Krym 2011

Evropské cesty sem...

Krym 2011

Příspěvekod frijolero » úterý 19 červenec 2011, 21:49

Zdar a sílu.

Letos mám v plánu Krym, ještě nevím jestli přes Polsko nebo Slovensko. Každopadně jedu a jsem sám, kdo má zájem ať se přidá. Po nedavném výletu do Temešváru v Rumunsku (1400Km) jsem přesvědčený, že ten můj samohyb dojede tam kam chci. Plánuju takových 4000 - 4500km za cca 14 dní. Dovču mám od 25.7. Vím je to na knap :w1/: , ale třeba se nějaký dobrodruh přidá, třeba jen na kus cesty. Vyjíždím z Třince.

Moto Doncek r.94
výbava: navigace, foto, stan mám tak pro 3
na UA jedu po čtvrté, ale na moto prvně. Dogovoritsja net problem.
frijolero
 
Příspěvky: 65
Registrován: neděle 20 červen 2010, 16:07
Bydliště: Vendryně

Re: Krym 2011

Příspěvekod Miras » středa 20 červenec 2011, 00:09

No, tomu se říká výzva.Bohužel právě řeším,kam půjdu pracovat,protože jsem ne vlastní vinou bez práce.Jinak přísahám že bych jel.To musí být zážitek na celý život.Jsem přesvědčen,že Domcek tuhle porci zvládne s přehledem.Přeju Ti šťastnou cestu, a ať seženeš ještě jednoho parťáka.
Uživatelský avatar
Miras
 
Příspěvky: 54
Obrázky: 0
Registrován: úterý 07 červenec 2009, 13:58
Bydliště: Praha

Re: Krym 2011

Příspěvekod kozzy » středa 20 červenec 2011, 07:38

Krym je nádhernej.Už sem tam byl bez motorky, a rád bych se tam s mašinou ještě někdy podíval. Jediný co mě trošku odrazuje je ta dlouhá, rovinatá a nudná cesta tam a zpět.Kdybys dal vědět dřív, asi bych s tebou jel.Teď už to nedávám z důvodu nedostatku dovolený.
Uživatelský avatar
kozzy
 
Příspěvky: 229
Obrázky: 18
Registrován: pondělí 30 červen 2008, 12:46
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Krym 2011

Příspěvekod frijolero » pátek 05 srpen 2011, 15:15

Zdrastvujte, tak jsem z5.

jen to ve strucnosti shrnu. 10 noci pod stanem, 4800km, vymena oleje i s novym me prisla na 100uah. Motor se mi celkem v tom horku roztek, takze olej zacal mizet. Nejvetsi zazitek byl vyjezd na Bilou Skalu. Nejvetsi sklamani pro me byla oblast kolem Jalty, jeden velky predrazeny turisticky park, pro ktery jsem na Krym nejel. Dost me prekvapila krajina na vychode - takova polopoust - oblast kolem nedostavene jaderky u Semenivky. Ve meste Voznesensk jsem se seznamil s mistnima motarkarema, kteri me obdarovali satkem z jejich srazu a pozvali me na ten dalsi - Zeleznyj Ostrov. Milicioneri byli v klidu, az na zakarpatskou oblast pres kterou jsem se vracel, tam me predjeti kamazu pres plnou stalo cca 90uah, proste jsem vysypal co mi zbylo - smejdi. Pocasi bylo paradni. Benzin za facku, teda dvacku - 10,15uah. No cesty, to by byla kapitola sama pro sebe. Nejhorsi cesta byla Mostiska - Lvov. Tam se mi v kufru z prodrene plechovky piva a redbulu udelalo jezirko, taky jsem ztratil barel s 5l vody a upadlo mi ucho od nerezoveho hrnku. Jinak ve vnitrozemi byly cesty celkem ok. Na dominatora tam koukali jak na zjeveni pac mistni jezdi jenom na Dneprech se sajdou nebo skutrech.

priste dam echo rychleji at nejedu sam.. paka
frijolero
 
Příspěvky: 65
Registrován: neděle 20 červen 2010, 16:07
Bydliště: Vendryně

Re: Krym 2011

Příspěvekod galgs » pátek 05 srpen 2011, 15:37

...fotoo, fotoo, fotooooo..!?. :-bay
Uživatelský avatar
galgs
 
Příspěvky: 104
Obrázky: 0
Registrován: čtvrtek 26 únor 2009, 21:12
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Krym 2011

Příspěvekod frijolero » sobota 06 srpen 2011, 13:51

Fota mam 1,5GB, nemam paru kam bych to umistil.. a bez komentare by to bylo asi dost o nicem. :wink:
frijolero
 
Příspěvky: 65
Registrován: neděle 20 červen 2010, 16:07
Bydliště: Vendryně

Re: Krym 2011

Příspěvekod Wáca » neděle 07 srpen 2011, 16:11

frijolero píše:Fota mam 1,5GB, nemam paru kam bych to umistil.. a bez komentare by to bylo asi dost o nicem. :wink:

http://www.leteckaposta.cz/
kdo bude chtít tak si to stáhne ;-) vydrží to tam 19 dní myslim
Uživatelský avatar
Wáca
 
Příspěvky: 662
Obrázky: 0
Registrován: pondělí 31 srpen 2009, 12:21
Bydliště: Liberecký kraj

Re: Krym 2011

Příspěvekod Alfik » pondělí 08 srpen 2011, 17:24

frijolero píše:...nemam paru kam bych to umistil...

Co rajče?Pak bys hodil jen odkaz a komentáře můžeš tady.
Uživatelský avatar
Alfik
Moderátor
 
Příspěvky: 857
Obrázky: 1
Registrován: úterý 16 září 2008, 13:10
Bydliště: okolí Knína

Re: Krym 2011

Příspěvekod frijolero » úterý 09 srpen 2011, 16:38

Zdar, kde jsi prisel na rajce ?? :oop1:

nekolikrat jsem to tam zkousel nahrat, bohuzel nepodarilo se.
frijolero
 
Příspěvky: 65
Registrován: neděle 20 červen 2010, 16:07
Bydliště: Vendryně

Re: Krym 2011

Příspěvekod Alfik » středa 10 srpen 2011, 18:09

:offtopic: tady:
http://www.rajce.idnes.cz/
Tam si pak vytvoříš svůj profil atd. a pak vkládáš fota a sem dáš jen odkaz pouhým překopírováním odkazu.Např takhle:
http://alfikov.rajce.idnes.cz/Mototoulky_a_kesovani/
Pokud chceš nějaké rady,dáme to soukromou zprávou ať neodbočujeme od tématu.
Uživatelský avatar
Alfik
Moderátor
 
Příspěvky: 857
Obrázky: 1
Registrován: úterý 16 září 2008, 13:10
Bydliště: okolí Knína

Re: Krym 2011

Příspěvekod frijolero » čtvrtek 11 srpen 2011, 15:52

frijolero
 
Příspěvky: 65
Registrován: neděle 20 červen 2010, 16:07
Bydliště: Vendryně

Re: Krym 2011

Příspěvekod Alfik » čtvrtek 11 srpen 2011, 17:46

Super,aj i nějaké roštěnky tam byly,sošné ženy :_OK:
Uživatelský avatar
Alfik
Moderátor
 
Příspěvky: 857
Obrázky: 1
Registrován: úterý 16 září 2008, 13:10
Bydliště: okolí Knína

Re: Krym 2011

Příspěvekod kozzy » čtvrtek 11 srpen 2011, 19:40

Nádhera, úplně sem zavzpomínal na doby kdy sem se tam potloukal pešo.Pár míst sem dokonce i poznal. Sudak, Bachčisaraj i s Puškinovou fontánkou, monastýr.
Kolik dní si strávil cestou tam a zpět, a kolik dní zbylo na samotný poloostrov? Kdybych se tam ještě někdy rozhoupal, ať vím kolik dní plánovat na cestu. Jo a ještě kontrolní otázka: ty hrady na konci fotek, to už není z krymu, ale někde cestou zpět, že? Nebo jsem tam tenkrát něco prošvihnul????
Jinak díky, že si se s námi poděli fotky a zážitky.
Uživatelský avatar
kozzy
 
Příspěvky: 229
Obrázky: 18
Registrován: pondělí 30 červen 2008, 12:46
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Krym 2011

Příspěvekod frijolero » čtvrtek 11 srpen 2011, 21:50

Na samotnem Krymu jsem stravil jen 2 noci, je tam dost horko, kolem Jalty jsem jezdil jen v kalhotech a krosna na zadech. Pak uz se dalo i v triku. Nejlip bylo kolem zavlazovacich kanalu. Zustal bych i dele, ale chvilema se nedarilo, mel jsem 3 adresy na hostele v Sevastopolu a ani jednu hostel se mi nepodorilo najit ikdyz jsem na tech adresach byl :wink: , no proste no coment. Vybity fotak, stmivalo se. Specialne na sevastopol jsem mel par mist kam jsem se chtel podivat, no bohuzel nevyslo, tak uz jsem to tocil na sever. Balaklava - ponorkova zakladna, UA a RUS cernomorska flotila, Chersonesos - pamatky z dob snad Recka. Pamatnik Krymske valce. Vracet se mi uz nechtelo, ani na skaly v okoli Jalty - AI Petri, vodopad, delfinarium a ZOO. Na krymu je toho spousta, treba dnes mi tipek v praci vykladal ze jsem prosvih v Kerci nejaky pamatnik objetem rusu co se pred nacistama schovali v katakombach pod horou Mitridat na ktere jsem byl. Jak je nacisti drtili shora tak pry prezili jen 3 z 10 000 lidi. Cely komplex pry dodnes neni prozkouman. Odkaz bohuzel nemam. Ty pevnosti jsou pred zakarpatskou UA, Bukovina snad to je, vsechny jsou kousek od sebe a oproti Krymu jsou vstupy a foceni zapakatel. Posledni vec na kterou jsem se tesil nevysla, a to prejezd Karpat pres vrchol Bily slon coz je opustena meteoroligicka stanice co tam zalozili polaci mezi valkama ve vysce cca 2200mnm. Holt mi bylo vojaky sdeleno ze je blizko rumunska hranice a ze musim jinudy :-no: . Dost se divili ze u sebe nemam zadnou papirovou mapu.No skoda casu a benzinu.. Posledni noc jsem uz byl na Zemplinske Sirave. Jeden den jsem ujel 700km, ale to uz byl zahul. Pocitej tech 450km ze se da za den ujet. Kosticky jsou kde jsem nocoval.
http://i56.tinypic.com/2vx4shf.jpg
frijolero
 
Příspěvky: 65
Registrován: neděle 20 červen 2010, 16:07
Bydliště: Vendryně

Re: Krym 2011

Příspěvekod kozzy » čtvrtek 11 srpen 2011, 22:51

A já sem si říkal, že za deset dní na krym a zpět je docela fofr.Já strávil přes dva dny v autobuse než sem se tam dostal, a ten stavěl jen na čůrání :-) S tím vedrem máš pravdu,halt je tam středomořský podnebí no. Já tam byl v září a chvílema se to taky nedalo vydržet, ale během těch 14 dní co sem tam byl se to vybralo na příjemných 20°C a v Kyjevě už byla vyloženě kosa.Jinak Sevastopol je fakt nádhernej,tam jsme strávili dvě noci,a nenudili sme se. Ubytování sme tam sehnali tak, že nás hned na nádraží čapla babka, jestli si nechceme pronajmout byt, a měli sme vystaráno :-) ale s motorkou nevim, jak bych to tam dělal.

No abych se moc nerozkecal... Dík moc za info a za fotky, úplně sem dostal chuť se tam zas podívat. Děkuju.
Uživatelský avatar
kozzy
 
Příspěvky: 229
Obrázky: 18
Registrován: pondělí 30 červen 2008, 12:46
Bydliště: Mladá Boleslav

Další

Zpět na Evropa

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron