pískání brzdy

Sem všechny zkušenosti, vylepšení, problémy apod. (motor, pneu, brzdy apod.)

pískání brzdy

Příspěvekod rankon » pondělí 25 únor 2008, 20:50

od té doby co jsem dal nový kotouč+desky(na předek) mě to při dobrždování píská,ne pokaždý ale je to nepříjemný,(jak když přijíždí vlak) :roll: už sem to zkoušel přelíznout šmirglem ty desky ale nepomáhá to;nemáte někdo na to recept?už mají najeto asi 5000km.obojí sem koupil v prodejně speciálce na autobrzdy a sou ty desky prý nějaká standartní střední tvrdost.
rankon
 
Příspěvky: 177
Registrován: neděle 08 červenec 2007, 19:21
Bydliště: U BRNA

Příspěvekod Standa » pondělí 25 únor 2008, 21:51

No mě na to jednou u auta pomohlo, když jsem srazil všechny hrany na brzdových deskach, ale kámošovi to dělalo taky, a s mou radou neuspěl..
Pomohla mu až výměna destiček za jiné..
Ještě bych ty desky prohlídl jestli ve funkční ploše neni nějaký velký kus kovu, nebo by mohla hrát roli drsnost povrchu u brzdového kotouče(skusil bych jej otočit).
A jestli tě to dělá jen někdy mohlo by to být třeba i vlhkostí.
Uživatelský avatar
Standa
Site Admin
 
Příspěvky: 571
Obrázky: 138
Registrován: pátek 02 únor 2007, 07:55
Bydliště: Jižní Plzeňsko

Příspěvekod zdeník » pondělí 25 únor 2008, 23:50

Myslím, že pískání je způsobeno materiálem brzdových destiček. Možná by pomohlo napříč destiček udělat pilkou na železo drážku tak 1 až 2mm hlubokou,aby se ta brzdná plocha rozdělila na dvě menší.Záleží jak máš
ještě silné obložení,neřezal bych ho až na plech.
Uživatelský avatar
zdeník
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 73
Obrázky: 3
Registrován: úterý 29 leden 2008, 00:52
Bydliště: Mělník

Příspěvekod task » úterý 26 únor 2008, 06:36

Ahoj
Já jsem použil brzdový destičky a kotouče od firmy Goldfren.Byl jsem přímo u nich ve výrobě.
Akorát přední kotouč je trochu silnější a nemá zapuštění šroubů do kotouče.Dokonce my nabízeli přední zubatej.
Zadní kotouč je trochu mekčí , dělají se do něj drážky.
Jinak to brzdí a jsem snima spokojenej.
Uživatelský avatar
task
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 365
Obrázky: 11
Registrován: úterý 28 listopad 2006, 21:26

Příspěvekod rankon » úterý 26 únor 2008, 16:20

dík za rady něco z toho vyzkouším :_OK:
rankon
 
Příspěvky: 177
Registrován: neděle 08 červenec 2007, 19:21
Bydliště: U BRNA

Příspěvekod Vondri » úterý 26 únor 2008, 19:41

mám kotouč i desky od motozloch.cz a taky spokojenost a cena super :D
Vondri
 
Příspěvky: 116
Registrován: neděle 15 říjen 2006, 19:00
Bydliště: nedaleko Žďáru nad Sázavou

Příspěvekod rankon » úterý 16 září 2008, 15:18

Tak sem z důvodu toho prokletého pískání brzd po poradě s Moto Zloch objednal ve čtvrtek nové desky a dnes mě došli (modré,prý mají být osvědčené ) tak se nechám překvapit jdu ted měnit,vyskouším až počasí dovolí a dám vědět jak se projevily.
PS.zajímavé jsou u Zlocha ceny:přední i zadní desky po 330kč mínus 15% sleva, 120kč poštovné,katalog zdarma,celkem 681kč; Jen pro srovnání za stejný produkt v Brně v několika kšeftech chtěli jenom za přední desky 630kč !!
rankon
 
Příspěvky: 177
Registrován: neděle 08 červenec 2007, 19:21
Bydliště: U BRNA

Příspěvekod rankon » úterý 28 říjen 2008, 13:08

Čau.
Tak po několika stovkách kilometrů mohu konstatovat že desky od Zlocha se osvědčily;pískání skončilo a já už si nepřipadám jako strojvůdce vjíždějící do stanice :banana: opět jsem nucen zvolat ,,Vivat Motozloch"
rankon
 
Příspěvky: 177
Registrován: neděle 08 červenec 2007, 19:21
Bydliště: U BRNA

Příspěvekod Renegade » úterý 04 listopad 2008, 14:22

Hoši, nevím jak vy, ale já koupil takový šity naposled... možná na zadek (tím brzdím jen v krizovkách nebo při driftech) ano, ale na předek ani náhodou... 2 tis km a byli v řiti... před dvouma rokam jsem je vyměnil za originál Nissin za 600,-Kč a po dvou rokách ježdění je mám teprve na třetině... takže ještě rok vydrží. a to ročně najedu tak 6 tis km... trochu rozdíl.. a i kdyby ty levný vydrželi jen polovinu,a to nevydrží, tak to je šul-nul... takže se někdy šetřit nevyplácí... jak se říká: Nejsem tak bohatej, abych mohl šetřit :-)

A to jsem si ještě pro jistotu koupil ještě další náhradní, páč jsem si myslel že to vydrží stejně a hned je zase budu měnit... no a teď mi ještě leží v originál krabičce :-) v garáži...

Adios Amigos :-)
Uživatelský avatar
Renegade
 
Příspěvky: 191
Registrován: pondělí 24 březen 2008, 10:32
Bydliště: Miroslav 67172

Příspěvekod Vondri » úterý 04 listopad 2008, 20:47

desky od zlocha můžu jen doporučit kupoval sem od něj i kotouče a vše bez problémů a učinek srovnatelnej s origo nissinama
Vondri
 
Příspěvky: 116
Registrován: neděle 15 říjen 2006, 19:00
Bydliště: nedaleko Žďáru nad Sázavou

Příspěvekod rankon » úterý 04 listopad 2008, 21:02

Celej fígl je v tom že Zloch se specializuje na motorky hlavně na endura a motokros a za ty roky už má zkušenosti jaké desky respektive složení materiálu kam použít ;ty první desky sem koupil v prodejne na autobrzdy,moc levný zrovna nebyli ,měli jeden druh prý nějaká střední tvrdost to je asi vše co věděli o deskách na moto;zkrátka nakupovat se má u odborníků; nojo halt člověk se porát učí.
rankon
 
Příspěvky: 177
Registrován: neděle 08 červenec 2007, 19:21
Bydliště: U BRNA

Příspěvekod Alfik » pátek 07 listopad 2008, 23:09

Stačí je trochu namáznout. Mě se osvědčil olej z friťáku. :lol:
Pravdou j e že u auta někdy stačí srazit hrany, ale tady by se to mělo usadit až se ojedou.
Uživatelský avatar
Alfik
Moderátor
 
Příspěvky: 857
Obrázky: 1
Registrován: úterý 16 září 2008, 13:10
Bydliště: okolí Knína

Příspěvekod Renegade » úterý 11 listopad 2008, 10:51

Mazat brzdy ty vole... mě trefí..., tak to musíš být dost velkej sebevrah... :-)
Uživatelský avatar
Renegade
 
Příspěvky: 191
Registrován: pondělí 24 březen 2008, 10:32
Bydliště: Miroslav 67172

Příspěvekod rankon » úterý 11 listopad 2008, 17:42

Alfik píše:Stačí je trochu namáznout. Mě se osvědčil olej z friťáku. :lol:
Pravdou j e že u auta někdy stačí srazit hrany, ale tady by se to mělo usadit až se ojedou.


Chemické ABS; levné a velmi velmi účinné :idea:
rankon
 
Příspěvky: 177
Registrován: neděle 08 červenec 2007, 19:21
Bydliště: U BRNA


Zpět na Vaše postřehy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků

cron