Karburátor

Sem všechny zkušenosti, vylepšení, problémy apod. (motor, pneu, brzdy apod.)

Re: Karburátor

Příspěvekod Alfik » sobota 25 leden 2014, 16:34

Myslíš vzalo benzínu?Naštěstí jsem to měl domu jen 8 km,tak jsem ani nekoukal.Ale chovalo se to stejně.
Uživatelský avatar
Alfik
Moderátor
 
Příspěvky: 857
Obrázky: 1
Registrován: úterý 16 září 2008, 13:10
Bydliště: okolí Knína

Re: Karburátor

Příspěvekod peca » neděle 26 leden 2014, 20:59

To je celkem logický že to při plným plynu jede, páč ti ide maximální množství vzduchu a stíhá se ředit to větší množství beňa co to nekama žere, takže je směs pro motor lepší požiratelná. Skus nečím nahradit tu pružinku a uvidíš. Zlom vaz.
peca
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 358
Obrázky: 102
Registrován: sobota 04 červen 2011, 22:43
Bydliště: kyjovsko

Re: Karburátor

Příspěvekod Neřád-X » pondělí 27 leden 2014, 07:31

Zkusím snad to bude tím. Jinak už mě nic nenapadá snad jedině jestli není možny že by byla prasklá stěna u nějakýho kanálku nebo jinak jsem v pasti :roll:
Uživatelský avatar
Neřád-X
 
Příspěvky: 20
Obrázky: 1
Registrován: pondělí 20 leden 2014, 05:30
Bydliště: Louny

Re: Karburátor

Příspěvekod Neřád-X » pátek 31 leden 2014, 08:28

Táááák že chybějcí pružina nahrazena a šel jsem se kouknout na ten okroužek na volnoběžnou hle žádnej tam nebyl :D bože to byl kup ta motorka :D no nic. Nevíte někdo rozměry toho okroužku na volnoběžnou trysku nikde jsem je nenašel

Tak už jsem našel 2.9x1.2 do 200c° odolný proti rozpouštědlům 1.40 kč
Naposledy upravil Neřád-X dne neděle 18 květen 2014, 09:44, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Neřád-X
 
Příspěvky: 20
Obrázky: 1
Registrován: pondělí 20 leden 2014, 05:30
Bydliště: Louny


Re: Karburátor

Příspěvekod Neřád-X » pátek 31 leden 2014, 17:43

Rozměrově ano ale materiál je NBR 80
Uživatelský avatar
Neřád-X
 
Příspěvky: 20
Obrázky: 1
Registrován: pondělí 20 leden 2014, 05:30
Bydliště: Louny

Re: Karburátor

Příspěvekod peca » pátek 31 leden 2014, 22:55

Jo neutěsněný karb dělá taky pěkný bordel. Já sem si chtěl nechat seřídit moto v servisu páč už se ně nechtělo laborovat (stejně to neseřídil :evil: ). Přetěsnění odstranilo pomalý padající otáčky. Akorád matroš vzali origo v Hondě takže sem se pěkně prohnul. Trysky+sada těsnění (3ks) 1500 peněz. Co už-nikdy více.
peca
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 358
Obrázky: 102
Registrován: sobota 04 červen 2011, 22:43
Bydliště: kyjovsko

Re: Karburátor

Příspěvekod Pida » středa 05 únor 2014, 20:30

Zdravím. Nechci otevírat nové téma, ale mám dotez. Jakým způsobem se dostáváte na ten šroubek, co se šteluje bohatost směsi. Je to ten ze spodu karburátoru.? Je tam přístup jako k penězům. Možná horší. Dík.
Uživatelský avatar
Pida
 
Příspěvky: 4
Registrován: sobota 23 listopad 2013, 00:11
Bydliště: Měcholupy, okr. Plzeň-jih

Re: Karburátor

Příspěvekod Alfik » pátek 14 březen 2014, 20:40

Takže jsem zakoupil za celých 530,-káčé jehlu do karbu,no a už to frčí.Teď to jen poladit a pak zahodit.
Uživatelský avatar
Alfik
Moderátor
 
Příspěvky: 857
Obrázky: 1
Registrován: úterý 16 září 2008, 13:10
Bydliště: okolí Knína

Re: Karburátor

Příspěvekod Neřád-X » čtvrtek 05 červen 2014, 18:50

Pisu z tel. tak sorry za preklepy. Karbec jsem komplet pretesnil volnobeznou nastavil na 2.75 otacky a po 15 km dolito 1 l benzinu a svicka jak uhel. Filtr new oleje trysky new a origo k tomto tipu no jsem v pasti. Jedine co mne zarazi jsou hadicky na karbiku mam tam propojeni s deceleracni pumpickou ale na obrazach tam ma byt jeste tecko a to jsem nikde nenasel kam vede. Jinak sitic je take zaslepeny. Vite jak maji byt zapojeny ty podtlaky na karbu?
I pád na držku je krok dopředu :D
Uživatelský avatar
Neřád-X
 
Příspěvky: 20
Obrázky: 1
Registrován: pondělí 20 leden 2014, 05:30
Bydliště: Louny

Re: Karburátor

Příspěvekod peca » čtvrtek 05 červen 2014, 20:01

Já mám (RD02 1993) hadičku podtlaku vedenů z čuprdlíku na straně příruby válca do přírubky decelerace bez T. Šoupni na Googlu do obrázků Keihin NX650. Díval sem se na partsdep. a tam je taky jakási hadička s T ale kdoví kam to ide, já tam nic takýho nemám. S rozdvojků mám enom přepad.
Skus ten šroub bohatosti trochu utahnůt a projet víc km. Pak jukni na svícu. Ale ta spotřeba ně připadá jak dyby to sosalo eště jinde než přes hl. trysku. Nemáš tam najaků tuning jehlu? Nebo krapet nepřisává sitič? Babo raď. Ať se daří.
peca
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 358
Obrázky: 102
Registrován: sobota 04 červen 2011, 22:43
Bydliště: kyjovsko

Re: Karburátor

Příspěvekod rastakvajanasta » čtvrtek 05 červen 2014, 22:42

Téčko je tam v případě, že máš ekoventil, hadička se pak větví i na něj. Bez něj se podtlak zapojuje na přímo od memrány na pravé straně karbu k výstupu na horní straně přední části karburátoru (před přírubu hlavy).
Uživatelský avatar
rastakvajanasta
Moderátor
 
Příspěvky: 878
Obrázky: 40
Registrován: sobota 03 listopad 2007, 22:45
Bydliště: Příbramsko

Re: Karburátor

Příspěvekod Neřád-X » sobota 07 červen 2014, 10:07

Je to rv. 89 ještě s kikstartem. co se týče volnoběžné trysky tak tam jsem dával new o-kroužek ale i když jí utáhnu na doraz stejně motor nezdechne. Sytič je zaslepenej (na prasáka motortmelem) a na karbu mi vede jediná hadička a to od vrchu nad klapkou k té decelaračce ( tam jsem dal prozatím silnější pružinu abych se ujistil že to neteče kvůli ní). Co se týče jehly nevím jaká tam je ale vypadá v poho. Jinak volnoběh drží hajtra jede pod plným dobře ale spotřeba 1l na 15km a svíčka na uhel a vzducháč je taky new. tak mně napadá jestli nemůže být unavená ta pružina nad šoupětem že to zvedá víc jehlu než má. Jinak jsem v pasti pak už jedině ty podtlaky jelikož nevím kam vede ta hadička z výkresů na partsdeport já ji mám jenom spojenou od klapky k deceleračce a žádnou odbočku tam nemám. a co by se stalo kdyby jsem ten ekoventil měl a neměl připojen?
Uživatelský avatar
Neřád-X
 
Příspěvky: 20
Obrázky: 1
Registrován: pondělí 20 leden 2014, 05:30
Bydliště: Louny

Re: Karburátor

Příspěvekod kozzy » sobota 07 červen 2014, 13:35

Kdybys měl ekoventil a neměl ho pripojenej tak se vůbec nic neděje. Ekoventil je ovládanej podtlakem,(proto ta rozdvojka na karbecu) a otevírá přívod vzduchu do výfuku. Ředí výfukové plyny aby motorka prošla u homologace.Jinak je k ničemu, proto ho vetšina lidí sundává, a rozdvojku na karbecu pak zaslepuje.Včetně mě. Obávám se, že v tomhle tvůj problém nevězí.
Uživatelský avatar
kozzy
 
Příspěvky: 229
Obrázky: 18
Registrován: pondělí 30 červen 2008, 12:46
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Karburátor

Příspěvekod Neřád-X » sobota 07 červen 2014, 16:55

trysky tam mám 155 a 48 nemůže být teda unavená ta pružina co tlačí šoupě s jehlou dolů? jinak mně nic jiného už nenapadá. a ještě mám v plánu odstranit ten olejový separátor a píchnout odvětrání motoru rovnou na airbox. nemáte někdo info o dlouhodobějším používání? Nezasírá to filtr?
Uživatelský avatar
Neřád-X
 
Příspěvky: 20
Obrázky: 1
Registrován: pondělí 20 leden 2014, 05:30
Bydliště: Louny

PředchozíDalší

Zpět na Vaše postřehy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Lukasnetusil a 9 návštevníků