Nejede - zapalování

Užitečné rady, o kterých byste měli vědět - silniční zákon, první pomoc, dopravní předpisy v okolních státech, apod.

Nejede - zapalování

Příspěvekod Gwynbleidd » pátek 05 srpen 2011, 12:17

Zdar chlapi. Mám problém, motorka mi ráno začla blbě startovat, nakonec chytla, ale když jsem ji po dojetí do obchodu vypnul tak zas, pak znova, dojel jsem 45 km do Ostravy a šlus, tam už nenaskočila vůbec a ani neházela jiskru (aspoň nešla na poledním slůnku vidět). Rozebral jsem kabeláž od chcípáku a zkusil svíčku a objevil čudné chování - když zmáčknu startér hodí asi 2 jiskry, pak nic a až startér vypnu hodí zase tak cca 2 jiskry než se motor dotočí. Nevíte jestli je to normální chování, nebo v čem je závada? Když po startéru jen ťuknu tak naskočí na ty dvě první jiskry a běží. Na ty dvě poslední prdne jakoby chtěla naskočit, ale už to nestihne. Takže chyba je asi jen v tom zapalování, nevíte čím to může být? Nějajá chyba v CDI? Nebo v kabeláži, dobíjení, cívce?
Uživatelský avatar
Gwynbleidd
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 162
Obrázky: 23
Registrován: středa 21 říjen 2009, 07:47
Bydliště: Trojannovice

Re: Nejede - zapalování

Příspěvekod Renegade » pátek 05 srpen 2011, 13:18

Bouchni s CDI o zem... třeba je to ono... už jsem se s tím setkal ... ale může to dělat víc věcí... musíš je proměřit... :-bay
Uživatelský avatar
Renegade
 
Příspěvky: 191
Registrován: pondělí 24 březen 2008, 10:32
Bydliště: Miroslav 67172

Re: Nejede - zapalování

Příspěvekod MonteCristo » pondělí 04 červen 2012, 16:49

Sorry za nevzdelanost, ale jak to CDI, co s nim mam trisknout o zem, vlastne vypada? Pokrocile hledani mi pod "CDI" nic nevrati, nevim jak se to rekne cesky a ten obrazek v anglickem navodu v pdf formatu je hodne nejasny.
Predem dik za info popripade obrazek. :w1/:
Uživatelský avatar
MonteCristo
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 24
Obrázky: 4
Registrován: čtvrtek 21 duben 2011, 10:34
Bydliště: Lažánky BO

Re: Nejede - zapalování

Příspěvekod MonteCristo » středa 25 červenec 2012, 10:16

Tak zase: patnáct minut pokusů o start a Doncek ani škyt. Tak si říkám, že nastal čas na "Rengadeho manévr" třísknout CDI o zem.
Z fotky mi nebylo úplně jasné, co to přesně je, ale nakonec jsem to identifikoval. Pravý plast musel samozřejme dolů a to CDI je černá krabička asi tak 10x5x2cm obehnaná gumovým obalem a nasunuta na plechovém držáku, jdou do toho dva konektory, celkem asi 6 drátů. Né že bych to vrhl proti betonu nějak drasticky, de facto jsem s tím párkrát klepl o zem. Když už jsem měl odstrojenou mašinu, tak jsem pro jistotu sundal i karbec (poučen radami z tohoto fóra) a vyčitil ho. Nic nekalého jsem v něm neobjevil, tlakový vzduch nemám, tak jesm ty trysky profoukl jen přes hubu.
No a sotva jsem namontoval nádrž, na jediné brnknutí to chytlo :hura:
Faktem je, že jsem ještě dobil baterku a dofoukl kola :wink: Ale mám intenzivní doem, že to bylo to tím CDI.
Uživatelský avatar
MonteCristo
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 24
Obrázky: 4
Registrován: čtvrtek 21 duben 2011, 10:34
Bydliště: Lažánky BO

Re: Nejede - zapalování

Příspěvekod Gwynbleidd » středa 25 červenec 2012, 20:22

Mně to taky jednou blblo a musel jsem si dovézt motku na vozíku, doma jsme hledal závadu a nakonec nebylo třeba s ničím třískat o zem, ale prásknout po tom 19-kou klíčem a jelo to :-)
Uživatelský avatar
Gwynbleidd
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 162
Obrázky: 23
Registrován: středa 21 říjen 2009, 07:47
Bydliště: Trojannovice

Re: Nejede - zapalování

Příspěvekod Pruduch » úterý 09 říjen 2012, 12:05

Musím se v tomto threadu podělit o čerstvou zkušenost. Předevčírem jsem chytil průtrž mračen a motorka přestala jet. Kuckání, zdechnutí, po nějaké době opět motor jakžtaž běžel, dojezd domů byl očistec. Po rozebrání jsem zjistil, že v místě kde je přidělaná zapalovací cívka zřejmě lempl dělník v Itálii natočil šroub pod kterým je uzemňovací oko zapalování, přes závit. Šroub se mu jevil jako dotažený, prostě dál už nešel, ale oko pod hlavou plandalo. Muselo to být až od nova (z fabriky), protože to očko ten šroub jiskřením čistě nařízlo do poloviny průměru. Řez jak od pilky na železo. Najeto motorka má jen asi 13.000, takže nepředpoládám že by se v tom minulej majitel vrtal. Tím by se vysvětlilo i občasné kucknutí nebo zdechnutí na volnoběh, které je často považováno za běžnou vlastnost těchto motorek. Takže kromě kontaktu bočního stojánku mohou majitelé kuckajících domíků zaměřit svou pozornost i na toto místo. Protože za sucha ani za normálního deště se to neprojevovalo nijak fatálně, až když se tento "spoj" obalil dostatečným množstvím prachu a vody, tak to teprve jiskřilo všude kolem.

Obrázek
Obrázek
Pruduch
 
Příspěvky: 99
Obrázky: 2
Registrován: pondělí 30 červen 2008, 17:27

Re: Nejede - zapalování

Příspěvekod rastakvajanasta » úterý 09 říjen 2012, 13:25

Huh, no ty kokos, taliáni lemplovatý :_bad: Každopádně gratulace k odhalení závady a díky za dobrou radu pro všechny ostatní.
Uživatelský avatar
rastakvajanasta
Moderátor
 
Příspěvky: 878
Obrázky: 40
Registrován: sobota 03 listopad 2007, 22:45
Bydliště: Příbramsko

Re: Nejede - zapalování

Příspěvekod MonteCristo » neděle 21 červenec 2013, 14:14

Kluci pomóóóc. Popíšu, co se mi na každé jízdě stává: Uprostřed jízdy najednou otáčkoměr padne na nulu a tím pádem jsem v pr*. Dneska mi to ten můj mezek udělal na 10-ti kilometrech asi 4x, což znamenalo konec výletu, neboť i parťák má jenom jednu trpělivost. Popíšu lépe příznaky, podle kterých by možná někdo věděl poradit jak na to. Stopou by mohl být ten otáčkoměr. Pokud mi např. za jízdy dojde benzín a musím přepínat na rezervu, tak motor sice chcípá, ale otáčkoměr ukazuje. Ale to co chci popsat je stav náhlé smrti v určitém elektrickém okruhu. Startér vesele točí motorem, kontrolka neutrálu svítí, světlo svítí, ale motor se nechytá. Zatím se vždy tak do dvou až deseti minut mašina umoudřila a pak najednou chytla, ale to uznáte, že takhle se nedá žít. :_NO: A toto mi doncek ve větší či menší míře dělá prakticky celou dobu, co ho mám.

Měl jsem tu mašinu rozebranou několikrát, CDI plesknuté o zem, všechny dostupné kontakty jsem prostříkal, kostra zkontrolovaná, vše OK. Pak jsem měl nějakých 400 až 500 km bez tohoto jevu, ale nějaké zárodky to musely přežít a domnožit se. :twisted: :twisted:
Předpokládám, že kvůli tomu otáčkoměru můžeme vyloučit karbec, airbox a podobné neelektrické věci.
Kdyby byl problém ve vysokonapěťovém okruhu (svíčka, cívka, faja...) tak by ten otáčkoměr ukazoval. Čučím do elektro schématku, ale nejsem chytřejší.
Nemáte někdo ještě nějaký poslední nápad, než tu, jinak motoricky suprovou mašinu, hodím ze skály? :please:
Uživatelský avatar
MonteCristo
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 24
Obrázky: 4
Registrován: čtvrtek 21 duben 2011, 10:34
Bydliště: Lažánky BO

Re: Nejede - zapalování

Příspěvekod rastakvajanasta » neděle 21 červenec 2013, 14:45

Snad jedině špatný CDI, otáčkoměr bere signál z něj. Vyzkoušet jiný z jinýho dominatora nebo koupit přes net nějakou náhradu (ignitech to snad vyrábí...) - když to pomůže, necháš si ho, když ne, můžeš ho do 14ti dnů bez důvodu vrátit, vyhodíš prachy jenom za poštovný. Mrkni na tohle.
Uživatelský avatar
rastakvajanasta
Moderátor
 
Příspěvky: 878
Obrázky: 40
Registrován: sobota 03 listopad 2007, 22:45
Bydliště: Příbramsko

Re: Nejede - zapalování

Příspěvekod richardH » pondělí 22 červenec 2013, 07:30

Pokud se to projevuje "náhlým výpadkem v síti" nemusí být CDI nutně KO. Může být studeňák v CDI. Někde na fóru (možná dokonce i tady ale jistý si nejsem) jsem četl o podobné závadě. Borec tam psal, že jeho tatík šikula rozebral CDI a byly tam studeňáky, které přeletoval. Takže v tomto případě ušetřených cca 3500Kč.
Uživatelský avatar
richardH
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 124
Obrázky: 31
Registrován: čtvrtek 06 listopad 2008, 20:38

Re: Nejede - zapalování

Příspěvekod MonteCristo » pátek 02 srpen 2013, 18:28

Vzhledem k výše uvedeným vrtochům v zapalování mám teď mašinu u borca, který si myslí, že kápl na příčinu: pulse generator (v angl. manuálu kapitola IGNITION SYSTEM str. 17-4). Předpokládám, že se jedná o snímač polohy klikovky.
Borec hlásí, že jak se mašina zahřeje, tak na tomto čidle je podstatně vyšší odpor, než těch 420 až 520 ohmů, než jak se uvádí v manuálu. Jenomže tam to je při 20°C/68°F, takže je možné, že je normální, že u zahřáté mašiny je to "podstatně víc". Měří se to na 2-pinovém konektoru který se nachází v blízkosti klaksonu.
Nemáte s tím někdo zkušenost kolik ohmů to ukazuje za provozní teploty, popřípadě kde se ta součástka dá sehnat?
Na partsdepot.cz to nejsem schopen najít. :(


A jinak v tom manuálu se to dělí podle modelu - jedno schéma je pro modely AR, G, 2G, SD a druhé pro ostatní.
Jak mám zjistit svůj model? Ve velkém techničáku údaj "model" chybí, ale je tam uveden TYP: RD02.
Vylučovací metodou bych měl spadat do EXCEPT AR, G, 2G, SD MODEL, ale to pouze za předpokladu, že pod pojmem Typ soudruzi na DI mysleli Model. Má v tom někdo jasno? Dík
Uživatelský avatar
MonteCristo
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 24
Obrázky: 4
Registrován: čtvrtek 21 duben 2011, 10:34
Bydliště: Lažánky BO

Re: Nejede - zapalování

Příspěvekod MonteCristo » čtvrtek 08 srpen 2013, 16:44

rastakvajanasta píše:Snad jedině špatný CDI, otáčkoměr bere signál z něj. Vyzkoušet jiný z jinýho dominatora nebo koupit přes net nějakou náhradu (ignitech to snad vyrábí...) - když to pomůže, necháš si ho, když ne, můžeš ho do 14ti dnů bez důvodu vrátit, vyhodíš prachy jenom za poštovný. Mrkni na tohle.


Dík, zkusím tuto stopu. Už jsem si s nimi vyměnil dva maily. Ale zatím jsem nezískal dojem, že by nabízeli možnost vrátit zboží do nějaké lhůty. Zeptal jsem se jich v dalším napřímo, ale už přes týden jsu bez odpovědi.
Na jejich stránkách jsem se nedopracoval k žádným obchodním podmínkám.
Odkud máš tuto informaci? Dík
Uživatelský avatar
MonteCristo
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 24
Obrázky: 4
Registrován: čtvrtek 21 duben 2011, 10:34
Bydliště: Lažánky BO

Re: Nejede - zapalování

Příspěvekod rastakvajanasta » čtvrtek 08 srpen 2013, 18:15

MonteCristo píše:
Odkud máš tuto informaci? Dík


Z novely Občanskýho zákoníku...

konkrétně č. 367/2000 Sb., § 53, odst. 6
Uživatelský avatar
rastakvajanasta
Moderátor
 
Příspěvky: 878
Obrázky: 40
Registrován: sobota 03 listopad 2007, 22:45
Bydliště: Příbramsko

Re: Nejede - zapalování

Příspěvekod MonteCristo » pondělí 26 srpen 2013, 21:26

Tak jsem to nakonec riskl a koupil nové CDI z http://www.Ignitech.cz (cca 3500,-, dík Rasťo za tip). Zrovna jsem se trefil do období dovolených, tak dva týdny trvalo, než mi vůbec odpověděli.
No, takže mašina zatím jezdí, na 45 ujetých km ani jeden incident, tedy jsem plný optimismu :D :_OK:

Z čehož mi vychází poznatek, že pokud třískání s CDI přinese nějaký dočasný výsledek, tak už je stejně na průser zaděláno a v budoucnosti lze očekávat potíže záludného charakteru.

Jestli by někdo měl zájem o to "polofunkční" CDI třeba na opravu (kdesi tady kdosi psal, že to nějak otevřel - ale je to zatavené, tak asi rozřízl?- přeletoval všechny kontakty, a vesele to pak jezdilo :wink: ), tak to klidně pošlu grátis.
Ale je to pro model 1991, samotné CDI má označení CI554A a toto zajímalo borca z Ignitechu, tedy jestli to má na konci to Á-čko anebo ne. Novější Domina tam už údajně měli něco lehce pozměněné, prý ještě další kontakt na čidlo stojanu.
To jsem si myslel, že to mám nějakým předchůdcem vyblokované, ale třeba tam to čidlo ani nikdy nebylo...

Každopádně radost obrovská, snad ještě počasí vydrží :-bay
Uživatelský avatar
MonteCristo
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 24
Obrázky: 4
Registrován: čtvrtek 21 duben 2011, 10:34
Bydliště: Lažánky BO

Oprava CDI

Příspěvekod Domes NX 650 » středa 18 září 2013, 09:40

Caute vsem,nekde jsem tu cetl(uz to nemuzu najit) ze tady nekdo psal opravu ridici jednotky-mam problem co se tady porad objevuje nejede poklepu cdi a valim dal ale jednou uz treba doklepu tudis se ptam jestli se nekdo nepokousel o opravu-podle mne je tam jen spatnej studenej spoj a za skousku nic nedam nez davat 3500 z ignitechu :? zpravit to neni problem ale jak se do teho dostat :?: poradi nekdo?

Přesunuto. Pročti příspěvky výše a příště hledej líp :-bay moderátor Rasta
Domes NX 650
 
Příspěvky: 24
Obrázky: 7
Registrován: pondělí 02 září 2013, 20:59
Bydliště: Kosek od Litovle

Další

Zpět na Rady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron