Špatné startování nx 650

Užitečné rady, o kterých byste měli vědět - silniční zákon, první pomoc, dopravní předpisy v okolních státech, apod.

Špatné startování nx 650

Příspěvekod Domino650 » sobota 20 leden 2018, 19:30

Ahoj, mám dotaz, mám nx650 dominator, r.v. 1991. Mám problém se startováním, hlavně za studena. startér točí, ale jakoby na prázdno, nezabere vždy za motor a u studeného motoru je to oěkně naprd. za tepla chytí skoro bez problému. četl jsem si vaše příspěvky ohledně volnoběžky (většinou problém s vytahanou pružinkou). tak jsem to rozebral a nejspíše to bude raké pružinkou, je vytahaná a na pár místech nalomená. je ale problém, že jak mi pomocí stahováku magneto seskočilo z motoru, tak se mi válečky volnoběžky rozsypaly po garáži a teď nevím jak tam patří, mají v sobě drážku pro pružinku a pak ještě nějakou další drážku na jedné straně. nemáte někdo fotky nebo návod, jak to má být složené? nejspíše to teda asi bude tou pružinkou co myslíte? jak jinak to zjistit nevím. také jsem četl, že jste museli povolovat ty torxy na magnetu, aby jste se dostali k pružince, ale mě to vypadlo samo... tak jak teda postupovat teď? stačilo by dát novou pružinku a zase ji tam nasadit zpět bez povolování torxů na magnetu, když to z toho při demontáži taky samo vyskočilo? pružinku asi dát z toho gufera, vydrží to? nebo máte nějaké lepší řešení? někdo tady také psal o namotání dvou pružinek do sebe... děkuji za rady :)
Domino650
 
Příspěvky: 12
Registrován: středa 10 leden 2018, 19:26

Re: Špatné startování nx 650

Příspěvekod Wáca » sobota 20 leden 2018, 20:04

Fotky na googlu ti nestačí jak to má být složen ?
Uživatelský avatar
Wáca
 
Příspěvky: 662
Obrázky: 0
Registrován: pondělí 31 srpen 2009, 12:21
Bydliště: Liberecký kraj

Re: Špatné startování nx 650

Příspěvekod Alfik » neděle 21 leden 2018, 14:34

Chlapče,chlapče,chlapče :teacher: .Že ty jsi nepoužil kouzelné tlačítko vpravo nahoře :roll: ?Těch tlachů o volnoběžce je tu spousta.
Obrázek
Obrázek
Tohle by ti mělo zůstat v ruce(dobrá,možná teď bez těch vypadaných válečků)
Pak si koupíš gufero,které bude mít přiměřené rozměry(které je snad někde v těch příspěvcích,nebo si vezmeš tu pružinku,pokud ti nějaká zbyla),pružinku nandáš na válečky a mělo by to chodit.Doporučuji pružinku slepit(po,,sešroubování")lepidlem na šrouby.
Ještě doplním:stahni si manual(nalezneš také zde viewtopic.php?f=14&t=767 )a tam v sekci 9.Alternator starter je postup,jak to vydolovat.
Dotazy?
Uživatelský avatar
Alfik
Moderátor
 
Příspěvky: 857
Obrázky: 1
Registrován: úterý 16 září 2008, 13:10
Bydliště: okolí Knína

Re: Špatné startování nx 650

Příspěvekod Domino650 » středa 24 leden 2018, 15:00

Mě ten spodní plíšek volnoběžky zůstal (vysypaly se jen válečky s tou klecí a horním plíškem, nepovoloval jsem torxy. Myslím, že je povolovat ani nemusím, normálně dám novou pružinku do válečků,nasadím to do klece a zezadu to tam nasadím a pak celé magneto i s volnoběžkou nasadím na motor a mělo by to chodit. Nechápu jak myslíš jako zalepit pružinku lepidlem na závity? Jakou pevnost lepidla používáš, tu nejmenší? Díky
Domino650
 
Příspěvky: 12
Registrován: středa 10 leden 2018, 19:26

Re: Špatné startování nx 650

Příspěvekod Domino650 » středa 24 leden 2018, 16:00

Normálně to tam jde nacvaknout zezadu, nemusí se to povolit od magneta ty torxy.. ted jsem to zkousel, ale pořád laboruju, abych tam ty válečky nedal obráceně, koukám na ty fotky klece s válečky, na některé fotce jsou válečky s tou malou drážkou (nemyslim ted drazku na pružinku, myslim tu rysku, co je na každém válečku na jedné straně), to nevím v jakém směru dát... na tvé fotce je to například obráceně než např. nová klec co prodávají na wemoto.cz... Nebo to nemá vliv jak dám tu drážkum jestli vpravo nebo vlevo? Díky za rady
Domino650
 
Příspěvky: 12
Registrován: středa 10 leden 2018, 19:26

Re: Špatné startování nx 650

Příspěvekod Alfik » středa 24 leden 2018, 19:20

Tak já už si to moc nepamatuju.Vliv samo má to,jak tam jsou ty segmenty.Páč na jednu stranu ti musí zabírat.Použil jsem nějaký Loctite na šrouby,nezáleží na pevnosti.Já bych to musel vykuchat z Rastovo dědka.nevím jestli se k tomu dokopu o víkendu.Moc se mi do toho nechce.Odkud jsi?
Uživatelský avatar
Alfik
Moderátor
 
Příspěvky: 857
Obrázky: 1
Registrován: úterý 16 září 2008, 13:10
Bydliště: okolí Knína

Re: Špatné startování nx 650

Příspěvekod Domino650 » středa 24 leden 2018, 23:40

Heled bydlim na Kladne. Motorku mam na Praze 6 u letiste. Odkud jsi ty? Kdyby jsi mel jeste par fotek volnobezky bylo by to fajn :)
Domino650
 
Příspěvky: 12
Registrován: středa 10 leden 2018, 19:26

Re: Špatné startování nx 650

Příspěvekod rastakvajanasta » čtvrtek 25 leden 2018, 18:02

Alfik píše:Tak já už si to moc nepamatuju.Vliv samo má to,jak tam jsou ty segmenty.Páč na jednu stranu ti musí zabírat.Použil jsem nějaký Loctite na šrouby,nezáleží na pevnosti.Já bych to musel vykuchat z Rastovo dědka.nevím jestli se k tomu dokopu o víkendu.Moc se mi do toho nechce.Odkud jsi?


Jaj raděj nic nekuchej, možná budu chtít dědka letos zprovoznit :lol:
Uživatelský avatar
rastakvajanasta
Moderátor
 
Příspěvky: 878
Obrázky: 40
Registrován: sobota 03 listopad 2007, 22:45
Bydliště: Příbramsko

Re: Špatné startování nx 650

Příspěvekod Alfik » čtvrtek 25 leden 2018, 18:42

Ne nebudu to kuchat,neboj.Jednak na to nemám moc času,druhak se mi do toho ani nechce(páč pak musíš nový těsnění,kdovíjak ti to půjde dolů...)
Fotek na netu najdeš přehršel.Ty ti snad hledat nemusím ne?
Uživatelský avatar
Alfik
Moderátor
 
Příspěvky: 857
Obrázky: 1
Registrován: úterý 16 září 2008, 13:10
Bydliště: okolí Knína


Zpět na Rady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron