Přezouvání pneu

Sem všechny zkušenosti, vylepšení, problémy apod. (motor, pneu, brzdy apod.)

Re: Přezouvání pneu

Příspěvekod Alfik » úterý 19 duben 2016, 11:26

Já se s tím třeba vůbec nesetkal.Na Dominu jsem to neměl.
Uživatelský avatar
Alfik
Moderátor
 
Příspěvky: 857
Obrázky: 1
Registrován: úterý 16 září 2008, 13:10
Bydliště: okolí Knína

Re: Přezouvání pneu

Příspěvekod rastakvajanasta » úterý 19 duben 2016, 12:02

Jak píše Alf, je to divný, na Dominech nic takovýho není, teda na těch starších určitě ne.
Uživatelský avatar
rastakvajanasta
Moderátor
 
Příspěvky: 878
Obrázky: 40
Registrován: sobota 03 listopad 2007, 22:45
Bydliště: Příbramsko

Re: Přezouvání pneu

Příspěvekod bikerfox » úterý 19 duben 2016, 12:37

Jj, muj Vigous je r.v. 02, tedy uz asi doba, kdy i pan Honda montoval ku*vitka ?! :-/
bikerfox
 
Příspěvky: 11
Obrázky: 0
Registrován: čtvrtek 14 leden 2016, 23:04

Re: Přezouvání pneu

Příspěvekod Standa » úterý 19 duben 2016, 16:22

Podle mne je to vada materiálu, která se s ráfkem táhne už od samotného polotovaru.
Prohlídni, zda ještě někde nejsou prasklinky, klidně by tě mohl ráfek i rupnout, jinak ten "canc" uříznout a začistit.
Co se týká přezouvání záleží na druhu pneu, když sem viděl jak Alfík snadno sundával 08 (snad mu to šlo i rukama), vzpomněl jsem si na nepřemožitelnou dakarovou 09, která má ještě oproti klasické 09 o vrstvu navíc..
Uživatelský avatar
Standa
Site Admin
 
Příspěvky: 571
Obrázky: 138
Registrován: pátek 02 únor 2007, 07:55
Bydliště: Jižní Plzeňsko

Re: Přezouvání pneu

Příspěvekod Wáca » úterý 19 duben 2016, 18:18

Něco podobného mám taky, na zadním kole, to kolo není nejmladší + když si k tomu přičteš jízdu ve vodě, v bahně a podobně tak i ten hliník se začne takhle loupat. Já měl takový puchýř jako když kvete auto, zapíchnul jsem do toho šroubovák a vydloubal jsem cca 2X10cm plochu do 2mm hloubky, taky mě to zarazilo jelikož jsem přezouval gumy před dovolenou ve dvou.

Řešení bych viděl v navaření a obroušení, nebo v novém ráfku. Já jsem ostrý hrany zahladil pilníkem a přelepil tou stříbrnou páskou abych neponičil duši.

Jinak co se přezouvání týče, mám velký montpáky, kterýma to jde dobře, ale záleží na gumě, silniční Continentál šel uplně v pohodě, ale mitas E09 to už byl težší oříšek, ale dá se to, jen se musí dát bacha na skřípnutí duše.
Uživatelský avatar
Wáca
 
Příspěvky: 662
Obrázky: 0
Registrován: pondělí 31 srpen 2009, 12:21
Bydliště: Liberecký kraj

Re: Přezouvání pneu

Příspěvekod bikerfox » středa 20 duben 2016, 07:03

Ahoj. Tak predne jste me presvedcili, at se do Dakarky vubec nemontuju a za druhy, co se toho defektu tyka. Byl jsem v pneuservisu a pry je to zesileni rafku, kdyz je to pro ucely enduro. Takze asi jednoduse: driv to potreba nebylo, protoze rafky byly poctivy. Dnes se setri na vsem, tak se musi vymejslet dalsi opicarny. Pry mam trcici plech odstranit, zabrousit a koupit sirsi prevlecnou gumu pres nyply. Takze tam nalepim kus stare duse a hotovo. Vsem diky za pomoc ! :-)
bikerfox
 
Příspěvky: 11
Obrázky: 0
Registrován: čtvrtek 14 leden 2016, 23:04

Předchozí

Zpět na Vaše postřehy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron