat rovnou výbrus. Za 2000kč překroužkovat píst s nejistým výsledkem?... Nebo za 4500kč výbrusová sada + cca 1000kč vyvrtávačka+honovačka a mám nový motor...

Nechce se mi do motoru moc zasahovat, protože je tichý, nic necvaká, startuje i v mrazech a po odstavení bez problému...
Uživatelský avatar
lefthandgun
 
Příspěvky: 17
Registrován: středa 28 prosinec 2016, 09:04
Bydliště: Slavíkovice/Brno

Re: Trošku kouří / dymi

Příspěvekod Wáca » pátek 07 duben 2017, 10:32

tak jestli je bez problému, tlaky má, tak bych jen koupil nový kroužky a hotovo. A dal bych i nový ventilový gufera, pokud jsi je neměnil už ty osobně.
Doma mám xrv a taky dávám jen nový kroužky, ovalita v normě, tak není důvod.
Hlavně kup nový těsnění, už jsem tu měl taky moto co měla pod hlavou a válcem u těsnění ještě silikon.
Uživatelský avatar
Wáca
 
Příspěvky: 662
Obrázky: 0
Registrován: pondělí 31 srpen 2009, 12:21
Bydliště: Liberecký kraj

Re: Trošku kouří / dymi

Příspěvekod lefthandgun » pátek 07 duben 2017, 12:52

Je tam nový akumulátor, přední kotouč a desky, rozvody s napíníkem, rětězovka. To vše od předchozího majitele. Asi tomu chtěl zvýšit hodnotu, což mi nevadí, koupil jsem to s vědomím opravy motoru.
Udělal jsem další opravy jako zadní brzdy, oleje a gufera vidlice, přepákování, kontrola spojky a startéru, taky gufera na ventilech jsem udělal a zbývá ten píst s válcem, to bude největší problém. Jakmile to vyřeším, tak bude motorka komplet opravená a bude moct jen jezdit a jezdit.
Večer dám vědět, jak se zadařilo s měřením...
Uživatelský avatar
lefthandgun
 
Příspěvky: 17
Registrován: středa 28 prosinec 2016, 09:04
Bydliště: Slavíkovice/Brno

Re: Trošku kouří / dymi

Příspěvekod lefthandgun » pátek 07 duben 2017, 22:00

Píst přidřený, 1. pístní kroužek zapečný
Ring clearence 0,95mm
Ta klika se mi nelíbí. Ojnice chodí hladce.
Radiální vůle ojničního ložiska 0,30mm

Obrázek Obrázek Obrázek

Pro představu, aby jste viděli, jak to čoudí
https://www.youtube.com/watch?v=YPu_g1FTx1k&

Ještě otázka k výbrusové sadě. Našel jsem klasickou a pak pro kompresní poměr 10,5:1
Jakou?
Chytřejší budu v pondělí po domluvě s pánem, který mi bude výbrus dělat, ale ptám se předem..
Uživatelský avatar
lefthandgun
 
Příspěvky: 17
Registrován: středa 28 prosinec 2016, 09:04
Bydliště: Slavíkovice/Brno

Re: Trošku kouří / dymi

Příspěvekod Wáca » sobota 08 duben 2017, 09:24

Hmm pěkný...jinak někde jsem tu čet že ten kompresní poměr dělal v motoru větší rachot,a bál bych se ai o ojnici s klikou. Pokud to všechno neuděláš, což by stálo ranec, zůstal bych u origo.

p.s. to má ložisko v ojnici? A jakou jsi měl spotřebu oleje?
Uživatelský avatar
Wáca
 
Příspěvky: 662
Obrázky: 0
Registrován: pondělí 31 srpen 2009, 12:21
Bydliště: Liberecký kraj

Re: Trošku kouří / dymi

Příspěvekod lefthandgun » neděle 09 duben 2017, 14:13

Olej jsem neměřil, protože jsem s tím najel asi jen 20 km. Koupil jsem ji nedávno a teď jsem se pustil do oprav. Doléval jsem olej jednou, bralo to hlavně na studené starty, jak je vidět z videa.
Horní ojniční oko má kluzné uložení v čepu, spodní ojniční oko je taktéž kluzné uložení. Co jsem viděl opravné sady, tak ojniční sady jsou s válečkovým ložiskem.
Ten ojniční čep na klikové hřídeli by měl být takto vyžíhaný už od výrobce motoru (pokud se mýlím, vyvraťte mi to).

Proměřil jsem veškeré součástky jako je válec, dříky ventilů, pružiny, ojnici, klikovku atd. a vše je v pořádku. Co bude třeba udělat, tak výbrus válce společně s novým pístem.
Olejové čerpadlo má na rotoru vůli někde 0,10 mm a někde 0,15 mm. Zuby jsou však poškozené, viz. fotografie. Stejné rýhy jsou i na vačce. Uložení vačkové hřídele je v pořádku.
V motoru, na spodku kartrů leží "nějaký sajrajt" vypadá to jako písek...

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
lefthandgun
 
Příspěvky: 17
Registrován: středa 28 prosinec 2016, 09:04
Bydliště: Slavíkovice/Brno

PředchozíDalší

Zpět na Vaše postřehy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 15 návštevníků