Přezouvání pneu

Sem všechny zkušenosti, vylepšení, problémy apod. (motor, pneu, brzdy apod.)

Přezouvání pneu

Příspěvekod Standa » čtvrtek 21 únor 2008, 08:50

Kde přezováte pneu?
Kdo z vás nechánvá kola vyvážit?
Kdo přezouvá sám?
Uživatelský avatar
Standa
Site Admin
 
Příspěvky: 571
Obrázky: 138
Registrován: pátek 02 únor 2007, 07:55
Bydliště: Jižní Plzeňsko

Příspěvekod serzino » čtvrtek 21 únor 2008, 11:15

Ja si prezuvam v robote na prezuvacke.Nevyvazujem :)
Uživatelský avatar
serzino
 
Příspěvky: 27
Registrován: sobota 17 únor 2007, 20:56
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod rastakvajanasta » čtvrtek 21 únor 2008, 14:48

Já už si taky přezouvám sám. Myslím, že je dobrý to umět, na cesty s sebou vozím náhradní duše, přece jen na antipichy a podobný legrace není 100% spolehnutí.
Nevyvažuju, ale s trochou šikovnosti by to šlo zvládnout v domácích podmínkách (ty nalepovací destičky na ráfek se nechají koupit).
Uživatelský avatar
rastakvajanasta
Moderátor
 
Příspěvky: 878
Obrázky: 40
Registrován: sobota 03 listopad 2007, 22:45
Bydliště: Příbramsko

Příspěvekod Jarda315 » čtvrtek 21 únor 2008, 17:15

No přezouval jsem zatím jen jednou a to v servisu, ale maník co tam dělá to měl obě za 10 minut bez mašiny na zouvačky - pak z něj vypadlo že jezdil šestidenní a že si přezouval sám.
Taky jsem zauvažoval, že bych si přes zimu nacvičil tento manevr, abych nedopadl zase jako tady http://nx650.xf.cz/forum/viewtopic.php? ... ght=defekt , ale znáte to, nějak na to nebyl čas...

Jinak jsem s ním i konzultoval vyvážení, a říkal že na tyhle "pomalý" endura to nemá cenu.
Uživatelský avatar
Jarda315
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 148
Obrázky: 10
Registrován: středa 31 květen 2006, 17:48
Bydliště: okr.Havlíčkův Brod

Příspěvekod mauro » čtvrtek 21 únor 2008, 22:48

Já taky přezouvám sám, dělám to montpákama na motorky a kolo mi trvá tak půl hodiny. Naposled jsem ho i staticky vyvážil. Souhlasím, že nutnost vyvažovat enduro je opravdu diskutabilní. Na předešlý motorce jsem to nedělal, protože jsem o tom nevěděl a nic zvláštního jsem nepozoroval.
mauro
 
Příspěvky: 26
Registrován: pondělí 24 září 2007, 22:25
Bydliště: Praha-západ

Příspěvekod Jarda315 » pátek 22 únor 2008, 17:44

Jasně, tu půl hodinu bych asi taky tak viděl, ten mechanik to dělal bez demontáže kola z motorky, takže proto to měl tak rychle. Jinak jsem měl docela strach z těch montpák, protože mám hliníkové ráfky, tak abych je neodštípal. U pařezu byly klasický ocelový, ale tady mám strach. Možná bych měl cvičit na ocelových a pak po zkušenosti jít na hliník...
Uživatelský avatar
Jarda315
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 148
Obrázky: 10
Registrován: středa 31 květen 2006, 17:48
Bydliště: okr.Havlíčkův Brod

Příspěvekod mauro » pátek 22 únor 2008, 19:44

Montpáky si podkládám, jinak by se hrany ráfku zedřely. Prodávaj se na to takový plastový vinglíky.
mauro
 
Příspěvky: 26
Registrován: pondělí 24 září 2007, 22:25
Bydliště: Praha-západ

Příspěvekod Standa » neděle 24 únor 2008, 20:17

Plastové vinglíky??
Kdes to koupil?
Já vždy používám zbytky kůže ale to neni ono, příliš to sjíždí..
Uživatelský avatar
Standa
Site Admin
 
Příspěvky: 571
Obrázky: 138
Registrován: pátek 02 únor 2007, 07:55
Bydliště: Jižní Plzeňsko

Příspěvekod rastakvajanasta » neděle 24 únor 2008, 22:15

Ty plastový mrchy na ochranu ráfku jsem někde viděl, zkus se podívat na http://yacomi.cz, tam to možná maj. Jinak já na to kašlu, ráfky mám doškrábaný, nikdy jsem nebyl velkej estét :lol: důležitý je, aby vše sedělo a bezvadně fungovalo.
Uživatelský avatar
rastakvajanasta
Moderátor
 
Příspěvky: 878
Obrázky: 40
Registrován: sobota 03 listopad 2007, 22:45
Bydliště: Příbramsko

Příspěvekod mauro » neděle 24 únor 2008, 22:22

no já je taky ještě nemám, zatím to podkládám tlustou plastovou folií co se dává do výkopů na kabely, ale viděl jsem to u kámoše co má servis na motorky, tak se ho na to zeptám.
mauro
 
Příspěvky: 26
Registrován: pondělí 24 září 2007, 22:25
Bydliště: Praha-západ

Přezouvání pneu

Příspěvekod vpicha » neděle 30 březen 2008, 12:48

V pátek jsem opět přezul zadní kolo, tentokráte Heidenau K60. Kolo mám i vyvážené. Ale proč píšu. Ptal jsem se pana Kostelníka /majitel pneuservisu/ na Ultra seal. Nabídl mi přípravek podobný - OKO-east. http://www.oko-east.com
Aplikace 200 ml stála 120,- Kč. Tak jsem zvědav na účinky přípravku.
Uživatelský avatar
vpicha
 
Příspěvky: 42
Registrován: pondělí 25 září 2006, 21:53
Bydliště: Kunčice p. O.

Příspěvekod rankon » neděle 06 duben 2008, 09:39

to vpicha; tich 200ml je doporučený množství do kol na dominu?díval sem se na to reklamní video a nejmín prodávají prý litr kde si to koupil a už si to aplikoval?poreferuj.
rankon
 
Příspěvky: 177
Registrován: neděle 08 červenec 2007, 19:21
Bydliště: U BRNA

Příspěvekod vpicha » neděle 06 duben 2008, 13:16

Aplikaci OKO-EAST mi provedl technik v pneuservisu Kostelník v Lubině u Kopřivnice. Množství odečetl z nějakých tabulek / zřejmě doporučení firmy přípravek vyrábějící/a aplikoval speciálním přípravkem / injekční stříkačka příslušné velikosti a kousek hadičky, kterou přímo nasadil na ventil duše zadního kola/. Do předního kola jsem si aplikaci nedal, protože jsem přezouval pouze zadní. Doporučil mi prvních 6 km jet velice pomalu /aby se přípravek rozprostřel v duši/, poté již normálně. Najel jsem již 300 km, kolo je vyvážené, nehází, zatím jsem nepichnul. Až ojedu zadní plášť, udělám zkoušku na vpich hřebíkem, uvidíme.
A zadní - Heidenau K60 - dal jsem na doporučení kolegů z tohoto fóra a zatím spokojenost, v terénu /bláto, tráva/ výborná, na silnici velice slušná.
Uživatelský avatar
vpicha
 
Příspěvky: 42
Registrován: pondělí 25 září 2006, 21:53
Bydliště: Kunčice p. O.

Příspěvekod rankon » neděle 06 duben 2008, 13:29

zkusím tam zavolat a poinformovat se kolik a za kolik,kdyby to fungovalo tak by to bylo dobrý;
rankon
 
Příspěvky: 177
Registrován: neděle 08 červenec 2007, 19:21
Bydliště: U BRNA

oko-east

Příspěvekod stanlay » sobota 11 duben 2009, 17:32

zdravím, a hlásim sa po skazenom výlete na motorke. našťastie som chytil defekt asi 200 metrov od domu. je síce dnes sobota, ale žiadny sviatok, nič. pneuservisy mali otvorené, ale neviem či tam boli ich zamestnanci na silu alebo ako, ale odmietli mi defekt spraviť. Krása... chcem sa preto opýtať na ten prípravok oko-east, či už má s tým niekto viac skúseností, a hlavne koľko toho OFICIÁLNE treba na obe kolesá dominátora a koľko sa nalieva do predného a koľko do zadného kolesa. Ďakujem
stanlay
 
Příspěvky: 17
Registrován: neděle 28 prosinec 2008, 16:53
Bydliště: Trenčín (SK) alebo aj Čadca (SK)

Další

Zpět na Vaše postřehy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron