Mauthausen/Rakousko

Evropské cesty sem...

Mauthausen/Rakousko

Příspěvekod Alfik » čtvrtek 13 květen 2010, 10:08

Jak jsem psal na jiném místě,absolvovali jsme se Standem výlet do Mauthausenu v Rakousku.
Památník je kousek od Mauthausenu-městečka,takže kdo tam pojede,je třeba si najít souřadnice.Je to asi 5km od města.Velmi dobře je vidět na Google Earth.
O tomto Konzentrationslager se dočtete třeba na Wikipedii.
Cestu ani nijak zvláště popisovat nemusím,až na hranice to byla trochu nuda,jak už to při rychlých přejezdech k cíli bývá.
Tady foto z hranic:
Obrázek


Jiné kafe to ovšem bylo už v Rakousku,kde nás navigace kvůli zpoplatněné silnici zavedla do naprosto parádních míst,stvořených právě pro Dominátory(a SLR,sorry Stando).Pěkné kopečky,perfektní zatáčky,krásná silnice.
Počasí nám relativně přálo,nebylo zima ani nepršelo.Trochu začalo poprchávat při příjezdu do Mauthausenu.
Na webstránkách je uvedeno parkovné 1,-EUR ale neplatili jsme.
Pohled na areál z parkingu:

Obrázek

Několik foto z prohlídky:
Tzv.Appelplaz(nejsem německy mluvící,snad je to dobře)

Obrázek

Jedny z komor krematoria,pietní místo,na kterém najdete i jména Čechů(např.Karla Hašlera,jestli jsem si to dobře zapamatoval)

Obrázek

Tady je Standa v plynové komoře(nechci nijak zlehčovat utrpení vězňů,ale všimněte si jeho výrazu)

Obrázek

Jakási,,pitevna"kde vězňům tetovali čísla a vytrhávali jim zlaté zuby(někdy i za živa)

Obrázek

Nějaké foto přidá i Standa.
Na cestě zpět nás opět trochu potrápila navigace,ale zavedla nás zase do pěkných míst.
Co dodat na závěr.
Cesta perfektní,užili jsme si to.Mohlo být o něco více slunečno,ale co-jsme enduristi a ti nemusí mít pořád sucho a krásně.
K památníku jako takovému.Upřímně řečeno,kdo se chce přenést do koncentráku a nasát atmosféru smrti a utrpení,ať jede radši do Terezína.Toto je spíše pietní místo,než na hrůzy nacismu upozorňující místo.Vybavte se němčinou,protože máloco je alespoň v angličtině,něco i v ruštině.Hned pod parkovištěm je Gasthaus,ale ceny jsme nezkoumali.
Najeto asi 520km(odjezd v 8:00,příjezd 18:15,já)
Takže někdy příště zase někde :-bay .
Uživatelský avatar
Alfik
Moderátor
 
Příspěvky: 857
Obrázky: 1
Registrován: úterý 16 září 2008, 13:10
Bydliště: okolí Knína

Re: Mauthausen/Rakousko

Příspěvekod praporčík » čtvrtek 13 květen 2010, 10:25

Počkej takže nakonec jste jeli jen dva?
praporčík
 
Příspěvky: 325
Registrován: pondělí 10 září 2007, 20:14
Bydliště: u Plzně

Re: Mauthausen/Rakousko

Příspěvekod Alfik » čtvrtek 13 květen 2010, 12:05

No jo,je to tak.Všichni,,silničáři vyměkli.Ale jak říkám užili jsem si to(tedy alespoň já ano)
Uživatelský avatar
Alfik
Moderátor
 
Příspěvky: 857
Obrázky: 1
Registrován: úterý 16 září 2008, 13:10
Bydliště: okolí Knína

Re: Mauthausen/Rakousko

Příspěvekod Standa » čtvrtek 13 květen 2010, 19:57

No já si to také patřičně užíval, no aby také ne, když o trasu a GPS se staral Alfík a já se jen královsky vezl a užíval si cestu. :D
Pincek fungoval skvěle, je chvíli po výměně oleje, s uplně novou zadní gumou a vyčištěným řetězem, nic víc tahle motorka nepotřebuje :lol:
A ty hospodářske cestičky mezi vesnicema byly fakt parádní :_OK:
K cestě nevím co víc než Alfík bych napsal, snad jen že jsem podcenil jídlo, zato to Alfík měl 2 balíky párků a půl bochníku chleba :lol:
No ta fotka z plynové komory se ti Alfe fakt povedla.. :oops:
Nemám čim ti to oplatit ptze seš narozdíl odemne fotogenickej!
Tak pár fotek z mého mobilu:

Obrázek
Alfík marně hledá nabyté baterie do foťáku na hranicích.

Obrázek
Trošku té fotogeniky...

Obrázek
Ubygace v jednom domku spalo 100 lidí...

Obrázek
Vstupní Brána ..

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Standa
Site Admin
 
Příspěvky: 571
Obrázky: 138
Registrován: pátek 02 únor 2007, 07:55
Bydliště: Jižní Plzeňsko


Zpět na Evropa

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron