Řetězová sada

Sem všechny zkušenosti, vylepšení, problémy apod. (motor, pneu, brzdy apod.)

Příspěvekod Renegade » středa 15 říjen 2008, 09:07

Tak a tady jsou ty kolečka

Je to na všechny roky Dominátora i SLR stejné.

Řetězové kolečko přední: kód 308, má 15 zubů, CENA:..388,- Kč
Zadní rozeta kód 245/3, počet zubů 46 CENA:..564,- Kč.
http://www.motobikers.cz/detail/retezov ... ada-dc-(rk)-pro-moto-honda-nx-650-s-t-v-w-x-y-r-1-dominator-r-v-95-01-pocet-clanku-110-oznaceni-podle-did-520-vm/


Tedy i s řetězem 2.252,-Kč s 19% DPH dobrá cena, že?
Za sadu srovnatelnou s D.I.D.

8) čus bus
Naposledy upravil Renegade dne pátek 17 říjen 2008, 10:03, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Renegade
 
Příspěvky: 191
Registrován: pondělí 24 březen 2008, 10:32
Bydliště: Miroslav 67172

Příspěvekod Prd » čtvrtek 16 říjen 2008, 15:47

Zdar chlapi. Chystám se měnit řetěz. Vím, že by se to nemělo, ale kolečko i rozetu nechám původní, ještě nejsou moc ojeté. Chci se zeptat, jestli je možné kolečko i rozetu otočit naruby. Těma neojetýma zubama do záběru. Máte s tím někdo zkušenost? A jde to vůbec, nebo je to blbost?
Prd
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtvrtek 04 září 2008, 22:04
Bydliště: Olomoucko

Příspěvekod Renegade » čtvrtek 16 říjen 2008, 16:58

Zadní rozetu teoreticky můžeš, ta by žádné osazení mít neměla, ale řetězku v motoru nevím. Pokud bude mít náboj s osazením, tak s tím nic nenaděláš, jelikož by jsi pak měl řetězky nesouosé a řetěz by ti vybíhal mimo zuby.
Uživatelský avatar
Renegade
 
Příspěvky: 191
Registrován: pondělí 24 březen 2008, 10:32
Bydliště: Miroslav 67172

Příspěvekod Prd » čtvrtek 16 říjen 2008, 19:52

Díval jsem se na to a nechám to jak to je. Příště už vyměním celou sadu.
Ještě jsem nikdy nenýtoval a tak jsem koupil levnej řetěz, abych nezk....l dobrou sadu. Nakonec to ale šlo docela dobře. Bál jsem se toho zbytečně. Dík za radu.
Prd
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtvrtek 04 září 2008, 22:04
Bydliště: Olomoucko

Příspěvekod rastakvajanasta » pátek 17 říjen 2008, 16:09

Tak tady je to Prdovo nýtování, vypadá to gut.

Obrázek
Uživatelský avatar
rastakvajanasta
Moderátor
 
Příspěvky: 878
Obrázky: 40
Registrován: sobota 03 listopad 2007, 22:45
Bydliště: Příbramsko

Příspěvekod Prd » pátek 17 říjen 2008, 16:24

Jo pomohl. Nevěděl jsem o tom, že to musí být uložené někde na netu. To si taky něco zřídím. Díky.

Jo jo, kladivem, šlo to líp než jsem čekal. Velký kladivo ze zadu a ze předu malý normální kladívko. Mám kanál, motorku jsem postavil na kraj a dělal jsem to pěkně ve stoje. Kdybych to měl dělat v dřepu, nebo v kleče, tak by mi to moc nešlo. Radili mi sikovkama to tam nepřed nalisovat, ale to moc nešlo. Tak jsem to až po hranu naťukal kladívkem. Pak jsem na to izolepou přilepil matku aby nýtek prolezl a naťukal jsem to až k šířce jako ostatní články. Dvakrát jsem klepl tupým důlčíkem aby se nýtek trochu roztáhl a pak už jen kladívkem jsem to tak uklepával do strany po obvodu.

Koupil jsem:
Z motoretezy.cz. Napřed jsem chtěl čz 520 rdo, vycházel asi za čtrnáct set, ale majitel mi nabýdl burraty zlatý za tisíc, ten je ale podle ohlasů docela na "výměšek" a pak čz 520 orm za dvanáct set. Mají to ve výprodeji. Je zlatý, ale ta slabina, kvůli které je trochu zlevněný je v tom, že pevná spojka je pouze černá. Ale oni mi k tomu poslali i rozebiratelnou spojku zlatou, a z ní jsem vzal tu čelní část spojky(nevím, jak to nazvat). Takže to není vidět, jen z prava, ale to zas řetěz není skoro vidět. Ukázal bych i fotku, jak dopadlo nýtování, ale nevím jak ji sem dostat. Tak tak nebo jesti to umíš, tak ti pošlu fotku na mail a můžeš to sem fiknout :).
Jo ještě majitel tvrdil, že mezi orm a rdo není prakticky žádný rozdíl, že u rdo jsou po stranách nějaké díry navíc pro lepší odlétávání bahna, on sám jezdí motokros a říkal, že nepoznal žádný faktický rozdíl.
Prd
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtvrtek 04 září 2008, 22:04
Bydliště: Olomoucko

Příspěvekod Vitaeidel » úterý 24 únor 2009, 21:26

Díky, to jsem potřeboval vědět.
Ještě se chci zeptat, jestli má smysl si připlácet za řetěz s X kroužky, nebo stačí O kroužky? Ten rozdíl v ceně je celkem velkej a každá ušetřená koruna se dá pak investovat do dalších věcí.
Uživatelský avatar
Vitaeidel
 
Příspěvky: 16
Registrován: pondělí 22 září 2008, 11:14
Bydliště: Tachov

Příspěvekod rastakvajanasta » úterý 24 únor 2009, 22:52

Ten rozdíl X-O je u ČZ sad 500,-, těžko říct, jestli se to vyplatí. Já dal 2500,- za X-ring a chodí dobře, ale je dost možný, že jsem si připlatil zbytečně, nebo lépé řečeno jsem zaplatil pouze "za dobrý pocit" a O-kroužek by posloužil stejně.
Uživatelský avatar
rastakvajanasta
Moderátor
 
Příspěvky: 878
Obrázky: 40
Registrován: sobota 03 listopad 2007, 22:45
Bydliště: Příbramsko

Příspěvekod Prd » středa 25 únor 2009, 18:54

Je to spíš o subjektivním pocitu, přesně jak píše Rastakvajanasta. Osobně si myslím, že větší váhu má značka řetězu, než to jestli je O nebo X kroužkový.Navíc Dominátor je (díky bohu) docela nenáročná mašina. Já mám nejlevnější o koužkový čz a jsem spokojenej. Vytáhl se trochu během prvních sto km a od té doby drží. Ani jsem ho neutahoval. Nastavil jsem ho na 35 mm, což je nejmenší stanovená mez a vytáhl se na 40, což je zlatý střed :-).
Prd
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtvrtek 04 září 2008, 22:04
Bydliště: Olomoucko

Příspěvekod Radek Ryšavý » středa 25 únor 2009, 20:12

Abych přidal trochu ze svých zkušeností ,mám měněno malé kolečko a řetěz ,dával jsem ČZ 520 O kroužek.Vloni zjara asi při 14000km jsem koupil celou řetězovou sadu D.I.D. že mi ten starý řetěz tak do 15000km musí kleknout a budu nucen ho stejně vyměnit jako kámoš kterému tam řetězy jako AFAM a.j. vydrželi tak max. 15000km.Dnes mám na něm 19000km je mírně nerovnoměrně vytaženej-mou blbostí to znamená dotažením po jízdě když byl teplej a volnější a po následný jízdě jsem po 0.5km zjistil že jde dost ztuha tak jsem ho povolil.Od té doby je nerovnoměrně vytaženej a za celou dobu tak dvakrát dotahovanej!!!
Vzhledem k tomu že jsem mu dal sám blbým dotažením na //cenzurováno// a že asi z10ti-15tičlánků už leze rez tak ho stejně asi při 20000km vyměním když mi leží doma rok nová řetězová sada.Ještě chci dodat že řetěz nebyl NIKDY čistěnej a mazanej tak první půlku po1000km a ve druhé tak po 500-700km nebo po dešti.Tímto můžu řetěz ČZ jen doporučit ale každej jsme ke svýmu stroji jinej...a a a vo tom to je!
Radek Ryšavý
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 59
Obrázky: 0
Registrován: úterý 14 srpen 2007, 19:29
Bydliště: Pražská 1434,Pelhřimov

Příspěvekod Standa » čtvrtek 23 duben 2009, 22:07

Mi tak napadlo, už jste někdo kupoval ten chránič kyvky před poškozením řetězem??
Kolik stojí kde se dá koupit?
Uživatelský avatar
Standa
Site Admin
 
Příspěvky: 571
Obrázky: 138
Registrován: pátek 02 únor 2007, 07:55
Bydliště: Jižní Plzeňsko

Příspěvekod rastakvajanasta » čtvrtek 23 duben 2009, 22:17

V Hondě a stojí asi litr.
Uživatelský avatar
rastakvajanasta
Moderátor
 
Příspěvky: 878
Obrázky: 40
Registrován: sobota 03 listopad 2007, 22:45
Bydliště: Příbramsko

Příspěvekod Standa » čtvrtek 23 duben 2009, 22:24

Sákryš, to je peňaz...
Mam ted 18000tis-km, zadní kolo došponované tak do 3/4, řetěz REGINA a zjistil sem nerovnoměrně vytahání, jedu zítra na Šumavu, tak doufám že se mi to vodítko nevypleská dřív než přijde nová řetězovka ČZ :evil:
Kdyžtak budu o litr levnější na Šumavu musim :oop1:
Uživatelský avatar
Standa
Site Admin
 
Příspěvky: 571
Obrázky: 138
Registrován: pátek 02 únor 2007, 07:55
Bydliště: Jižní Plzeňsko

Příspěvekod stepan.6 » pátek 24 duben 2009, 09:35

Kámoš na africe to měl v jednom bodě už prodřený tak jsme to zatím opravily tím že zespod jsme tam podlepili gumu asi 3mm tlustou a zatím to vypadá že to bude fungovat :D
Uživatelský avatar
stepan.6
 
Příspěvky: 104
Registrován: sobota 02 únor 2008, 14:34
Bydliště: Praha

Příspěvekod Standa » pátek 24 duben 2009, 10:42

Tak sem objednal Řetězovou sadu ČZ s X-kroužky na motoretezy.cz, slibujou doručení do tří prac. dnů, tak se budu těšit, že to dojde včas a víkend na šumavě snad přežijem s motkou vpořádku.
Uživatelský avatar
Standa
Site Admin
 
Příspěvky: 571
Obrázky: 138
Registrován: pátek 02 únor 2007, 07:55
Bydliště: Jižní Plzeňsko

PředchozíDalší

Zpět na Vaše postřehy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 4 návštevníků

cron