Řetězová sada

Sem všechny zkušenosti, vylepšení, problémy apod. (motor, pneu, brzdy apod.)

Re: Řetězová sada

Příspěvekod Jaffa » pátek 16 květen 2014, 16:12

Resil jsem to samy asi pred mesicem. Mam dominatora, kterej ma datum prvni registrace 04/89, podle toho jsme obejdnal predni retezovy kolecko a prislo mi 13ti zuby, ja ale potreboval 6zubu, v shopu motoretezy.cz mi to bez potizi vymenili za to spravny. Kdyz jsem pak motorku podrobnejs prolejzal, tak jsem na brzdovych hadicich nasel rok vyroby 88 ( doporucena vymena je po 4letech :D ) a podle toho VIN vyhledavace mi to taky hlasi rok vyroby 88.
A z vyroby meli opravdu tu 6ti zubou hridel jen uplne prvni rocniky, 89 uz ma zubu 13, byt je to RD02..
Jaffa
 
Příspěvky: 58
Obrázky: 25
Registrován: pátek 15 duben 2011, 07:00

Re: Řetězová sada

Příspěvekod Domes NX 650 » pátek 06 červen 2014, 19:40

Kuci kdyby mel nekdo zajem mam 13zubove kolecko z 6 vnitrnimy ma najeto cca 200km tudis uplne nove :wink:
Domes NX 650
 
Příspěvky: 24
Obrázky: 7
Registrován: pondělí 02 září 2013, 20:59
Bydliště: Kosek od Litovle

Re: Řetězová sada

Příspěvekod poldik » sobota 26 září 2015, 06:49

Zdar asi to sem nepatri ale nenasel jsem jine vlakno kde by se to resilo.
Kdyz dam motorku na velkej stojan a zaradim jakoukoliv rychlost a zkusim pootocit zadnim kolem tak se mne pootoci male ozubene kolecko zhruba o pul centimetru na prazdno nez zacne zabirat. Prisel jsem na to protoze mi to pri jizde docela dost kope hlavne pri pridavani a ubirani plynu a pri razeni. Nevite cim by to mohlo byt? Kolecko a hridel sedi perfektne tam je vule minimalni,spis to bude nekde v motoru,tipl bych nekde u spojkoveho kose... :please:
Uživatelský avatar
poldik
 
Příspěvky: 46
Registrován: středa 31 říjen 2007, 20:14
Bydliště: Ivancice

Re: Řetězová sada

Příspěvekod Pruduch » sobota 26 září 2015, 19:37

Jednak půl centimetru na kolečku neudělá při poměru sekundárního převodu na zadním kole skoro nic a druhak je to normální - vůle v převodovce a dále na unašeči spojkovýho koše. Holt se to nasčítá, ale takhle malá vůle nemůže být při jízdě nijak znát, daleko víc je znát vůle na řetězu.
Pruduch
 
Příspěvky: 99
Obrázky: 2
Registrován: pondělí 30 červen 2008, 17:27

Re: Řetězová sada

Příspěvekod bikerfox » čtvrtek 26 květen 2016, 00:11

Ahoj vsem. Dnes jsem u sveho Vigora zjistil, ze mam nerovnomerne vytahany retez :? takze nakup nove sady a mam dva dotazy. Ted tam mam 14 / 43 a jsem z tech, co hledaji neexistujici sestku ( nepotrebuji jet rychleji, ale chci min tocit ). Otazka tedy zni...dali by jste 15 / 43 ? Dle kalkulatoru to na 5tku pri 100 km/h. dela rozdil 4100/3800 ot/min. A druhy, trochu zaludnejsi: Retez mam 520tku, jako vsichni tady. Pokud vubec jsou kolecka a rozety, da se pouzit sirsi, 525 ci 530 ??? Bude to trvanlivejsi, ci to bude jen zrat vykon a nic z toho ? Ma s tim nekdo zkusenost ? Diky za nazory.
bikerfox
 
Příspěvky: 11
Obrázky: 0
Registrován: čtvrtek 14 leden 2016, 23:04

Re: Řetězová sada

Příspěvekod rastakvajanasta » čtvrtek 26 květen 2016, 07:57

O zub větší kolečko dopředu dát asi můžeš. Nevím, jak je to u Vigora, dobře to prozkoumej, aby ti pak někde nedrhnul řetěz. Případně je dobrý kombinovat to i s velkou rozetou, tzn. přední o zub víc a zadní zub míň. Počítej s tím, že ti motorka zleniví na zrychlení a tím půjdeš proti tomu, co je na jednohrncích nejzábavnější :wink: . Rozmysli to, těmhle motorům nevadí točit i vyšší otáčky, aspoň Dominator je v rychlostech 100 - 120 kmh úplně spokojenej a klidně to vydrží celej den. Spotřeba ti půjde s těžším převodem proti očekávání spíš nahoru, ale záleží na jízdním stylu. Na dálnici a státovkách při ustálený rychlosti by to mohlo přinést úsporu, ale v takovým případě bych spíš uvažoval o výměně stroje za víceválec. Řetěz 525 je podle mě zbytečnej.

Ale víš co, na tvým místě bych to vyzkoušel a aspoň budeš vědět jestli ti to vyhovuje nebo ne, vrátit tam 14z můžeš vždy 8)
Uživatelský avatar
rastakvajanasta
Moderátor
 
Příspěvky: 878
Obrázky: 40
Registrován: sobota 03 listopad 2007, 22:45
Bydliště: Příbramsko

Re: Řetězová sada

Příspěvekod kozzy » čtvrtek 26 květen 2016, 17:11

Souhlasím s tím co napsal rasta. Já jsem kdysi na Dominu měnil origo převod za lehčí, páč mě štvalo, že jsem musel za každou druhou zatáčkou podřazovat na 4, protože se doncek v 70km/h na 5 nechtěl moc rozmotávat. Trochu to pomohlo, byl jsem celkem spokojenej.
Teď mám dvouválec, pětka rozmotá i 50km/h bez odmlouvání, na 2 to umí běžet 110, povedlo se mi ujet asi 20 kiláků po dálnici na 4 než mě napadlo, že to točí nějak hodně, a stále občas marně hledám šestku i na okreskách. Od toho Ti ve 100km/h 300 otáček dolů nejspíš nepomůže.
Ale můžeš to zkusit, nebudeš ani první ani poslední, a třeba Ti to bude vyhovovat víc. Co se šířky řetězu týká, tak kvalitní ouzkej Ti možná vydrží dýl jak lacinej širokej.
Uživatelský avatar
kozzy
 
Příspěvky: 229
Obrázky: 18
Registrován: pondělí 30 červen 2008, 12:46
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Řetězová sada

Příspěvekod bikerfox » pátek 27 květen 2016, 00:40

Ahoj, diky za nazory. Akorat co se Kozzyho tyka, skoda, ze neuvadis, co za co jsi menil ( presne pomery zubu ). Co se rychlosti, spotreby, podrazovani atd. tyka, to jsou pro me jen podruzne veci, nejdulezitejsi duvod je "setrit nervy". Proste vysoke otacky mi nedelaji dobre :D O vymene stroje neuvazuji, Vigous je ma 38ma motorka, pricemz jsem vlastnil 1, 2 i 4 hrnky ( na 3 valci jsem se jen nahodne svezl, kdyz byla moznost ). Preji si, at je Vigous posledni a snad uz vim, proc mam zrovna takovou motorku. A verdikt s retezovkou bude asi takovy: kolega strojar/motorkar me upozornil na to, ze rozeta neni odjeta ( pry se meni cca jednou za 2-3 hnaci kolecka, podle opotrebeni ). Tim tedy odpada spekulovani o sirce retezu a jdu do nejlevnejsiho "O" krouzku, protoze byt rozeta neni odjeta, novemu retezu na trvanlivosti asi moc neprida. Kolecko vyzkousim 15tku, neni to zas tak velka polozka, kdyztak se vratim k puvodni variante. A predpokladam, ze pocet retezovych clanku 108 muzu zachovat, ze jeden zub navic to nevytrhne, je to tak ???

Prikladam jeste odkaz na fotky.

gallery/album.php?album_id=211
bikerfox
 
Příspěvky: 11
Obrázky: 0
Registrován: čtvrtek 14 leden 2016, 23:04

Re: Řetězová sada

Příspěvekod kozzy » pátek 27 květen 2016, 01:58

Hele já už si to nepamatuju, ale našel jsem přímo v tomto vlákně, že jsem měnil 15/45 za 14/46 zubu.Bylo to v roce 2008 a brácha na tom sekundáru jezdí doteď. Toliko k životnosti D.I.D. ale najetý km bohužel nevím.
Uživatelský avatar
kozzy
 
Příspěvky: 229
Obrázky: 18
Registrován: pondělí 30 červen 2008, 12:46
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Zoro33, kde prosím koupím pastorek se 14 zuby?

Příspěvekod Mamut1973 » úterý 31 květen 2016, 21:35

zoro33 píše:Dal jsem 14 pastorek na moto,protože jezdím víc terén,na silnici jde
rychleji do otáček,maximálka je oněco níž asi 130-140 při 6000-6500ot.
V terénu to co jsem jezdil za jedna jezdím za dvě i za tři ,proto spokojenost.Na delší trasu po silnici není problém pastorek vyměnit.
Mamut1973
 
Příspěvky: 1
Registrován: úterý 31 květen 2016, 21:01

Re: Řetězová sada

Příspěvekod bikerfox » středa 01 červen 2016, 20:11

Ahoj, koupis to normalne na motoretezy.cz A pokud ho nenajdes pod dominatorem, mrkni na SLR, FMX, Vigor... melo by to byt stejny.
bikerfox
 
Příspěvky: 11
Obrázky: 0
Registrován: čtvrtek 14 leden 2016, 23:04

Re: Řetězová sada

Příspěvekod vondo » pátek 23 prosinec 2016, 13:30

mam prevod 15/45jazdim teraz iba cesty.ked dam do predu 14zubove co sa zmeni pri jazde teraz max.140km/h
Uživatelský avatar
vondo
 
Příspěvky: 63
Obrázky: 9
Registrován: středa 20 duben 2011, 18:32

Re: Řetězová sada

Příspěvekod Alfik » pátek 23 prosinec 2016, 17:21

Co zkusit tohle:
http://honda-dominator.xf.cz/kalkulacka.htm
http://www.honda-dominator.xf.cz/gears.xls
Není zač :-bay
Ale bych pravdu řekl,nezkoušel jsem s tím pracovat.
Když tak je to Rastovo dítě.
Uživatelský avatar
Alfik
Moderátor
 
Příspěvky: 857
Obrázky: 1
Registrován: úterý 16 září 2008, 13:10
Bydliště: okolí Knína

Re: Řetězová sada

Příspěvekod rybacinka » pondělí 22 leden 2018, 20:28

Ahojte. Idem oživiť túto tému lebo po rokoch prišiel čas na výmenu reťazovky. Keď som domíka kúpil nešpekuloval som a vymenil ju za takú istú, teda 15-45. Ale teraz mi vŕta v hlave troška domíka spomaliť :roll: . Jazdím väčšinou okresky (tempo tak do 100km/h, veď sa idem zregenerovať a nie sa zabiť) ale aj nespevnené a poľné cesty, teda ľahučký off. Poctivo som prečítal celé vlákno a tak sa prikláňam k pomeru 15-47. Ak niekto urobil to na čo sa chystám, mohol by napísať, či tento krok neľutuje a či to je vôbec poznať :lol: . Dal som si trocha námahy a prepočítal som podľa prevodových pomerov rýchlosti a ten rozdiel sa mi zdá malý aj keď sa tu píše, že cítiť to je. Prikladám aj tabuľku a teším sa na diskusiu :)
1259
Ešte jedna tabuľka pre rýchlosť 50km/h. Ten prepočet pre štvorku je podľa mňa zbytočný ale nech je sranda :lol:
1260
Naposledy upravil rybacinka dne čtvrtek 25 leden 2018, 10:56, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
rybacinka
 
Příspěvky: 10
Obrázky: 2
Registrován: pondělí 08 červen 2009, 22:16
Bydliště: Bytča, SK

Re: Řetězová sada

Příspěvekod rastakvajanasta » pondělí 22 leden 2018, 21:11

Zdar.15:47 byl dokonce pro některé ročníky originál převod, takže to klidně zkus.Případně můžeš být odvážnější a vyzkoušet třeba 14:46, 14:47,.... Velká rozeta se dá běžně sehnat až do velikosti 49 zubů.

Mě osobně by lákal převod 14:46. Je to ideální změna, kdy jeden zub vepředu ubereš a jeden zub vzadu přidáš, takže při stejným počtu článků řetězu neutrální operace vzhledem ke šponování :wink: převod se zkrátí a doman určitě pěkně ožije.
Uživatelský avatar
rastakvajanasta
Moderátor
 
Příspěvky: 878
Obrázky: 40
Registrován: sobota 03 listopad 2007, 22:45
Bydliště: Příbramsko

PředchozíDalší

Zpět na Vaše postřehy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků