Jak správně seřídit bohatost směsi / zmesi ???

Sem všechny zkušenosti, vylepšení, problémy apod. (motor, pneu, brzdy apod.)

Jak správně seřídit bohatost směsi / zmesi ???

Příspěvekod Skalda » neděle 01 duben 2007, 08:43

Už se tu o tom mluvilo, ale návod (jako třeba na spojku) jsem tu nenašel. Poradí někdo??? :buro:
Uživatelský avatar
Skalda
 
Příspěvky: 13
Registrován: neděle 25 únor 2007, 16:18
Bydliště: Nasavrky (Chrudim)

Příspěvekod Jarda315 » neděle 01 duben 2007, 16:42

Zatím jsem se do toho nevrtal, neb jsem dneska dělal Rakousko a spotřeba byla 4.8l což je parádní. Já ti nepomůžu :( :(
Uživatelský avatar
Jarda315
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 148
Obrázky: 10
Registrován: středa 31 květen 2006, 17:48
Bydliště: okr.Havlíčkův Brod

Seřízení bohatosti

Příspěvekod radek NX » středa 18 duben 2007, 09:55

Nedávno jsem tenhle problém taky řešil. protože jsem se nodopídil návodu, zkusil jsem to pokusmo. Motor na volnoběh kolísal a při jízdě střílel do výfuku. Takže jsem nastartoval, nachal zahřát a při vonoběhu začal ubírat(dotahovat šroubek ze spodu karbecu, před plovákovou komorou. Špatně, moto zdechl a nedržel volnoběh vůbec. Byla moc chudá směs. Takže jsem o půl otáčky šroubek povolil, nastartoval a velice jemně přidával (povolováním šroubku), až se volnoběh ustálil a motor běžel krásně hladce, bez vynechávání. potom jsem seřídil otáčky volnoběhu šroubem z boku na cca 1400 ot. a zkoušel ještě obohatit směs, až začaly otáčky klesat a o malinko jsem přitáhl. Po vyzkoušení a cca 500 km je spotřeba okolo 5 až 5,5l a motor jde krásně, nestřílí má zátah. Karbec jsem seřizoval, protože jsem měl prasklou přírubu, mezi karbíkem a hlavou(tu jsem dal novou origo za 1600), měl jsem venku karbec a celý jsem ho rozebral a vyčistil. Měnil jsem rozvodový řetěz.
Jinak, ještě mám na moto otevřené koncovky.
radek NX
Uživatelský avatar
radek NX
 
Příspěvky: 54
Registrován: pondělí 16 říjen 2006, 19:35
Bydliště: Olomučany (u Blanska)

Příspěvekod Skalda » středa 18 duben 2007, 11:38

Díky za radu :D Někde jsem vyčetl, že by to mělo být asi o 3 (přesně 2,75) otáčky od úplného utažení. Asi jsi to nepočítal,viď :?: Já jsem se to snažil seřídit podle chodu motoru, ale zdá se mi velká spotřeba (přesně nevím, musím změřit) :?
Uživatelský avatar
Skalda
 
Příspěvky: 13
Registrován: neděle 25 únor 2007, 16:18
Bydliště: Nasavrky (Chrudim)

Seřízení bohatosti

Příspěvekod radek NX » středa 18 duben 2007, 12:32

No opravdu jsem to nepočítal, ale to nastavení 2,75 otáčky od utažení je hrubé nastavení, určené pro nastartování a od této pozice se vychází při dalším přesném seřízení. Samozřejmě by se to mělo seřizovat na sondu ve výfuku, ale tu nemám (a má asi málo kdo). Tak že na ucho. Mám s tím ale určité zkušenosti, takže vím jak má motor znít a jak se má vytáčet a chovat.
radek NX
Uživatelský avatar
radek NX
 
Příspěvky: 54
Registrován: pondělí 16 říjen 2006, 19:35
Bydliště: Olomučany (u Blanska)

Příspěvekod Skalda » pondělí 23 duben 2007, 13:09

Tak díky, udělal jsem to tak jak jsi psal a rozdíl je znát :lol: Při jízdě se chová úplně bezvadně, ale při startování je to nepatrně horší :shock:
Uživatelský avatar
Skalda
 
Příspěvky: 13
Registrován: neděle 25 únor 2007, 16:18
Bydliště: Nasavrky (Chrudim)

Dohatost smesi

Příspěvekod radek NX » pondělí 23 duben 2007, 13:21

Tak to chce ještě trošku doladit. Mě to teda startuje super.
radek NX
Uživatelský avatar
radek NX
 
Příspěvky: 54
Registrován: pondělí 16 říjen 2006, 19:35
Bydliště: Olomučany (u Blanska)

Příspěvekod praporčík » neděle 20 duben 2008, 13:42

:D ok dobře popsaný postup přidal jsem 1/4 otáčky na bohatost/povolil jsem šroubek/ jsem zvědavej jak se to bude chovat během jízdy :lol: ale ten přístup :cry: :cry: :x :twisted:
Čím to děláte?Já jsem si ohnul svářecí drát a udělal z něj šroubovák :wink:
praporčík
 
Příspěvky: 325
Registrován: pondělí 10 září 2007, 20:14
Bydliště: u Plzně

Příspěvekod Georg » pondělí 21 duben 2008, 21:29

Ahoj draci.
Já šteluji bohatost takovým ráčnovým šroubovákem s kloubem 90 stupňů.
Je to úplně o něčem jiným, než nějaký ohnutý drát. Jde o rychlost reakce,
ale při tom hrozným přístupu to jinak nejde. Jinak bohatost kromě výše popsaného postupu tzv. na ucho se ladí podle barvy kontaktů na svíčce.
Na to ale potřebuješ taky specielní nářadí, aby jsi se k ní dostal. Já jsem byl nucen si toto náčiní udělat, nebo pořídit, protože úpravy typu filtr KN,
kit Dynojet, nebo laděný výfuk vyžadují výraznou změnu nastavení.
Uživatelský avatar
Georg
 
Příspěvky: 75
Registrován: pátek 10 srpen 2007, 22:44
Bydliště: Liberec

Příspěvekod Skalda » pondělí 21 duben 2008, 21:39

Já jsem si rozklepal a zabrousil konec elektrody asi 2cm dlouhý a jde to docela v pohodě :wink: Jen tam dostat ruku mi dělá trochu problém :? (mám rukavice xxl) :roll:
Uživatelský avatar
Skalda
 
Příspěvky: 13
Registrován: neděle 25 únor 2007, 16:18
Bydliště: Nasavrky (Chrudim)

Příspěvekod Standa » úterý 22 duben 2008, 15:19

Já si vybrousil 90° stupňový výběh do starého desetníku z roku 60 a funguje to :lol:

Má to velkou výhodu, když sem šteloval měl jsem jej pořád v kapse a nikde mi nepřekážel. Myslím, že je tam pořád - ani o něm nevím:)..
Uživatelský avatar
Standa
Site Admin
 
Příspěvky: 571
Obrázky: 138
Registrován: pátek 02 únor 2007, 07:55
Bydliště: Jižní Plzeňsko

Příspěvekod praporčík » úterý 22 duben 2008, 18:45

Nedokážu si představit,že strkám ruku s desetníkem ke karbíku jo tyčku cca 10 cm dlouhou to jde ale desetník??a to mám ruku malinkatou
praporčík
 
Příspěvky: 325
Registrován: pondělí 10 září 2007, 20:14
Bydliště: u Plzně

Příspěvekod Standa » středa 23 duben 2008, 14:44

Nj máš domino a ktomu se může hůř :roll: .. Na SLR paráda 8)
Uživatelský avatar
Standa
Site Admin
 
Příspěvky: 571
Obrázky: 138
Registrován: pátek 02 únor 2007, 07:55
Bydliště: Jižní Plzeňsko

Re: Jak správně seřídit bohatost směsi???

Příspěvekod miso325 » čtvrtek 17 září 2009, 22:58

bohatost zmesy sa da zistit hlavne farbou elektrody na sviecke.
ked je do cervena tak je moc bohata zmes ked je siva alebo biele tek je chudobna zmes.
musi to byt nieco medzy tym ...ale to vsetko za predpokladu spavnej sviecky
miso325
 
Příspěvky: 45
Registrován: čtvrtek 17 září 2009, 12:12

bohatost zmesi

Příspěvekod miso325 » úterý 16 březen 2010, 22:33

cawte nemohol som sa dostat ku karbecu tak som dal zboku ten cierny valec a potom som zistil ze na nastavenie ide specialny kluc tak som zobral platok z pilky na zelezo a napilil som to aby sa to dalo tocit srobovakom ladil som zmes len neviem ked zasrobujem je chdobnejsia zmes alebo bohacsia?ale uz mi rozum hovory ze cudobnejsia ale len pre istotu mi poradte
Sloučeno se stejným tématem. Standa
miso325
 
Příspěvky: 45
Registrován: čtvrtek 17 září 2009, 12:12

Další

Zpět na Vaše postřehy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron