volnoběžka???

Sem všechny zkušenosti, vylepšení, problémy apod. (motor, pneu, brzdy apod.)

Re: volnoběžka???

Příspěvekod frijolero » sobota 01 leden 2011, 21:51

Myslim ten dratek(prum. cca 1mm) co drzi valecky zevnit aby se nezhroutily dovnitr tlakem te pruziny. Videt je ve spodni casti, je to takovy ten "zigzag", prochazi pokazde mezi valeckama, a jednou nad a jednou pod valeckem. Ja ho mam zlomeny, asi proto jsem do te volnobezky vlez aniz bych povoloval ty torxy..
frijolero
 
Příspěvky: 65
Registrován: neděle 20 červen 2010, 16:07
Bydliště: Vendryně

Re: volnoběžka???

Příspěvekod kajlak » sobota 01 leden 2011, 22:21

aha,mel bych met doma jeste jednu tu klec,mela by byt ok
Uživatelský avatar
kajlak
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 275
Obrázky: 5
Registrován: neděle 26 duben 2009, 19:19
Bydliště: mladec

Re: volnoběžka???

Příspěvekod frijolero » sobota 01 leden 2011, 22:38

tak koukni, jeste by poslouzila..
frijolero
 
Příspěvky: 65
Registrován: neděle 20 červen 2010, 16:07
Bydliště: Vendryně

Re: volnoběžka???

Příspěvekod frijolero » středa 05 leden 2011, 17:17

Zdravím pánove,

tak "koš" od kajlaka mi dnes dorazil, čímž mu patří mé velké Díky.
Na konečnou montáž si ale musím donést z práce momenťák, páč 2 z těch 6ti torxu mi šly povolit v prstech :? .
frijolero
 
Příspěvky: 65
Registrován: neděle 20 červen 2010, 16:07
Bydliště: Vendryně

Re: volnoběžka???

Příspěvekod kajlak » středa 05 leden 2011, 18:04

snad ti poslouzi jeste :wink:
Uživatelský avatar
kajlak
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 275
Obrázky: 5
Registrován: neděle 26 duben 2009, 19:19
Bydliště: mladec

Re: volnoběžka???

Příspěvekod gustaff » středa 20 duben 2011, 20:39

Čafte NXkári, pridám jednu skúsenosť s volnobežkou alebo skôr s rotorom alternátora na ktorom je tá volnobežka primontená, stala sa mi taká srandovná vec, pri jednom výjazde nedávno mi skapal motor na križovatke, a po stlačení štarovacieho tlačítka bežal štartér úplne na prázdno, skúsil som to roztlačiť ale ten jednoválec sa nechcel nechať, našťastie... Doma som to rozobral a objavil som že sa mi povolil šrób držiaci rotor na kluke, a pri pokuse o naštartovanie sa rotor uvolnil z toho kužela a odstrihlo sa pero, takže to ani naštartovať nemohlo... príčina bola pravdepodobne v slabom utiahnutí toho šróbu, na jeseň som robil výbrus tak som to mal celé rozobraté a nemal som vtedy momentový klúč, tak som to utiahol len tak od oka... a asi málo, keď sa to povolilo. Predpísaný uťahovací moment je tam 125Nm, momentový klúč som si medzitým kúpil, len som potredoval ten rotor pri uťahovaní nejako chytiť,flywheel holder podla doku nemám, skúšal som to cez päťku a zabrzdené zadné koleso, ale neudržala to spojka, pravý dekel som dole dávať nechcel(a kupovať nové tesnenie)tak som si spomenul na fintu s klinovým remeňom, obežné koleso som opásal slučkou z klinového remeňa, koniec slučky zavesil do rúčky lopaty, tú zaprel o zem a tak to udržalo aj tých 125Nm. Tesnenie, dekel, olej a zopár drobností a frčí ďalej...
gustaff
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 9
Registrován: pondělí 19 červenec 2010, 19:41

Re: volnoběžka???

Příspěvekod galgs » čtvrtek 21 duben 2011, 14:33

Zdravím,
chcem sa spýtať, či pri sťahovaní rotoru alternátora treba povoľovať aj tých 6 torxšróbov (koľkátky to sú??), alebo to ide stiahnuť vcelku a môžem to stiahnuť tak ako je na obrázku?
Ide to totiž dosť ztuha, tak abych tam niečo nesk.rvil.. :wink:
Obrázek
Naposledy upravil galgs dne čtvrtek 21 duben 2011, 14:55, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
galgs
 
Příspěvky: 104
Obrázky: 0
Registrován: čtvrtek 26 únor 2009, 21:12
Bydliště: Považská Bystrica

Re: volnoběžka???

Příspěvekod frijolero » čtvrtek 21 duben 2011, 14:54

Zdar,

tech 6 torxu na stahovani rotoru povolovat nepotrebujes, ty drzi volnobezku s rotorem dokupy. Vsak uvidis az to stahnes..

..ja to stahoval vypoustecim sroubem z prevodovky favorita a slo mi to dost hladce.
frijolero
 
Příspěvky: 65
Registrován: neděle 20 červen 2010, 16:07
Bydliště: Vendryně

Re: volnoběžka???

Příspěvekod galgs » čtvrtek 21 duben 2011, 14:59

Výpušťákom z favoritu? Nechápem...si ho tam našroboval na stred a dalej čo?...
Vravíš, že tak ako je to na obrázku to môžem stiahnuť?Nie je tam ešte niečo, čo by zavadzalo pri stiahnutí?
Edit: už som na to prišiel...dík :wink:
Uživatelský avatar
galgs
 
Příspěvky: 104
Obrázky: 0
Registrován: čtvrtek 26 únor 2009, 21:12
Bydliště: Považská Bystrica

Re: volnoběžka???

Příspěvekod kostrakop » úterý 31 květen 2011, 11:32

Tak jsem se taky pustil do opravy volnoběžky, nešel mi povolit ten šroub, co drží setrvačník, tak jsem sundal pravý kryt a dal klíč 10 mezi převody od startovací páky a šroub úplně lehce povolil, píšete, že je dobře zalepený, ten můj nebyl zalepený vůbec.Dál jsem zatím nedošel, čekám na stahovák.
Ale zjistil jsem dosti nemilou věc, motorku jsem koupil s tím, že hučela 2.Nechal jsem to tak a jezdím s tím už 3 roky, na dvojku se snažím skoro nejezdit.No ale jak jsem měl sundaný ten pravý dekl, tak na té krabičce co měří otáčky nebo co to je, byla slušná vrstva ocelových pylin :( .A v převodu od startovací páky bylo taky dost drobných pylinek.A jelikož mi nedávno začlo jít ztěžka řadit 5 a z 5 na 4, bude třeba rozdělat motor a mrknout na převodovku :roll: .Takže 2 kolečko bude asi KO a možná taky to 5 nebo 4 kolečko a asi ohlá ta vidlička řazení.Jelikož nemám garáž, tak se dotoho radči nepustím.Nevíte zhruba kolik by to tak mohlo stát v servisu??
kostrakop
 
Příspěvky: 21
Registrován: pátek 27 únor 2009, 08:24

Re: volnoběžka???

Příspěvekod rastakvajanasta » úterý 31 květen 2011, 14:29

kostrakop> Každopádně si najdi takovej servis, kde budou ochotný se domluvit na tom, že ti to nejdřív rozeberou, pak se domluvíte který kola/součástky jsou v hajzlu a ty si je potom seženeš, dodáš jim to a oni ti to zase zkompletujou. Nenech si tam od nich narvat originální kolečka, by ses nedoplatil (i když zas na druhou stranu, je to pohodlnější, nemusíš nic shánět, necháš to prostě na servisu). Buď si je nech vyrobit (třeba u Motozloch s naší "klubovou" slevou) nebo si sežeň někde kola jetý.

Cenu si netroufám odhadnout, nějakej pepa z garáže ti to sice udělá lacino a v ideálním případě i dobře, ale možná ti to taky pěkně zmrví. Dobrej servis bere cca 400,-/hod jen za práci a rozpůlení motoru a složení není úplně banální oprava...

Já už to tu psal stokrát a nusí to vypadat, že tam mám příbuzný :lol: ale za mě doporučuju Hondu Průhonice. Jsou sice kurevsky drahý, ale na lecčem se s nima nechá domluvit a oprava bude stoprocentní, teda aspoň takový zkušenosti jsem načerpal v letech 2008/2009
Uživatelský avatar
rastakvajanasta
Moderátor
 
Příspěvky: 878
Obrázky: 40
Registrován: sobota 03 listopad 2007, 22:45
Bydliště: Příbramsko

Re: volnoběžka???

Příspěvekod Misak83 » úterý 31 květen 2011, 16:32

kostrakop píše:Tak jsem se taky pustil do opravy volnoběžky, nešel mi povolit ten šroub, co drží setrvačník, tak jsem sundal pravý kryt a dal klíč 10 mezi převody od startovací páky a šroub úplně lehce povolil, píšete, že je dobře zalepený, ten můj nebyl zalepený vůbec.Dál jsem zatím nedošel, čekám na stahovák.
Ale zjistil jsem dosti nemilou věc, motorku jsem koupil s tím, že hučela 2.Nechal jsem to tak a jezdím s tím už 3 roky, na dvojku se snažím skoro nejezdit.No ale jak jsem měl sundaný ten pravý dekl, tak na té krabičce co měří otáčky nebo co to je, byla slušná vrstva ocelových pylin :( .A v převodu od startovací páky bylo taky dost drobných pylinek.A jelikož mi nedávno začlo jít ztěžka řadit 5 a z 5 na 4, bude třeba rozdělat motor a mrknout na převodovku :roll: .Takže 2 kolečko bude asi KO a možná taky to 5 nebo 4 kolečko a asi ohlá ta vidlička řazení.Jelikož nemám garáž, tak se dotoho radči nepustím.Nevíte zhruba kolik by to tak mohlo stát v servisu??


a při výměně oleje jsi žádný kovový pyliny třeba u filtru nenašel? taky mě hučí 3. ale olej a filtr byly při výměně v pohodě, ale třeba je možný že se někde usaděj a až do filtru se nedostanou, docela mi to začlo vrtat hlavou a rozdělávat se mi to nechce
Uživatelský avatar
Misak83
 
Příspěvky: 30
Obrázky: 11
Registrován: sobota 23 duben 2011, 10:42
Bydliště: Mořkov

Re: volnoběžka???

Příspěvekod kostrakop » úterý 31 květen 2011, 21:30

Misak83 píše:
kostrakop píše:Tak jsem se taky pustil do opravy volnoběžky, nešel mi povolit ten šroub, co drží setrvačník, tak jsem sundal pravý kryt a dal klíč 10 mezi převody od startovací páky a šroub úplně lehce povolil, píšete, že je dobře zalepený, ten můj nebyl zalepený vůbec.Dál jsem zatím nedošel, čekám na stahovák.
Ale zjistil jsem dosti nemilou věc, motorku jsem koupil s tím, že hučela 2.Nechal jsem to tak a jezdím s tím už 3 roky, na dvojku se snažím skoro nejezdit.No ale jak jsem měl sundaný ten pravý dekl, tak na té krabičce co měří otáčky nebo co to je, byla slušná vrstva ocelových pylin :( .A v převodu od startovací páky bylo taky dost drobných pylinek.A jelikož mi nedávno začlo jít ztěžka řadit 5 a z 5 na 4, bude třeba rozdělat motor a mrknout na převodovku :roll: .Takže 2 kolečko bude asi KO a možná taky to 5 nebo 4 kolečko a asi ohlá ta vidlička řazení.Jelikož nemám garáž, tak se dotoho radči nepustím.Nevíte zhruba kolik by to tak mohlo stát v servisu??

a při výměně oleje jsi žádný kovový pyliny třeba u filtru nenašel? taky mě hučí 3. ale olej a filtr byly při výměně v pohodě, ale třeba je možný že se někde usaděj a až do filtru se nedostanou, docela mi to začlo vrtat hlavou a rozdělávat se mi to nechce


V oleji nic ani ve filtru a ani na vypouštěcím šroubu nic........můžeš zkusit sundat ten pravý dekl a uvidíš.Ale pokud ti hučí 3, tak bude asi už špatná.
kostrakop
 
Příspěvky: 21
Registrován: pátek 27 únor 2009, 08:24

Re: volnoběžka???

Příspěvekod kostrakop » sobota 18 červen 2011, 11:19

Tak jsem konečně sehnal stahovák, teda ten setrvák drží pořádně!.Stahuju a najednou úplně vyskočil!na beton, ale nic se nestalo.Volnoběžka má vytahanou tu pružinku, co je okolo válečků, jak tady někdo psal, jde jí vyměnit a podobná pružinka je v nějakém guferu.potřeboval bych vědět, typ toho gufera. A ještě jsem si všimnul, že jeden ohyb na té vnitřní kleci je takový divný jak prasklý a potom opravený, tak nevím jestli ho vyměnit, myslíte, že by se dal někde sehnat?
Tady jsou nějaké fotky http://imageshack.us/g/43/p1000694v.jpg/
kostrakop
 
Příspěvky: 21
Registrován: pátek 27 únor 2009, 08:24

Re: volnoběžka???

Příspěvekod kostrakop » pondělí 27 červen 2011, 16:33

Nějak mi nejde poslat zprávu kajlakovi, potřeboval bych vědět typ gufera, ze kterého použil tu pružinku do volnoběžky, můžete mu to někdo sdělit??
Díky.
kostrakop
 
Příspěvky: 21
Registrován: pátek 27 únor 2009, 08:24

PředchozíDalší

Zpět na Vaše postřehy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 17 návštevníků