start - točí na prázdno

Sem všechny zkušenosti, vylepšení, problémy apod. (motor, pneu, brzdy apod.)

start - točí na prázdno

Příspěvekod maxik » sobota 14 březen 2009, 18:25

Ahoj lidi, dnes jsem zkoušel nakopnout domíka po zimě, dokonce se mi to celkem rychle povedlo, ale nastal problém. nechal jsem to napůl sytiče zahřát a asi ani ne po minutě to zdechlo, jak když utne. Zkoušel jsem to znovu,a snaha byla ale nechytlo to. To by nebylo nic divného, ale divné bylo že při startování po pár otočeních motoru najednou točil startér jakoby naprázdno. Jakoby byla vyšroubovaná svíčka. Mám podezření na dekompresor, ale nevím přesně jak funguje. Poradíte něco?
Uživatelský avatar
maxik
 
Příspěvky: 17
Obrázky: 0
Registrován: pondělí 05 březen 2007, 11:17
Bydliště: u Zlína

Příspěvekod Standa » neděle 15 březen 2009, 12:27

Jednou za čas se mi to také stane že zatočí do prázdna, přestanu a hned zas točí dobře, jestli žes to nechal zahřát na sytič, tak se ti to ulilo, takže vyndat svíšku vyčistit nechat odvětrat válec skusit svíčku jestli si ji ulitim nezkurvil seskládat a jedeš dál.

Pokavad to necháš pár hodin stát tak to mužeš zkusit normálně nastartovat většinou se povede, teda když neni svíška vháji.
Uživatelský avatar
Standa
Site Admin
 
Příspěvky: 571
Obrázky: 138
Registrován: pátek 02 únor 2007, 07:55
Bydliště: Jižní Plzeňsko

Příspěvekod maxik » neděle 15 březen 2009, 12:37

o to že to nechytlo celkem nejde, to není takový problém jak říkáš vytáhnout svíčku a profoukat. ale spíše jede o to že po pár protočení motorem to jede jakoby naprázno, tak přestanu startovat. A při dalších pokusech to je pořád dokola..to mi dělá starosti, myslím že to není normální..dnes už mám nabitou baterku,tak to zkusím znova..
Uživatelský avatar
maxik
 
Příspěvky: 17
Obrázky: 0
Registrován: pondělí 05 březen 2007, 11:17
Bydliště: u Zlína

Příspěvekod Standa » neděle 15 březen 2009, 12:51

No to se mi nestává teda, skus tam dát nějakou vysokou rychlost a pootočit převodovkou kdyby to zas zlobilo.
Jestli se točí do prázdna, to poznáš tak že sundáš kontrolní šroubek na seřizování ventilů a zjistíš jestli se točí klikovka, pokud ne je to po cestě od startéru, pokud jo hledej závadu v tom dekompresoru asi.
Dej vědět jaks dopadl!
Naposledy upravil Standa dne úterý 17 březen 2009, 14:58, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
Standa
Site Admin
 
Příspěvky: 571
Obrázky: 138
Registrován: pátek 02 únor 2007, 07:55
Bydliště: Jižní Plzeňsko

Příspěvekod JINDRA » neděle 15 březen 2009, 16:10

ahoj tak tohle přesně se mě taky stalo byl to 3 start po tom co jsem koupil moto,zustal zacvaklej dekompresor měsic jsem s tim lital než na to přišli
Uživatelský avatar
JINDRA
 
Příspěvky: 3
Registrován: sobota 15 březen 2008, 17:33
Bydliště: Lázně Bělohrad

Příspěvekod maxik » pondělí 16 březen 2009, 19:37

ahoj, včera se mi to podařilo nastartovat a bylo to utrpení :( Asi neco bylo přicpané a šlo tam málo benálu. Stejně budu dělat gufera na ventilech, tak mrknu aj na karbec a nádrž, ale to mi až tak nevadí. Ale co mi vadí, tak prostě zmáčknu tlačítlo start a startér začne točit motorem a po pár otáčkách to jen bzučí jak když točí motor bez komprese, tak přestanu. po dalším zmáčknutí zase normálně startuju a zase po pár otáčkách motorem to zase přestane jakoby startovat a jen to bzučí. připadá mi to, že vyskočí pastorek ze záběru, nebo dekompresor. Bohužel není jak zjistit, jestli se točí motor při tom bzučení, nebo ne. Někdo mi tu poradil podívat se do dírky,co je ryska na štelování ventilů, ale pokud nechcete mít v ksichtu olej, jako já, tak to nezkoušejte. Jen chci vědět, jestli ste se s tím setkali?jestli je to normální? Nevím, jak může být zacvaklý dekompresor a motor normalně jet? Kdyžtak me poučte, ale myslel jsem, že když je zacvalký dekompresor, tak motor nemá kompresi a tedy nemůže fungovat..
Uživatelský avatar
maxik
 
Příspěvky: 17
Obrázky: 0
Registrován: pondělí 05 březen 2007, 11:17
Bydliště: u Zlína

Příspěvekod JINDRA » pondělí 16 březen 2009, 19:45

podle toho co pišeš se mě stalo to same jak už jsem psal vypada to na dekompresor u mě to zjistili až když sundaly hlavu zustal pořad otevřenej
Uživatelský avatar
JINDRA
 
Příspěvky: 3
Registrován: sobota 15 březen 2008, 17:33
Bydliště: Lázně Bělohrad

Příspěvekod maxik » pondělí 16 březen 2009, 20:21

a to si normálně nastartoval a jezdil s tím? To se mi nezdá..
Uživatelský avatar
maxik
 
Příspěvky: 17
Obrázky: 0
Registrován: pondělí 05 březen 2007, 11:17
Bydliště: u Zlína

Příspěvekod JINDRA » pondělí 16 březen 2009, 20:28

ne nenastartoval motor točil ale nechyt v servisu take nejdřiv mysleli že tam nejde benzin nebo elektrika pak sundali hlavu a zjistil že zustal otevřenej dekompresor tak ho vratil zpět vyčistil a už je to 3 roky a zatim v pohodě
Uživatelský avatar
JINDRA
 
Příspěvky: 3
Registrován: sobota 15 březen 2008, 17:33
Bydliště: Lázně Bělohrad

Příspěvekod maxik » pondělí 16 březen 2009, 20:31

Aha, tak to je u mě jinak. Mě motor normálně chytne,ale po pár protočení motorem, než chytne, mi to začne točit naprázndo, jakoby bez komprese..
Uživatelský avatar
maxik
 
Příspěvky: 17
Obrázky: 0
Registrován: pondělí 05 březen 2007, 11:17
Bydliště: u Zlína

Příspěvekod rastakvajanasta » pondělí 16 březen 2009, 21:29

Co se týče toho bzučení naprázdno, než ti chytne motor, tak to máš v háji volnoběžku - startér točí, ale klikou nepohne. Mně odešla loni, takže vím, jak to chodí...
Uživatelský avatar
rastakvajanasta
Moderátor
 
Příspěvky: 878
Obrázky: 40
Registrován: sobota 03 listopad 2007, 22:45
Bydliště: Příbramsko

Příspěvekod maxik » pondělí 16 březen 2009, 21:44

taky mě to napadlo, ale nebyl sem si jistý. A co stála oprava? Vypadá to že ješte kromě hlavy půjde dolů i startér :?
Uživatelský avatar
maxik
 
Příspěvky: 17
Obrázky: 0
Registrován: pondělí 05 březen 2007, 11:17
Bydliště: u Zlína

Příspěvekod rastakvajanasta » úterý 17 březen 2009, 14:06

Startér zůstane na místě, dolů musí alternátor, volnoběžka je pod ním. Není to nejjednodušší oprava, nevím jak jsi zručnej a hlavně jaký máš nářadí. Já to vzdal a nechal to udělat v Hondě. Celkem mě to stálo asi 4.500,- ale záleží, co všechno máš po smrti, protože se to skládá z více dílů. Good luck.
Uživatelský avatar
rastakvajanasta
Moderátor
 
Příspěvky: 878
Obrázky: 40
Registrován: sobota 03 listopad 2007, 22:45
Bydliště: Příbramsko

Příspěvekod Standa » úterý 17 březen 2009, 14:55

maxik, je mi te líto..
Uživatelský avatar
Standa
Site Admin
 
Příspěvky: 571
Obrázky: 138
Registrován: pátek 02 únor 2007, 07:55
Bydliště: Jižní Plzeňsko

Příspěvekod maxik » úterý 17 březen 2009, 17:42

njn, budu muset do domíka nasypat trochu těch peněz, co naplat.. :cry:
Uživatelský avatar
maxik
 
Příspěvky: 17
Obrázky: 0
Registrován: pondělí 05 březen 2007, 11:17
Bydliště: u Zlína

Další

Zpět na Vaše postřehy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků