GPS navigace

Sem všechny zkušenosti, vylepšení, problémy apod. (motor, pneu, brzdy apod.)

Navigace

Příspěvekod Trambus » neděle 11 únor 2007, 11:26

jakou používáte? výhody nevýhody? přemýšlím, že bych si taky nějaou pořídil, má to cenu? rozepište se :D
Trambus
 

Příspěvekod Jarda315 » pondělí 12 únor 2007, 09:02

Záleží kolik peněz chceš obětovat...
No já mám MIO710+ s 30státy, a na moto jsem jí zatím nepoužil, protože se nedá jezdit :( , ale až bude hezky, tak bych vyrazil. S navigací jsem byl zatím autem, a Bratislavou mě to protáhlo na 100%.
Samozřejmě že to má i mouchy, ale zjistíš že všechny navigace mají nějaký problém. Jinak se to PNA (MIO710) nechá odemknout a máš tam prostředí WinCE 4.2. Až budu mít moto venku, pošlu fotky s držákem, a z praktickým hodnocením v provozu.
Uživatelský avatar
Jarda315
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 148
Obrázky: 10
Registrován: středa 31 květen 2006, 17:48
Bydliště: okr.Havlíčkův Brod

Příspěvekod task » neděle 10 červen 2007, 17:11

Ahoj Jardo
Tak co navigace jak funguje??? :o
jinák vyučen mechanik-opravář
Uživatelský avatar
task
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 366
Obrázky: 11
Registrován: úterý 28 listopad 2006, 21:26

Příspěvekod Jarda315 » neděle 10 červen 2007, 23:17

Zdravím, jasně že funguje, udělal jsem držák, a nemá to chybu. Dobíjení jsem vytáhl z pod sedla (mám tam takovej nezapojenej konektor, který při zapnutí klíčku má 12V, takže pohoda. Jezdím jak po silnice tak i lovit keše, a bezvadně to funguje.
Uživatelský avatar
Jarda315
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 148
Obrázky: 10
Registrován: středa 31 květen 2006, 17:48
Bydliště: okr.Havlíčkův Brod

Navigace

Příspěvekod task » pondělí 27 srpen 2007, 18:13

Máš fotky tý navigace s držákem na motorce???
Pokud jo tak je sem dej,rád bych vyděl jak to vypadá.
Já přemýšlím o navigaci Garmin. :roll:
jinák vyučen mechanik-opravář
Uživatelský avatar
task
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 366
Obrázky: 11
Registrován: úterý 28 listopad 2006, 21:26

Příspěvekod Jarda315 » úterý 28 srpen 2007, 06:47

Jasně odpoledne to sem hodím..

to task: No záleží na co jí chceš...
Nejdříve projdi internet a nejlepší je projít fóra, která se tím zabývají, a tam určitě najdeš víc (na mojí navigaci tj. MIO710+ je fórum zde a dávají tam ještě slevy).
Nechoď hned do obchodu a nedej na rady prodejců, většinou ti prodají co potřebují, ale to je na jiný článek.
Ujasni si co s ní chceš dělat, a od toho se vyvíjí další další specifika. Jestli vodotěsnou atd...
Je toho hodně, mě vyhovuje tahle, protože jí používám i v autě, mám dva držáky a jen přehazuji navigaci.

Takže tady jsou fotky držáku na NX.
Určitě by to šlo udělat lépe, ale znáte to, když to funguje tak proč to měnit že?

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Podrobnější a větší obrázky najdete zde.

Přeji šťastnou volbu...
Uživatelský avatar
Jarda315
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 148
Obrázky: 10
Registrován: středa 31 květen 2006, 17:48
Bydliště: okr.Havlíčkův Brod

Příspěvekod task » středa 29 srpen 2007, 21:57

Ahoj Jardo
Díky za fotky ten držák se Ti povedl.
Navigaci budu využívat v autě , na motorce a na kole.
Takže ji budu jako ty neustále přehazovat. :lol:
Uživatelský avatar
task
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 366
Obrázky: 11
Registrován: úterý 28 listopad 2006, 21:26

GPS navigace

Příspěvekod kozzy » čtvrtek 21 leden 2010, 19:24

Zdar pánové.
Používáte někdo GPS navigaci? Jakou? Jak se vám s ní jezdí? Zajímají mě především zkušenosti z praxe, jako např.: čitelnost (na přímém slunci, za jízdy, na přímém slunci za jízdy :-)), jak rychle přepočítá trasu při špatném odbočení atd.
Já už delší dobu řeším dilema co koupit za GPS-ku.Zatím nebylo peněz nazbyt, tak jsem si o gpskách spíš jenom četl na nejrůznějších fórech, a jsem téměř pevně rozhodnut, že kopím nějakou outdoorovou Garminu.Jsou vodotěsný, rázuvzdorný a vhodný pro geocaching, kterej se pokouším hrát.Líbil by se mi např.: Oregon 300. Ale nikde jsem se nedostal k informacím jak se s tímto, nebo s podobným nádobíčkem jezdí na motorce.
Za každou zkušenost, s jakoukoliv GPS budu vděčný. A myslím, že nejen já.
Uživatelský avatar
kozzy
 
Příspěvky: 229
Obrázky: 18
Registrován: pondělí 30 červen 2008, 12:46
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: GPS navigace

Příspěvekod ddusann » čtvrtek 21 leden 2010, 20:32

Ahoj, ja mam 60tku od garmina, na to drzak od turatechu, do lonske sezony na hrazde, od letosni za plexi na hrazde...citelnost super, v noci podsviceni...na 2 AA baterky, takze neni problem v podstate kdekoli ve svete sehnat...nebo vozit dobijecku do CL konektoru...prepocitava to pomerne rychle, a vzhledem k tlacitkum (60 CSx) se i vyborne obsluhuje, v rukavicich, i za jizdy, prepinat mezi kesema, navadeni za sipkou, po silnich... ja sem jen a jen spokojenej... kamarad ma od SW-motechu drzak na navigaci a k tomu takove pouzdro asi 500,- vodeodolne. a pod tim vozi bud PDA nebo normalne navigaci do auta...tam uz ale neni vydrz baterii takova... takze tak. :D
ddusann
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 89
Obrázky: 7
Registrován: sobota 02 srpen 2008, 15:31

Re: GPS navigace

Příspěvekod Renegade » pátek 22 leden 2010, 10:46

Byl jsem kdysi odpůrce, ale jak jsem si koupil telefon s gps, tak už na ni nedám dopustit.
Prvně jsem měl N95 8GB - v pohodě... čitelnost dobrá, zvuk taky.. - dají se zároveň poslouchat mp3ky a když chce navigace něco říci, tak se ztlumí.. prostě supr... odjel jsem s ní Bosnu a půlku Rumunska, než mi ho tam ukradli...
Teď jsem si pořídil N96 a taky super... do něho jsem si nahrál dvě navigace a můžu si vybírat... ale na motorce mám radši přímo mapy od Nokie (ovi maps) protože mají i polní cesty, což je pro endurko super.. už hodněkrát mě táhla přes super lesy a dokonce i brody přes řeku...stačí dát nejkratší cestu a hned to jede polníma cestama a má to další výhodu.. mám tam nahraný všechny státy co snad v evropě jsou a všechny jsou po ruce v jedom zařízení... jednoduše se stahují nové podklady a to vše zadarmo... a navíc to je i telefon, ... vše v jednom tzv All in One :-) když někdo volá,tak se dá volat i za jízdy... akorát člověk musí zpomalit a naklonit se k telefonu aby bylo něco slyšet :-) ale to už je extrém... :lol: . Napájení je přímo autonabíječkou do zapalovače s navíjením, takže nezavazí drátky a je možno jezdit nonstop... :-bay
Uživatelský avatar
Renegade
 
Příspěvky: 191
Registrován: pondělí 24 březen 2008, 10:32
Bydliště: Miroslav 67172

Re: GPS navigace

Příspěvekod task » pátek 22 leden 2010, 11:02

Jelikž jsem geo kačer tak využívám GARMIN CPSMAP 60 CSx.
Držák na řidítka zatím nemám ale jsem sní spokojenej.
Uvažuji o domácí výrobě . Nemáte někdo návod na dobrej držák na tuto navigaci???? :teacher:
Uživatelský avatar
task
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 366
Obrázky: 11
Registrován: úterý 28 listopad 2006, 21:26

Re: GPS navigace

Příspěvekod Standa » pátek 22 leden 2010, 20:05

Nejlepší mdržák je vždy vlastní výroby :)
Uživatelský avatar
Standa
Site Admin
 
Příspěvky: 571
Obrázky: 138
Registrován: pátek 02 únor 2007, 07:55
Bydliště: Jižní Plzeňsko

Re: GPS navigace

Příspěvekod PaoloHöblik » neděle 28 únor 2010, 17:11

Ahoj mám GPSku v telefonu , zajímalo by mě v čem GPSky či telefony vozíte. Klasický držák na telefon se mě zdá dost nevhodný (déšť , teréní vyjížďky). Někde jsem četl něco o outdorovém pouzdru na telefon (plastová krabka s průhledným víčkem) , ale na netu jsem nic nenašel. Hoďte sem někdo pls odkaz , nebo foto jak to máte vyřešený . Dík Pavel
PaoloHöblik
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtvrtek 11 únor 2010, 10:13

Re: GPS navigace

Příspěvekod Standa » neděle 28 únor 2010, 17:32

Jsem ted pořídil E52 s ovimapama, takže tohle mne taky zajímá, i když všechny léta sem jezdil bez jakékoliv mapy, tak v kapse snad postačí, ale nikdy neříkám nikdy:)
Budu přemýšlet jak to levně vykoumat.
Uživatelský avatar
Standa
Site Admin
 
Příspěvky: 571
Obrázky: 138
Registrován: pátek 02 únor 2007, 07:55
Bydliště: Jižní Plzeňsko

Re: GPS navigace

Příspěvekod Gwynbleidd » neděle 28 únor 2010, 19:06

Já používám jako navigaci Nokii N95 8GB, mám v ní software a mapy Garmin. Jsem s ní nadmíru spokojený(zatím provozuju jen v autě), jediné co člověk musí, tak počítat s tím, že když je v mobilu nahraných více map najednou, tak je trochu zpožděný, ale jen mírně. N95 má anténu pro GPS pod klávesnicí, proto musí být při navigaci v otevřeném stavu a na to se žádné pouzdro neprodává (krom MDA držáký na přední sklo auta, což je na dominu na ...), takže jsem si ve zbytku zkouškového období vyrobil z měděného plechu, plexiskla a koženky ze staré "buzer" tašky pouzdro, ale ještě jsem ho nezkoušel. Tak uvidím.

Foto:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek

Postup výroby:
Snýtoval jsem plechovou "vaničku" do které jsem následně ve střech řadách po celém obvodu vyvrtal cca R0,5 mm dírky s rozestupem 5 mm. Vaničku jsem obšil koženkou a suchým zipem, do horní části přišrouboval dřevěný "schodek", který tvoří podpěru otevřenému displayi a všil výstelku z vytvarovaného molitanu obšitého látkou.
Horní část krytu je udělaná s 2mm plexiskla do kterého je vyřezaná díra nad klávesnici (kvůli signálu) a opět vyvrtaná dookola řada děr kvůli šití koženky, ke které je přišita opačná část suchého zipu.
K motorce je to celé přidělané 8mm závitovou tyčí, která je všroubovaná do nějakých pozink. konzol co jsem koupil v železářství a dolním koncem opřené o hrazdu.

Nevypadá to moc hezky, ale snad to bude fungovat, holt nejsem moc kutil. Na fotkách je to křivě nasazené, protože se mi nechtělo vytahovat klíč.

Napájené to bude ze zásuvky, kterou jsem přidělal s nějakým snad vodotěsným vypínačem co jsem našel doma. Celé jsme to připojil přes pojistku přímo na baterii a přidělal na ten suchý zip co je na levém plastu pod řidítkama. Předevčírem sem se byl projet a nespadlo to, tak to snad vydrží i na ostro.
Uživatelský avatar
Gwynbleidd
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 162
Obrázky: 23
Registrován: středa 21 říjen 2009, 07:47
Bydliště: Trojannovice

Další

Zpět na Vaše postřehy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků

cron