Úvaha nad povinném ručení...

Užitečné rady, o kterých byste měli vědět - silniční zákon, první pomoc, dopravní předpisy v okolních státech, apod.

Úvaha nad povinném ručení...

Příspěvekod Jarda315 » pátek 18 srpen 2006, 20:27

Čas pádí jak splašený kůň, a i já se začínám zajímat o volbě mota. Samo že mám moto, ale uvažuji o moto s SPZ. :lol:
Před koupí moto, je asi na místě, uvažovat o využití, vašich schopnostech, a také i o povinném ručení. Jak z názvu tohoto pojištění vyplývá, je povinné, a tudíš se platí, ať jezdíte nebo ne - mimo uložení značky v depozitu.

Takže než pustíte uzdu vašich představ, koukněte se na tarif povinného ručení, abyste nebyli překvapeni jeho výší. Údaje jsou od ALLIANZ
a platí pro rok 2006. Ceny jsou pro střední kategorii (21-40).

do 50ccm - 283,-
50-350ccm - 666,-
350-500ccm - 2018,-
nad 500ccm - 2581,-

U ostatních pojišťoven to bude obdobné, takže mě prosím nechytejte za slovíčka, že tam to mají o 50,- levnější.
Takže přeji šťastnou volbu a co nejméně poruch.

Ještě jsem našel dobré stránky - http://www.povinne-ruceni.com - :_OK:
Uživatelský avatar
Jarda315
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 148
Obrázky: 10
Registrován: středa 31 květen 2006, 17:48
Bydliště: okr.Havlíčkův Brod

na dobu určitou

Příspěvekod Pecold » středa 01 listopad 2006, 07:31

Nevím jak moc je to v zimě, když nejezdím povinné, ale já mám u pojišťovny smlouvu na dobu určitou ( 1.4. - 31.9. ) a nikam nic neodevzdávám.
Pecold
 
Příspěvky: 50
Registrován: pondělí 28 srpen 2006, 11:07
Bydliště: Meziboří, Strážek

Příspěvekod Hoka » středa 01 listopad 2006, 11:21

Platil jsem pojištění u ČPP od 20.6. do 20.10 2006 stálo to necelých 8OO Kč značka nemusí nikam do depozita a zjara si ho udělám dřív tak od konce dubna. Stojí tak 200 Kč měsíc. A možná bude časem nějaký bonus.
Hoka
 

Příspěvekod Jarda315 » sobota 04 listopad 2006, 11:22

Abych Vás uvedl trochu do obrazu, trochu jsem zapátral po tom pojištění.

*******************************************
Podle zákona o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla §1 odst. 2, musí být každé vozidlo které je registrováno, a vyskytuje na pozemní komunikaci (dálnice, silnice, místní komunikace a účelová komunikace s výjimkou účelové komunikace, která není veřejně přístupná) pojištěné u některého z členů ČKP.

Pokud vozidlo neprovozujete a nechcete platit pojistné, tak jste povinni jej odstavit, aby se nenacházelo na veřejně přístupné komunikaci. Nepojištěné vozidlo umístěte: do garáže, na soukromý, veřejnosti nepřístupný pozemek apod.

Dále je nutné učinit tzv. depositum. To znamená, odevzdat RZ či SPZ vozidla a OTP u orgánu evidence vozidel (Obecní úřad obce s rozšířenou působností). Tyto kroky by měly být učiněny do 7 dnů ode dne zániku pojištění odpovědnosti.

Vyřazení vozidla z evidence může být pouze dočasné a lze jej obnovit. Na žádost vlastníka silničního vozidla ukončí úřad evidence režim dočasného vyřazení. Vlastník vozidla je povinen k žádosti přiložit doklady o splnění podmínek pro provoz vozidla na pozemních komunikacích. Obecní úřad obce s rozšířenou působností pak vlastníkovi vozidla vrátí osvědčení o registraci vozidla a tabulku s přidělenou registrační značkou a tyto skutečnosti vyznačí v technickém průkazu vozidla a v registru silničních vozidel.

Za vyřízení žádosti o dočasné či trvalé vyřazení silničního vozidla z registru vyžaduje příslušný orgán evidence vozidel poplatek ve formě kolkové známky ve výši 100 Kč.

Za provozování vozidla bez platné a účinné smlouvy o pojištění odpovědnosti hrozí nemalé pokuty a to i v případě, že nezpůsobí provozovatel vozidla v daném období škodu.
*******************************************

Takže pozor!!!
Uživatelský avatar
Jarda315
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 148
Obrázky: 10
Registrován: středa 31 květen 2006, 17:48
Bydliště: okr.Havlíčkův Brod

Ručení

Příspěvekod Pecold » čtvrtek 23 listopad 2006, 08:51

Po přečtení článku

http://www.jawamania.info/users/userdet ... eid=174140

jsem tu značku dal tedy radši do depositu. Ačkoliv jsme včera v novinách četl, že společný registr pojišťoven zatím neexistuje. Ale bude v činnosti od příštího roku.
Pecold
 
Příspěvky: 50
Registrován: pondělí 28 srpen 2006, 11:07
Bydliště: Meziboří, Strážek

Příspěvekod Jarda315 » čtvrtek 23 listopad 2006, 08:54

Jojo, dobrej článek - měl jsem pravdu :D .
Uživatelský avatar
Jarda315
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 148
Obrázky: 10
Registrován: středa 31 květen 2006, 17:48
Bydliště: okr.Havlíčkův Brod

Příspěvekod Barthez » pondělí 29 leden 2007, 20:00

koukal jsem po internetu po nějakým tom povinným ručení a nejlíp mě vychází ČSOB pojišťovna.. :wink: Na domíka na celej rok to tam vyjde zhruba na 1800 kč.. Což je podle mě super cena..
Barthez
 
Příspěvky: 22
Registrován: středa 24 leden 2007, 18:55
Bydliště: Skalice nad Svitavou

Příspěvekod martin » úterý 30 leden 2007, 16:49

Já sem ho včera uzavřel u ČPP za 1690 na rok. Mám v tom bonus
martin
 

Příspěvekod Jarda315 » středa 31 leden 2007, 02:11

To je dobrá cena :_OK:
Uživatelský avatar
Jarda315
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 148
Obrázky: 10
Registrován: středa 31 květen 2006, 17:48
Bydliště: okr.Havlíčkův Brod

Příspěvekod Standa » pátek 02 únor 2007, 10:21

Já mam pojištění u Generali a s bonusem(80měsíců) jsem na necelých 1800kč.
A vychází mi to levněji, než když mi nábízeli jiné pojišťovny pojištění jen na určité měsíce v roce! A pro ty co dávaj značky do depa pozor 150kč když je tam dáte a 150Kč když je vyzvednete,když připočtete cestu na úřad a strávený čas sundáním značky tak si myslím že se to nevyplatí.. Ale nechci nikoho odrazovat!
Uživatelský avatar
Standa
Site Admin
 
Příspěvky: 571
Obrázky: 138
Registrován: pátek 02 únor 2007, 07:55
Bydliště: Jižní Plzeňsko

Příspěvekod Hoka » pátek 02 únor 2007, 17:46

Vážený pane Kašpare,

dovolte, abychom odpověděli na Váš dotaz informovali Vás a ubezpečili Vás, že v případě uzavření Sezónního pojištění (pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla) skutečně není potřeba registrační značku vozidla ukládat do depozitu.

SEZÓNNÍ POJIŠTĚNÍ - pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla (povinné ručení)

- pojistná smlouva se sjednává na dobu neurčitou s pravidelně se opakujícím se pojistným obdobím každým rokem, ve kterém je pojištění platné

(pojistná smlouva povinného ručení uzavřena jako Sezónní pojištění kryje pouze rizika pojištění spojená s časovým úsekem vymezeným v pojistné smlouvě. Mimo tento časový úsek nejste pojištěn, i přesto, že je k tomuto pojištění vydáván doklad o pojištění na dobu neurčitou)

- možnost výběru a určení si měsíců nebo sezóny v roce, ve které bude pojištění platné

- vše bez nutnosti ukládání registrační značky do depozitu v období mimo platnost pojištění

(výše uvedené je však podmíněno a z následujícího vyplývá, že podpisem pojistné smlouvy Sezónního pojištění vzniká závazek, že mimo časový úsek, který je stanoven v pojistné smlouvě, nebude předmětné pojištěné vozidlo využíváno a Vy nebudete s tímto vozidlem účastníkem silničního provozu)

Budou-li dodrženy výše uvedené podmínky nevystavujete se v žádném případě jakékoliv pokutě.

V případě, že byste měl jakékoliv další dotazy, neváhejte nás kontaktovat na naší klientské lince: 841 444 555 nebo znovu na e-mailové adrese: pojistovna@cpp.cz

S přáním hezkého dne

Jana Sousedíková
Klientské centrum

Česká podnikatelská pojišťovna, a.s.
Budějovická 5
140 21 Praha 4
klientská linka: 841 444 555
fax: 261 022 512
e-mail: pojistovna@cpp.cz
www.cpp.cz



--------------------------------------------------------------------------------

Chraňte to nejcennější - ŽIVOTNÍ POJIŠTĚNÍ u ČPP pro Vás a
Naposledy upravil Hoka dne pátek 02 únor 2007, 19:57, celkově upraveno 2
Hoka
 

Příspěvekod Hoka » pátek 02 únor 2007, 17:50

Takhle mi odpověděla ČPP na můj dotaz k sezonnímu pojištění a k uložení do depozita. Dali mi to písemně tak nevím co si o tom mám myslet.
Hoka
 

Příspěvekod Jarda315 » neděle 04 únor 2007, 15:23

Dobrá zpráva :_OK: .
Určitě to někdo prověří - momentálně mám uzavřeno pojištění, a bude končit až někdy v srpnu, takže pak bych to šel zjišťovat.
Uživatelský avatar
Jarda315
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 148
Obrázky: 10
Registrován: středa 31 květen 2006, 17:48
Bydliště: okr.Havlíčkův Brod

Příspěvekod Enix » pátek 09 únor 2007, 16:22

Tady je jeden docela šikovnej odkaz, možná znáte a kdyby ne, tak: www.povinne-ruceni.com. Funguje spolehlivě a je pravidelně aktualizován.
Enix
 

Příspěvekod steag » neděle 11 únor 2007, 13:46

Nazdar lidičky tak na domina je od noveho roku pojistne nad 3899Kč u ČPP, vim to jiste pač sem si byl sjednad na Dominu a tak sem šel radši do Kooperativy tam sem dal 2600 bez bonusu :D tak nejak nevim no.
steag
 

Další

Zpět na Rady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron