Výměna spojkových lamel.

Sem všechny zkušenosti, vylepšení, problémy apod. (motor, pneu, brzdy apod.)

Re: Výměna spojkových lamel.

Příspěvekod stepan_enduro » sobota 21 březen 2015, 14:32

rastakvajanasta: díky, objednáno :_OK:
...kdo se ráno nestydí, ten se večer nebavil...
Uživatelský avatar
stepan_enduro
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 43
Obrázky: 10
Registrován: pondělí 27 leden 2014, 15:04
Bydliště: Vysoké Mýto

Re: Výměna spojkových lamel.

Příspěvekod Wáca » pátek 23 prosinec 2016, 19:44

Ahoj, prosím, nevíte někdo čísla gufer která jsou ve víku spojky ?
Uživatelský avatar
Wáca
 
Příspěvky: 662
Obrázky: 0
Registrován: pondělí 31 srpen 2009, 12:21
Bydliště: Liberecký kraj

Re: Výměna spojkových lamel.

Příspěvekod vyhlipat » čtvrtek 22 červen 2017, 19:46

Ahoj,Nevíte někdo jestli patří ještě pod pružiny podložky? Dik
vyhlipat
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtvrtek 22 červen 2017, 19:39

Re: Výměna spojkových lamel.

Příspěvekod rastakvajanasta » čtvrtek 22 červen 2017, 21:32

Nepatří.
Uživatelský avatar
rastakvajanasta
Moderátor
 
Příspěvky: 878
Obrázky: 40
Registrován: sobota 03 listopad 2007, 22:45
Bydliště: Příbramsko

Re: Výměna spojkových lamel.

Příspěvekod PtakO » úterý 29 květen 2018, 19:49

Snad me nekdo tady poradi.Nedavno jsem koupil SLR, spojka zabirala uz na zacatku.Preventivne jsem ji chtel vymenit a koupil celej set.Po vymene lamel,plechu i pruzin spojka nevystavovala.Nektere nove plechy jsou o 0,1 mm tlusci nez puvodni.Tak jsem vratil puvodni plechy a spojka vystavuje,ale zase na zacatku.Rad bych aby spojka brala uprostred a dala se dobre davkovat.Muzu nakombinovat puvodni plechy s novejma,kdyz nove plechy maj v sobe takove dulky.Nebo nekdo nejakej figl?Diik
PtakO
 
Příspěvky: 3
Registrován: úterý 29 květen 2018, 19:30

Re: Výměna spojkových lamel.

Příspěvekod Wáca » pátek 01 červen 2018, 12:01

Vůli na lanku máš nastavenou dobře a měl jsi nový lamely namočený v oleji přes noc?
Uživatelský avatar
Wáca
 
Příspěvky: 662
Obrázky: 0
Registrován: pondělí 31 srpen 2009, 12:21
Bydliště: Liberecký kraj

Re: Výměna spojkových lamel.

Příspěvekod PtakO » sobota 02 červen 2018, 06:31

Vůle v lanku byla.Lamely jsem v oleji tak dlouho nemacel.Mel jsem je tam cca 2 hoďky.
PtakO
 
Příspěvky: 3
Registrován: úterý 29 květen 2018, 19:30

Re: Výměna spojkových lamel.

Příspěvekod peca » neděle 24 únor 2019, 14:54

Tak sem nechal vyměnit spojku. Docela sem tam unášala aj po vymáčknutí a když sem ju nechal nekdy v záběru proklůznůt tak jí chvilku trvalo než se zas chytla. Najetých 59000km. A gdyž teď přibydů ty koně po výbrusu tak ať je to OK. Takže lamely, plechy, pružiny, matka, všecko od strýčka Hondy (samozřejmě všecko víc X dražší :) nebo vlastně :( cca 5945,- sem trošku pos.ral, bralo se teho víc tak ně to v kupě tak strašný nepřišlo) No jo, všeliké to kvaltování toliko pro hovada dobré jest.
Teďka po vymáčknutí neunášá ani samotnů hřídel z motoru (bez pastorku a řetazu), projetý to ale nemám tak to bude snáď OK.
Zajímavý je že rozměrově bylo všecko v normě ba aj nad normu :D
pružiny 44,7_______servis 43,1____já 44.8 (pocitově subjektivně po výměně krapet tvrdší páčka spojky)
lamele 2.92-3,08___servis 2.6_____já 2.95-3
plechy__________servis -0,3 ze sile___já hooodně lehounce ošúpaný prakticky bez zůžení
Už baklajz ně kdysi říkal že ty plechy néni potřeba měnit ale nedám si říct a nedám :)

DOD: Jarda na str1 v návodu píše "Jo ještě než vyrazíte, zabrzděte přední brzdou a zkuste si nanečisto zařadit. Spojka je ještě chvilku suchá a bude cukat, ale to se srovná."
Proto je potřeba lamely namočit (ideálně přes noc) do oleja(4t) aby se nacucly
a nepálily se na sucho.

DOD2: Jinak, jak negdo píše že dává kryt enom na tmel, tak jeden výstupek na krytu slůží jako axiální doraz kola náhonu ol.čerpadla, tak bacha aby to tam nešlo natvrdo!! Sila těsnění byla 0,5mm+, orig od Hondy, kdyby negdo chtěl kupovat papír ať ví tlůšťku. Plus přechod mezi čerpadlem a víkem těsní "O"kr + trubička.
Bacha při demontáži (montáži) na trubičku mezi čerpadlem a víkem ať negde nevypadne, měl sem ju volnů. "O" kroužek u ní (9,6x1,9) byl vyžváchlý tak sem dal 9,8x1,9 Viton (měly v obchodě Alfaagro Brno Tuřany 7.5,-), snáď to bude OK.
peca
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 359
Obrázky: 102
Registrován: sobota 04 červen 2011, 22:43
Bydliště: kyjovsko

Předchozí

Zpět na Vaše postřehy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron