Nepadají otáčky

Sem všechny zkušenosti, vylepšení, problémy apod. (motor, pneu, brzdy apod.)

Nepadají otáčky

Příspěvekod bigshow720 » pátek 07 říjen 2016, 19:41

Zdar chlapi, Domík mi začal dělat, že když se zahřeje tak zůstávají otáčky třeba ve 3500 už si s tím nevím rady jinak jsem sešteloval ventily, vyměnil svíčku, vyčistil a koplet. vyměnil těsnění v karburátoru i na přírubě do válce (příruba ok). A zjistil jsem, že když povolim šroub na otáčky volnoběhu tak je vše ok akorát nedrží volnoběh :) . Fakt si nevím rady nemáte někdo stejnou zkušenost nebo radu co ještě zkouknout? Moc děkuji. Zdar
bigshow720
 
Příspěvky: 2
Registrován: středa 20 květen 2015, 20:51

Re: Nepadají otáčky

Příspěvekod kozzy » pátek 07 říjen 2016, 23:31

Aktuálně řeším podobnej problém na veteránovi. Motor na volnoběh letí v otáčkách, a štelování volnoběžné trysky nemá prakticky žádnej vliv. Prostě nám to někde přisává, a nevíme kde. Ale podle barvy svíček se zdá, že bohatost směsi je v pořádku. Pod plynem jde motor krásně, žádnej problém. Momentálně mám teorii, že to dělá klapka. I v zavřeném stavu kolem ní asi proudí moc vzduchu, protože sme přepouzdřovali osu klapky, a mezi futrem a klapkou nám to možná přisává, takže jakoby nejde úplně zavřít plyn.
Tudíž mě pro tebe nenapadá lepší rada, než hledat problém kolem klapky. Nech chvíli běžet motor na volnoběh, a zkontroluj svíčku, abys věděl, jak jsi na tom s bohatostí. Pokud přetěsním klapku a zjistím, že to nepomohlo, tak se s tebou podělím o nějakou další teorii :-D
Pokud na něco příjdeš, určitě dej vědět, ať mám nějakou inspiraci.
Uživatelský avatar
kozzy
 
Příspěvky: 229
Obrázky: 18
Registrován: pondělí 30 červen 2008, 12:46
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Nepadají otáčky

Příspěvekod Wáca » sobota 08 říjen 2016, 16:52

Zkusil bych to ohřát a stříknout na karbec ze všech stran třeba odmašťovák a uvidíš jestli změní otáčky nebo ne. Taky se zjistí kde to přisává nebo vyvrátí přisávání.

Kámoš měl na DR600 prasklou plastovou matku co držela sytiš v karbci, zalepily jsem to vteřiňákem a jezdí dál.
Uživatelský avatar
Wáca
 
Příspěvky: 662
Obrázky: 0
Registrován: pondělí 31 srpen 2009, 12:21
Bydliště: Liberecký kraj

Re: Nepadají otáčky

Příspěvekod bigshow720 » sobota 08 říjen 2016, 18:52

Je pravda, že u tý plastový matky na sytiči do karburátoru se strženej závit tak jestli by to mohlo být tim. A ještě jsem zapomněl, ze dřív mi to chodilo normálně takže se to stalo prostě používáním.
bigshow720
 
Příspěvky: 2
Registrován: středa 20 květen 2015, 20:51


Zpět na Vaše postřehy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron