Výměna brzdových destiček

Užitečné rady, o kterých byste měli vědět - silniční zákon, první pomoc, dopravní předpisy v okolních státech, apod.

Výměna brzdových destiček

Příspěvekod premeCZEk » sobota 06 květen 2017, 17:29

Ahojte,
jsem amatér který se snaží vyměnit si brzdové destičky, ale hned mě dost potrápilo roztažení tak, abych tam nacpal nové destičky a brzdový kotouč. Při pokusech o roztažení přes staré destičky a páčení šroubovákem se mi stalo, že mi vypadlo jakési kolečko z jednoho pístu (viz obrázek). Může mi někdo pomoci, co se mi to přihodilo, jak to opravit, případně co mě čeká?

https://monosnap.com/file/4JI75lUIbT2tr ... 6BOUBNOTAu

Díky za pomoc.
premeCZEk
 
Příspěvky: 5
Registrován: pátek 23 říjen 2015, 15:15

Re: Výměna brzdových destiček

Příspěvekod Wáca » neděle 07 květen 2017, 00:08

To nic není, je myslím jen kvůli teplotě od destiček, nalep to něčím a hotovo. Jinak pístky to chce očistit než je zamáčkneš zpátky ;-)
Uživatelský avatar
Wáca
 
Příspěvky: 662
Obrázky: 0
Registrován: pondělí 31 srpen 2009, 12:21
Bydliště: Liberecký kraj

Re: Výměna brzdových destiček

Příspěvekod premeCZEk » neděle 07 květen 2017, 09:08

A očistit jak a kde? Mám koupený čistič brzd, ale úplně nevím. Co jsem se dočetl, tak tím čističem kotouč a destičky po manipulaci.Děkuju
premeCZEk
 
Příspěvky: 5
Registrován: pátek 23 říjen 2015, 15:15

Re: Výměna brzdových destiček

Příspěvekod Wáca » pondělí 08 květen 2017, 05:31

Vysunout pístky (ale ať nevypadnou) a očistit od bordelu třeba tím omašťovákem, pokud tam bude hodně bordelu přilepenýho, tak jemným šmirglem přejet dokola. Já než je zatlačím, tak očistím a máznu WDčkem ať to klouže a pak odmastím ;-)
Uživatelský avatar
Wáca
 
Příspěvky: 662
Obrázky: 0
Registrován: pondělí 31 srpen 2009, 12:21
Bydliště: Liberecký kraj

Re: Výměna brzdových destiček

Příspěvekod peca » úterý 09 květen 2017, 13:57

Tak tak, jemným smirkem (třeba 1200) obrůsit bordel z povysunutého pístku (pokáď nejde setřít hadrů), očistit (stačí hadra), nečím přimáznůt (ideálně třeba silikon.olejem) ať se ti nehrnů gumy, zatlačit pístky, očistit přebytečné mazivo ať pak nechčije po destičkách (opět stačí hadra). Odmašťovač nech až na desky a kotůče.
peca
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 358
Obrázky: 102
Registrován: sobota 04 červen 2011, 22:43
Bydliště: kyjovsko


Zpět na Rady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron