KUFRY BRAŠNY

Sem všechny zkušenosti, vylepšení, problémy apod. (motor, pneu, brzdy apod.)

KUFRY BRAŠNY

Příspěvekod praporčík » pondělí 28 leden 2008, 21:53

Chci se zeptat jaký kufry nebo spíš jaký brašny používáte na Domina?
praporčík
 
Příspěvky: 325
Registrován: pondělí 10 září 2007, 20:14
Bydliště: u Plzně

Příspěvekod rastakvajanasta » pondělí 28 leden 2008, 22:37

Na cesty obyčejnej Topcase, když toho potřebuju vzít víc tak ještě válec na místo spolujezdce a do terénu jenom na plotnu přikurtuju malej batoh s tím nejnutnějším.
Uživatelský avatar
rastakvajanasta
Moderátor
 
Příspěvky: 878
Obrázky: 40
Registrován: sobota 03 listopad 2007, 22:45
Bydliště: Příbramsko

Příspěvekod praporčík » úterý 29 leden 2008, 08:28

OK a jak to máš přidělaný?Hoď sem fotky :lol:
praporčík
 
Příspěvky: 325
Registrován: pondělí 10 září 2007, 20:14
Bydliště: u Plzně

Příspěvekod rastakvajanasta » úterý 29 leden 2008, 16:08

Topcase sedí úplně normálně na plotně (foto viz avatar nebo moje www) a ostatní bordel přichytávám pavoukem, jak to zrovna vyjde :D Zkrátka žádný speciality.
Přemýšlel jsem o bočních hliníkových kufrech, nýtovaný Husky se daj v páru sehnat už za asi 5000,- + něco za držáky, ale stačí jednou padnout (a hlvně mimo silnici se to stane snadno...) a může být po nich, přikurtovaný batožině se nic nestane a nestojí búra. Jen to tak hezky nevypadá, ale to přežiju, moto nemám na předvádění ale na ježdění :wink:

Na mé bývalé MZ 251 jsem měl komplet sadu plastových kufrů (celkem asi 100l), cestovalo se s tím pěkně, jenže to jsem jezdil jen po silnici...
Uživatelský avatar
rastakvajanasta
Moderátor
 
Příspěvky: 878
Obrázky: 40
Registrován: sobota 03 listopad 2007, 22:45
Bydliště: Příbramsko

Příspěvekod zdeník » čtvrtek 10 duben 2008, 22:43

Nevíte někdo jaký kufr pasuje na tuhle plotnu.Už byla na motorce když jsem jí koupil.Obrázek
Uživatelský avatar
zdeník
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 73
Obrázky: 3
Registrován: úterý 29 leden 2008, 00:52
Bydliště: Mělník

Příspěvekod rankon » neděle 13 duben 2008, 10:25

zdeník- mam stejný plato a mam kufr,, NONFANGO bikers original " je na něm napsáno;je dost velkej dám tam bud dvě helmy nebo helmu+bundu ;vozím tam i motovýbavu,když nevezu kufr tak ji mám v koženkové brašně pavoukem chycenou na tom platě.V tich 4 dírkách mají být takové gumové špunty (přesahující asi5mm) na kterých kufr sedí aby nadrnčel.
rankon
 
Příspěvky: 177
Registrován: neděle 08 červenec 2007, 19:21
Bydliště: U BRNA

Re: KUFRY BRAŠNY

Příspěvekod Wáca » středa 01 prosinec 2010, 21:35

to nikdo nemáte boční hliníkový (plastový) kufry nebo co, že tu je tak málo příspěvků?
já o nich momentálně přemýšlim jelikož na novou sezonu začnu jezdit s přítelkyní a jeden kufr+tankvak je málo.
Uživatelský avatar
Wáca
 
Příspěvky: 662
Obrázky: 0
Registrován: pondělí 31 srpen 2009, 12:21
Bydliště: Liberecký kraj

Re: KUFRY BRAŠNY

Příspěvekod rankon » čtvrtek 02 prosinec 2010, 00:04

Teda při vší úctě - co se hliníkových kufrů týká-nemám pochyb o jejich účelnosti ale motorku to dle mého názoru vyloženě hyzdí,je to jako když jede nákupčí np.sběrné suroviny a vykupuje staré ledničky nebo zmrzlinář s chladicími boxy.Kamoš si koupil v Louisu na BMW R1100S hadrový boční tašky(s integrovanými pláštěnkami)+tankvak od Motodetailu za suprových 59,9Euro a vypadá to dobře na motorce narozdíl od hliníkáčů. Ale jak se praví proti gustu žádnej dišputát.http://www.louis.de/_20221f672c9e30d625ad4d0e445ef69855/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=515&wgr=251&list_total=9&anzeige=0&artnr_gr=10059270
rankon
 
Příspěvky: 177
Registrován: neděle 08 červenec 2007, 19:21
Bydliště: U BRNA

Re: KUFRY BRAŠNY

Příspěvekod Wáca » čtvrtek 02 prosinec 2010, 12:09

taky jsem přemýšlel o textilních brašnách (tankvak už mam), jsou levnější to bylo to jediný co mě k nim táhlo, na druhou stranu mi vadilo že nejsou nijak uzamknout proti krádeži(stačí rozepnout zip..... vzhledově se mi zas líbí víc hliníky než brašny, ale jak pravíš, proti gusdu žádnej dišputát :wink:
včera večer mě to ještě nák chytlo a sehnal jsem 2boční hliníky Š: 230/D: 450/V: 370, zámky na jeden klíč, 4 madla, nýtovaný, ale těsněný+ budu muset koupit montážní sadu a nebo si jí udělám
Obrázek
Uživatelský avatar
Wáca
 
Příspěvky: 662
Obrázky: 0
Registrován: pondělí 31 srpen 2009, 12:21
Bydliště: Liberecký kraj

Re: KUFRY BRAŠNY

Příspěvekod backette » pátek 03 prosinec 2010, 07:49

Wáca: súdiac podla tvojej výšky sa budete na tak nabalenom domíkovy doslova tlačiť. Tiež občas idem s priatelkou, stačí že mám v zadu Top case a už sa tlačíme a pohodlie z jazdy sa vytráca. Druhá vec je že s dvomi ludmi to už proste do kopca velmi neťahá. Teda nieže by to nešlo, ale na nejaké predbiehanie to nieje :-).

Inak, na dovolenku som išiel nabalený takto, a stačilo mi to. Záleží čo človek potrebuje.
Obrázek
Uživatelský avatar
backette
 
Příspěvky: 51
Registrován: pátek 20 březen 2009, 22:13
Bydliště: Zvolen - Slovensko

Re: KUFRY BRAŠNY

Příspěvekod Wáca » pátek 03 prosinec 2010, 10:41

backette : to máš pravdu, na dominátorovi je málo místa pro dva, obvzlášť když jsem tak velkej,sice přitelkyně je menší, ale řiká že je to tak na hraně :?
přemýšlel jsem že bych topcase posunul více dozadu(každý centimetr dobrý ) a pokud dopadnou kufry, což doufám že ano, taky bych možná prodal tankvak, jelikož se mi s tankvakem jede špatně ikdyž jedu sám :_NO:
Uživatelský avatar
Wáca
 
Příspěvky: 662
Obrázky: 0
Registrován: pondělí 31 srpen 2009, 12:21
Bydliště: Liberecký kraj

Re: KUFRY BRAŠNY

Příspěvekod backette » pátek 03 prosinec 2010, 13:24

Wáca: Môj tank vak ( tak ako ho vidíš na obrázku ) mi vôbec nezavadzia. Dá sa však ešte zvačšiť a vtedy to začína byť problém. Top case som aj ja posunul o cca 2cm dozadu. Trochu to pomohlo, ale aj tak sa priatelka stažuje na vibrácie od kufríka.
Uživatelský avatar
backette
 
Příspěvky: 51
Registrován: pátek 20 březen 2009, 22:13
Bydliště: Zvolen - Slovensko

Re: KUFRY BRAŠNY

Příspěvekod praporčík » pátek 03 prosinec 2010, 15:33

Wáca píše:backette : to máš pravdu, na dominátorovi je málo místa pro dva, obvzlášť když jsem tak velkej,sice přitelkyně je menší, ale řiká že je to tak na hraně :?
přemýšlel jsem že bych topcase posunul více dozadu(každý centimetr dobrý ) a pokud dopadnou kufry, což doufám že ano, taky bych možná prodal tankvak, jelikož se mi s tankvakem jede špatně ikdyž jedu sám :_NO:


Jo jo taky mám kufřík šouplej cca o 4cm dozadu .-)
praporčík
 
Příspěvky: 325
Registrován: pondělí 10 září 2007, 20:14
Bydliště: u Plzně

Re: KUFRY BRAŠNY

Příspěvekod Radek Ryšavý » pátek 03 prosinec 2010, 17:40

Já používám brašny který mám přidělaný na konstrukci svařený z osmičky kulatiny.Jelikož sem tam jedu s ,,Bytnou"
tak by se mi kufry zamlouvali víc hlavně z důvodu že je v kempu nemusím sundavat na noc .Brašny mám přidělaný lankem a zámečkem .To je proti krádeži celých brašen ale otevřít jdou.Ale jak už někdo psal ,nedá se od nich odejít na dlouho protože bych mohl být třeba bez spacáku.Kdežto kufry se nesundavaj a jdou zamknout což je pro mou potřebu jednoznačná výhoda.Ještě bych chtěl poprosit jelikož je tu hodně nových členů, jestli by sem někdo nedal fotky držáků kufrů a jejich uchycení pokud je mají.Myslím že by se to hodilo víc lidem kteří o kufrech uvažují protože držákama asi budou muset začít že áno :D
S pozdravem ať zima utíká čus
Radek Ryšavý
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 59
Obrázky: 0
Registrován: úterý 14 srpen 2007, 19:29
Bydliště: Pražská 1434,Pelhřimov

Re: KUFRY BRAŠNY

Příspěvekod Wáca » pátek 03 prosinec 2010, 19:13

tady jsou fotky zadních nosičů, ale ještě před úpravou (byly moc široký, tak jsem je z úžil cca o 3cm na každé straně)
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Wáca
 
Příspěvky: 662
Obrázky: 0
Registrován: pondělí 31 srpen 2009, 12:21
Bydliště: Liberecký kraj

Další

Zpět na Vaše postřehy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 9 návštevníků

cron