Výměna spojkových lamel.

Sem všechny zkušenosti, vylepšení, problémy apod. (motor, pneu, brzdy apod.)

Re: Výměna spojkových lamel.

Příspěvekod galgs » pátek 30 září 2011, 12:27

MarekG píše:Musím říct že ten návod tady je naprosto úchvatný a po prostudování z toho opravdu nemám strach. Jen to nechcu dělat teď když sa dá ještě jezdit. Počítám aj s nějakým překvápkem protože to má na tacho 105 490km takže to určitě nebude na jednu sobotu.

105 490 km :w1/: ..nevynechal si niekde desatinnú čiarku? :lol: ...no vidím, že mám, čo dobiehať... :wink:
Uživatelský avatar
galgs
 
Příspěvky: 104
Obrázky: 0
Registrován: čtvrtek 26 únor 2009, 21:12
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Výměna spojkových lamel.

Příspěvekod MarekG » pátek 30 září 2011, 12:36

No je to tam v mílích 65 879 x 1,609 = 105 999,31
Taky proto čekám že až sa v tom začnu vrtat bude to na dlouho :roll:
Uživatelský avatar
MarekG
 
Příspěvky: 30
Obrázky: 3
Registrován: čtvrtek 21 červenec 2011, 14:20

Re: Výměna spojkových lamel.

Příspěvekod rastakvajanasta » pátek 30 září 2011, 12:55

Ááá, kolega. Já jsem si říkal, že 105 tisíc na tachu mít nemůžeš, protože počítadlo je jen do 99.999km. Zřejmě japončici nepředpokládali, že by s tím nějakej magor tak ldouho lítal :lol: Já mám 98 tisíc a nemůžu se dočkat, až to na tu stovku dotáhnu, tacho se přetočí na 00.000 km a Doncek se podruhý narodí :lol: jen letos už to nebude, mám vyteklej tlumič a už jsem to zabalil. Omlouvám se za OT
Uživatelský avatar
rastakvajanasta
Moderátor
 
Příspěvky: 878
Obrázky: 40
Registrován: sobota 03 listopad 2007, 22:45
Bydliště: Příbramsko

Re: Výměna spojkových lamel.

Příspěvekod rastakvajanasta » úterý 29 říjen 2013, 17:26

Protože mnoho z nás nezná přesně od novoty servisní a kilometrovou historii svého motocyklu, napíšu zde pro zajímavost údaj o životnosti spojky od výměny po výměnu. V mém případě (dělal jsem lamely i pružiny) jsem najel na jednu vlastnoručně měněnou sadu 45 tisíc km, nyní už začíná při prudké akceleraci prokluzovat. Jen abyste věděli, s čím asi tak můžete počítat :)
Uživatelský avatar
rastakvajanasta
Moderátor
 
Příspěvky: 878
Obrázky: 40
Registrován: sobota 03 listopad 2007, 22:45
Bydliště: Příbramsko

Re: Výměna spojkových lamel.

Příspěvekod Alfik » úterý 29 říjen 2013, 19:10

45000?Hmmm,měl bych se zamyslet nad výměnou,už mám najeto asi 80000,ale nevím jestli už byla měněna.Každopádně já najel nějakých 50000 a neměnil jsem.Ale asi budu muset.
Apropo-mám na zmáčknutí dost tuhou tu spojku(Stand potvrdí).Dá se tvrdit nebo odhadnout jestli je problém v lamelách a pružinách?
Uživatelský avatar
Alfik
Moderátor
 
Příspěvky: 857
Obrázky: 1
Registrován: úterý 16 září 2008, 13:10
Bydliště: okolí Knína

Re: Výměna spojkových lamel.

Příspěvekod rastakvajanasta » středa 30 říjen 2013, 10:02

S tím jsem problém neměl, páčka by měla teoreticky spíš měknout, jak se unaví pružiny, ale co si pamatuju, tak v praxi jsem žádný rozdíly před a po výměně nepozoroval.
Uživatelský avatar
rastakvajanasta
Moderátor
 
Příspěvky: 878
Obrázky: 40
Registrován: sobota 03 listopad 2007, 22:45
Bydliště: Příbramsko

Re: Výměna spojkových lamel.

Příspěvekod Standa » středa 30 říjen 2013, 18:57

Překvapilo mne jak ti spojka jde ztuha, a pak následné praskání lanka že :-bay
Určitě ti chodí to lanko v bovdenu lehce, nebrzdí se třeba při našponování?
Jinak už bych to pak tipnul na něco přidřeného/ohnutá osa apod.
Uživatelský avatar
Standa
Site Admin
 
Příspěvky: 571
Obrázky: 138
Registrován: pátek 02 únor 2007, 07:55
Bydliště: Jižní Plzeňsko

Re: Výměna spojkových lamel.

Příspěvekod Radek Ryšavý » pondělí 31 březen 2014, 20:32

Tak to vypadá že mě taky čeká spojka :( včera při jízdě mě to několikrát při razantnějším přidání plynu(většinou při předjíždění) šlo do táhlého prokluzu a to při rychlosti 4. a 5.třeba na nižší rychlost mi to neudělalo.Při normálním pozvolným,klidnějším vytočení motoru to zatím nedělá ,ale to asi příjde což?Jen bych prosil o info.jak se to projevovalo Vám.Jinak najeto 70 000km.
Radek Ryšavý
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 59
Obrázky: 0
Registrován: úterý 14 srpen 2007, 19:29
Bydliště: Pražská 1434,Pelhřimov

Re: Výměna spojkových lamel.

Příspěvekod Standa » pondělí 31 březen 2014, 20:35

Podle popisu určitě spojka, asi se to ani nijak jinak neprojevuje :wink:
Uživatelský avatar
Standa
Site Admin
 
Příspěvky: 571
Obrázky: 138
Registrován: pátek 02 únor 2007, 07:55
Bydliště: Jižní Plzeňsko

Re: Výměna spojkových lamel.

Příspěvekod rastakvajanasta » úterý 01 duben 2014, 15:01

Ano, objednej lamely a pružiny. Moje aktuální zkušenost s utěsněním víka spojky - nebrat no-name těsnění, ale používat buď kvalitní nebo raděj tmel. Kolem těsnění mi to přesnoc komplet vyteklo, 2L novýho oleje v pytli. Po vyhození nového těstnění a přetěsnění červeným motorovým tmelem je klid.
Uživatelský avatar
rastakvajanasta
Moderátor
 
Příspěvky: 878
Obrázky: 40
Registrován: sobota 03 listopad 2007, 22:45
Bydliště: Příbramsko

Re: Výměna spojkových lamel.

Příspěvekod Radek Ryšavý » úterý 01 duben 2014, 19:48

Dík za reakce :-bay Budu to muset asi nejdřív rozebrat a vše změřit abych věděl co objednat.U nás v okolí mají lamely s obložením LUKAS za 1661kč+ocelové lamely LUKAS za 912kč+pružiny LUKAS za 280kč.Dával někdo z Vás i ocelové lamely?Pokud někdo máte chuť reagovat na můj příspevek, rád přivítám jakékoliv recenze na Vámi zakoupené značky spojkových sad(spokojenost se sadou,cena,když bude tak třeba i odkaz na prodejce :D )Horší to bude s těsněním protože samotné jsem ho nenašel a sada těsnění stojí ranec-a doufám že ho nebudu potřebovat celé :) Nenašel ho samostatné někdo na netu? Někdo tu psal že si ho dělal z těsnícího papíru tak bych prosil jestli si někdo nepamatuje tloušťku papíru.Za dob KSČ jsme si těsnění dělávali tak by se to snad dalo vystřihnout a přidat trošku tmelu.Jinak za všechny rady dík a však já si ještě na nějakou otázku vzpomenu.
zatím čus

http://www.wemoto.cz/bikes/honda/nx_650 ... _-_athena/
Teď mi kámoš poslal tenhle odkaz-máte někdo zkušenost?

Tak mi to nedalo a dnes po práci jsem Domino ohřál ,vypustil olej a dal se do rozborky.Po výše napsaném postupu jsem se dostal až k vlastnímu sundání víka a tam jsem se zasekl, protože nešlo od karteru odloupnout.Už jsem chtěl jít z garáže domů s tím že začnu schánět rozumi jak na to.Jak jsem tam tak stál,kouřil a čuměl na TO tak jsem zjistil,že na spodku víka je takový nálitek.Nikdo o něm nepsal a nebo jsem to přehlídnul tak si říkám Radku zkus to.Tak jsem vzal porychtuňk a začal poklepávat a ono to povolilo :banana: Tak do tý doby mi to vycházelo až než jsem sundal přítlačný talíř.Poté jsem zjistil ,že lamela má 3mm,plechová 1,4mm a pružiny 45mm že jsem s rozumama v pr...i Ještě to zkusím přeměřit v sobotu (dřív nemám čas) jestli jsem se nesek a pokud né tak mě nenapadá další postup snad jen dát tam nové pružiny-ty tvrdší jak tu někdo psal aby měly větší přítlak.Pokud máte někdo radu sem s ní budu rád za každou.
Mějte se a čus
Radek Ryšavý
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 59
Obrázky: 0
Registrován: úterý 14 srpen 2007, 19:29
Bydliště: Pražská 1434,Pelhřimov

Re: Výměna spojkových lamel.

Příspěvekod Standa » středa 02 duben 2014, 21:03

Radku a jaký jsi do motorky dával olej?
Byl určen pro motocykly s mokrou spojkou? Kamarád dal automobilový a pak mu to klouzalo, tak automobilový vypustil nalil motocyklový (určený pro mokré spojky) a vše bylo zas ok!
Pokud požíváš správný olej, tak kup vše do spojky nové a budeš mít jistotu ohromné spousty km bez potíží :teacher:
Uživatelský avatar
Standa
Site Admin
 
Příspěvky: 571
Obrázky: 138
Registrován: pátek 02 únor 2007, 07:55
Bydliště: Jižní Plzeňsko

Re: Výměna spojkových lamel.

Příspěvekod Radek Ryšavý » čtvrtek 03 duben 2014, 19:49

Tak olej dávám už desátou sezónu 10w40 Motul s esterickou přísadou i když je fakt,že když mě to klouzlo tak jsem měl najeto asi 2800km takže nedaleko do výměny a olej kupuji nedaleko od nás v Humpolci sudovej tak tam snad nebylo něco jinýho (asi ne on tak specificky voní po kytkách :roll: ) Tak mě spíš napadlo,že pokud jsou rozměry lamel a pružin takřka montážní tak co by mi pomohlo dát o 0,2mm silnější lamely?Ale pružina pokud bude mít stejnou délku tak tím ,že je nová by měla být tvrdší a tím mít větší přítlak.Ještě potřebuji očistit staré těsnění(snad v sobotu)a třeba ještě někdo zareaguje s radou a pak se rozhodnu co objednám.Snad udělám správné rozhodnutí....Zatím zdravím a čus
P.S. anlicky neumím jen rusky :lol: tak kdyby mi tu tabulku z předešlého příspěvku někdo zjednodušeně napsal česky budu rád a lepší bych se orientoval.To víte já starej kozel s PC moc kámoš nejsem natož s překladačem... :oop1: (tohle píšu dvěma prsty tak 20min :D )
Radek Ryšavý
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 59
Obrázky: 0
Registrován: úterý 14 srpen 2007, 19:29
Bydliště: Pražská 1434,Pelhřimov

Re: Výměna spojkových lamel.

Příspěvekod Standa » pátek 04 duben 2014, 07:55

http://translate.google.cz/?hl=cs&tab=wT#en/cs/
Tu si do okénka vlevo, napiš slovo/věty které chceš přeložit, nad levým okénkem vybereš z jakého jazyka nad pravým dáš češtinu a zmačkni přeložit
Pořád tu pátráš po radách a hlavu máš stejně svou, tak to udělej podle sebe a neptej se.. :teacher:
Podle mého názoru je kravina opravovat spojku polovičatě, jen zkrátíš interval do dalšího servisu, nebo budeš muset dělat znova..
Víc už tu kecat nebudu
:buro:
Standa
Uživatelský avatar
Standa
Site Admin
 
Příspěvky: 571
Obrázky: 138
Registrován: pátek 02 únor 2007, 07:55
Bydliště: Jižní Plzeňsko

Re: Výměna spojkových lamel.

Příspěvekod Radek Ryšavý » pátek 04 duben 2014, 20:02

Asi do toho půjdu a koupím lamely a pružiny akorát že tomu všemu nerozumím proč to nefachčí.... :roll:
Díky moc za návod na překlad a mimo jiné zítra zajedu za kámošem na radu tak to snad rozseknu.
Zdravím a čus
Radek Ryšavý
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 59
Obrázky: 0
Registrován: úterý 14 srpen 2007, 19:29
Bydliště: Pražská 1434,Pelhřimov

PředchozíDalší

Zpět na Vaše postřehy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron