Číslo motoru

Sem všechny zkušenosti, vylepšení, problémy apod. (motor, pneu, brzdy apod.)

Číslo motoru

Příspěvekod skrok » středa 10 srpen 2016, 19:55

Ahoj,

mám takový malý problém. Mám na dominátorovi r.v. 1992 motor s číslem RD09E. Co jsem našel na netu, měl by být z SLR 650. No a na stk mě poslali do patřičných míst, že se neshoduje s TP.
Nemáte někdo zkušenosti s tímto motorem ? Je stejný jako RD02E ?
Dal by se třba přeskládat do karterů z RD02E ? Nebo přerazit čísla ? (ale do toho se mi moc nechce )

Díky za odpovědi a teorie.
skrok
 
Příspěvky: 2
Registrován: středa 10 srpen 2016, 19:46
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Číslo motoru

Příspěvekod Wáca » středa 10 srpen 2016, 21:16

To jsi zjistil po jaké době, že ti nesedí čísla? ......jinak přeskládat motor kvůli STK na to bych se teda vy*ral a hup šup přerazit ;-). nejjednodužší a nejlevnější. Ale nevím jak se na to budou dívat na STK jelikož ted jsou všechny propojený a mají fotky z tvé návštěvy už. Leda zkusit zavolat do hondy že máš tenhle problém jestli ti dají potvrzení že tam ten motor může být ;-)
Uživatelský avatar
Wáca
 
Příspěvky: 662
Obrázky: 0
Registrován: pondělí 31 srpen 2009, 12:21
Bydliště: Liberecký kraj

Re: Číslo motoru

Příspěvekod skrok » středa 10 srpen 2016, 21:18

Ještě není moje, byla to evidenčka a původní majitel to řeší. V tp je zapsaný jenom typ motoru, né číslo. Takže je motor normálně výměnný díl ne ?
skrok
 
Příspěvky: 2
Registrován: středa 10 srpen 2016, 19:46
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Číslo motoru

Příspěvekod Wáca » čtvrtek 11 srpen 2016, 06:33

Ano, je to výměnný díl, ale čísla musí sedět. U auta se kouká jen na vin a číslo karoserie. Zeptej se na stk jak postupovat když jsi měnil motor.
Uživatelský avatar
Wáca
 
Příspěvky: 662
Obrázky: 0
Registrován: pondělí 31 srpen 2009, 12:21
Bydliště: Liberecký kraj

Re: Číslo motoru

Příspěvekod kozzy » čtvrtek 11 srpen 2016, 15:05

Motor můžeš vyměnit, ale jen za stejný typ. V dominátorech byly RD02 a RD08. Ale myslím že rozdíly tam jsou minimální, a neměl by být problém přeházet RD09 do RD02 karterů. Ale osobní zkušenost s tím nemám, a nevím o nikom kdo by to už dělal...
Uživatelský avatar
kozzy
 
Příspěvky: 229
Obrázky: 18
Registrován: pondělí 30 červen 2008, 12:46
Bydliště: Mladá Boleslav


Zpět na Vaše postřehy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 14 návštevníků