Za jízdy chcípne

Sem všechny zkušenosti, vylepšení, problémy apod. (motor, pneu, brzdy apod.)

Za jízdy chcípne

Příspěvekod MoBrusin » pátek 18 říjen 2019, 14:31

Ahoj všem,
jsem tu nový a chtěl bych říci, že toto forum je výborné. Dominatora mam od jara a moc jsem toho zatím nenajezdil. Při koupi, jsem se trochu nachytal a dělala se prasklá vložka válce + nová pístní sada a pár dalších věcí.

Nyní ale k problému co zůstal. Studená motorka nyní chytá skvěle. Nějaký čas po startu (mění se to od pár minut po třeba půl hodiny) motorka za jízdy zničehonic chcípne. Jedu, (zpravidla na 2,3 rychlostní stupeň) a najednou rafika rychlosti dolu (jak motorka zpomaluje), rafika otáčkoměru dolu. Zatím jsem to projížděl pouze za dne, takže nemůžu s určitostí říci zda zhasnou světla, kontrolky (neutrál např.) funguje.

Pročítal jsem různé diskuse, spoustakrát se řešilo CDI. I přesto, že tam byl originál, tak jsem ho vyměnil. No problém zůstává. Nyní jsem dostal informaci, že by bylo vhodné motorku předrátovat (kvůli přelomenému kabelu nebo zoxidovanému/špatnému kontaktu), popřípadě dát existující svazek kabeláže z jiné motorky nebo, že to může dělat "vypoužívaná" spínací skříňka.

Měl jste někdo podobný problém? Nebo máte nějaký nápad, jak elektroinstalaci - prozkoušet, proměřit abych se dopracoval k nějakému výsledku? V manuálu je postupovací/rozhodovací diagram na zkoušení funkčnosti elektrokomponent, ale to jsem zatím tak detailně precizně neprocházel.

Kontakty, které byly "volně" přístupné jsem vystříkal Kontaktolem a vysušil fénem.

Díky moc za názory, návrhy, nápady, rady.
Jenas
MoBrusin
 
Příspěvky: 3
Registrován: středa 31 červenec 2019, 06:10

Re: Za jízdy chcípne

Příspěvekod peca » pátek 18 říjen 2019, 16:58

Toš vitaj v bůdě :)
Jak správně píšeš, mnohokráte se to tu řešilo mnoha způsoby a příčičin može byt dosť.
-To ti to prostě chcípne a nejde nastartovat (zkusit esi háže jiskru), zkus po nastartování hýbat káblama, konektorama,... esi nezačne chcípat.
-nebo postupně ztrácá výkon až zdechne? (po výbruse-těsný-po zahřátí se "přidře" píst ve válcu, po schládnutí jede)
nebo snímač pulzů(otáček) kecá a rozhodí časování předstihu,...
peca
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 359
Obrázky: 102
Registrován: sobota 04 červen 2011, 22:43
Bydliště: kyjovsko

Re: Za jízdy chcípne

Příspěvekod rastakvajanasta » pátek 18 říjen 2019, 19:45

Takže za jízdy zdechne, zastavíš, co pak? Zase jde normálně nastartovat a jedeš dál?
Uživatelský avatar
rastakvajanasta
Moderátor
 
Příspěvky: 878
Obrázky: 40
Registrován: sobota 03 listopad 2007, 22:45
Bydliště: Příbramsko

Re: Za jízdy chcípne

Příspěvekod Wáca » pátek 18 říjen 2019, 21:14

Jak pise Peca, zkus kdyz to nechyta, jestli haze jiskru a zkus ostatni eletroniku na moto. Koukni ke startovacimu rele, je tam konektor ktery se dost casto za ty roky zoxiduje a je pak spatny kontakt. Tim bych zacal, hlavne tou jiskrou jestli tam je ;-)
Uživatelský avatar
Wáca
 
Příspěvky: 662
Obrázky: 0
Registrován: pondělí 31 srpen 2009, 12:21
Bydliště: Liberecký kraj

Re: Za jízdy chcípne

Příspěvekod DEDO » sobota 19 říjen 2019, 21:15

Mne toto vynechavanie motora robilo cidlo stojanku. Po vymontovani bez problemov..
DEDO
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 130
Registrován: pátek 01 leden 2010, 15:07
Bydliště: Žilina SR

Re: Za jízdy chcípne

Příspěvekod MoBrusin » pondělí 21 říjen 2019, 10:19

Ahoj kluci,
děkuji za tipy. Projdu to, začnu tim stojánkem :-) Pak pudu na snímač otáček, uvidíme. Jiskra, taky důležitý. To bude asi nejjednodušší. Jako vždycky je problém s časem (práce, rodina a takdále). Jakmile budu mít zase další info, dám to sem ohledně případně odhalené příčiny, nebo na další vyšetřování.

To Rasta:
Jj zastavím, vykvaltuju. Vždy svítily kontrolky, naposledy poprvé ne. Pak s tim různě vergluju, startuju, točim kohoutem od nádrže, dávam střídavě sytič, prostě naprosto chaoticky to nastartuju a pak už bejvá ok. Ale člověk nikdy neví, kdy to zas chcípne.
MoBrusin
 
Příspěvky: 3
Registrován: středa 31 červenec 2019, 06:10

Re: Za jízdy chcípne

Příspěvekod MoBrusin » středa 23 říjen 2019, 05:52

Ahoj všem,
tak jsem si včera hrál s čidlem stojánku. Motorka chytala, chcípala normálně. Po chvilkový elaboraci se mi vybavilo, že jsem opravdu nezkoušel jezdit jenom na "rezervu". Vždycky jsem palivovej kohout dával nejdřív na otevřeno a pak pokud byly problémy jsem vyzkoušel i na rezervu.

Takže jsem to dal na rezervu a od tý doby DOBRÝ! :hura: Projel jsem to včera večer cca 20km a nechcíplo to. Dneska ráno do práce a budu jezdit dál. Pokud to bude jenom tahle Pí.....a, tak to bude krásný :-)

Vyndam kohout, vyčistim a uvidíme, co tam najdu :-)

Díky všem za rady a tipy.
MoBrusin
 
Příspěvky: 3
Registrován: středa 31 červenec 2019, 06:10

Re: Za jízdy chcípne

Příspěvekod rastakvajanasta » pátek 25 říjen 2019, 16:12

No teoreticky by to palivovej kohout delat mohl, tak uvidis, drzim palce.
Uživatelský avatar
rastakvajanasta
Moderátor
 
Příspěvky: 878
Obrázky: 40
Registrován: sobota 03 listopad 2007, 22:45
Bydliště: Příbramsko

Re: Za jízdy chcípne

Příspěvekod sosak » pátek 06 srpen 2021, 08:31

Mě to chcipá za jízdy taky, při tom padá otáčkoměr na nulu. Jak sáhnu na konektor CDI tak otáčkoměr naskočí a motor taky, po prohlédnutí pinů na CDI tak žádný není uvolněný. Pokaždé když nasunu konektor tak je to na cca 100 km. v pohodě než se to otřesem zase uvolní. Občas se stane že to má po přidání plynu malou díru při chodu motoru a pak zas začne chcipat.
Uživatelský avatar
sosak
 
Příspěvky: 24
Obrázky: 8
Registrován: úterý 27 srpen 2013, 20:47

Re: Za jízdy chcípne

Příspěvekod peca » pátek 06 srpen 2021, 10:32

Nu on konektor viditelně pohyblivě uvolněný byt nemusí. Při té šťávičce co tama průdí stačí opravdu málo aby to neprošlo. Viz třeba obyčejný LED svítilny, kolikrát si myslíš že sů baterky vybytý, ale stačí s něma potočit a pinda svítí. Hlavně že víš kde ti to blbne, tak rozpárat CDI a znova přepájat, nebo nový CDI. viewtopic.php?f=17&t=1884&p=16394&hilit=CDI#p16394
viewtopic.php?f=10&t=2465&p=20835&hilit=ignitech#p20835
peca
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 359
Obrázky: 102
Registrován: sobota 04 červen 2011, 22:43
Bydliště: kyjovsko

Re: Za jízdy chcípne

Příspěvekod sosak » neděle 15 srpen 2021, 23:30

Tak přepájeno a je to OK. Malou frézkou jsem rozpáral plast za konektorem očistil gumu pod ním a proletoval.
Uživatelský avatar
sosak
 
Příspěvky: 24
Obrázky: 8
Registrován: úterý 27 srpen 2013, 20:47


Zpět na Vaše postřehy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron