Preskocenej rozvodak

Užitečné rady, o kterých byste měli vědět - silniční zákon, první pomoc, dopravní předpisy v okolních státech, apod.

Preskocenej rozvodak

Příspěvekod blázen » středa 10 říjen 2018, 18:18

Ahoj,mam dotaz na domika rv.+-1990 na ramu je RD02.Nastavyli jsme rozvody motorka chytla jela projeli jsme ji serizovali jsme volnobeh motorka chcipla a uz jsme nenastartovali sem tam strelila do laufu a to bylo vse.Po vyskouseni vseho moznyho slo ventylove viko dolu a vacka pretocena o tri zuby.Znovu jsme seridili motorka chytla jela po projeti a nasledne vymene oleje uz nechytla zase preskocenej rozvod o tri zuby.Dnes vymena rozvodaku za novej motorka predla jak kote a po chcipnuti uz nechytla zase strili do laufu takze asi zas preskocenej rozvod.Poradi nekdo?diky moc Blázen
blázen
 
Příspěvky: 4
Registrován: neděle 20 listopad 2016, 23:34

Re: Preskocenej rozvodak

Příspěvekod peca » středa 10 říjen 2018, 20:58

To je mrzutý. Vyměnils ak napínací lištu, resp. tu napínací pružinu v hlavě?
Teď už to zvládneš rozebrat a složit aj potmě :D
peca
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 358
Obrázky: 102
Registrován: sobota 04 červen 2011, 22:43
Bydliště: kyjovsko

Re: Preskocenej rozvodak

Příspěvekod Wáca » středa 10 říjen 2018, 21:18

To máš docela kliku že ti to pokaždé neohlo ventil :-)

Jinak dal jsi i novou pružinku napínáku ? Vodící lišty jsou OK nejsou nějak viditelně projetý ? Nezapomněl jsi zaaretovat napínák šroubkem ? A nakonec dal jsi pořádně pružinku napínáku do hlavy ? ona tam jde docela snadno zasunout, ale stalo se mi párkrát, že pružinka nebyla za tou hranou hlavy a pak málo napíná.
A taky jsem viděl ubroušený napínák, jelikož někdo ho nedal za napínací lištu ale samotné tělo napínáku se opíralo o řetěz a napínalo ho, jenomže řetěz ho pěkně ubrušoval :-D

Momentálně mám jeden motor taky na ponku, byla vačka na repasu
Uživatelský avatar
Wáca
 
Příspěvky: 662
Obrázky: 0
Registrován: pondělí 31 srpen 2009, 12:21
Bydliště: Liberecký kraj

Re: Preskocenej rozvodak

Příspěvekod blázen » čtvrtek 11 říjen 2018, 10:12

Ahoj diky moc za rady.jeste v noci jsme to rozdelali ventylove viko dolu kryt u spojky dolu a rozvody nepohnuty a kolecko dole taky v pohode.Meli jsme podezreni ze je olamany a nic.dnes bude zkouska ale mame podezreni na automatickej dekompresor,ze ho nejak spatne nastavujem a on pak nechava pootevrenej ventyl.Uz sme v koncich.Ma stim nekdo zkusenost?diky moc
blázen
 
Příspěvky: 4
Registrován: neděle 20 listopad 2016, 23:34

Re: Preskocenej rozvodak

Příspěvekod Wáca » čtvrtek 11 říjen 2018, 22:28

Vule na ventilu s dekompresorem se nastavuje az kdyz cvakne. A pokud ho neslysis tak proste pootoc motorem jeste kousel dal. Ale zas ne moc aby nebylo vahadlo uz opreny o ventil. Ale mista tam je dost. Jednou jsem to nastavil bez cvaknuti a strasny cvakani po nastartovani. Po premereni tam byla strasna vule.
Je to tu nekde popsany ;-)
Jinak od kud jsi ?
Uživatelský avatar
Wáca
 
Příspěvky: 662
Obrázky: 0
Registrován: pondělí 31 srpen 2009, 12:21
Bydliště: Liberecký kraj

Re: Preskocenej rozvodak

Příspěvekod blázen » pátek 12 říjen 2018, 00:24

Jakubovice ok.ŠPK a jinak uz to jede uvidime jak dlouho.dnes odpoledne ji chcem jet projet tak snad bude slapat.Natrapili jsme se az az.diky vsem za rady Blázen
blázen
 
Příspěvky: 4
Registrován: neděle 20 listopad 2016, 23:34

Re: Preskocenej rozvodak

Příspěvekod Wáca » čtvrtek 18 říjen 2018, 21:32

Tak co, už to jezdí ? já ho dneska složil a zítra bude první start
Uživatelský avatar
Wáca
 
Příspěvky: 662
Obrázky: 0
Registrován: pondělí 31 srpen 2009, 12:21
Bydliště: Liberecký kraj

Re: Preskocenej rozvodak

Příspěvekod blázen » čtvrtek 25 říjen 2018, 07:27

Ahoj tak uz to jezdi.akorat si myslim ze mi nekdy zustane zaseklej dekompresor protoze to nejde vytocit pres pul plynu,musim vysroubit to zatku co je uprostred levyho deklu motoru otocit motorem po smeru hodinovejch rucicek az slysim cvaknuti a zas to jede normalne.ale to uz je mala muska proti porad preskocenymu rozvodaku.
blázen
 
Příspěvky: 4
Registrován: neděle 20 listopad 2016, 23:34

Re: Preskocenej rozvodak

Příspěvekod Wáca » pátek 26 říjen 2018, 08:23

Dekompresor to chce rozdelat a vycistit ;-) a nebude spis problem v karburatoru ?
Uživatelský avatar
Wáca
 
Příspěvky: 662
Obrázky: 0
Registrován: pondělí 31 srpen 2009, 12:21
Bydliště: Liberecký kraj


Zpět na Rady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron