Nedava iskru

Užitečné rady, o kterých byste měli vědět - silniční zákon, první pomoc, dopravní předpisy v okolních státech, apod.

Nedava iskru

Příspěvekod djejsy » pátek 11 srpen 2017, 13:05

Zdravim, chalani mam taky problem ze Domik mi stal na dvore pod celtou asi mesiac a pol a teraz ked som ho chcel nastartovat tak ani tuk. Vybral som sviecku a zistil ze nedava iskru, tak som sviecku tal prec a namiesto nej som do fajfky strcil klinec ale ajtak nedava iskru. Cize problem bude niekde inde a ja Vas tymto chcem poziadat o radu kde mam hladat chybu alebo co mam merat resp. z akymi hodnotami.

Dakujem za rady.
djejsy
 
Příspěvky: 7
Registrován: neděle 29 leden 2017, 18:07

Re: Nedava iskru

Příspěvekod ddusann » pátek 11 srpen 2017, 17:54

Zkus vymenit fajfku, kabel k fajfce. Podivej se po pojistkach a kontaktech. I kostru zkontrolovat... kdyztak CDI...
ddusann
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 89
Obrázky: 7
Registrován: sobota 02 srpen 2008, 15:31

Re: Nedava iskru

Příspěvekod rastakvajanasta » pátek 11 srpen 2017, 20:03

Zkontroluj taky tlacitko chcipani motoru.
Uživatelský avatar
rastakvajanasta
Moderátor
 
Příspěvky: 878
Obrázky: 40
Registrován: sobota 03 listopad 2007, 22:45
Bydliště: Příbramsko

Re: Nedava iskru

Příspěvekod ddusann » pátek 11 srpen 2017, 22:06

Rasta: ale to by netocilo, ne?
ddusann
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 89
Obrázky: 7
Registrován: sobota 02 srpen 2008, 15:31

Re: Nedava iskru

Příspěvekod djejsy » sobota 12 srpen 2017, 10:54

Chlapi tak tlacitko som skontroloval a je v poriadku. A skusal som merat CDI ze ked stlacim Start tlacitko ci CDI posle impulz do inducky a posiela ale z inducky mi vychada len par voltov a ja si myslim ze by to mali byt stovky ak nie tisice nie ? Moze byt vadna indukcna cievka ?
Edit: uz som si isty ze je indukcna cievka v tahu lebo az teraz ma napadlo premerat ju medzi pólmi a pípa mi cize je v skrate...
djejsy
 
Příspěvky: 7
Registrován: neděle 29 leden 2017, 18:07

Re: Nedava iskru

Příspěvekod rastakvajanasta » neděle 13 srpen 2017, 09:32

ddusann píše:Rasta: ale to by netocilo, ne?

Muj dominator s chcipakem na off normalne toci, akorat prave nedava jiskru. Myslim ze takhle to ma vetsina doncku, netvrdim, ze vsichni.
Uživatelský avatar
rastakvajanasta
Moderátor
 
Příspěvky: 878
Obrázky: 40
Registrován: sobota 03 listopad 2007, 22:45
Bydliště: Příbramsko

Re: Nedava iskru

Příspěvekod djejsy » pátek 25 srpen 2017, 10:53

No takze po precitani fora som skusil ten specialny manever z CDI (hodit par krat o zem) a moto uz zas davala iskru. Tak som vsetko zlozil a motorku nastartoval bez nejakych problemov. Od stastia ze ide ako predtym som sa vybral na vylet a isla v pohode asi 10 min. Potom zacalo moto trhat za jazdy a otacky skakali ako sibnute. Je to nieco strasne lebo za jazdy pri jednom plyne ma trhalo ako keby som krotil nejakeho kona :D. A ked mi moto zdochla uz ani nestartovala dalej ale baterka ma stavu tak asi nejaka poistka odisla. Ale hlavna otazka je ci mi neviete poradit ci to moze byt tym ze CDI mi dava pomaly zbohom ?
djejsy
 
Příspěvky: 7
Registrován: neděle 29 leden 2017, 18:07

Re: Nedava iskru

Příspěvekod peca » pátek 25 srpen 2017, 16:08

To chce hned jak to začne blbnůt špelit s CDI a zkusit esi pojede nebo nee. Ideálně pučit od nekeho CDI na zkůšku.
Pokáď se nepletu, nekemu tak blbnul aj snímač otáček kliky.
Mě taky nejiskří když točí starter (jiskra když zmáčknu start a když povolím start) a točí s vyplým chcípákem, r. 1993.
peca
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 358
Obrázky: 102
Registrován: sobota 04 červen 2011, 22:43
Bydliště: kyjovsko

Re: Nedava iskru

Příspěvekod djejsy » sobota 26 srpen 2017, 09:36

No ten snimac otacok by to mohol byt. Ako sa da zistit ci je dobry alebo nie ? A CDI nemam od koho pozicat to je najhorsie :/ keby tu na fore niekto predal CDI za dobru cenu bolo by to super :D ale kazdopadne musim to opravit lebo dnes aom sa bol previest a znovu musel som ist po hlavnej asi 2km a to bolo strasne na 3-ke v kuse na jednom plyne ale ako by som siel na bublifuku. V kuse to strielalo do vyfuku. Chcel som to nahrat ale nemohol som nechat zdochnut motor lebo uz by som ho nenakopol.
djejsy
 
Příspěvky: 7
Registrován: neděle 29 leden 2017, 18:07

Re: Nedava iskru

Příspěvekod rybacinka » středa 30 srpen 2017, 14:29

Ahojte, to s tým snímačom kľuky som ja :D . Snímač sa dá zmerať multimetrom, má mať niečo okolo 450až500 Ohmov ale presné číslo nájdi v inej diskusii. :-no: CDI by som o zem nehodil.
Pozor takáto téma existuje a moderátor to nemá rád keď nepoužiješ tlačítko HĽADAŤ :lol:
A preto sa čudujem, že ešte diskusia existuje a nie je zlúčená ako to býva dobrým zvykom na tomto fóre + nejaké jemné upozornenie od moderátora :roll:
Uživatelský avatar
rybacinka
 
Příspěvky: 10
Obrázky: 2
Registrován: pondělí 08 červen 2009, 22:16
Bydliště: Bytča, SK

Re: Nedava iskru

Příspěvekod Alfik » pondělí 04 září 2017, 09:59

Má pravdu ten chlapec. :D
Ty dovolený a léto dávaj i moderátorům zabrat.
Uživatelský avatar
Alfik
Moderátor
 
Příspěvky: 857
Obrázky: 1
Registrován: úterý 16 září 2008, 13:10
Bydliště: okolí Knína


Zpět na Rady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron