Jak správně seřídit bohatost směsi / zmesi ???

Sem všechny zkušenosti, vylepšení, problémy apod. (motor, pneu, brzdy apod.)

Re: Jak správně seřídit bohatost směsi / zmesi ???

Příspěvekod blukyn » čtvrtek 25 duben 2013, 22:19

A co myslíte o tomhle,mohlo by to fungovat dobře,je to pro Keihin ale jestli pasuje?vypadá že jo,a podle obrázku je to i s pérkem a o-kroužkem.http://www.brumla.com/serizovaci-sroub-bohatosti-volnobehu-d27630.htm
blukyn
 
Příspěvky: 1
Obrázky: 0
Registrován: neděle 16 prosinec 2012, 19:15
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Jak správně seřídit bohatost směsi / zmesi ???

Příspěvekod rastakvajanasta » pátek 26 duben 2013, 09:36

To spíš vypadá, že pasovat nebude.
Uživatelský avatar
rastakvajanasta
Moderátor
 
Příspěvky: 878
Obrázky: 40
Registrován: sobota 03 listopad 2007, 22:45
Bydliště: Příbramsko

Re: Jak správně seřídit bohatost směsi / zmesi ???

Příspěvekod poldik » středa 19 červen 2013, 08:43

Misak83 píše:jak říkáš jeden kroužek je na tom šroubku na seřízení bohatosti směsi a v plovákové komoře jsou dva jeden ten velkej na její utěsnění a druhej malej na tom výpustném šroubu úplně dole, zrovna dnes jsem kupoval novej ten o-kroužek na ten štelovací šroub 2.50x1.20 a stojí 0.70 Kč :D a vůbec se nebojím, že ho benzín rozleptá akorát je určen do 100°C a krátkodobě až 125°C ,ale myslím že to vydrží jako statické těsnění, pak mám ještě 2.60x1 , ten je až do 250°C ,ale už u toho materiálu není napsáno, že se dá použít do benzínu je tam napsáno o alifatických a aromatických uhlovodících a to je benzín také ne? je tu někdo chemik? :D

2,50x1,20? neni to moc maly? Ja mam prumer ty trysky 3mm a o-krouzek jsem kupoval 2,9x1,2 a sedi tam jak pr..l na hrnec... http://proprumysl.cz/o-krouzek-2-9x1-2- ... chtomatik/

Misak83 píše:já jsem ten o-kroužek koupil ale 3x1 je celkem volnej, tak jsem našel, že se dá koupit ještě 2.60x1 nebo 2.50x1.20 tak nevím, kupovali jste ho někdo a jakej rozměr jste koupili?

Ja jsem kupoval 2,91x1,2 a je jak original http://proprumysl.cz/o-krouzek-2-9x1-2- ... chtomatik/
stand píše:Já si vybrousil 90° stupňový výběh do starého desetníku z roku 60 a funguje to :lol:

Má to velkou výhodu, když sem šteloval měl jsem jej pořád v kapse a nikde mi nepřekážel. Myslím, že je tam pořád - ani o něm nevím:)..

Ja pouzivam tenhle nastavec k nezaplaceni http://www.conrad.cz/uhlovy-nastavec-sr ... ch.k824065
Uživatelský avatar
poldik
 
Příspěvky: 46
Registrován: středa 31 říjen 2007, 20:14
Bydliště: Ivancice

Re: Jak správně seřídit bohatost směsi / zmesi ???

Příspěvekod MonteCristo » pátek 21 červen 2013, 22:59

Tak jsem si po rozborce a sborce karbecu chtěl nastavit bohatost směsi (dle návodu v tomto vlákně) a narazil jsem na fyzikální problém, o kterém zde není ani zmínka. Chápu, že přístup ke štelovacímu šroubku bohatosti je poněkud stísněný, což teda je sakra fakt, ale po zahřátí motoru už to je na popáleniny (to už tam musí být zpátky nádrž a všechny ostatní překážky). To bych snad nedal ani tím kloubovým šroubovákem :?
Tož kurňa, jak to děláte? Předpokládám, že z pravé strany? Z levé tam je přece zavazí ten plastový "breather" s těma gumovejma hadičkama.
Anebo mi něco významného uniklo? :w1/:
Uživatelský avatar
MonteCristo
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 24
Obrázky: 4
Registrován: čtvrtek 21 duben 2011, 10:34
Bydliště: Lažánky BO

Re: Jak správně seřídit bohatost směsi / zmesi ???

Příspěvekod rastakvajanasta » pátek 21 červen 2013, 23:57

Hrabě, přes svody bych to nedělal. Když už pečený prsty, tak než ty vlastní raděj tyto:Obrázek

:D

Bohatost volnoběhu se šteluje z levý strany. Odlučovač (breather) je nejlepší nastěhovat natrvalo do popelnice a pak je místa dost (teda spíš tak akorát).
Uživatelský avatar
rastakvajanasta
Moderátor
 
Příspěvky: 878
Obrázky: 40
Registrován: sobota 03 listopad 2007, 22:45
Bydliště: Příbramsko

Re: Jak správně seřídit bohatost směsi / zmesi ???

Příspěvekod Alfik » neděle 23 červen 2013, 18:10

:lol: :lol: :lol: :_OK:
Uživatelský avatar
Alfik
Moderátor
 
Příspěvky: 857
Obrázky: 1
Registrován: úterý 16 září 2008, 13:10
Bydliště: okolí Knína

Re: Jak správně seřídit bohatost směsi / zmesi ???

Příspěvekod Standa » pondělí 24 červen 2013, 09:32

:lol: :lol: :lol:

sry za :spam|
Uživatelský avatar
Standa
Site Admin
 
Příspěvky: 571
Obrázky: 138
Registrován: pátek 02 únor 2007, 07:55
Bydliště: Jižní Plzeňsko

Re: Jak správně seřídit bohatost směsi / zmesi ???

Příspěvekod MonteCristo » pondělí 24 červen 2013, 20:47

Tak to jste mně dostali, plantážníci. :lol: Ještě, že doporučené nastavení 2,5 otáček za studena je univerzální a mašina jede :_OK:
Ať si žere co chce, dosť bolo garáže :-bay
Uživatelský avatar
MonteCristo
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 24
Obrázky: 4
Registrován: čtvrtek 21 duben 2011, 10:34
Bydliště: Lažánky BO

Re: Jak správně seřídit bohatost směsi / zmesi ???

Příspěvekod poldik » pátek 29 listopad 2013, 14:14

Prosim vas mohl by mi nekdo,kdo nema problem s bohatosti smesi,napsat jak ma nastavenou bohatost smesi?
(o kolik otacek povolit?)
MonteCristo píše:Tak to jste mně dostali, plantážníci. :lol: Ještě, že doporučené nastavení 2,5 otáček za studena je univerzální a mašina jede :_OK:
Ať si žere co chce, dosť bolo garáže :-bay

tak to zkusim a uvidim...
Uživatelský avatar
poldik
 
Příspěvky: 46
Registrován: středa 31 říjen 2007, 20:14
Bydliště: Ivancice

Re: Jak správně seřídit bohatost směsi / zmesi ???

Příspěvekod peca » neděle 01 prosinec 2013, 22:54

Nazdar. Už tu bylo dosť napsaný tak cca repete. Nastavení je kus od kusu jiný. Nejlepší je asi juknůt po projížďce na barvu svíčky (bílá-chudá směs-povolit šrůb, černá-naopak). Pokáď šrůb bohatosti nestačí tak asi trysky. +++čti výše. Zlom vaz.
peca
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 358
Obrázky: 102
Registrován: sobota 04 červen 2011, 22:43
Bydliště: kyjovsko

Re: Jak správně seřídit bohatost směsi / zmesi ???

Příspěvekod Francek » čtvrtek 08 září 2016, 00:16

Zdravim, obnovim temu :)

Mam chudobnu zmes, sviecka je svetlo siva az do biela, bude stacit to nastavit vzdusnikom na spodku karburatora a bude mat ta sviecka normalnu farbu ? Spotrebu robim na dlhe trasy (ine nejazdim) okolo 4-4,2 litra (rychlosti po rovinkach 100kmh, zatacky celkom svizne, ale malo kedy tocim viac ako 4000rpm a viac ako pol plynu.

Este doplnim, ze prirubu ku hlave mam OK, a motor ma dobry chod, nestriela, necuka, netrha, proste v pohode. A mam vykuchane koncovky (take som to kupil).

Dik :)
Naposledy upravil Francek dne pátek 11 listopad 2016, 01:28, celkově upraveno 2
Francek
 
Příspěvky: 13
Registrován: sobota 18 říjen 2014, 21:42

Re: Jak správně seřídit bohatost směsi / zmesi ???

Příspěvekod rastakvajanasta » čtvrtek 08 září 2016, 07:26

Ahoj Francku, pročti celý téma, najdeš dost užitečných informací. Ale jinak je to jasná situace - bílá svíce, motor se hřeje, nízká spotřeba - jednoznačně chudá směs. Určitě s tím něco dělej, protože dlouhodobě je to pro motor špatný a může tě potkat nějaká nepříjemná závada hlavy.

Šroub na spodku karbu reguluje množství paliva pouze pro volnoběžnou směs. Jak jej seřídit, je tu popsáno. V ostatních režimech je třeba řešit jinak, žádným šroubkem si to snadno nenakroutíš. Píšeš, že máš vykuchaný výfuky - zkontroluj si, jestli taky nemáš "vykuchaný" filtr (rozuměj sportovní KN). Jestli jo, začal bych jeho výměnou za standardní filtr. Dál je třeba zajistit, aby si sání nepřisávalo nikde falešnej vzduch. Praskliny na přírubě jsou někdy špatně vidět. Dál můžeš mít špatně zapojený podtlakový vedení. Je to tu popsáno, takže hledej. Pokud uděláš vše a směs bude stále chudá, zbývá jen zvětšit trysky.
Uživatelský avatar
rastakvajanasta
Moderátor
 
Příspěvky: 878
Obrázky: 40
Registrován: sobota 03 listopad 2007, 22:45
Bydliště: Příbramsko

Re: Jak správně seřídit bohatost směsi / zmesi ???

Příspěvekod Francek » čtvrtek 08 září 2016, 08:20

Dakujem za odpoved, celu temu som precital :).

Priruba je ok ako vravim, filter je klasicky, menil som ho.

Mam druhu motorku na diely, myslis, ze ma zmysel skusit prehodit nevykuchane vyfuky a vyskusat to ?

A to podtlakove vedenie, ja asi tak nieco nemam, mam rocnik 1988. Alebo sa mylim?

Dik
Francek
 
Příspěvky: 13
Registrován: sobota 18 říjen 2014, 21:42

Re: Jak správně seřídit bohatost směsi / zmesi ???

Příspěvekod rastakvajanasta » čtvrtek 08 září 2016, 13:32

Prohodit výfuky by stálo za zkoušku, měl bys jasno, jestli to způsobují nebo ne. Pokud by se to s originál laufama zlepšilo a přesto jsi chtěl laďáky, opravdu by to chtělo přetryskovat.

Podtlakový vedení máš taky. Přinejmenším by měla být hadičkou propojena vrchní strana hrdla karburátoru (konec směřující k hlavě) s pravou stranou karburátoru, kde je membránka deceleračního obohacovače směsi. Ekoventil přepodkládám nemáš.

Na kolik otáček máš volnoběh a je pravidelný nebo kolísavý? Nechcípá někdy motor na volnoběh?
Uživatelský avatar
rastakvajanasta
Moderátor
 
Příspěvky: 878
Obrázky: 40
Registrován: sobota 03 listopad 2007, 22:45
Bydliště: Příbramsko

Re: Jak správně seřídit bohatost směsi / zmesi ???

Příspěvekod Francek » čtvrtek 08 září 2016, 14:22

Idem prehodit vyfuky este dnes.

Hadicka na karburatore je, zapojena je spravne, ved to sa zle zapojit ani neda :D (nevedel som, ze to je to).
Ekoventil nemam, volnobeh mam nastaveny podla manualu cca 1300rpm, nezdochyna, ide pravidelne (max kolisanie okolo +-50rpm (co si myslim, ze je uplne normalne). Motorka ide dobre, ci uz na volnobeh, alebo v zatazi.
Naposledy upravil Francek dne pátek 11 listopad 2016, 01:29, celkově upraveno 1
Francek
 
Příspěvky: 13
Registrován: sobota 18 říjen 2014, 21:42

PředchozíDalší

Zpět na Vaše postřehy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků

cron