cvaklo,přeskočilo nejede aneb WÁCOVA NEVER ENDINGSTORY

Sem všechny zkušenosti, vylepšení, problémy apod. (motor, pneu, brzdy apod.)

Re: cvaklo,přeskočilo- NEJEDE

Příspěvekod Láďa » středa 02 březen 2011, 23:07

Stalo sa mi niečo podobné. V servise mechanik zistil, že sa rozbilo ventilové sedlo v hlave valca.
Láďa
 
Příspěvky: 2
Registrován: sobota 10 leden 2009, 22:04
Bydliště: Prešov, SK

Re: cvaklo,přeskočilo- NEJEDE

Příspěvekod galgs » úterý 15 březen 2011, 23:21

Wáca: No neviem, ale vidím to tiež na chybu servismana...na donckovi ešte nie sú tie elektronické vymoženosti dnešnej doby, takže nejaká mechanická závada...toď môj názor (inak nechcem rýpať, ale na začiatku si si to mohol skúsiť opraviť aj sám, toto forum funguje, aby ti pomohlo, poradilo, pri prípadných opravách Domíka)...hm :?:
Uživatelský avatar
galgs
 
Příspěvky: 104
Obrázky: 0
Registrován: čtvrtek 26 únor 2009, 21:12
Bydliště: Považská Bystrica

Re: cvaklo,přeskočilo- NEJEDE

Příspěvekod praporčík » středa 16 březen 2011, 17:02

Wáca píše:
galgs píše:Wáca: No neviem, ale vidím to tiež na chybu servismana...na donckovi ešte nie sú tie elektronické vymoženosti dnešnej doby, takže nejaká mechanická závada...toď môj názor (inak nechcem rýpať, ale na začiatku si si to mohol skúsiť opraviť aj sám, toto forum funguje, aby ti pomohlo, poradilo, pri prípadných opravách Domíka)...hm :?:


no tak něco jsem si doma udělal sám, vyměnil gufera na ventilech jiný kroužky jsem dal, ale jak se to vysralo znova tak jsem toho měl dost a dal to někomu kdo ví co a jak a nemusí od PC odbíhat k motorce aby to opravil.....to už je jedno.....pokud to bude vina servisáka tak budu trvat na reklamaci respektivě aby následující opravu zaplatil on.

No hlavně aby jsi pochodil dobře...ono něco dneska reklamovat..
praporčík
 
Příspěvky: 325
Registrován: pondělí 10 září 2007, 20:14
Bydliště: u Plzně

Re: cvaklo,přeskočilo- NEJEDE

Příspěvekod praporčík » středa 16 březen 2011, 17:14

Wáca píše:
No hlavně aby jsi pochodil dobře...ono něco dneska reklamovat..[/quote]

jj toho se taky bojim :-([/quote]
Výmluvy ze všech stran..tohle jste zanedbal tohle tohle...mě dokonce řekli když jsem reklamoval dcery boty že je nepoužívala na to na co jsou určený..jsem myslel že mě rupne...
praporčík
 
Příspěvky: 325
Registrován: pondělí 10 září 2007, 20:14
Bydliště: u Plzně

Re: cvaklo,přeskočilo- NEJEDE

Příspěvekod Wáca » pondělí 21 březen 2011, 21:08

tak doncek prý na roztlačení chytne, ale na starter ne ? někdo nějaký nápad čim by to mohlo být ?
Uživatelský avatar
Wáca
 
Příspěvky: 662
Obrázky: 0
Registrován: pondělí 31 srpen 2009, 12:21
Bydliště: Liberecký kraj

Re: cvaklo,přeskočilo- NEJEDE

Příspěvekod galgs » pondělí 21 březen 2011, 21:44

..sviečka..??.. :?:
Uživatelský avatar
galgs
 
Příspěvky: 104
Obrázky: 0
Registrován: čtvrtek 26 únor 2009, 21:12
Bydliště: Považská Bystrica

Re: cvaklo,přeskočilo- NEJEDE

Příspěvekod Pruduch » úterý 22 březen 2011, 15:29

Tohle se stane jedině když je totálně v háji baterka (když jí stoupne vnitřní odpor a při běhu startéru na ní silně klesá napětí - to jde ale snadno poznat). Pokud točí startér svižně, tak zapalování a startování se nemůže nijak a přes nic u NX ovlivnit. Jinak poznámka ke svíčce už jsem viděl mnoho svíček (i téměř nových), který mimo motor vesele jiskřily a v motoru ne, ale to by nechytalo ani na roztlačení.
Pruduch
 
Příspěvky: 99
Obrázky: 2
Registrován: pondělí 30 červen 2008, 17:27

Re: cvaklo,přeskočilo- NEJEDE

Příspěvekod frijolero » středa 23 březen 2011, 17:28

Zdar, me se tohle obcas stavalo, mel jsem problem v kontaktech u CDI. Pri roztlaceni se to nejak pohnulo a vpoho chytlo, ale jen pri toceni nee. Pozdeji jsem to poznal tak, ze pri startovani mi musi odskakovat rucicka otackomeru. Pokud mi neodskakuje, tak bezpecne vim ze mi nehazi jiskru, ted jsem chytrejsi a sahnu na draty v masce a chytne :w1/:
frijolero
 
Příspěvky: 65
Registrován: neděle 20 červen 2010, 16:07
Bydliště: Vendryně

Re: cvaklo,přeskočilo- NEJEDE

Příspěvekod frijolero » středa 23 březen 2011, 22:21

pokud by tomu tak bylo, tak bys to ani neroztlacil. Problem muze byt ve svicce, kdy na vysroubovane hazet jiskru bude, ale po zasroubovani pri vetsim tlaku ve valci jiskra nepreskoci - zkus vice svicek.. to ale nebude tvuj pripad hadam. volnobeh ti drzi dobre ? nema starter problem protocit motor ? stary benzin po zime ? ..co falesny vzduch, dira v prirube, protrhla membrana u soupatka v karbci.

..jo a koukam ze tady uz bezi letni cas :lol:
frijolero
 
Příspěvky: 65
Registrován: neděle 20 červen 2010, 16:07
Bydliště: Vendryně

Re: cvaklo,přeskočilo- NEJEDE

Příspěvekod Wáca » čtvrtek 24 březen 2011, 19:23

stalo se mi to během jízdy, kdy mi to prostě chcíplo a pak už nic, starter normálně točí........když jsem to zkoušel nastartovat tak to dělalo jak když to startuješ a ve chvíli kdy to chytne tak bys to okamžitě chcípnul, prostě to jen blavně a konec

napsal jsem svůj problém i na portál motorkari.cz a v jednom příspěvku je nejspíš odpověď na mojí otázku....bohužel mě vůbec nepotěšila :-no:

Jinak k tématu, tátovi Domino dělalo přesně to samý- chcípnul, ozvalo se takový "kovový cvaknutí" a pak už nešel nastartovat jinak než na roztlačení a když už chytnul, tak nedržel volnoběh
..a výsledek?
Prasklá hlava mezi sedlama ventilů-podle jednoho katalogu "typická" závada pro Domíka
Uživatelský avatar
Wáca
 
Příspěvky: 662
Obrázky: 0
Registrován: pondělí 31 srpen 2009, 12:21
Bydliště: Liberecký kraj

Re: cvaklo,přeskočilo- NEJEDE

Příspěvekod praporčík » čtvrtek 24 březen 2011, 19:35

Wáca píše:napsal jsem svůj problém i na portál motorkari.cz a v jednom příspěvku je nejspíš odpověď na mojí otázku....bohužel mě vůbec nepotěšila :-no:

Jinak k tématu, tátovi Domino dělalo přesně to samý- chcípnul, ozvalo se takový "kovový cvaknutí" a pak už nešel nastartovat jinak než na roztlačení a když už chytnul, tak nedržel volnoběh
..a výsledek?
Prasklá hlava mezi sedlama ventilů-podle jednoho katalogu "typická" závada pro Domíka

Myslím,že to půjde zavařit :-)
praporčík
 
Příspěvky: 325
Registrován: pondělí 10 září 2007, 20:14
Bydliště: u Plzně

Re: cvaklo,přeskočilo- NEJEDE

Příspěvekod kajlak » čtvrtek 24 březen 2011, 20:00

zkus to rozdelat a uvidis,takovy zjistovani co by mohlo je naprd ne? uz jsem slysel o prasklych hlavach ale co psali lidi tak vetsinou to normalne jelo akorat to zralo vic oleje
Uživatelský avatar
kajlak
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 275
Obrázky: 5
Registrován: neděle 26 duben 2009, 19:19
Bydliště: mladec

Re: cvaklo,přeskočilo- NEJEDE

Příspěvekod rastakvajanasta » pátek 25 březen 2011, 08:42

Souhlasím s Kajlakem, dost lidí jezdí s prasklou hlavou ani o tom neví...
Uživatelský avatar
rastakvajanasta
Moderátor
 
Příspěvky: 878
Obrázky: 40
Registrován: sobota 03 listopad 2007, 22:45
Bydliště: Příbramsko

Re: cvaklo,přeskočilo- NEJEDE

Příspěvekod praporčík » pátek 25 březen 2011, 08:51

rastakvajanasta píše:Souhlasím s Kajlakem, dost lidí jezdí s prasklou hlavou ani o tom neví...

Tak s tím souhlasím když jsem dával domino do opravy že bere olej...taky jsem to měl prasklý...zavařili.Jinak co se týče prasklých hlav na těhle typech motorů mě jednoznačně v servisu řekli...že se to staně když s tím pak někdo na hulváta vlítne do brodu.....jinak jsem to taky nevěděl že je ruplá dával jsem to tam že bral olej a když to rozebrali tohle zjistili a byl trochu i mázlej válec takže jsem to nechal ogenerálkovat všechno tedy celej vršek..ale doncek normálně jezdil...možná jsem se na to měl vykašlat dolejvat olej a jezdit páč toho oleje za těch 17 tisíc co stála oprava .. by bylo docela dost :-) :lol:
praporčík
 
Příspěvky: 325
Registrován: pondělí 10 září 2007, 20:14
Bydliště: u Plzně

Re: cvaklo,přeskočilo- NEJEDE

Příspěvekod praporčík » pátek 25 březen 2011, 12:06

Wáca píše:pravda je že jsem s tim na hulváta párkrát vlítnul do brodu, to bylo zhruba před 6tis km, tak že by se to projevilo až ted po takový době a z ničeho nic, ráz na ráz... :-/

Jo to nevím klidně to mohlo bejt načnutý,ale mě domino jezdilo normálně,až když to shodili ,tak to viděli že to je prasklý...každopádně doncek je vzduch, takže nic by se nemělo dít tak nevím neporadím..rozeber uvidíš stejně ti nic jinýho nezbyde..
praporčík
 
Příspěvky: 325
Registrován: pondělí 10 září 2007, 20:14
Bydliště: u Plzně

PředchozíDalší

Zpět na Vaše postřehy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron