Kryštofovy Hamry

Sem všechny výlety z naší republiky.

Kryštofovy Hamry

Příspěvekod rastakvajanasta » úterý 15 duben 2008, 18:43

Vážení :wink: , je škoda, že sekce tipů na výlety zůtává na tomhle fóru celkem prázdná, piště víc! Rád se nechám inspirovat k výletu. A abych jen tak netlachal, přidávám vlastní tip.
Minulou neděli jsem zavítal do Krušných hor, hlavním cílem byla větrná elektrárna Kryštofovy Hamry. Jedná se o největší větrnou farmu v ČR celkovým výkonem i rozměry jednotlivých větrníků. Jsou to opravdu obří dechberoucí stavby, výška sloupů je 85m a průměr rotorů 82m.
Obrázek

Tady další (ne moc povedená :? ) fotka pro lepší představu o velikosti (ta malá červená tečka je Doncek :lol: ):
Obrázek

Celý komplex je zřetelně vidět z dálky víc než 30km. Celkem zde stojí 21 jednotlivých elektráren. V blízkosti najdete další větrné farmy, ale jsou už o něco menších rozměrů. Kryštofovy Hamry leží nedaleko vodní nádrže Přísečnice, několik km severně od Klášterce nad Ohří.
Když už se sem vypravíte, doporučuju po prohlídce pokračovat dále k nádrži Přísečnice a od ní po silnici č.223 na Boží Dar. Zde se otevírají fantastické daleké pohledy do kraje.
Obrázek

Cestou na Boží Dar je možné udělat krátkou odbočku a zdolat nejvyšší kopec Krušných hor - Klínovec (1243m; pro hladovce je tu i restaurace). Přestože v Praze už v neděli bylo pěkně horko a odkvétaly stromy, na Božím Daru a Klínovci se vesele lyžovalo a všude se válely hromady sněhu, s motorkou jsem tam působil trochu jako alien :D

(cestou na Boží Dar:)
Obrázek

Jestli sem někdo pojedete, vemte si teplý oblečení. Já měl celou cestu krásný počasí, ale jak jsem vystoupal do hor, ochladilo se o nějakých deset stupňů a začalo poprchat.
Uživatelský avatar
rastakvajanasta
Moderátor
 
Příspěvky: 878
Obrázky: 40
Registrován: sobota 03 listopad 2007, 22:45
Bydliště: Příbramsko

Zpět na Česká Rebublika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník