CVAKÁNÍ MOTORU

Sem všechny zkušenosti, vylepšení, problémy apod. (motor, pneu, brzdy apod.)

CVAKÁNÍ MOTORU

Příspěvekod RIKARDO » středa 27 srpen 2008, 22:58

Zdarec lidi mám problém když nastartuju dominika tak mě cvaká v motoru mám to nastartovaný ze sytičem a má motor vyšší otáčky pak vyjedu a při vyšších otáčkách je slyšet cvakání až se motor zahřeje a uberu plyn tak to na volnoběh není slyšet po pár minutách jízdy to přestane a nebo to neslyším kvůli hluku motoru. Poradte dík.
RIKARDO
 

Příspěvekod Renegade » pátek 10 říjen 2008, 10:32

Podle mě je to buď rozvoďák - šponovák, nebo ti klapou ventily... ty se většinou při zahřátí roztáhnou a trochu to ustane... zkus je zkontrolovat.
Zkus si poslechnout v které části motoru to je a pak pátrej dál...
Ale pokud to klepe hodně, tak bych to moc neoddaloval, kdyby to bylo něco závažnějšího, ať se ti to nerozsype a nevezme to sebou ještě něco dalšího... to se pak nedoplatíš...
Uživatelský avatar
Renegade
 
Příspěvky: 191
Registrován: pondělí 24 březen 2008, 10:32
Bydliště: Miroslav 67172

Příspěvekod RIKARDO » pátek 10 říjen 2008, 11:38

Klepe(cvaká) v pravé části motoru po zahřáti na provozní teplotu to přestane.
RIKARDO
 

Příspěvekod Renegade » pátek 10 říjen 2008, 11:40

navrchu, nebo dole? Jestli je to navrchu, tak to asi budou ventily...
Uživatelský avatar
Renegade
 
Příspěvky: 191
Registrován: pondělí 24 březen 2008, 10:32
Bydliště: Miroslav 67172

Příspěvekod RIKARDO » pátek 10 říjen 2008, 11:46

Spíš dole,ale nevím to jistě už zháním servis a olej to zatím nežere.
RIKARDO
 

Příspěvekod Renegade » pátek 10 říjen 2008, 11:56

A od kud jsi? O jednom perfektním opraváři co má autorizaci od Hondy bych věděl.. ale je tady u nás v Miroslavi 67172. Mohu ho jedině doporučit...
A zkoušel jsi už štelovat ventily? Jestli to náhodou není tím?
Uživatelský avatar
Renegade
 
Příspěvky: 191
Registrován: pondělí 24 březen 2008, 10:32
Bydliště: Miroslav 67172

Příspěvekod RIKARDO » pátek 10 říjen 2008, 13:07

Ždánice okr.Hodonín a ventily radši nezkouším abych neudělal ještě větší škodu.
RIKARDO
 

Příspěvekod Renegade » pátek 10 říjen 2008, 13:17

To k nám nemáš moc daleko... Se stav, já ti ty ventily udělám...
A klidně by jsi to zvládl i sám.. je to práce na hodinku včetně rozebrání a přeleštění dílů na které sáhneš :-) Je to jednoduché... Nemusíš ani nijak rozebírat motor... jsou tam na to víčka, kterými se tam lehce dostaneš...
A navíc při kontrole vůlí nemáš co zkazit... tam jen strčíš spároměrku a uvidíš zda tam klechtá či tam jde ztěžka.

Záleží na tobě... Kdyby jsi se do toho chtěl pustit, tak tu je i někde popis jak to udělat. Podle toho to určo pochopíš, nebo řekni a já ti ten postup napíšu...

A ještě mě napadá.. jak dlouho jsi ventily nešteloval?
Jen mě zaráží, že to cvakání přestane když se motor ohřeje. Většina motorů začne klepat právě až se ohřeje a zvětší se na nejakých součástích vůle... Možná to totiž může být i šponovák rozvodovýho řetězu. Ten je myslím šponován když startuješ. Mě ale cvakne cca 3x a je našponovanej. Pokud je už špatnej,tak to může dělat taky... ale to by nebyl až takovej problém.. když se to zahřeje a přestane cvakat, tak je řetěz došponovanej a můžeš jet.... To je další možnost... každopádně ty ventily bych udělal jako první a kor pokud jsi je neseřizoval víc jak 6 tis km... jinak by se dřív rozštelovat neměli, pokud to někdo teda špatně nedotáhl...
Uživatelský avatar
Renegade
 
Příspěvky: 191
Registrován: pondělí 24 březen 2008, 10:32
Bydliště: Miroslav 67172

Příspěvekod RIKARDO » sobota 11 říjen 2008, 23:33

Dík za radu ted už toho asi moc nenajezdím a servis budu dělat než začnu na jaře jezdit.Motorka je dovežená na jaře s Itálie tak nevím co na tom je servisované a co ne rok výroby 1990,ale jinak jede v pohodě.Dík za nabídku a já se určitě ještě ozvu když tak napiš na tebe kontakt čau.
RIKARDO
 

Příspěvekod Renegade » neděle 12 říjen 2008, 09:51

Čau.

Kontakt na mě je

David Zálešák
tel.: 607169569
e-mail: davidzalesak@seznam.cz
icq: 203849100
Uživatelský avatar
Renegade
 
Příspěvky: 191
Registrován: pondělí 24 březen 2008, 10:32
Bydliště: Miroslav 67172

Re: CVAKÁNÍ MOTORU

Příspěvekod Wáca » čtvrtek 29 září 2011, 21:28

těch témat tu je víc ohledně cvakání tak to napíšu sem, když nadpis vlákna je CVAKÁNÍ

kámoš má hondu XL600
nejdřív vam zdělim info mimo téma: jak všichni určitě víte je to jednovál totožný z dominátorem, ale to co mě nejvíc zaujalo bylo to, že to má 2 karburátory....ano jendoválec a má dva karburátory ..... nechápu :lol:

...a teď zpět k tématu
cvaká mu to taky, za studena, za tepla no prostě furt....motor byl rozebrán a následně složen a je po částečný GO vršku motoru, ventily nastavený zprávně a když nad tim jednou dumal tak zjistil že má vůli v uložení ložiska vačky.
Asi to nebude náš problém, ale zvuk je uplně totožný jako u mě když mi to cvakalo
a ještě mě napadla jedna věc, jak dávám dohromady ten motor, tak ložiska na vačce nejsou nijak nalisovaný, jedno ložisko tam jde nasunout rukou a druhýmu se musí trochu pomoct a jak se dostane na svoje místo tak se s nim dá volně po ose pohybovat a podle mě tyhle vůle na ložiskách způsobujou to cvakání........
Uživatelský avatar
Wáca
 
Příspěvky: 662
Obrázky: 0
Registrován: pondělí 31 srpen 2009, 12:21
Bydliště: Liberecký kraj

Re: CVAKÁNÍ MOTORU

Příspěvekod frijolero » úterý 04 říjen 2011, 21:15

Loziska jsou stahnuta vikem hlavy, takze nikam necestujou. A vacka je vymezena tema cudlikama co jsou zasunuty po stranach v hlave. Nevim proc by vacka mela litat na volnobehat tam a z5 a cvakat? To cvakani jak uz tu nekdo psal nejspise pochazi od "subarms" a jejich axialni vule. Me v tom viku teda litaj fest a kaslu na to, hlavne ze jezdi 8)
frijolero
 
Příspěvky: 65
Registrován: neděle 20 červen 2010, 16:07
Bydliště: Vendryně

Re: CVAKÁNÍ MOTORU

Příspěvekod poldik » čtvrtek 19 březen 2015, 20:06

Me to taky cvaka ale docela nepravidelně a jde to buďto z hlavy nebo z válce. Nemůžou to dělat pístní kroužky? Nebo stiraci kroužek ?
Kdyz pridam plyn a motor je v zatahu tak to necvaka,ale jakmile brzdim motorem tak to cvaka jako blazen.
Uživatelský avatar
poldik
 
Příspěvky: 46
Registrován: středa 31 říjen 2007, 20:14
Bydliště: Ivancice

Re: CVAKÁNÍ MOTORU

Příspěvekod Zvapi » pondělí 25 květen 2015, 14:10

Taky mi to zvoní při pásmu 3.000-3.500 RPM (na všechny rychlostní stupně). Nejvíc, když není motor pod zátěží - rovina nebo jízda z kopce. Jakmile přidám, cvakání je pryč :(
Uživatelský avatar
Zvapi
 
Příspěvky: 4
Obrázky: 5
Registrován: pátek 24 říjen 2014, 08:20
Bydliště: Jičín

Re: CVAKÁNÍ MOTORU

Příspěvekod poldik » středa 27 květen 2015, 21:21

Tak mne už cvakání přestalo,dělala to Vacka de kompresoru. Stačilo vyměnit olej a je klid (juchuuu)
Dal jsem tam Repsol 4t 10w40.
Uživatelský avatar
poldik
 
Příspěvky: 46
Registrován: středa 31 říjen 2007, 20:14
Bydliště: Ivancice

Další

Zpět na Vaše postřehy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků