spotřeba oleje

Sem všechny zkušenosti, vylepšení, problémy apod. (motor, pneu, brzdy apod.)

Re: spotřeba oleje

Příspěvekod rastakvajanasta » pátek 29 únor 2008, 14:30

rankon píše:nazdar; tak ona to nebude spotřeba ale spíš záhada;
měním olej i filtr ,naliju novej oil 2l,stav po horní risku +-, asi po 200-300km vytahnu měrku a stav asi 3 mm dole na měrce (to se stane ze dne na den;kontroluji vždy před jízdou) tak dle návodu nastartuju za chvíli zhasnu necham ustat a stav stejně malý ;doleju tedy po horní risku (skoro) asi 1/2-3/4 l a tento stav mě vydrží pak až do výměny :shock: stalo se to někomu už nebo co myslíte žě to způsobuje :?: dolním kontr. šroubem sem to teda ještě nekontroloval.


Když jsem měnil posledně olej, stalo se mi do puntíku přesně to samý, co popisuješ. Je to divný, nedokážu si to vysvětlit.
Uživatelský avatar
rastakvajanasta
Moderátor
 
Příspěvky: 878
Obrázky: 40
Registrován: sobota 03 listopad 2007, 22:45
Bydliště: Příbramsko

Příspěvekod praporčík » pátek 29 únor 2008, 14:43

Proplachoval někdo motor na dominu nebo používal náký přípravky jako se používají v autě?
praporčík
 
Příspěvky: 325
Registrován: pondělí 10 září 2007, 20:14
Bydliště: u Plzně

Proplach

Příspěvekod Georg » sobota 01 březen 2008, 13:36

Čus borci.
Mám názor, že proplach by motor u Domika zabil. Je to vzducháč, kde jsou už od výroby velký vůle kvůli tepelný roztažnosti při zahřátí. Proplach by asi způsobil brutální netěsnosti a s tím spojenou ztrátu vý-
konu a nárůst spotřeby oleje. Pokud se ti zdá, že to nejede, nebo že to žere olej použij spíš něco na polymerové bázi, co motor naopak utěsní.
Nemám zkušenosti, ale mělo by to fungovat. Jen dej bacha na použitý
produkt. Jelikož se to leje k oleji po výměně, tak to nesmí mrvit spojku.
Ahoj Georg.
Uživatelský avatar
Georg
 
Příspěvky: 75
Registrován: pátek 10 srpen 2007, 22:44
Bydliště: Liberec

Příspěvekod rankon » sobota 01 březen 2008, 17:03

myslím že proplachovat motor na dominu je zbytečný páč ty oleje dokonale rozpouštějí karbon a co sem měl na motoru rozdělano (spojka+ventlová víka) všude čisto ani stopa po usazeninách.
rankon
 
Příspěvky: 177
Registrován: neděle 08 červenec 2007, 19:21
Bydliště: U BRNA

Příspěvekod mauro » sobota 01 březen 2008, 20:43

trochu teda nechápu jaký to má vlastně smysl, dnešní oleje(kvalitní) i benzíny obsahují vynášecí přísady a když se mění olej jak má, tak se v motoru nic neusazuje.
mauro
 
Příspěvky: 26
Registrován: pondělí 24 září 2007, 22:25
Bydliště: Praha-západ

Re: spotřeba oleje

Příspěvekod rankon » neděle 02 březen 2008, 10:27

rastakvajanasta píše:
rankon píše:nazdar; tak ona to nebude spotřeba ale spíš záhada;
měním olej i filtr ,naliju novej oil 2l,stav po horní risku +-, asi po 200-300km vytahnu měrku a stav asi 3 mm dole na měrce (to se stane ze dne na den;kontroluji vždy před jízdou) tak dle návodu nastartuju za chvíli zhasnu necham ustat a stav stejně malý ;doleju tedy po horní risku (skoro) asi 1/2-3/4 l a tento stav mě vydrží pak až do výměny :shock: stalo se to někomu už nebo co myslíte žě to způsobuje :?: dolním kontr. šroubem sem to teda ještě nekontroloval.


Když jsem měnil posledně olej, stalo se mi do puntíku přesně to samý, co popisuješ. Je to divný, nedokážu si to vysvětlit.


čau. nezkoušel jsi kontrolu oleje než si ho dolil tím spodním šroubem na motoru?
rankon
 
Příspěvky: 177
Registrován: neděle 08 červenec 2007, 19:21
Bydliště: U BRNA

Příspěvekod Standa » neděle 02 březen 2008, 13:46

Tohle by mi taky zajímalo, už se mi takeč stalo že najednou zmizel olej..
Uživatelský avatar
Standa
Site Admin
 
Příspěvky: 571
Obrázky: 138
Registrován: pátek 02 únor 2007, 07:55
Bydliště: Jižní Plzeňsko

Re: spotřeba oleje

Příspěvekod rastakvajanasta » neděle 02 březen 2008, 14:48

rankon píše:čau. nezkoušel jsi kontrolu oleje než si ho dolil tím spodním šroubem na motoru?


Myslíš tím na pravý straně? Ne, ten šroub mám zničenej, někdo z předchozích majitelů ho moc utáhnul a pak pravděpodobně při pokusu o povolení serval hlavičku :roll: Musím ho odvrtat a vyměnit, nějak se k tomu nemůžu dokopat.
Uživatelský avatar
rastakvajanasta
Moderátor
 
Příspěvky: 878
Obrázky: 40
Registrován: sobota 03 listopad 2007, 22:45
Bydliště: Příbramsko

Příspěvekod rastakvajanasta » neděle 02 březen 2008, 14:53

stand píše:Tohle by mi taky zajímalo, už se mi takeč stalo že najednou zmizel olej..


Já to fakt nechápu, únik jsem nikde nepozoroval a přesto během prvních asi 200km po výměně najednou zmizelo cca 0,5l oleje. Kdyby se spálil, to by za mnou musely být oblaka dýmu jak za kolonou na srazu třiapůlek.
Uživatelský avatar
rastakvajanasta
Moderátor
 
Příspěvky: 878
Obrázky: 40
Registrován: sobota 03 listopad 2007, 22:45
Bydliště: Příbramsko

Příspěvekod praporčík » neděle 02 březen 2008, 16:13

NA PRAVÝ STRANĚ MOTORU?Snad na levej ne?
praporčík
 
Příspěvky: 325
Registrován: pondělí 10 září 2007, 20:14
Bydliště: u Plzně

Příspěvekod Vondri » neděle 02 březen 2008, 17:08

na pravý straně je za brzdou M6 šroubek to je ten kontrolní na levý je šroub na vypouštění oleje
Vondri
 
Příspěvky: 116
Registrován: neděle 15 říjen 2006, 19:00
Bydliště: nedaleko Žďáru nad Sázavou

Příspěvekod praporčík » neděle 02 březen 2008, 17:19

Hm tak jak koukám tak to měření a kontrolu oleje klucí japonský nějak nevychytali :( Měrka v rámu,měrka nebo tedy kontrolní šroub na motoru,vypoštěcí šroub.... :lol:
praporčík
 
Příspěvky: 325
Registrován: pondělí 10 září 2007, 20:14
Bydliště: u Plzně

Re: spotřeba oleje

Příspěvekod praporčík » neděle 20 duben 2008, 17:56

rankon píše:
rankon píše:nazdar chlapi chci se zeptat kolik vám domino bere oleje? ja dolil za 2000 km skoro 1l , používám repsol 15w50 , tak bych to rád porovnal jesli to není moc :wink: :?:


nazdar; tak ona to nebude spotřeba ale spíš záhada;
měním olej i filtr ,naliju novej oil 2l,stav po horní risku +-, asi po 200-300km vytahnu měrku a stav asi 3 mm dole na měrce (to se stane ze dne na den;kontroluji vždy před jízdou) tak dle návodu nastartuju za chvíli zhasnu necham ustat a stav stejně malý ;doleju tedy po horní risku (skoro) asi 1/2-3/4 l a tento stav mě vydrží pak až do výměny :shock: stalo se to někomu už nebo co myslíte žě to způsobuje :?: dolním kontr. šroubem sem to teda ještě nekontroloval.
,

Hm já měnil olej cca před 200km a po kontrolní horní rysku mě to ukazovalo jen první den a to při výměně tedka naměřím tak čtvrtku rysky to by znamenalo,že 1,5litru mě to sežralo na 200km.Jenže to by za mnou nemohlo bejt vidět!Motorka nekouří ale ať měřím jak měřím....jsme na tom stejně :cry: Není nad měrku v motoru to mě nikdo nevymluví :cry:
praporčík
 
Příspěvky: 325
Registrován: pondělí 10 září 2007, 20:14
Bydliště: u Plzně

Příspěvekod mauro » neděle 20 duben 2008, 18:11

měrka v motoru je ti uplně na prd, když to má suchou klikovou skříň a hladina v ní se mění podle toho, jak dlouho to stojí. Za běhu v ní není nic.
mauro
 
Příspěvky: 26
Registrován: pondělí 24 září 2007, 22:25
Bydliště: Praha-západ

Příspěvekod praporčík » neděle 20 duben 2008, 18:32

Tak měrka mezi převody nebo prostě někam
praporčík
 
Příspěvky: 325
Registrován: pondělí 10 září 2007, 20:14
Bydliště: u Plzně

PředchozíDalší

Zpět na Vaše postřehy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků

cron