CVAKÁNÍ MOTORU

Sem všechny zkušenosti, vylepšení, problémy apod. (motor, pneu, brzdy apod.)

Re: CVAKÁNÍ MOTORU

Příspěvekod Wáca » úterý 30 červen 2015, 21:25

Ahoj, dnes u mě byl kámoš že mu v tom cvaká. Po nastartování to bylo opravdu hlasité cvakání kov na kov. Vůle na ventilech v pořádku. Ozývá se to z vrchu motoru. Dřív to nedělalo. Když jsem zvednul volnoběh na necelý 2tis tak to přestalo. Tak mě napadá dekompresor, kde by se unavila pružinka a cvakal i při volnoběhu???
Uživatelský avatar
Wáca
 
Příspěvky: 662
Obrázky: 0
Registrován: pondělí 31 srpen 2009, 12:21
Bydliště: Liberecký kraj

Re: CVAKÁNÍ MOTORU

Příspěvekod poldik » čtvrtek 02 červenec 2015, 20:48

Tak olej pomohl jen na 300km,uz to cvaka zas. Uz na to nemam nervy a zavezu to primo do Hondy at to stoji co to stoji :-( :cry:

edit:
Zdar tak se konecne muzu podelit se zazitkem z autorizovaneho servisu Autoelegance Brno. Davam jim znamku jednicku,takovy prijemny a solidni jednani jsem jinde nezazil,ale co je nejdulezitejsi,ze odhalili pricinu klepajiciho motoru. Bylo tam rozlomeny a vypadeny ventilovy sedlo a par malych ulomku z toho sedla. Jelikoz toto nemuzou opravit (jedine vymenit za original novou hlavu cca 22.000kč+prace) poradili mi kde mi to sedlo opravi a zauctovali si jen symbolickou cenu za rozebrani motoru. :banana:
Uživatelský avatar
poldik
 
Příspěvky: 46
Registrován: středa 31 říjen 2007, 20:14
Bydliště: Ivancice

Re: CVAKÁNÍ MOTORU

Příspěvekod rastakvajanasta » úterý 04 srpen 2015, 09:47

Solidní jednání :_OK: Tuto závadu jsem měl taky, i když v horším měřítku. Opravit to většinou jde. Toto se ale stává vždy, když má prasklou hlavu. Zkontroluj si, zda nemáš prasklinu od ventilového sedla směrem ke svíčce - hlava se musí zavařit!
Uživatelský avatar
rastakvajanasta
Moderátor
 
Příspěvky: 878
Obrázky: 40
Registrován: sobota 03 listopad 2007, 22:45
Bydliště: Příbramsko

Re: CVAKÁNÍ MOTORU

Příspěvekod poldik » úterý 04 srpen 2015, 12:44

Máš pravdu,mám tam dvě prasklinky od výfukových sedel k svicce. Jaká může být příčina ty prasklý hlavy?
Fotky jsou na této stránce:
https://m.facebook.com/profile.php?id=1399381987034236

Rasto na kolik tě vyšla ta oprava?
Uživatelský avatar
poldik
 
Příspěvky: 46
Registrován: středa 31 říjen 2007, 20:14
Bydliště: Ivancice

Re: CVAKÁNÍ MOTORU

Příspěvekod rastakvajanasta » úterý 04 srpen 2015, 22:58

Praskliny na hlavě vznikají z chronického přehřívání, pravděpodobně z dlouhodobého provozu na chudou směs.

Oprava mě vyšla na pár korun, protože mně ji dělal soused garážník, hodně šikovnej člověk, ale časově dost zaneprázdněnej - pokud vím, momentálně opravy nedělá.

Jsou firmy, který se speciálně repasí hlav zabývají, zkus si nějakou najít a poptat se.
Uživatelský avatar
rastakvajanasta
Moderátor
 
Příspěvky: 878
Obrázky: 40
Registrován: sobota 03 listopad 2007, 22:45
Bydliště: Příbramsko

Re: CVAKÁNÍ MOTORU

Příspěvekod poldik » středa 05 srpen 2015, 06:51

Uz jsem nasel,dik moc :hura:

Tak zavarení hlavy,výměna sedel a zabrouseni ventilů mne vyšla na 3400,-
Už to mám v kupe a motor přede jako kote :oop1:
Juchuuu :hura: :banana:
Uživatelský avatar
poldik
 
Příspěvky: 46
Registrován: středa 31 říjen 2007, 20:14
Bydliště: Ivancice

Re: CVAKÁNÍ MOTORU

Příspěvekod rastakvajanasta » úterý 08 září 2015, 07:41

Pěkná práce :_OK: . Ještě tu pro ostatní když tak napiš, kde sis to nechal zrepasovat.
Uživatelský avatar
rastakvajanasta
Moderátor
 
Příspěvky: 878
Obrázky: 40
Registrován: sobota 03 listopad 2007, 22:45
Bydliště: Příbramsko

Re: CVAKÁNÍ MOTORU

Příspěvekod poldik » úterý 08 září 2015, 11:09

Hlavu mi opravili v Brne http://www.pavlicekmotordily.cz/
Uživatelský avatar
poldik
 
Příspěvky: 46
Registrován: středa 31 říjen 2007, 20:14
Bydliště: Ivancice

Re: CVAKÁNÍ MOTORU

Příspěvekod Standa » čtvrtek 10 září 2015, 09:25

Tak ať to bezproblémově slouží :_OK:
Uživatelský avatar
Standa
Site Admin
 
Příspěvky: 571
Obrázky: 138
Registrován: pátek 02 únor 2007, 07:55
Bydliště: Jižní Plzeňsko

Re: CVAKÁNÍ MOTORU

Příspěvekod poldik » čtvrtek 10 září 2015, 15:22

Standa píše:Tak ať to bezproblémově slouží :_OK:

Díky :hura: pro jistotu na jaře zajedu znovu do Hondy a necham si od nich seřídit ventily a bohatost směsi.
Uživatelský avatar
poldik
 
Příspěvky: 46
Registrován: středa 31 říjen 2007, 20:14
Bydliště: Ivancice

Re: CVAKÁNÍ MOTORU

Příspěvekod Gabash » neděle 23 červenec 2017, 12:04

Nazdar.

Začalo mi cvakať niečo v hlave. Deje sa to len keď je moto zohriata a ide to ako keby z pravej časti pri výfuku pri ubratí plynu. Už som kontroloval sedlá ventilov a nie sú prasknuté. Nemal niekto rovnaký problém?

Našiel som na YT video ako to presne znie:
https://www.youtube.com/watch?v=gIsHNJUxNTg
Gabash
 
Příspěvky: 25
Registrován: úterý 12 duben 2016, 11:08

Re: CVAKÁNÍ MOTORU

Příspěvekod Wáca » neděle 23 červenec 2017, 22:07

Ventilová vule nebo dekompresor.
Uživatelský avatar
Wáca
 
Příspěvky: 662
Obrázky: 0
Registrován: pondělí 31 srpen 2009, 12:21
Bydliště: Liberecký kraj

Re: CVAKÁNÍ MOTORU

Příspěvekod Gabash » pondělí 07 srpen 2017, 20:29

Bolo to teda voľné sedlo ventilu. Nahrial som hlavu s horákom a s kladivom jemne klepal po sedlách a jedno malo iný zvuk. Tak som strčil šrubovák cez výfuk až k ventilu a pár krát klepol a sedlo vyskočilo do vzduchu. Dal som to opraviť jednému týpkovi čo má na to doma stroje a spravil novú dieru na sedlo a nalisoval nové. Najčastejšie odíde pravé výfukové, keďže je najviac prehrievané. Deje sa to vtedy ak má motorka bielu sviečku (chudobná zmes) a tým sa prehrieva viac než je zvykom. Keďže moto bola zo Švajčiarska (emisné normy) tak som tam mal 145 dýzu a konečne som tam dal 155 a sviečka je krásne hnedá. Holt inžinieri z Hondy to nedomysleli. Kto by chcel vidieť fotky nech napíše správu.
Gabash
 
Příspěvky: 25
Registrován: úterý 12 duben 2016, 11:08

Re: CVAKÁNÍ MOTORU

Příspěvekod FlyingWhale » neděle 13 srpen 2017, 18:00

Zdravím. taky mi přišlo že se ozývá divný cvakání v motoru, (nedokázal jsem identifikovat, z kterých míst) tak jsem pročítal fórum o sto šest. nechal jsem seřídit ventily a furt nic. no a nakonec se ukázalo že to dělal nerovnoměrně vytahanej řetěz, byl vytáhlej fakt extrémě blbě :) takže ta volná strana pravděpodobně někde škrtala, a za jízdy to opravdu znělo jako cvakání. možná je to blbost, domino jsem si koupil řed půl rokem a motorkám zatím moc nerozumím, ale po výměně řetězové sady to přestalo.
FlyingWhale
 
Příspěvky: 1
Registrován: sobota 27 květen 2017, 07:54

Re: CVAKÁNÍ MOTORU

Příspěvekod Ifon » pondělí 21 říjen 2019, 17:43

Ahoj,
Zase to cvakání..
Je tu někdo v okolí Prahy, kdo by se na to podíval? Já na to momentalně nemam čas ani prostor..
Věc se má tak.. nx650 rv 03 najeto 43tkm, začal cvrlikat, teď už cvaká na můj vkus hodně, jako starej šicí stroj..při startu nic, jakmile chytne cvaká cca furt stejně, teplej, studenej, plnej, bez plynu, je to fuk, žádná změna..
Ventily seřízený před 2tkm, teď kontrola, nic se nenašlo, nevím jestli je vidět na dekompresor, ale vacka ok, vahadla taky, vůle ok...olej vyměněnej..neni poznat zdali je to vršek, spodek, levá pravá strana, rezonuje to celým motorem..tím bych asi vyloučil rozvody..
Takže dál, asi jedině nějaký ložisko..víc mě toho moc nenapadá..
Neměl by někdo zájem se v tom povrtat?
Ifon
 
Příspěvky: 1
Registrován: pondělí 21 říjen 2019, 17:23

Předchozí

Zpět na Vaše postřehy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron