Vibrace po zahřátí

Užitečné rady, o kterých byste měli vědět - silniční zákon, první pomoc, dopravní předpisy v okolních státech, apod.

Vibrace po zahřátí

Příspěvekod tomlupen » čtvrtek 27 červenec 2017, 14:59

Dobrý den, ahoj!

Mám Dominator 1999, naj. 38000 km. Koupeno od známého, výměny oleje i potřebný servis v minulosti zaručeny. Mám ho týden, takže objevuji.
A objevil jsem. Vibrace.
Zdá se mi, že se objevují po zahřátí motoru. Do té doby samozřejmě motorka vibruje, ale v rámci toho, jak si představuju, že by 650 jednobuch vibrovat měl. Popíšu situaci, za které se objevuje.

Vyjel jsem za město, trochu kopce, zatáčka za zatáčkou. 12km všechno dobré. Odbočím na polní cestu, cca 5km lehký offroad. 2. - 3. kvalt, okolo 3-5 tis. otáček. Po návratu na silnici cítím mnohem silnější vibrace, které trvají až do konce jízdy (cca 50km). Po zastavení na kafe se na chvíli uklidnily, ale cca po 2 minutách byly zase zpět. Proto podezření, že jde o spojení s teplotou motoru. Ty vibrace jsou poměrně silné, brní ruce i nohy, na volnoběh "zvoní" celá motorka. Při vymáčknutí spojky vibrace ustanou. Zdá se, že motorka při brždění motorem lehce cuká. Poslech motoru při "normálním stavu" bez nálezu (poslouchal ho p. Suchý, enduro mechanik)
Na stejné trase ozkoušeno 2krát, vždy se objeví po "offroadu".

Otázka: Je normální, že motorka začne vibrovat až po zahřátí? Nebo jde o závadu?

Jinak díky všem, kdo tvoří tuto komunitu. Je super vědět, že se mám kam obrátit s problémem i hledání parťáků na vyjížďku.
tomlupen
 
Příspěvky: 4
Obrázky: 1
Registrován: pondělí 24 červenec 2017, 09:16
Bydliště: Hradec Králové

Re: Vibrace po zahřátí

Příspěvekod rastakvajanasta » pátek 28 červenec 2017, 12:40

Ahoj a vítej. Je to divný. Snad se ozve někdo z královehradecka, doporučoval bych se sejít s jiným Dominatorem a porovnat. Vibrace tam samozřejmě jsou, je to jednobuch, ale že by se měnily dle teploty motoru, o tom nevím, normálně se mění jen podle otáček :wink:
Uživatelský avatar
rastakvajanasta
Moderátor
 
Příspěvky: 878
Obrázky: 40
Registrován: sobota 03 listopad 2007, 22:45
Bydliště: Příbramsko

Re: Vibrace po zahřátí

Příspěvekod peca » pátek 28 červenec 2017, 21:46

Divný hlavně je že po vymáčknutí spojky to přestane. ???
peca
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 358
Obrázky: 102
Registrován: sobota 04 červen 2011, 22:43
Bydliště: kyjovsko

Re: Vibrace po zahřátí

Příspěvekod tomlupen » sobota 29 červenec 2017, 00:35

Tím myslím, že když jedu a zmáčknu spojku, vibrace ustanou. Respektive ve volnoběhu nejsou tak znát. Chtěl jsem tím říct, že ty vibrace nejdou např. od zadní gumy, protože ta se točí furt stejně rychle, ať pod plynem, nebo na volnoběh...

Dnes jsem se byl projet a začínám si říkat, jestli už to není síla sugesce. Vibruje to jako blázen, to jo, ale možná je to tak normální. Bohužel, jak už tu zaznělo, to nezjistím, dokud nesednu na cizího Dominatora...
tomlupen
 
Příspěvky: 4
Obrázky: 1
Registrován: pondělí 24 červenec 2017, 09:16
Bydliště: Hradec Králové

Re: Vibrace po zahřátí

Příspěvekod Zvapi » středa 02 srpen 2017, 09:16

Ahoj,
Hlásím se o projížďku a porovnání (mám poslední model jako ty). Já třeba jezdil na velké moto jen v autoškole na CBF500 a po usednutí na jednobuch jsem taky měl strach, že z něj všechno opadá. Můžem se projet - po 12.8. - vracím se z Polska. Jo a jsem z Jičína :wink:
Uživatelský avatar
Zvapi
 
Příspěvky: 4
Obrázky: 5
Registrován: pátek 24 říjen 2014, 08:20
Bydliště: Jičín

Re: Vibrace po zahřátí

Příspěvekod tomlupen » čtvrtek 03 srpen 2017, 20:36

Ahoj!
Díky za ozvání se. Jezdím tam k vám do Ráje docela často a rád. Takže poslečná vyjížďka je bezva nápad a rád se jí chytnu.

Ovšem těsně se mineme – 13. 8. odlétám na měsíc do Kazachstánu.

Můj kontakt je:
lupinek.tomas *zavináč* gmail.com
732***302***292

Budu rád, když jakkoliv napíšeš a po 8. září vyrazíme!
tomlupen
 
Příspěvky: 4
Obrázky: 1
Registrován: pondělí 24 červenec 2017, 09:16
Bydliště: Hradec Králové


Zpět na Rady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník