Ekologický ventil...

Sem všechny zkušenosti, vylepšení, problémy apod. (motor, pneu, brzdy apod.)

Re: Ekologický ventil...

Příspěvekod vladdo608 » pátek 13 leden 2012, 01:00

ja som to na mojej honde tiez mal ... odmontoval som to, hadicky zaslepil a podla mojho nazoru ma motorka lepsi tah .. akoby sa zdvihol krutiaci moment alebo co .. toť moj nazor ... :D myslim ze nejaky ten vykon to berie urcite ... odmontuvaval som to na skrtenej verzii na 20 kw tam bolo citit narast vykonu viac .. mozno na 33 kw verzii to az tak necitit ... ktovie ...
Uživatelský avatar
vladdo608
 
Příspěvky: 61
Obrázky: 28
Registrován: pondělí 09 leden 2012, 12:44
Bydliště: Slovensko Hankovce pri Bardejove

Re: Ekologický ventil...

Příspěvekod ddusann » pondělí 14 červenec 2014, 16:45

Nemate nekdo doma zbytky eko ventilu, jde mi o ten kus 2 trubicek ktere se montuji pod vyfuky. Mohl by kdyztak nekdo zmerit roztec mezi tema 2ma sroubama kteryma je to pridelany na valec? od stredu diry do stredu diry. diky edit: popr. muzete zmerit i prumer diry. diky
ddusann
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 89
Obrázky: 7
Registrován: sobota 02 srpen 2008, 15:31

Re: Ekologický ventil...

Příspěvekod Standa » úterý 15 červenec 2014, 07:29

Ahoj, já už tenhle bazmekt ze staré motorky zahodil a na NXku nebyl, tak jsem se snažil něco najít, ale marně, všude sem se dočetl o obkresleném těsnění..
Tady pěkný návod z 4storkes.
http://www.4strokes.com/tech/honda/xrlsmog/
Uživatelský avatar
Standa
Site Admin
 
Příspěvky: 571
Obrázky: 138
Registrován: pátek 02 únor 2007, 07:55
Bydliště: Jižní Plzeňsko

Re: Ekologický ventil...

Příspěvekod Gabash » neděle 16 duben 2017, 10:53

Nazdar.

Chcem sa podeliť o moje skúsenosti s odstránením tohto EGR ventilu.

Po skúšobnej jazde som na moje potešenie zistil, že motorka lepšie dýcha v nízkych otáčkach. Určite sa posunul krútiaci moment nižšie. Má brutálnejší záťah. Mám originál výfuky a dýzy 145/48. Konečne sa zväčšil rozsah použiteľných otáčok aj keď nie rovnako ako by to spravil ladený výfuk.

Ten ventil je zrejme podľa otáčok "aktivovaný" podtlakom z karburátora a potom kradne vzduch z airboxu a vháňa ho do výfukových zvodov, čím zas kradne potenciál výfuku. Takže úplne obchádza motor. Je to vpodstate také malé ľahké anti-turbo :D
Gabash
 
Příspěvky: 25
Registrován: úterý 12 duben 2016, 11:08

Re: Ekologický ventil...

Příspěvekod DzastButch » neděle 16 duben 2017, 22:01

Zdravím pánové,

bohužel vaše fotky jak jste vyřešili demontáž separatoru už nejdou zobrazit.
Mohl by jste mi prosím někdo vyfotit jak máte vyřešeno ?
Udělal jsem to jen na punk a není to dobře, protože při prvním ranním nastartování to dost dýmí a je cítit po oleji - což nedělalo.

Díky!
DzastButch
 
Příspěvky: 3
Obrázky: 0
Registrován: neděle 16 duben 2017, 19:16

Re: Ekologický ventil...

Příspěvekod DzastButch » neděle 16 duben 2017, 22:01

Zdravím pánové,

bohužel vaše fotky jak jste vyřešili demontáž separatoru už nejdou zobrazit.
Mohl by jste mi prosím někdo vyfotit jak máte vyřešeno ?
Udělal jsem to jen na punk a není to dobře, protože při prvním ranním nastartování to dost dýmí a je cítit po oleji - což nedělalo.

Díky!
DzastButch
 
Příspěvky: 3
Obrázky: 0
Registrován: neděle 16 duben 2017, 19:16

Re: Ekologický ventil...

Příspěvekod Alfik » pondělí 17 duben 2017, 23:23

Ten odkaz co dal Standa nahoře normálně funguje.Nebo ti jde o to,jak to mají tu v Čechách jiní.
Uživatelský avatar
Alfik
Moderátor
 
Příspěvky: 857
Obrázky: 1
Registrován: úterý 16 září 2008, 13:10
Bydliště: okolí Knína

Re: Ekologický ventil...

Příspěvekod Standa » sobota 20 květen 2017, 23:25

DzastButch píše:Zdravím pánové,

bohužel vaše fotky jak jste vyřešili demontáž separatoru už nejdou zobrazit.
Mohl by jste mi prosím někdo vyfotit jak máte vyřešeno ?
Udělal jsem to jen na punk a není to dobře, protože při prvním ranním nastartování to dost dýmí a je cítit po oleji - což nedělalo.

Díky!


Jestli jsi tu trubičku u valce jen zaslepil na konci kde byla nasazena hadička tak to pak moto smrdí co si pamatuji
Uživatelský avatar
Standa
Site Admin
 
Příspěvky: 571
Obrázky: 138
Registrován: pátek 02 únor 2007, 07:55
Bydliště: Jižní Plzeňsko

Re: Ekologický ventil...

Příspěvekod werty » středa 08 listopad 2017, 22:39

Zdravím, nějak se v tom nevyznám, to co jste na svých domicich dělali je stejné jako je ten návod z 4strokes? Nemám tedy něco zachovat? Na motorce mám ekoventil i ten separator. Nemohl byste někdo udělat jen takový kratší přehled co vše se má udělat?

Co přesně je ten poslední bod na 4strokes? nazyva to smog pump
Uživatelský avatar
werty
 
Příspěvky: 17
Registrován: úterý 02 březen 2010, 17:27

Re: Ekologický ventil...

Příspěvekod rastakvajanasta » pátek 10 listopad 2017, 09:57

Hodně se to tu diskutovalo, takže si projdi celou diskuzi, ale když už jdu teda kolem... tak jen rychlá rekapitulace toho, co vyšátrám z paměti.

Nejjednodušší varianta - aby ses zbavil ekoventilu, potřebuješ po jeho sundání zaslepit dvě díry na hlavě. Záslepky si buď vyrob, nebo objednej z ebaye za pár šupů. Sundej ekoventil včetně všech hadic a trubek a ubytuj to satanovo dílo v popelnici. Zaslep díry v hlavě. Olejový separátor vymontuj a nastěhuj tamtéž, kde už dříme jeho ekokolega. Hadičku odvětrání klikový skříně vyveď třeba pod sedlo a ukonči filtříkem pro tyto účely vyráběným (opět třeba z ebaye) a utěsni díru v airboxu nebo jednodušší varianta - napřímo hadičku zapoj do pozůstalé přípojky airboxu, funguje to taky. Poslední, co je třeba pořešit, je zapojení hadiček u karburátoru. Je to jednoduchý - potřebuješ pouze napřímo propojit malý podtlakem ovládaný ventil na pravé straně karburátoru s otvorem, který je na na horní straně ústí karburátoru směrem k hlavě motoru (propojovací hadička musí být bez trhlin a dokonale těsná, jinak to pak saje falešnej luft se všemi negativními důsledky).
Uživatelský avatar
rastakvajanasta
Moderátor
 
Příspěvky: 878
Obrázky: 40
Registrován: sobota 03 listopad 2007, 22:45
Bydliště: Příbramsko

Předchozí

Zpět na Vaše postřehy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron