dekompresor

Sem všechny zkušenosti, vylepšení, problémy apod. (motor, pneu, brzdy apod.)

Re: dekompresor

Příspěvekod poldik » úterý 19 duben 2016, 17:45

Zvrchu to nepoznás,je to miniaturní prasklina v nejslabším místě,to je u svíčky...
Uživatelský avatar
poldik
 
Příspěvky: 46
Registrován: středa 31 říjen 2007, 20:14
Bydliště: Ivancice

Re: dekompresor

Příspěvekod Maikl » úterý 19 duben 2016, 18:39

Takže jedině změřit kompresi? Motorka jede normálně, ale ve vysokejch otáčkách mechanicky hlučná (připadá mi, že to jde hlavně z pravé strany).
Uživatelský avatar
Maikl
 
Příspěvky: 14
Registrován: sobota 18 duben 2015, 22:07

Re: dekompresor

Příspěvekod Wáca » úterý 19 duben 2016, 19:00

hlavu jedině dát někomu pod rentgen, ale pokud dobře startuje za tepla i za studena prasklá nebude.
Uživatelský avatar
Wáca
 
Příspěvky: 662
Obrázky: 0
Registrován: pondělí 31 srpen 2009, 12:21
Bydliště: Liberecký kraj

Re: dekompresor

Příspěvekod Maikl » úterý 19 duben 2016, 19:01

Ok, snad to bude v pohodě, mám v plánu jet do Francie :D Dík :_OK:
Uživatelský avatar
Maikl
 
Příspěvky: 14
Registrován: sobota 18 duben 2015, 22:07

Re: dekompresor

Příspěvekod vladdo608 » sobota 08 červenec 2017, 23:11

Nazdar chlapi, nakoľko nechem zakladať zbytočne novú tému tak píšem tu.
Po dlhom čase som si znova kúpil ako druhú motorku moju srdcovku Dominátora, no mám vážny problém z motorom, a niesom si istý či je to dekompresor, sedlá ventilov či samotné ventily, z hlavy motora počuť strašne klepavý nepravidený zvuk, tak by som rád počul váš názor čo to môže byť. Pokiaľ by to boli ventily z vačkou asi by to klepalo pravidelne alebo sa mýlim ? Pripájam odkaz na video posúďte sami :) Za každú odpoveď budem nesmierne vďačný :hura: https://youtu.be/yfQalEBuSHg
Uživatelský avatar
vladdo608
 
Příspěvky: 61
Obrázky: 28
Registrován: pondělí 09 leden 2012, 12:44
Bydliště: Slovensko Hankovce pri Bardejove

Re: dekompresor

Příspěvekod rastakvajanasta » neděle 09 červenec 2017, 09:59

Jo. je celkem divný, že to klepe takhle nepravidelně, každopádně bych s tím nejezdil a rozebral hlavu.
Uživatelský avatar
rastakvajanasta
Moderátor
 
Příspěvky: 878
Obrázky: 40
Registrován: sobota 03 listopad 2007, 22:45
Bydliště: Příbramsko

Re: dekompresor

Příspěvekod Wáca » neděle 09 červenec 2017, 20:01

Ale v nízkých otáčkách to klapalo pravidelněji, takže bych se taky možná přiklonil k tomu dekompresoru. Sundej víko a uvidíš ;-)
Uživatelský avatar
Wáca
 
Příspěvky: 662
Obrázky: 0
Registrován: pondělí 31 srpen 2009, 12:21
Bydliště: Liberecký kraj

Re: dekompresor

Příspěvekod vladdo608 » úterý 11 červenec 2017, 07:26

Takže chlapi, zhodil som veko hlavy a ostal som zhrozeny, vahadla+tie male vahadielka vydrate zhruba 1 mm - 1,5 mm samozrejme nepravidelne maju po sebe akoby take vlnky (poobede dodam foto) a samozrejme chytena aj vačka, kanalik na mazanie vo vačke upchaty nejakym čiernym bordelom ktory neide rozbit ani šrobovakom, najskor to budem musiet prevrtat aj ked podla opotrebenia tej vačky je dobra akurat tak do šrotu + dekompresor ma dosť velku vôlu no z tom sa musim ešte pohrať (stale som neprisiel na to ako presne funguje aj ked teoriu ovladam), zhodil som aj samotnu hlavu ta je našťastie aspon opticky ok spravil som aj jednoduchy test tesnosti a vyzera ze je tesna (nalial som do priestoru ventilov zospodu naftu a všetká tam ostala) valec z piestom vyzerajú byť v poriadku no možno pre pokoj v duši ešto zhodím aj valec+piest a skontrolujem/premeriam to poriadne. teraz nastava otázka, ako to všetko opraviť ? navrením+povrch.upravou či nový diel ? partsdepot mi tam hádže ceny že by som mohol za to kúpiť ďalšieho domíka :evil: náhradné z inej jazdenej mašiny je skoro nemožné zohnat ako by ste to riešili vy ?

Edit: iba doplnenie, ako skontrolujem funkčnosť olejového čerpadla ? bojím sa že v ňom bude taky istý bordel ako vo vačke ....
Uživatelský avatar
vladdo608
 
Příspěvky: 61
Obrázky: 28
Registrován: pondělí 09 leden 2012, 12:44
Bydliště: Slovensko Hankovce pri Bardejove

Re: dekompresor

Příspěvekod kozzy » úterý 11 červenec 2017, 08:53

Za mě:
Nové díly jsou nesmysl!!!
Navaření: nemám osobní zkušenost. Vím že to jde, ale netuším kolik to může stát, jak dlouho to trvá, a jak věrně se povede borcům nabrousit tvary vyčky atd. když nebudou mít k ruce originál. Možná pak budeš muset ladit karbec. Zas by se tímto způsobem dala vytunit ostřejší vačka, a dostat z doncka pár koníků navíc.
Výměna za jeté díly mě osobně příjde nejschůdnější. Samotnou vačku, zdvihátka a dekompresor budeš shánět těžko, ale celej motor seženeš snadněji a možná levněji (tobě by asi stačil i zadřenej/vydřenej,prasklá hlava...). Navíc Ti zbyde spousta dalších náhradních dílů, třeba čerpadlo...
Uživatelský avatar
kozzy
 
Příspěvky: 229
Obrázky: 18
Registrován: pondělí 30 červen 2008, 12:46
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: dekompresor

Příspěvekod vladdo608 » úterý 11 červenec 2017, 09:18

kozzy píše:Za mě:
Nové díly jsou nesmysl!!!
Navaření: nemám osobní zkušenost. Vím že to jde, ale netuším kolik to může stát, jak dlouho to trvá, a jak věrně se povede borcům nabrousit tvary vyčky atd. když nebudou mít k ruce originál. Možná pak budeš muset ladit karbec. Zas by se tímto způsobem dala vytunit ostřejší vačka, a dostat z doncka pár koníků navíc.
Výměna za jeté díly mě osobně příjde nejschůdnější. Samotnou vačku, zdvihátka a dekompresor budeš shánět těžko, ale celej motor seženeš snadněji a možná levněji (tobě by asi stačil i zadřenej/vydřenej,prasklá hlava...). Navíc Ti zbyde spousta dalších náhradních dílů, třeba čerpadlo...


Nazdar,
jasné že zvažujem aj kúpu náhradného motora problém je v tom že nevieš či ten motor nieje tak isto rozbitý ako ten čo máš, ale aj tak mám ponuku na plne funkčný motor z SLR no nastáva otázka - bude ten motor sedieť do domíka rd02 1991 ? asi ťažko
Uživatelský avatar
vladdo608
 
Příspěvky: 61
Obrázky: 28
Registrován: pondělí 09 leden 2012, 12:44
Bydliště: Slovensko Hankovce pri Bardejove

Re: dekompresor

Příspěvekod Wáca » úterý 11 červenec 2017, 20:26

Vačku a vahadla nech zrepasovat, dělal jsem to na svém NX a i ted na XL600. Cena směšná oproti novým věcem cca 2500,- jsem dával myslim.
Ten bordel ve vačce je karbon od toho nejspíš jak motor žere olej a stářím, takže bych kouknul ještě na kroužky a určitě dal nový gufera na ventily.
Funkčnost čerpadla vyzkoušíš tak že si ho připojíš třeba na vrtačku jestli tlačí olej, ale nikde jsem nezjistil jaký to má mít tlak. ale čerpadlo rozeber a uvidíš, určitě bude mít poškrábaný ty packy, ale to má každá takhle stará mašina, tak se nelekej. každopádně v servisním manuálu jdou najít servisní limity. Taky koukni na sítko co je pod rámem,dost lisí o něm ani neví a pak to zadřou.
Uživatelský avatar
Wáca
 
Příspěvky: 662
Obrázky: 0
Registrován: pondělí 31 srpen 2009, 12:21
Bydliště: Liberecký kraj

Re: dekompresor

Příspěvekod vladdo608 » úterý 11 červenec 2017, 21:10

[album][/album]
Wáca píše:Vačku a vahadla nech zrepasovat, dělal jsem to na svém NX a i ted na XL600. Cena směšná oproti novým věcem cca 2500,- jsem dával myslim.
Ten bordel ve vačce je karbon od toho nejspíš jak motor žere olej a stářím, takže bych kouknul ještě na kroužky a určitě dal nový gufera na ventily.
Funkčnost čerpadla vyzkoušíš tak že si ho připojíš třeba na vrtačku jestli tlačí olej, ale nikde jsem nezjistil jaký to má mít tlak. ale čerpadlo rozeber a uvidíš, určitě bude mít poškrábaný ty packy, ale to má každá takhle stará mašina, tak se nelekej. každopádně v servisním manuálu jdou najít servisní limity. Taky koukni na sítko co je pod rámem,dost lisí o něm ani neví a pak to zadřou.


Nazdar,
kde si to nechával repasovat ? kružky kupim samostatne ? ak ano kde ? semeringy mam urcite v plane kedze tam bolo malo oleja urcite budu po smrti ....
Ešte zopar obrazkov ako je to znicene
1253 1252 1251 1250 1249 1248 1249
Uživatelský avatar
vladdo608
 
Příspěvky: 61
Obrázky: 28
Registrován: pondělí 09 leden 2012, 12:44
Bydliště: Slovensko Hankovce pri Bardejove

Re: dekompresor

Příspěvekod Wáca » středa 12 červenec 2017, 05:46

Posilam to do firmy motordilypavlicek.cz jonak dily kupuju buď na wemoto.cz nebo primo v honde kdyz se druhovyroba nedela a a samotny krouzky koupis v pohode. Zadej si to do goolu. Myslim ze i na tom wemoto je maj. Jinak treba oulehla.cz motoline.cz a pod.
Hlavu s ventilama pokud mas zarostlou karbonem tak vycisti. Ty dosedaci plochy taky pred novym tesnenim. A taky doporucuju koupit novou pruzinku napinaku cca 100 kč
Uživatelský avatar
Wáca
 
Příspěvky: 662
Obrázky: 0
Registrován: pondělí 31 srpen 2009, 12:21
Bydliště: Liberecký kraj

Předchozí

Zpět na Vaše postřehy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron