volnoběžka???

Sem všechny zkušenosti, vylepšení, problémy apod. (motor, pneu, brzdy apod.)

Re: volnoběžka???

Příspěvekod CERCATORE » středa 18 leden 2012, 23:02

stačí dobře očistit a použít kvalitní tmel-dělal jsem to a žádný prosak
CERCATORE
 
Příspěvky: 10
Obrázky: 2
Registrován: neděle 23 říjen 2011, 19:02

Re: volnoběžka???

Příspěvekod peca » čtvrtek 19 leden 2012, 12:49

Těsnění majů třeba tu http://www.wemoto.cz/bikes/Honda/NX_650 ... D02/92-94/ . Nebo kup těsnící papír a vyrob. Nebo dobře očistit a použít kvalitní tmel tak aby ti nejak moc nepřetekl do motoru a pak se nekde nešmelcoval. Když dáš tmel stáhneš to v podstatě kov na kov, čímž se ti, byť nepatrně, motor jakoby zůží (papír má nejaků tlůšťku), Nekdo tu psal že to pak nemohl dotlačit přes "střeva motoru".
peca
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 358
Obrázky: 102
Registrován: sobota 04 červen 2011, 22:43
Bydliště: kyjovsko

Re: volnoběžka???

Příspěvekod Misak83 » čtvrtek 19 leden 2012, 23:26

peca píše:Těsnění majů třeba tu http://www.wemoto.cz/bikes/Honda/NX_650 ... D02/92-94/ . Nebo kup těsnící papír a vyrob. Nebo dobře očistit a použít kvalitní tmel tak aby ti nejak moc nepřetekl do motoru a pak se nekde nešmelcoval. Když dáš tmel stáhneš to v podstatě kov na kov, čímž se ti, byť nepatrně, motor jakoby zůží (papír má nejaků tlůšťku), Nekdo tu psal že to pak nemohl dotlačit přes "střeva motoru".

jo díky za radu, napadlo mě to těsnění vyrobit, ale ten papír se prodává taky v různých tloušťkách, tak nevím jestli to mám řešit, nebo prostě nějakej koupit a vyrobit, ten tmel bych radši nepoužíval
Uživatelský avatar
Misak83
 
Příspěvky: 30
Obrázky: 11
Registrován: sobota 23 duben 2011, 10:42
Bydliště: Mořkov

Re: volnoběžka???

Příspěvekod Wáca » čtvrtek 19 leden 2012, 23:30

než to starý těsnění vyhodíš tak si ho změř a podle toho kup příslušnou tloušťku, já to tipuju na 0,5mm
Uživatelský avatar
Wáca
 
Příspěvky: 662
Obrázky: 0
Registrován: pondělí 31 srpen 2009, 12:21
Bydliště: Liberecký kraj

Re: volnoběžka???

Příspěvekod Standa » pátek 20 leden 2012, 07:17

To staré bude o nějakou setinku vymáčklé, takže tipuji nejbližší vyšší :wink:
Uživatelský avatar
Standa
Site Admin
 
Příspěvky: 571
Obrázky: 138
Registrován: pátek 02 únor 2007, 07:55
Bydliště: Jižní Plzeňsko

Re: volnoběžka???

Příspěvekod rastakvajanasta » pátek 20 leden 2012, 09:25

jo díky za radu, napadlo mě to těsnění vyrobit, ale ten papír se prodává taky v různých tloušťkách, tak nevím jestli to mám řešit, nebo prostě nějakej koupit a vyrobit, ten tmel bych radši nepoužíval


Tmel je v pohodě, už jsem s tím těsnil 3 různý motory, z toho jednou Domana, a nikdy to nechcalo, ani kapka.
Uživatelský avatar
rastakvajanasta
Moderátor
 
Příspěvky: 878
Obrázky: 40
Registrován: sobota 03 listopad 2007, 22:45
Bydliště: Příbramsko

Re: volnoběžka???

Příspěvekod kozzy » pátek 20 leden 2012, 18:10

Též tmelím a nemám probléma. Nevýhoda tmelu je, že se to tím dá hezky zkur.......vit, a druhá nevýhoda je, že tou tubou tmelu bys utěsnil asi 8 motorů, takže pokud neděláš tak 2 GO ročně, tak ti nakonec zbytek tmelu v tubě ztvrdne někde na polici.Což je škoda páč není úplně zadarmo.Ještě že sem si ho ukrad v práci :D
Uživatelský avatar
kozzy
 
Příspěvky: 229
Obrázky: 18
Registrován: pondělí 30 červen 2008, 12:46
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: volnoběžka???

Příspěvekod kostrakop » pondělí 11 červen 2012, 07:27

kostrakop píše:Tak sem nakonec koupil volnoběžku novou, namontoval a při dotahování setrvačníku, jsem dal z druhé strany motoru do převodů od startovací (nožní) páky a ozubeného kola od spojky klíč, abych to celé zablokoval proti pootočení, dotahuju a dotahuju, šlo to dost ztuha a najednou křup.To uzubené kolo ze startovací páky se protlačilo ven z motoru a ulomilo kus stěny bloku :o.Fotky http://imageshack.us/g/15/p1000851zh.jpg/
Myslíte, že by ten ulomený kus šel přivařit nebo se to musí vyměnit???


Kdyby to někoho zajímalo, tak napíšu, jak to dopadlo, oprava trvala strašně dlouho-5 měsíců a stála 10 tisíc.Svařit se to podařilo, ale bylo tam prasklé i uložení hřídele kickstartéru (nebylo vidět), takže když se to celé složilo, tak asi i tím svařením se to celé pokroutilo a když se točilo hlavní hřídelí, tak nešla hladce, něco tam dřelo.Naštěstí opravář sehnal druhý karter (1800kč).Alespoň jsem ale zjistil, že motor je v perfektním stavu, na válci jsou ještě vidět stopy po honování, rozvoďák napnutý, všechnio chodí krásně.Akorát opravář nestihnul vyčistit karburátor, ktrerý mi těď dělá problémy.Tak ho ještě vyčistím, vyměním olej ve vidlích a asi půjde do světa.
kostrakop
 
Příspěvky: 21
Registrován: pátek 27 únor 2009, 08:24

Re: volnoběžka???

Příspěvekod Alfik » neděle 25 listopad 2012, 21:36

No a je to tu znova :( .Dlouho jsem nepojezdil a pružinka zřejmě umřela.Zase mě čeká výměna,ale tentokrát to budu mít o 499,-Kč levnější,neb si to dělám sám.Jen doufám že jsem vyčetl správně to gufero a správně ho koupím.
Uživatelský avatar
Alfik
Moderátor
 
Příspěvky: 857
Obrázky: 1
Registrován: úterý 16 září 2008, 13:10
Bydliště: okolí Knína

Re: volnoběžka???

Příspěvekod frijolero » pondělí 26 listopad 2012, 19:21

Zdar,

ja uz se na tom letos taky vyškolil. Kdyz jsem daval pruzinku pres zimni rozborku tak vydrzela sotva 500km. Pak jsem dal dalsi a ta uz drzi vic jak 10tkm. Ale pozoruju ze to zas zacina, starter chvili toci naprazdno nez zacne tocit motorem. Ale davat cca 60kc za to ze to vydrzi celou sezonu je podle me OK :lol: .

Pres zimu dam urcite zase novou, pro jistotu :D .

Ten rozmer gufera co tu je nekde uveden je OK.

BTW. ja uz z masiny ani nevypoustim olej, kdyz to menim. Jen naklonim a podepru klackama, tak aby olej zustal v motoru a prehazuju. Jak se dari sundat setrvacnik tak je do 2h hotovo.
frijolero
 
Příspěvky: 65
Registrován: neděle 20 červen 2010, 16:07
Bydliště: Vendryně

Re: volnoběžka???

Příspěvekod Alfik » úterý 27 listopad 2012, 09:26

Jo tak už je to opraveno.Z motoru moc oleje nevyteče(alespoň mě vyteklo tak půl litru)Šlo to všechno hladce,až jsem si říkal že až podezřele.
Mě se ta pružinka jen rozpojila,nebyla ani poškozená.
Uživatelský avatar
Alfik
Moderátor
 
Příspěvky: 857
Obrázky: 1
Registrován: úterý 16 září 2008, 13:10
Bydliště: okolí Knína

Re: volnoběžka???

Příspěvekod traktorista » úterý 12 únor 2013, 16:43

tak vcera som to rozobral ale zatial stojim lebo sa mi zhanaju veci (sruba na stiahnutie a ta pruzinka)

rozobral som starter ten je v poriadku akurat budem musiet zohnat rele lebo ta moja nahrada sice vydrzi par mesiacov ale vzdy v tej najnevhodnejsej situacii sa od......
traktorista
 
Příspěvky: 33
Obrázky: 0
Registrován: neděle 21 listopad 2010, 12:24

Re: volnoběžka???

Příspěvekod Misak83 » neděle 08 červenec 2018, 17:23

Zdarec, nema náhodou ten šroub na setrvačníku alternatoru levý zavit, potrebuju se taky dostat k volnoběžce, tak ať to neprasim na špatnou stranu.
Uživatelský avatar
Misak83
 
Příspěvky: 30
Obrázky: 11
Registrován: sobota 23 duben 2011, 10:42
Bydliště: Mořkov

Re: volnoběžka???

Příspěvekod patotn » čtvrtek 02 květen 2019, 03:05

cau
prosim vas ak viete poradte
bol som pozriet jedneho dominatora stav ok
no
blbne volnobezka za studena
pakou nastartuje hned
zohriaty motor nastartuje starterom v pohode
problem s volnobezkou je len tento rok
viete niekoho poradit zo slovenska alebo moravy kto by to vedel opravit?

diky
patotn
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtvrtek 02 květen 2019, 02:27

Předchozí

Zpět na Vaše postřehy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron