Preskocenej rozvodak

Užitečné rady, o kterých byste měli vědět - silniční zákon, první pomoc, dopravní předpisy v okolních státech, apod.

Preskocenej rozvodak

Příspěvekod blázen » středa 10 říjen 2018, 18:18

Ahoj,mam dotaz na domika rv.+-1990 na ramu je RD02.Nastavyli jsme rozvody motorka chytla jela projeli jsme ji serizovali jsme volnobeh motorka chcipla a uz jsme nenastartovali sem tam strelila do laufu a to bylo vse.Po vyskouseni vseho moznyho slo ventylove viko dolu a vacka pretocena o tri zuby.Znovu jsme seridili motorka chytla jela po projeti a nasledne vymene oleje uz nechytla zase preskocenej rozvod o tri zuby.Dnes vymena rozvodaku za novej motorka predla jak kote a po chcipnuti uz nechytla zase strili do laufu takze asi zas preskocenej rozvod.Poradi nekdo?diky moc Blázen
blázen

Re: Preskocenej rozvodak

Příspěvekod peca » středa 10 říjen 2018, 20:58

To je mrzutý. Vyměnils ak napínací lištu, resp. tu napínací pružinu v hlavě?
Teď už to zvládneš rozebrat a složit aj potmě :D
peca
ČLEN KLUBU

Obrázky: 52

Příspěvekod Wáca » středa 10 říjen 2018, 21:18

To máš docela kliku že ti to pokaždé neohlo ventil :-)

Jinak dal jsi i novou pružinku napínáku ? Vodící lišty jsou OK nejsou nějak viditelně projetý ? Nezapomněl jsi zaaretovat napínák šroubkem ? A nakonec dal jsi pořádně pružinku napínáku do hlavy ? ona tam jde docela snadno zasunout, ale stalo se mi párkrát, že pružinka nebyla za tou hranou hlavy a pak málo napíná.
A taky jsem viděl ubroušený napínák, jelikož někdo ho nedal za napínací lištu ale samotné tělo napínáku se opíralo o řetěz a napínalo ho, jenomže řetěz ho pěkně ubrušoval :-D

Momentálně mám jeden motor taky na ponku, byla vačka na repasu
Wáca

Obrázky: 0

Příspěvekod blázen » čtvrtek 11 říjen 2018, 10:12

Ahoj diky moc za rady.jeste v noci jsme to rozdelali ventylove viko dolu kryt u spojky dolu a rozvody nepohnuty a kolecko dole taky v pohode.Meli jsme podezreni ze je olamany a nic.dnes bude zkouska ale mame podezreni na automatickej dekompresor,ze ho nejak spatne nastavujem a on pak nechava pootevrenej ventyl.Uz sme v koncich.Ma stim nekdo zkusenost?diky moc
blázen

Příspěvekod Wáca » čtvrtek 11 říjen 2018, 22:28

Vule na ventilu s dekompresorem se nastavuje az kdyz cvakne. A pokud ho neslysis tak proste pootoc motorem jeste kousel dal. Ale zas ne moc aby nebylo vahadlo uz opreny o ventil. Ale mista tam je dost. Jednou jsem to nastavil bez cvaknuti a strasny cvakani po nastartovani. Po premereni tam byla strasna vule.
Je to tu nekde popsany ;-)
Jinak od kud jsi ?
Wáca

Příspěvekod blázen » pátek 12 říjen 2018, 00:24

Jakubovice ok.ŠPK a jinak uz to jede uvidime jak dlouho.dnes odpoledne ji chcem jet projet tak snad bude slapat.Natrapili jsme se az az.diky vsem za rady Blázen
blázen

Příspěvekod Wáca » čtvrtek 18 říjen 2018, 21:32

Tak co, už to jezdí ? já ho dneska složil a zítra bude první start
Wáca

Zpět na Rady